foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 17 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Karmo---Rena 360
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 28, 2016 07:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
“Sa ei pea olema suurepärane, et alustada. Küll aga pead Sa alustama, et olla suurepärane.”





/ Zig Ziglar /

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 Teema pealkiri: Re: Karmo---Rena 360
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 29, 2016 09:23 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
Tabavalt öeldud kas pole.........


Kuna tegemist on omamoodi taas uue algusega siis seekord saan ehk oma plaanitud lõpptulemusega just sinna õnnelikku lõpp punkti kuhu olen nii pikalt püüelnud aga ühel või teisel põhjusel on kogu nö. plaanimise ja teostamise summa siis olnud hoopis erinev .......algsest visioonist. Tegemist on siis tulevast taimeakvast kuhu võiks ka kuuluda ehk kunagi Discused....eks näis...
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Alustame siis algusest ... kuigi ütlen kohe ära ,et kogu projektile on plaan läheneda peenetundeliselt ja kiirustamine on viimane viis lähenemiseks kogu selle projekti juures :wink: .......eriti veel ,et umbes tonnijagu puudub asju, mis lähevad kohe tellimiseks , kui jõuan eelmainitud ,,Visiooni" suhtes endaga kokkuleppele seeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeega ütleme Tere Rena 360...

Pilt

Tegemist on siis Rena valmistatud 120X60X50 baaslahendusega.

Pilt

Komplekt on kergelt kasutatud hetkel kriipse ega täkse silma ei hakka aga samas tähelepanuta ei jää
juba valmis asendatud ,,Back to Nature -Amazon" 3D tagataust......ilus kas pole? :wink:

Pilt

Kogu see vaev läks mulle maksma 190e + 110km(üks suund) lõbusat mitme tunnist järelkäruga loksumist aga aga .......

Pilt

Valgustuse näol olemasolevast orginaal töötavast lahendusest on olemas 4X30w T8 , mis teeb liitritega jagades kokku 0,333333w l kohta .............arvestades minu tagasihoidlikke plaane on see piisav :D

Pilt

Eks me kõik imestame siin vähemalt päeva või kaks kuidas just selline lihtsakoeline lahendus just meie juurde sattus ja kuidas me saaksime sellest midagi ilusat ning just tasakaalustud lõpptulemusega kauni kodu luua meie ..........kaldele ....lomulikult :D :D

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 Teema pealkiri: Re: Karmo---Rena 360
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 01, 2016 04:21 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
=D> tore komplekt! Mina ostsin kunagi enda akva ka Soomest - nüüd pole ammu uurinud aga seal võib saada suhtel. väikese summa eest korraliku akva(komplekti)
...see 3d võtab muidugi ruumi, ära aga paistab nagu ,,natural,, !
kas see rema on soome tootja juta/giant järglane või...

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri: Re: Karmo---Rena 360
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 01, 2016 07:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
bardatulus kirjutas:
=D> tore komplekt!
kas see rema on soome tootja juta/giant järglane või...



Tere tere .......Huvitav ,et juhtusid seda küsima sest imelikult naljakal kombel jäi kogu akvaariumi eelmise omaniku poolt seotatmislugu järele pärimatta :D ........ aga kui lasta natuke mõtetel lennata siis pakun ,et ,,Rena" oma tootemärgiga akvaariumikomplektid on suhteliselt kindlalt omantatud eelmise majandusbuumi kõrghetkedel kui oli veel poodides liikumas igasuguseid tooteid nii keemisast alates kuni valmis akvaariumi komplektideni. Ära võiks mainida ehk kogu kasti huvitavama poole , täpsemini akvaariumi ala- ning Ülaosa mis on tehtud alumiiniumist ning integreeritud akvaariumi tervikosaks........I Like It :mrgreen: ( ja elukaaslane samuti......+punktid minu kasuks :wink: )

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 Teema pealkiri: Re: Karmo---Rena 360
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 01, 2016 07:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
Paar päeva on plaanitud ja ausalt öeldes tuleb seekord küll minna liikvele selle projekti juures suht uduste vaatenurkadega ..........aga arvan ,et saan hakkama ja oleme ausad see pole ju päris esimene kord :lol:

Nüüdsest kõik järgnev on minu väikses peas korralikult kokku pressitud infotöötlemise järeldused mis on omandatud küll netis ,küll tuttavatelt ......seega kõik algab põhjast. Ja kuigi on plaan kasutada pea igal tasandil valmis lahendusi mis töötavad ja on turvalised siis tuleb vastu väikseid möödalaskmisi (loomulikult minu kui ka kogu projekti kasuks),mis säästavad mind liigseist kuluist hetkeliselt kui ka suuremas pildis ........loomulikult tingimatta kvaliteedis......Ok.
Võib-olla vabandan juba ette oma lähenemisi aga plaan on teha korralikku mullapõhjaga akvaarium......ja minu valik mulla suhtes on:

Pilt

Kuigi pilt räägib rohkem kui 1000 sõna siis hinna kohapealt ta vaikib seega ......eelmainitud lahendus kulutab 6.99e minu hoolikalt hoitud sääste. Mullakihi kõrguseks otsustasin 2,5cm kasuks.

Pilt

Ning kuna eelmine omanik oli suutnud mingi imenipiga liimida tagumise tausta pea 1,5 cm viltu siis alla tekkinud vahe otsustasin väiksete kividega blokeerida , et vätida pinnase vajumist akvaariumi tumedale poole :twisted: kust seal olles pole sellest kellegile mingit silmailu!

Pilt

Ja kuna silme ees on raudne ,,Big Picture" siis vältimaks tulevikus pinnaste segunemist kasutan neutraalset plasti võrkku , mis taas minu needuseks on mingis ajuvaba ideetulemusena tehtud 30X80cm tükkidena :shock: .....Algselt on võrk mõeldud kuutüvede kaitsmiseks ja pakis on neid imelikult eriti ebapraktilises mõõtmetes võrke 3 tükki....hinnaks 5,40e

Pilt

Pilt

Algselt oli plaan tükid õmmelda omavahel kokku tamiiliga aga väike laiskvorst tõstis minus pead ja .............matsin selle mõtte sõnaotseses mõttes maha ...

Pilt

..............5 cm kruusa (suuruses 2-4 mm) alla :lol: :lol: . Kruusa valik oli lihtne 2X10kg musta kruusa ning lõpud mis puudu jäi saavutamaks keskmisest 5cm lisavast kruusa kihist oli värvilt pruun ja leidus juba endal vanadest päevadest.

Pilt


Uskuge või mitte aga sellega kogu projekti praktiline pool ka täna peatub ..................üks mees ei suuda lihtsalt enam rohkem.........

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 Teema pealkiri: Re: Karmo---Rena 360
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 02, 2016 01:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 26, 2009 11:48
Postitusi: 153
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn - Liivalaia
Võrk justkui aitaks mulla ja kruusa segunemist peatada praegusel juhul siis? Muld muutub veega ju mudaks ja leiab mingi hetk teatud protsessidega (mulle tekib mullas pikapeale isuga) niikuinii tee kõrgemale. Kuidagi tihe tundub, aga eks taimejuured ole üpris peened ka algselt. Antud lahendusega taimi vist väga ringi tõsta ei kannata peale juurdumist - tulemuseks veel suurem segadus kui ilma võrguta. Ise olen üpris eduliselt viimased 3-4 aastat lihtsalt muld+kruus lahendust kasutanud ja pinnaste segunemist pole väga täheldanud, kõrgemale sattunud muld saab sifooniga välja tõmmatud.

Igatahes, järjekordne kena projekt, meedium. Edu ja viitsimist tegemisel ja jääme siis lõpptulemust ja kasutajakogemust ootama.

_________________
500;200;110;70;2x35;2x25;8 L-Vikerkalad, Erinevad sägad, Axolotlid, Bettad, Gupid, L181, L104


Üles
 Teema pealkiri: Re: Karmo---Rena 360
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 02, 2016 09:00 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
Hea point Ammas aga tahaks vägisi natuke vastu vaielda kuna häid põhjuseid poolt ja vastu eraldus võrgule rohkem kui võiski arvata siis kogu minu poolne vaatenurk vajab alustuseks enese välja vedamist õue ,sest alustuseks oleks hea teha nö. mulla kotist vähe teravam pilt mis omavahel öeldes ei ole päris mullapoolne lahendus kuigi minu eelmised pildid võisid ekslikult seda näidata :wink: .................aga kui sobib siis teen seda homme.

Nagu ka arvata oli ei möödunud tänane päev roose nuusutades , kuigi akvaariumi täitmine on alati olnud minu jaoks vähe kalk hetk kuna kõik on alles alguses ning visuaalselt elutu :( aga kuskilt peab ju ometi alustama ning nullist liikvele minekul on omajagu eeliseid :wink: . Ning kui kaua oodatud täitmise algas polnud enam vaja peenutseda pinnaste segunemist kartes ,kuna 3D tausta taga oli tühi
ruum ning teises nurgas oli nö. tausta ja akvaariumi vaheline võrk mis tagas kiire ning muretu lahenduse muretule veelaskmisele.

Pilt

Kuna akvaariumi ostsin sõna otseses mõttes kasutusest siis eraldi veekestvus testi ma ei näinud mõtet teha ...................aga nüüd on akvaarium täidetud natuke üle kolmveerandi ning veeparandusaine lisatud......

Pilt

Annan kogu lahendusel seista öö üle ning ..........homme on juba uus päev :D

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 Teema pealkiri: Re: Karmo---Rena 360
PostitusPostitatud: Reede Juun 03, 2016 04:55 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
=D> tore, et sul sellised huvitavad projektid tulevad-eelmised on olnud rohkem ekstreemsed see rohkem klassika poole....
aga edu ja tulevikus äkki akva Diskustega :idea: kuigi see mulla põhi...ei oska kohe kommenteerida....
ei tea kas optiline effekt-nagu oleks opti-white klaasid-või johtub see nn läbipaistvast silikoonist....

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri: Re: Karmo---Rena 360
PostitusPostitatud: Reede Juun 03, 2016 10:29 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
Ega jah omamoodi klassikaline lähenemine :D ...............ausalt öeldes on just see projekt nö. kondiproov tulevikuks eriti veeparameetrite hoidmise kohapealt ning taime akvaariumi loomise korrashoid ning kõik mis sellega kaasnevaga jne jne jne ..........Ok. Näiteks : ütleme , et minu unistuste akvaarium oleks l100Xp100Xk75cm ning selles oleks täiesti tasakaalustatud taimede ning kalade kooslus , ideaalne filter mida ei pea jätkuvalt hooldama oleks painlik ning ,,nutikas" , hästi kalkuleeritud automaatne veevahetus ja parimal ideaalsel juhul oleks akvaarium vaba jälgimiseks kõigist neljast küljest .......see juba oleks midagi ....või mis?
Viimaste aastatega olen ma oma kalli harrastuse kõrvalt teinud hulgaliselt tähelepanekuid nii filtratsiooni kui ka veevahetuse läbivoolu kohapealt ( eriti veel kui kombineerida erinevaid tüüp lahendusi nagu; bioloogiline , keemiline , mehaaniline jne)...ning automaatse veevahetuste määr nii ,et kumbki ei pärsiks teineteise positiivseid pooli ............sorry kipun vähe teemast kõrvale kanduma kuna palju oleks öelda.............

Kui tagasi tulla just selle algava projekti juurde siis teatud vaatenurgast lihtsus ning läbinägelikus on mul olnud alati eesmärk mida ka jälgisin kui tellisin täna akvaariumile uue välisfiltri ning selle rinnale ka sisefiltri :wink:: Päeval kui filtrid jõuavad minuni siis jagaks vähe oma mõtteid mis just mind panid neid valikud tehes ostma just neid lahendusi .

Pilt

Tänase seisuga on siis kast soojustuse all ning soojuspulga doonoriks osutus juba omal ajal omandatud soojustus ( pilt tuleb hiljem tehnilisest osast kui kõik puuduvad osad on juba liidetud töötavaks tervik lahenduseks).....tänu 3D taustale eriti selle tagusele on koht kuhu suurem osa vajalikust tehnikast peita :wink: Hetkeline keemia mille abil lükkan oma Projekti liikvele on ainult .......

Pilt


Pilt

Kuna Filtrite tellimisel tegin oluliselt vägeva valearvestuse siis ringluse eest hoolitseb 3D tausta taga olev Sera 1200 ringluspump ning loodetavasti ajutise filtri asemel on koha sisse võtnud suurem 200 microni`ne filtrisokk milles on Kareda filtri matti tükid.........

Jah .... ma tean ,et omad tagamaad pinnase eraldanud plastik võrgu valik on jäänud selgitamatta aga oleme ausad täna on reede ning eelnev töönädal oli vähe liiga pikk :wink:

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 Teema pealkiri: Re: Karmo---Rena 360
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 06, 2016 09:03 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
Täna kui taas lisasin oma tavapärase satsi 45ml Easystarti ....

Pilt

ja asudes sööma oma tavapära hommiku sööki ning vaadates samas oma tühja elutut kasti kus kaks tankistist Keltabarbit (Barbodes semifasciolatust) sihitult edasi tagasi erksalt ujudes oma tulevat päeva mõttetult mööda saatsid siis otsustasingi teha mingisuguse muutuse positiivses edasiliikumise meeles ning päeval läksingi linna akvaariumi poodi taimi uudistama aga minu suureks üllatuseks klassikalised akvaariumi kalasid oli äärmusest äärmusesse aga taimi kui selliseid praktiliselt polnudki :( ja kui läksin uurima eelmainitud huvitava tähelepaneku tagamaid siis poe müüja selgitaski ,et taimede nö. After Market on nii suur , et kõik müüvad käest kätte ja sellest tingitud polnudki mõte suuri määri taimi sisse osta .....Ok kui selgitasin oma nutuseid tagamaid siis suutsingi endale sebida (tagantjärgi eriti soolase hinnaga ) paar taime ...täpsemini siis kolm Anubiast ning üks keskmise suurusega Echinodorus..........Parem need kui ei midagi ja kuna just need eelmainitud taimed oligi plaan seotada siis vähemalt miski läks sellel õnnetul päeval täkkesse.
Võib-olla polkski poeskäik nii naljakas olnud kui müüja põleks lähiminevikus kõvasti peksa saanud :lol: ....................Ei tea kas mõni pettunud klient?
Igastahes koju jõudes taimed lahti pakitud pestud ning juured poole lühemaks lõikamise järgi olidki nad valmis istutamiseks :wink:

Pilt

Pilt

Samas kui taimed leidsid oma ettenähtud koha siis lisasin ka mitte ,et oleks olnud otsene vajadus ka väetise/savi pallid mis lihtsalt juhtusid olemas olema...........miks ka mitte :lol:

Pilt

Pilt

Samas akvaariumi keskel olev suur Filtrisokk mis asendab ajutiselt minu nö. sisefiltrit meenutades mulle päevast päeva oskamatust tellida tehnikat siis kui just seda on kõige enam vaja :( .

Pilt

Nüüd polegi muud kui anda asjadel olla paar päeva ja siis on aeg juba krabada veetestid päevakorda. :-s

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 Teema pealkiri: Re: Karmo---Rena 360
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 20, 2016 08:21 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
Nagu ma algul juba ütlesin siis kogu projekt liigub väga venival tempol ning kuna olin oma filtrid ning muu vajamineva tehnika tellinud ikka tunduvalt liiga hilja siis nö. venimisi jätkub veel pikalt.

Aga aga lõpuks omati sain kätte oma paki ........kaua oodatud Filtritega :twisted:

Pilt

Seega minu valiku kasuks osutus :
Sera 400+UF Välisfilter ning veeringluse parandamiseks ning väikseks ,, Prügikorjajaks " sai Sera F1200 oma kalssi võimsam sisefilter ......Aga ,et mis nii ? ja miks mitte ülehinnatud Eheim või siis Fluval :D


Pilt


Valik tuli minu jaoks lihtsalt , kuna Sera filtrid on ehitatud äärmiselt robustselt , mis taas tagab vähemalt minu vaatenurgast väga pikaajalise partnerluse ja teine määrav faktor oli loomulikult hind ja selle tagamaid arvatavasti pole vaja hakata pikemalt selgitama . Kuna akvaariumis juba pikemat aega filtrit asendanud Filtrisokk on juba ausalt öeldes muutunud vastumeelseks siis just F1200 sisefilter ongi esimene kes läheb kiiremas korras käiku esimesena ......

Pilt

ning vähemalt esmapilgul võib öelda Sera seda filtrit tehes pole palju peenutsenud pisi detailidega ....lihtne ja selge lahendus ei jäta just palju vara väärkäsitlusteks . Sisefilter jääb praegusel hetkel siis 3D tausta taha peitu vaatab kui praktiline või siis mitte ta seal on :wink:

Kuna üle pikema aja on taas väljas ilus ja kuiv ilm ning õues on pea hektari jagu niita muru siis teine filter lauale ning .....kompletreerima .

Pilt


Esimesse korvi siis vastavalt tootja soovitusel esimesena kare filtrimatt ning seejärel Siporax makaronid.


Pilt


Teine korvi ülesehitus jälgib samuti tootja soovitusi ning kordab esimese korvi sisu.

Pilt

Kolmandaks korviks olid ettenähtud kaks karedat filtrimatti aga siinkohal väike muutatus ning esimese filtrimati asemel tuleb hoopis 0,5 l aktiivsütt.

Pilt

Eheim .....my ass.... majandus langus annab ikka tugevalt tunda kui isegi filtri kotti ei panda enam kaasa ...............pole hullu elukaaslane toetas lahenduse leidmisel :P .

Pilt

Neljas korv oli siis peenele filtrimatile.

Pilt

Üllataval kombel olid vahepealt minu kaks ,,Tankisti " toonud uues kasti oma tosinajagu järglast seega väike Tee See Ise eelfilter peaks tagama piisavad head võimalused kohaneda uute tingimustega akvaariumis ilma ,et uued maimud jõudnuks otse välisfiltrisse.

Pilt

Ning kuna kogu kupatus on kiiremas korras heitetud tööle siis lõplik pilt lihvitud lahendusest tuleb alles homme :wink: .............................

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Viimati muutis meedium, Laupäev Juun 25, 2016 06:58, muudetud 2 korda kokku.

Üles
 Teema pealkiri: Re: Karmo---Rena 360
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 23, 2016 09:11 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
Homsest sai taas ülehomme või siis õigemini üleülehomme :lol: aga siin siis lubatud pilt ja mitte just nii väga lihvitud lahendusega

Pilt

Nagu ka pilt näitab siis on ka lisatud heategevusena saadud lisa akvaariumi taimi .......nime ei oskagi kohe öelda kuna pole hetkel olnud aega selle kohapealt süveneda ......mis teha tunnistan süüd :oops:


Pilt

Ma tean ,et peaksin rohkem tähelepanu pöörama just seda sorti progressidele oma kastis kuid kuna minu tuttuus välisfilter ei teeks nii neetud kõva ...............plärinat :? . Võtsin tootjaga ühendust ning tema arvas ,et kui viimasedki õhu riismed on filtrist nö. lahkunud peaks asi ammenduma umbes 24 tunni jooksul........Mida arvate kas asi ammendus ?
No ei ammendunud ja omamoodi tundus ,et asi läks grammi võrra isegi hullemaks :evil: Peale sellist asjade kulgu ei hakanud enam hellitama ning kuna probleem võis olla ainult ühes asjas( siis Rootoris), siis filter seisma ...kaan maha ,instruktsioon kätte ja asja uurima. Loomulikult oli minu õnne/õnnetuse juures tegemist ,,esmaspäeva" mudeliga .

Pilt

Lühidalt öeldes kahest plastikust seibist ,mis asetsevad Rootori mõlemal pool oli teine tugevalt deformeerunud ja tagant järgi võin öelda ,et 60% eelmainitud põrgust võib kirjutada selle arvele =D> (pildil teine seib juba tangidega õnnetult sirgendatud) .......Plaan tulevikus kugu kupatus välja vahetada uue kompaktse rootori vastu.
Ok......kuna akvaariumis on imeilus 3D taust siis voolikute vedamine ei läinud just nii nagu õppekirjas oli näidatud .........Praegune lahendus siis on ainult hetkeline ja parema ning sopiva lahenduse leiab eelmainitud probleem peale Jaanipäeva.


KÜPSETAMINE

Ääretu teema ,millest võiks rääkida , vaielda ja kasvõi kakelda nõrkemiseni aga kuna tegemist on minu akvaariumiga siis kasutan siiani toimivat lahendust.

Päev .1
Esmalt lisasin viis avatud kapslit Bactozymiä ning lisasin 30 ml Denitroli .....esimene siis aitab areneda kasulikel micro-bakteriter ning teine aitab lagundada mitte soovituid tüüp-ühendeid. Paras puder ja kapsad aga lihtne ning efektiivne viis läheneda vähemalt minu vaatenurgast asjale.

Võtsin ka võrdlus võrdluse mõttes veeparameetri näidud mis nüüd vaadates meenutab rohkem kraanist tulevat joogivett :o

Hetkeolukord Vastuvõetav lõpptase
pH 6,8-7 6-6,8
GH >6 3-6
KH 3 10-15
NO2 (mg/l) 0 0
NO3 (mg/l) 0 12-20

Mõõtmisena kasutan 6-1 triipteste .........................

Pilt

ja kõigile kriitikute ............

Pilt

Nüüd polegi muud kui ootan põnevusega nitriidi näitude tõusu :lol:

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Viimati muutis meedium, Laupäev Juun 25, 2016 06:59, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri: Re: Karmo---Rena 360
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 25, 2016 06:56 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
Küpsetamine .
Päev 2 ja 3

Eilne päev algas siis 10ml Denitrolila........ ning veetestid ei näidanud loomulikult ei olnud palju muutunud.............veel :wink:

Hetkeolukord Vastuvõetav lõpptase
pH 6,8-7 6-6,8
GH >6 3-6
KH 10-15
NO2 (mg/l) 0 0
NO3 (mg/l) 0 12-20



Ning täna taas alustuseks 10ml Denitrolia ning 100ml Safe startti ühesõnaga ikka täie programmi ulatuses.
Nagu ka eile siis ka täna ei ole toimunud mitte mitte mingeid pead pööratavaid muutuseid nagu ka veetestid seda tõestavad:

Hetkeolukord Vastuvõetav lõpptase
pH 6,8-7 6-6,8
GH >6 3-6
KH 10-15
NO2 (mg/l) 0 0
NO3 (mg/l) 0 12-20

Pilt

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 Teema pealkiri: Re: Karmo---Rena 360
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 27, 2016 05:04 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 26, 2009 11:48
Postitusi: 153
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn - Liivalaia
Piltidelt jääb mulje, justkui oleks Anubiased kogu täiega pinnases, kas risoomi äramädanemist ei karda?

_________________
500;200;110;70;2x35;2x25;8 L-Vikerkalad, Erinevad sägad, Axolotlid, Bettad, Gupid, L181, L104


Üles
 Teema pealkiri: Re: Karmo---Rena 360
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 29, 2016 08:00 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
Ammas kirjutas:
Piltidelt jääb mulje, justkui oleks Anubiased kogu täiega pinnases, kas risoomi äramädanemist ei karda?


Sa ei eksinud kuna pildid ju ei valeta :( aga oma vahel öeldes pole ma ka väitnud ,et tean 100% mida ma ka teen, seega kuna veel polnud hilja oma vigu parandada siis ...........jätame selle eelmainitud nüansi .......minevikku :lol: :wink:

Taas ilus päev ning kaks elanikku kolisid uude kasti ning hetkeline kogu brigaadi elanikkonna määraks juba tänase päevaga on 4 kala :D .

Pilt


Samuti käis ka Postionu ja .........

Pilt

Pilt on alati öelnud rohkem kui tuhat sõna aga väikene selgitus oleks siin ikkagi sobilikult asjakohane.
Tegemist siis (vähemalt minu valikul) CO2 ladustamiseks akvaariumi vette mõeldud Taifun M Reaktor + siis Upgrade osa .Seekord valisin ma just Reaktori kuna diffuuser oleks olnud mõttetu sellise suurusklassi akvaariumi juures ning silmas pidades elektrivaba lahendust, mis siis taas omakorda säästab suurt raha ülalpidamiskuludes :lol: :)

Pilt

Enne järgmise pildi üles panekut ütlen kohe ära ,et oma CO2 balloonid muretsen välimust vaatamatta ( eriti veel kui hind on .........tasuta).Co2 regulaatorina kasutan juba vana toimivat tehnikat.

Pilt

Reaktor juba oma lõplikul kohal 3D tausta taga sisefiltri ees.

Pilt

Vähemalt minu jaoks naljaka faktina märgiksin ära ,et reaktor pole tegelikult kohe töökorras vaid tootja sõnul läheb 24 tundi aega kui vajalikud bakterid kinnituvad reaktori sisemisele nö. trepile ning tehes temast libeda......


Küpsetamine:
4-5 Päev

Eilne hommik algas taas 10ml Denitroliga .....ning nüüd võib juba kindlat hakata ütlema ,et Nitraadid näidud on hakanud vaikselt pead tõstma [-X aga samas Nitriidid on posinud nullis. 5 Ühes teste on vahetevahel raske tõlgendada kuna neid lugedes peab olema äärmiselt valge keskkond ,mida alati pole siin pakkuda.

Hetkeolukord Vastuvõetav lõpptase
pH 6,8-7 6-6,8
GH >6 3-6
KH 10-15
NO2 (mg/l) 0 0
NO3 (mg/l) 0-10 12-20

Täna siis samal liinil kui eile .......

Hetkeolukord Vastuvõetav lõpptase
pH 6,8-7 6-6,8
GH >6 3-6
KH 10-15
NO2 (mg/l) 0 0
NO3 (mg/l) 10 12-20

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 [ 17 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver