foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 2 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Põhjapinnase valik
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 08, 2014 03:11 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juun 24, 2014 07:35
Postitusi: 225
Pildid: 20
Asukoht: Kiili vald
Olen üritanud uurida seda teemat nii palju kui võimalik, aga jooksen ikkagi sellega ummikusse.

Proovin mitte korrata neid teemasid mida siin foorumis juba arutatud on ja toon siinkohal välja teemad millega olen juba tutvunud:
JBL Manado
Pinnase vahetus
Vana akva sündroom- vist

Nimel mul on vaja (hetkel hele rannaliiv, mis mind väga ei rahulda) vahetada põhjapinnas oma 200L akvaariumis. Taimed kasvavad hästi, kalad on rahul ja vesi on korras, aga silmale ei ole ilus vaadata.
Hakkasin vaatama siis mingit substraati mida ei peaks liiva/kruusaga katma ja jõudsin järeldusele, et tahan midagi inertset, aga siiski savipõhist ümmargust graanulit. Hinna ja kättesaadavuse poolest sobiks JBL Manado väga hästi, aga kurdetakse, et plecod-antsud hakkavad põhja ümberkujundama. Minu liivapõhjaga akvaariumis on lühikest aega elanud ka tiigikalad, kes olid tõsiseks õudusunenäoks, sest akvaariumi põhi oli nurkadest pidevalt näha ja seda pidi koguaeg mudima, et ta normaalne välja näeks. Seda ajama enam ei taha, seda enam, et tahaks ka kerget reljeefi teha.


Alustaks siis sellega, mida siin teemas näha tahaks ja prooviks sellest teha tulevastele alustajatele sticker'i.

Toode: JBL Manado
Näidisvideod: video1, video 2
Foto: (googli otsingust)
Pilt



Kui kellelgi on kogemusi mingi muu tootega, siis andke teada.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Põhjapinnase valik
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 08, 2014 04:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Apr 25, 2014 02:07
Postitusi: 114
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn/Keila/Vasalemma
Mul küll puudub veel kogemus, kuid ostsin endale Karel Rataj substraadi nimega Profi Soil. Müüja kinnitusel pidi paremini reljeefi hoidma kui Manado. Selle alla läheb JBL AquaBasis Plus.
Video Youtubest siin, see just väga lootustandev ei ole - https://www.youtube.com/watch?v=ykdio5wavWc. Võrdluseks Manado - https://www.youtube.com/watch?v=5SA3MTnoqPo


Attachments:
Clipboard01.jpg
Clipboard01.jpg [ 74.32 KB | Vaadatud 216 korda ]
Üles
 [ 2 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver