foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 62 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Kenno 450L akva
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 14, 2013 12:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 26, 2010 11:05
Postitusi: 433
Pildid: 20
Asukoht: Tartu
Uurisin klappide läbilõikeid ja sellessuhtes ei sobi eriti äravoolu vooliku vahele jah.

Aga kogu asja mõte oli mul selles, et automaatse veevahetuse ajal taimeriga avatakse äravoolu vooliku klapp ning vesi hakka akvaariumist ära voolama ja teise klapi ja taimeriga hakkab siis vesi peale jooksma ning lõpuks äravoolu klapp läheb kinni ja pealevool läheb ka kinni ning kui vett tuli nüüd peale liiast, siis selleks on ülevool. Läbi põhja sõelaga äravoolu mõte oli just see, et äravoolava veega põhja pinnalt ka igast sodi kaasa tuleks (ei tea kas reaalselt asi toimiks ka või teeb täpselt sama välja nagu ülevoolu kaudu vesi ära suunata).

Aga klapp äravoolu juurde ei sobi jah!

Samas on ka see point, et kui põhjast vesi ära voolab, siis saab ülevoolu viia sisuliselt tugevdusribadega enamvähem samale kõrgusele ja akvaariumi saab maksimaalselt vett täis lasta, aga kui kogu veevahetus käiks ülevoolu kaudu, siis peab ju ülevoolu toru ots jääma ikka tugevdusribast oma cm allapoole, et asi toimiks.

Või ei ole nii?


Üles
 Teema pealkiri: Re: Kenno 450L akva
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 14, 2013 05:06 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 23, 2009 10:42
Postitusi: 807
Asukoht: Tallinn
Hei,

Mina ei teeks äravoolu põhjast. Mõtetu jebimine sul endal ja teed elu raskemaks. Nonäiteks puhastamine juba - kujuta ette, et mingi leht jääb sinna klappi kinni vms.

Tsiteeri:
Läbi põhja sõelaga äravoolu mõte oli just see, et äravoolava veega põhja pinnalt ka igast sodi kaasa tuleks (ei tea kas reaalselt asi toimiks ka või teeb täpselt sama välja nagu ülevoolu kaudu vesi ära suunata).

Kuna veevool ei ole mingi superkiire ja võtab ainult ühest väiksest punktist vett, siis ta puhastab augu ümbrusest võibolla 1-2cm natuke ära - ehk kasutegur põhimõtteliselt 0

Tsiteeri:
Samas on ka see point, et kui põhjast vesi ära voolab, siis saab ülevoolu viia sisuliselt tugevdusribadega enamvähem samale kõrgusele ja akvaariumi saab maksimaalselt vett täis lasta, aga kui kogu veevahetus käiks ülevoolu kaudu, siis peab ju ülevoolu toru ots jääma ikka tugevdusribast oma cm allapoole, et asi toimiks.

Minul tehtud nii, et äravool on mõned mm allpool tugevdusriba. Ehk kui vesi peale jooksma hakkab (iga päev 1min ja 5L) siis tõuseb veetase nii, et tugevdusribad on hetkeks vee sees ja siis kui veejooks kinni läheb, langeb veetase taas normaalsele tasemele mõned mm allapoole tugevdusriba.

_________________
325 liitrit vett


Üles
 Teema pealkiri: Re: Kenno 450L akva
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 14, 2013 05:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
kenno kirjutas:
Lisaks mõned pildid ka siis


Aquaristikshop'st tellitud kaup
Pilt

Väga hea koht, kust osta ja enamus asjad odavamad kui Eestis ning kui saab tutvuste kaudu ka Eestisse siis ideaalne!


Tervist siis ka minu poolt........................................kuna ülevoolu kohapealt on võtnud sõna paljud teadjad mehed siis säästan sind omapoolsest dialoogist aga õigemini tekkis küsimus sinu tellitud kauba kohta :Miks sa kasutad kahte erinevat tüüpi vee soojendit(Või tundub mulle vaid nii?)

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 Teema pealkiri: Re: Kenno 450L akva
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 14, 2013 06:14 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Dets 08, 2005 02:27
Postitusi: 475
Asukoht: Pärnu
Kenno projektis ülevool ja äravool võiksid olla kaks eri asja. Ülevool nagu nimetus ongi, ei lase veetaset üle max minna. Ülevool on kasutusel veevahetuse ajal. Trassist tuleb vesi peale näiteks 1L/minutis. See tähendab et ülevoolust läheb samal ajal kanalisatsiooni sama hulk vett ära. Minu arust ei ole vaja enne veevahetust taimeriga mingi veehuk välja lasta ja siis teise taimeriga sama kogus trassist asemele. Lihtsam on ülevool + 1 taimer sissetuleva vee jaoks. Ülevoou ots ongi veevahetuse ajal "äravool" :) . Jämedam, nagu "päris äravool" käib läbi 3/4 kraani selleks et kastist vesi vajadusel välja saada. Äravool käib kasti põhjast, nagu kavas ongi.

Kõige arusaadavam ja ebamugavam äravool oleks auk kasti külje peal. Sama hästi töötab kasti põhjaläbiviigust üles veepinnani toodud toru. Sellest edasi võiks mõelda ülevoolu toomist kastist kaugemale, et ülearuseid asju silma all ei oleks.

Ülevool oleks selles projektis siis äravoolutorust enne 3/4" kraani võetud väljavõte, mis kusagil kastist kaugemal viidud veepinna kõrgusele ja see hoiabki vee max taseme paigas. Tähendab ülevool ja äravool on tehtud läbi sama 1" ühenduse kasti põhjast. Igaks juhuks lidasa veel üks veetaseme andur max veepimmast natuke kõrgemale , mis sissetuleva vahetusvee klappi sulgeb, kui äravooluga midagi korrast ära on (reaalselt ei peaks seda juhtuma).

_________________
430L


Üles
 Teema pealkiri: Re: Kenno 450L akva
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 14, 2013 07:58 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 26, 2010 11:05
Postitusi: 433
Pildid: 20
Asukoht: Tartu
meedium kirjutas:
kenno kirjutas:

Väga hea koht, kust osta ja enamus asjad odavamad kui Eestis ning kui saab tutvuste kaudu ka Eestisse siis ideaalne!


Tervist siis ka minu poolt........................................kuna ülevoolu kohapealt on võtnud sõna paljud teadjad mehed siis säästan sind omapoolsest dialoogist aga õigemini tekkis küsimus sinu tellitud kauba kohta :Miks sa kasutad kahte erinevat tüüpi vee soojendit(Või tundub mulle vaid nii?)


Üks on põhjaküttekaabel, mis on kõigest 50W ja koguaeg vooluvõrgus siis ja taimedele peaks ka põhjaküte hea olema ning põhiküte on siis filtri väljavoolu vooliku vahel olev 300W termostaadiga Hydor.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Kenno 450L akva
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 14, 2013 08:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 26, 2010 11:05
Postitusi: 433
Pildid: 20
Asukoht: Tartu
käpik kirjutas:
Kenno projektis ülevool ja äravool võiksid olla kaks eri asja. Ülevool nagu nimetus ongi, ei lase veetaset üle max minna. Ülevool on kasutusel veevahetuse ajal. Trassist tuleb vesi peale näiteks 1L/minutis. See tähendab et ülevoolust läheb samal ajal kanalisatsiooni sama hulk vett ära. Minu arust ei ole vaja enne veevahetust taimeriga mingi veehuk välja lasta ja siis teise taimeriga sama kogus trassist asemele. Lihtsam on ülevool + 1 taimer sissetuleva vee jaoks. Ülevoou ots ongi veevahetuse ajal "äravool" :) . Jämedam, nagu "päris äravool" käib läbi 3/4 kraani selleks et kastist vesi vajadusel välja saada. Äravool käib kasti põhjast, nagu kavas ongi.

Kõige arusaadavam ja ebamugavam äravool oleks auk kasti külje peal. Sama hästi töötab kasti põhjaläbiviigust üles veepinnani toodud toru. Sellest edasi võiks mõelda ülevoolu toomist kastist kaugemale, et ülearuseid asju silma all ei oleks.

Ülevool oleks selles projektis siis äravoolutorust enne 3/4" kraani võetud väljavõte, mis kusagil kastist kaugemal viidud veepinna kõrgusele ja see hoiabki vee max taseme paigas. Tähendab ülevool ja äravool on tehtud läbi sama 1" ühenduse kasti põhjast. Igaks juhuks lidasa veel üks veetaseme andur max veepimmast natuke kõrgemale , mis sissetuleva vahetusvee klappi sulgeb, kui äravooluga midagi korrast ära on (reaalselt ei peaks seda juhtuma).


Mõte on väga hea, kuid mul ei jää akvaariumi taha nii palju ruumi, et see ülevool väljaspool akvaariumi teha ja akvaariumi taha jäävast seinast teisel pool ruumis pole selleks ka eriti ruumi.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Kenno 450L akva
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 14, 2013 10:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Dets 08, 2005 02:27
Postitusi: 475
Asukoht: Pärnu
Tsiteeri:
mul ei jää akvaariumi taha nii palju ruumi, et see ülevool väljaspool akvaariumi teha

väljaspool akvat ülevoolu saab mahutada mingi 3#6cm plastkarbiku sisse - 16/22 voolik üles ja alla selle sees. Kõrgus peab akva veepinnaga samale tasemele ulatuma. Kui tõepoolest ei saa väljaspool kasti seda teha, võib-olla siis autom. veevahetus üldse ilma ülevooluta oleks tõesti parem ( 2 taimerit ja 2 magnetklappi, nivooandurid ka juurde ). Mul omal on akvas veetaseme andurid ja väljavool pumbaga tehtud, palju jubinaid töökindluse tagamiseks, seni töötab aga teist korda nii ei teeks. Lihtsama tehnikaga on uni rahulikum.

_________________
430L


Üles
 Teema pealkiri: Re: Kenno 450L akva
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 19, 2013 12:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 26, 2010 11:05
Postitusi: 433
Pildid: 20
Asukoht: Tartu
käpik kirjutas:
Tsiteeri:
mul ei jää akvaariumi taha nii palju ruumi, et see ülevool väljaspool akvaariumi teha

väljaspool akvat ülevoolu saab mahutada mingi 3#6cm plastkarbiku sisse - 16/22 voolik üles ja alla selle sees. Kõrgus peab akva veepinnaga samale tasemele ulatuma. Kui tõepoolest ei saa väljaspool kasti seda teha, võib-olla siis autom. veevahetus üldse ilma ülevooluta oleks tõesti parem ( 2 taimerit ja 2 magnetklappi, nivooandurid ka juurde ). Mul omal on akvas veetaseme andurid ja väljavool pumbaga tehtud, palju jubinaid töökindluse tagamiseks, seni töötab aga teist korda nii ei teeks. Lihtsama tehnikaga on uni rahulikum.


Kas tühjendustoru vahele peale magnetklapi annab midagi analoogset panna, et takistus nii suur poleks, kuid samas saaks asja ikkagi taimeriga juhtida?


Üles
 Teema pealkiri: Re: Kenno 450L akva
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 25, 2013 01:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 26, 2010 11:05
Postitusi: 433
Pildid: 20
Asukoht: Tartu
Akvaboxi nüüd tellimus sisse antud ja Saksamaalt Eheim 2075 filter ja Aqua-Medic Ocean Runner 2500 tellitud, et jääb siis üle ainult oodata. Hiinast sai tellitud ka mootoriga kuulkraan ja veevoolu andur.

Selline tuleb klaasosa:
Pilt


Siin joonisel siis kogu akvaariumi tehniline pool (võimalik, et midagi veel muutub).
Pilt


Üles
 Teema pealkiri: Re: Kenno 450L akva
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 27, 2013 01:30 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Dets 08, 2005 02:27
Postitusi: 475
Asukoht: Pärnu
ülevoolu osast ei saa niimoodi aru. Ülevool peaks olema pildil mingis proportsioonis akva kõrgusega.Sama põhimõtte järgi joonistasin natuke keerulisema välise ülevoolu:

Pilt

akva max veetase on siin ülevool 1 ja minimaalne, mida el. kuulkraan sab tekitada on ülevoolu madalam osa 2. Tundub keeruline, aga lähtub samast skeemist, mida kenno tahab kasutada:

Veevahetuse alguses avatakse el. kuulkraan taimeriga ja akvast läheb ära näiteks 10% vett. Peale seda (või samal ajal) avatakse magnetklapiga uue vee pealevool. Lõpuks veetaseme andur sulgeb pealevoolu klapi. Ma ei tea, kas sellist skeemi peaks kasutama, aga see ülevool, mis joonistasin, sobib asja juurde küll. Tegalikult kumbki ülevoolu tase (1 ja 2) ei ole sellise veevahetuse juures aktiivselt kasutusel, aga toimivad ohutuse mõttes. Niimoodi ei saa kumbki klapp probleemi põhjustada, kui midagi ei avane või ei sulgu õigel ajal.

Tegelikult on autom. veevahetus ka nii ok, kui taha ainult ülemine ülevool ja el. väljavooluklappi ei kasutakski. Tavaliselt nii tehakse.

_________________
430L


Üles
 Teema pealkiri: Re: Kenno 450L akva
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 27, 2013 02:46 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 26, 2010 11:05
Postitusi: 433
Pildid: 20
Asukoht: Tartu
Tänud Hans joonise eest! Vast siis teebki midagi sellist, tellisin juba el. kuulkraani ära ja selle veevoolu mõõtja vidina kah.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Kenno 450L akva
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 27, 2013 11:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 23, 2009 10:42
Postitusi: 807
Asukoht: Tallinn
Mulle tundub väljavoolu kraaniga piiramine täiesti mõtetu ja üks lisaohuallikas, mida mina võimalusel väldiksin.
Kui ülevool on vaba, siis on asi nii kõikse ohutum. Isegi kui pealevool jääb mingil põhjusel sisse, siis äravool peab suutma kogu üleliigse vee kanalisse saata ning mingit veeõnnetust ei tule. Kui äravoolul on aga ees miski kraan, mis peaks kinni jääma ja vesi peale tuleb, siis on uputus majas...
Minul isiklikult läheb ülevool otse kanalisse ilma ühegi takistuseta ja 3 aastat edukalt töödanud. Vee pealevool (mida sinu joonisel kusjuures ei näe) tuleb otse peale filtrit pesumasina solenoidklapiga voolikusse ja sealt juba edasi välisesse soojapulka ja akvasse.

Lisaks tundub mulle, et sa oled oma "teekonna" igast asju täis toppinud millel pole vajadust ja mis kõik vähendavad torudes veevoolu:
- PH elektroodi peidaks kuhugi akva tagumisse seina ära. Kui seda üldse vaja teha, sest kui sa co2 voolu paikka saad, siis pole vaja seda 24/7 regullida. Pole mina seda kunagi kasutanud ja pole vajadust tundnud ka. Looduses kõigub ka co2 tase - keegi ei keera vahepeal midagi kinni/lahti.
- Veevoolumõõtja tundub ka üleliigne vidin. Kord kuus pista käsi kasti ja saad teada millise hooga vesi torust kasti lendab :)
- Eelfilter - kui see juba alla kappi läheb, siis osta parem mõni välifiltri isend, millel on eelfilter sisse ehitatud - esimene "kinnine" kamber mida saab ülejäänud süsteeist eraldi puhastada. Ehemeil on selliseid ma tean. Mul on ja puhastamine võtab 5 min. VÕI vii eelfilter kasti sisse - svamm sissevõtutoru otsa ja asi ants.

Arvesta veel sellega, et lisaks tuleb sul ju veel kõiksugu kraane sinna süsteemi praktiliselt enne/peale igat tehnikavidinat on see vajalik. Kui on vaja ühe konkreetse asjaga tegeleda (PH elektroodi vahetada või CO2 reaktorit puhastada), siis ei lase ju kogu kapis olevat süsteemi veest tühjaks?...

_________________
325 liitrit vett


Üles
 Teema pealkiri: Re: Kenno 450L akva
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 28, 2013 01:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
täitsa nous aatomiku kommentaaridega
Kraanid peaks olema kajastatud joonisel
eelfiltrina saab kasutada edukalt veevärgi filtri kopsikuid seal olemas erineva suurusega sisud
eraldad selle kopsiku kraanidega ja saadki puhastada edukalt

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 Teema pealkiri: Re: Kenno 450L akva
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 28, 2013 08:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 26, 2010 11:05
Postitusi: 433
Pildid: 20
Asukoht: Tartu
Kuulge enamus asju on juba otsustatud kuidas tulevad! Kuulkraanide asukohad on ju joonisel näidatud (akvaariumi all kiri kuulkraanid ja jooned nendeni ju). Iga seadme juurde küll pole mõtet kuulkraani teha, kasti läbiviikude otsades kuulkraanid ja eelfiltril on ka kaasas kraanid ja kiirühendused. Selline eelfilter http://www.fish-street.com/jaqno_pre_filter_system?category_id=155.
Ph kontrolleri in-line paigutuse peale veel mõtleb, võib-olla paneb ikka kasti taha seina (kännu varju näiteks). Aga tellitud ta on ja kasutusse tuleb, Karmol töötanud üle aasta ja pole elektroodi vahetada vaja olnud ja pidevat kalibreerimise vajadust pole ka olnud.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Kenno 450L akva
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 28, 2013 09:38 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 23, 2009 10:42
Postitusi: 807
Asukoht: Tallinn
kenno kirjutas:
Kuulge enamus asju on juba otsustatud kuidas tulevad!

OK, mõtlesin, et jagan oma kogemusi ja vigasid mida mis olen teinud... :)

_________________
325 liitrit vett


Üles
 [ 62 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver