foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 57 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Reede Dets 04, 2015 11:21 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 09, 2014 09:09
Postitusi: 83
Pildid: 6
See on huvitav poorne pinnas tõepoolest. Kuna ma varem pole säärase pinnasega kokku puutunud siis sellest ka minu eilne triviaalne küsimus. Aitäh siksu.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Dets 04, 2015 09:48 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 09, 2014 09:09
Postitusi: 83
Pildid: 6
Täna õhtune poolik jawa moss puu-projekt allpool. Pole midagi keerulist-tulemus tuleb aga visuaalselt kena. Näpunäiteid leiab siit.

Edit: Minu jaoks oli jawa moss liimimine puu/padjakeste külge midagi uut(vt videot). Küll aga ei söandaks ma kasutada mingit tavalist kiirliimi vms. Väga hea abimees on just akvaariumisilikoon kui seda käepärast peaks olema. Ka shvammi asemel oleks mõistlik kasutada mingit sorti pvc võrke mida saab ehituspoodidest(eesmärgiks mitte tuua akvaariumisse kahjulikke elemente).

Pilt


Viimati muutis matten, Reede Dets 04, 2015 11:06, muudetud 2 korda kokku.

Üles
PostitusPostitatud: Reede Dets 04, 2015 10:22 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
Tulemus on kindlalt vaeva väärt, vaadates Interneti Nature akvaariumide bonsapuid. =D>

_________________
450L taimeakvaarium
Hemigrammus ocellifer
Paracheirodon axelrodi
Trigonostigma heteromorpha
Krevetid


Üles
PostitusPostitatud: Reede Dets 04, 2015 11:12 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 09, 2014 09:09
Postitusi: 83
Pildid: 6
siksu see on eesmärk jah. Õnnestus zookauplusest saada hea võraga oks. Kivi sai lisatud alla sp et muidu tõusis oks veepinnale. Paraku on see tuttav teema - olgugi et poes müüdavad oksad on eelnevalt veega immutatud, on nad ikkagi oma veesisalduse kaotanud ja tuleb raskus appi võtta.


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 05, 2015 09:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
matten kirjutas:
Küll aga ei söandaks ma kasutada mingit tavalist kiirliimi vms.


Millega ise liimisid? Hmm, huvitav, Interneti juttude põhjal on hariliku "super glue" kasutamine ohutu, kuna peale kõvastumist on veekindel... :-k

_________________
450L taimeakvaarium
Hemigrammus ocellifer
Paracheirodon axelrodi
Trigonostigma heteromorpha
Krevetid


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 05, 2015 10:53 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 09, 2014 09:09
Postitusi: 83
Pildid: 6
Ise kasutasin akvaariumisilikooni. Pidasin seda ohutumaks.


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 05, 2015 01:26 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 19, 2008 10:57
Postitusi: 712
Asukoht: Tallinn
matten kirjutas:
Mul tekkis tunne, et ma jäängi seda pinnast loputama. Iga korraga tekkis aina suurem hulk mullast vett juurde. Seega üle kolme korra ma seda ei loputanud ja panin akvaariumisse. Siit minu küsimus - kas on OK jättagi see peamiseks pinnaseks või oleks õigem katta see peeneteralise kruusaga?

Mul meenub, et oma 192 liitrist akvaariumi alustasin 4a tagasi teadlikult mullapõhjaga ilma CO2 ja siis sai küll muld kaetud võrgu ja akvaariumikruusaga. See mis kalakesest ostetud sai tundub aga midagi mulla ja kruusa vahepealset olema.


Seda pinnast loputada ei tohigi, sest nõnda jääbki tõesti mullast vett juurde tulema ja lõpuks pinnas lihtsalt lahustuks lõplikult.
See sobib kõige pealmiseks pinnaseks.

Detailne õpetus selle pinnasega ringikäimiseks on siin:
http://www.oliver-knott.com/fileadmin/u ... nglish.pdf

_________________
kpl " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
Kiireloomulistes küsimustes ja kauba laoseisu saamiseks helistage palun poodi telefonil 6659255.
Tellimisinfo ja kauba tarneaja päringud esitada e-posti teel irma@kalake.ee


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 05, 2015 01:38 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 09, 2014 09:09
Postitusi: 83
Pildid: 6
kpl Kalake, me räägime natuke erinevatest pinnastest. Oliver Knott Nature Soil oli Teie poes küll valikus, ent otsustasin Aquanova Black Plant Soil kasuks. Selle peal eraldi silt Teie kaupluse poolt lisatud et vajab eelnevat loputamist. Oliver Knott Black Soil on see pinnas mida loputada ei tohi - ka antud link, mille panite viitab sellele.

Eile lasin vee sisse ja täna täitsin akvaariumi. Kuna plaan akvaariumisse elanikke lisada alles paari nädala pärast siis hetkel lisasin vaid taimed ja ootan, et pilt selgineks. Korralik hägu on üleval. Maa külgetõmbejõud peaks aga peagi probleemi lahendama.


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 05, 2015 01:51 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 19, 2008 10:57
Postitusi: 712
Asukoht: Tallinn
matten kirjutas:
kpl Kalake, me räägime natuke erinevatest pinnastest. Oliver Knott Nature Soil oli Teie poes küll valikus, ent otsustasin Aquanova Black Plant Soil kasuks. Selle peal eraldi silt Teie kaupluse poolt lisatud et vajab eelnevat loputamist. Oliver Knott Black Soil on see pinnas mida loputada ei tohi - ka antud link, mille panite viitab sellele.


Ok, selle Aquanova soili puhul piisab ka vaid ühekordsest kergest loputamisest. Põhjalikku pesu pole vaja (ja ei tohigi) teha. Täiendame tõlget pakendil.

_________________
kpl " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
Kiireloomulistes küsimustes ja kauba laoseisu saamiseks helistage palun poodi telefonil 6659255.
Tellimisinfo ja kauba tarneaja päringud esitada e-posti teel irma@kalake.ee


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 05, 2015 02:08 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 09, 2014 09:09
Postitusi: 83
Pildid: 6
Selge. Ma seda eeldasin jah, pärast teise vee ärakallamist ja seetõttu rohkem ei loputanud. Loputamise kohta paraku ei olnud ka pakendil mingit inglise keelset juhist seega sellekohase info et üldse loputama peab sain info vaid pisikeselt eestikeelselt trükiselt mis Teie poolt kleebitud. Väikene lisaklausel ei teeks paha jah, aga ma usun et kõik on OK. Pole sade vette jäänud kunagi püsima. :wink:


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 08, 2015 03:30 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 09, 2014 09:09
Postitusi: 83
Pildid: 6
Esimene pilt siis ka töötavast akvaariumist. Vesi selgem. Kivi endiselt kännul raskuseks.

Pilt


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 08, 2015 05:03 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
Wow! Kus on alles känd! Ja kus on alles kivi!

Täitsa isiklik arvamus kujunduse koha pealt, aga ütlen välja: see känd on nii suur, et "sööb" Su ilusa bonsaipuu ära ja see ei pääse mõjule. Kõige efektsem oleks, kui bonsaipuu oleks akvas peamine pilgupüüdja, praegu on selleks hiiglaslik känd. Ma nihutaks "puud" õige pisut veel vasakule, kuid mitte päris keskele ning kännu asemele paneks mingeid väiksemaid kive, madalamaid taimi vmt. Murupõhi oleks Su akvasse ilus, kuid see eeldab tugevat valgustust. Lisaks - plecoga seda kasvatada ei saa.

_________________
450L taimeakvaarium
Hemigrammus ocellifer
Paracheirodon axelrodi
Trigonostigma heteromorpha
Krevetid


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 08, 2015 08:45 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 09, 2014 09:09
Postitusi: 83
Pildid: 6
Pleco ja 40 liitrine akvaarium on natuke liig :)

Ma pelgan ka seda, et 192liitrine jääb mu pleco jaoks mingi hetk väikeseks. Siis tuleb lihtsalt suurem akvaarium lisaks kasutusele võtta. Nagu kunagi 525l oli.

See känd osutus proportsionaalselt tõesti liialt suureks, siksu. Ometi on see võetud just CRS silmas pidades. Seal on piisavalt peidupaiku läbi kännu. Ma loodan et pilt muutub avaramaks kui kändu põhjas hoidvast kivist akvaariumis lahti saan. Kännu peale kavas jawa moss kasvatada.

Muru mõte oli ka endal peas - eks mul on aega nüüd taimedega seda akvat sisustada ja kujundada. CRS ma enne ei võta kui olen päris veendunud et kõik veenäidud enam-vähem stabiilselt paigas. Hetkel pole mul veel aga test-kit komplektki ostetud.


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 08, 2015 10:47 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 09, 2014 09:09
Postitusi: 83
Pildid: 6
siksu, antud 40l akvaarium sai loodud vaid CRS jaoks jah. Ei ole plaanis sinna kedagi teist lisada - CRS maailm vaid. :)
Kui kunagi sellesse etappi peaksin jõudma et 40l akvas CRS elab/paljuneb hakkan ka 192l taimeakvaariumi poole vaatama selle pilguga, et neoonide kõrval CRS võiks/saaks laiutada. Seniks aga - loen materjale CRS jaoks sobilike veenäitude kohta ja kogun targematelt teadmisi.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Dets 11, 2015 10:44 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Juul 16, 2010 10:42
Postitusi: 223
Pildid: 1
Asukoht: Pärnu/Tallinn
Matten.

Ettevaatust oma Aquanova Black Plant Soil pinnasega. Ma pole seda ise kunagi proovinud, kuid kuna tegemist on taimepinnasega võib see vette eritada hulgaliselt erinevaid väetiselemente. CRS lahkub teise ilma sellisel juhul paari minutiga. NO3 oleks hea krevetikas hoida suht nulli lähedal. Oma kogemusest saan rääkida, et pidin ikkagi valima, kas CRS või taim. Ega asjata pole Facebookis foorum shrimps and mosses. Sammal on see, mis krevettidega hästi kokku sobib, sest talub hästi nii väga happelist, kui ka väetiselementidevaest vett.
Minu ilusast taimeakvast pole just palju hetkel järel, kuid krevetid paljunevad nüüd hästi. Plaanin ka akva ringi teha pea puhtalt sambla akvaks.
Pinnasena oleks ise kasuatnud Oliver Knotti, mis on kindlasti sobiv.

_________________
https://sites.google.com/site/andryakvaarium/


Üles
 [ 57 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver