foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 19 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 03, 2013 01:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
Kuigi mõnigi asi on minule siin maailmas ajajooksul iseenesest mõistetav siis mõtlesingi jagada foorumis oma versiooni kalatoidust mida olen juba kasutanud aastaid ,kuigi ühel või teisel põhjusel on asi jäänud enda teada seega kriitika järgnevale jutule on alati teretulnud .
Alustuseks tahan vabandada kui teemast on juba ennem juttu olnud AGA kuna kalatoit on töötanud minujaoks eriti eeskujulikult siis ............ehk annate andeks kordamise.

Alustuseks tuleks ära mainida , et kalatoit kui selline on minu silmis olnud alati sama vahet ei ole kas väikestele Gupidele , suuretele Oskaritele või majesteetlikulile Discustele . Sama jutt kehtib ka loomulikult toidu ehitusele kas helved , pelletid või mis iganes .....................vahet pole!!!!
Alati tahame me kõik sama ODAVALT ja KFALITEETSELT?????????? Kas Pole Nii?? Seeeeega tahan ma täna jagada teiega oma toitmisviisi ja toitu mida söövad kõik mu kalad ja mis ei saasta minu akvaariumi vee-parameetreid ..............

Alustuseks otsisin ja ostsin neti kaudu kaks purki eriti odavalt saatud kalatoitu.....................vahet polnud kellele see oli konkreetset mõeldud ja mis kujul see juhtus olema peaasi , et odav ja säilmis kuupäev oli jõus.Samas ostsin ka poest külmosakonnast 200grammise meresegu koti kus oma 2 euri ja 25 sendi eest on kõiksuguseid tigusid, kooritud krevette ja vähke.



Pilt

Kuna kaks ja tähtsamat koostisainet olid olemas siis oli veel vaja blenderit ning kõrgema äärega kaussi nende töötlemiseks.

Pilt

Esimesene läks kaussi mereandide segu ja purustamisega tuli võtta aega sest peenemaks jahvatatud kemüüse tagab tulevikus ka söömiskõlbulikuse ka väiksematele akvaariumi kaladele.

Pilt

Peale mida oli kalatoitude kord ja kogu eelnev protsess kordus.

Pilt

Arvestades kogu eelnevalt purustades massi siis oli vaja looduslikku mitte mürgist nö. liimi mis kogu massi koos hoiab .................Zelatiini !Siinjuures võivad annused muutuda sest oleneb kalast ja akvaariumis aga minu jaoks annab kaks lehte zeletiini just sobivatihedusega tarretise mis hoiab toitu ideaalselt koos.

Pilt

Ja peale purustatud toidu ning zelatiini segamist võtsin ma vanad jääkuupikute vormid kuhu eelmainitud kemüüse hanguma jäeti.Mis just jääkuubikute vorm?!? Miks mitte kuju on hea ja toidu annused on ideaalsed ....Või mis?

Pilt

Kuna sellisest annusest piisab tavalisest paariks kuuks , siis peale hangumist olen nad jätnud kilega kaetult sügavkülma ning vastavalt vajadesele võtnud neid sealt.

Pilt

Söötmine on olnud lihtne : sulanud toidukuubik mis akvaariumisse viskan vajub põhja ja jääs olev teine toidukuubik jääb pinnale ning kalad saavad valida kes põhjast ja kes pinnalt :wink:

Lihtne ja Loogiline ning mis kõige tähtsam Kvaliteetne.

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 03, 2013 08:17 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Proovi selle helvestoidu asemel hoopis midagi naturaalset panna. Midagi taimset. Nt. kuivatatud peterselli saab kasvõi tolmpeeneks.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 03, 2013 11:20 
Moderator

Liitunud: Kolmapäev Jaan 25, 2006 01:18
Postitusi: 705
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Ma paneks selle odava purgitoidu asemel mereanni kokteilile juurde paprikat, spinatit, porgandit (või porgandimahla) 2 - 3 küüslaugu küünt.
Lisaks võib panna ka natuke õuna. Kui vaja seda massi natuke kuivemaks teha, siis võib sisse purustada ka kaerahelbeid või kuivatatud hernest.

Ja kui kalad suured lihasõbrad, siis kogu sellele eelnenud massile samas koguses juurde veise või kalkuni südant ja saad väga väga hea söögi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 31, 2013 11:37 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 08, 2013 09:59
Postitusi: 20
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Sama asi on väga levinud ka veekilpkonna pidajate hulgas. :D
Julgen väita, et idee on saadud just sealt. :twisted:

http://www.redearslider.com/forum/viewt ... =8&t=17486[url][/url]


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 31, 2013 12:46 
Akvarist

Liitunud: Reede Nov 23, 2007 02:10
Postitusi: 334
Pildid: 1
Asukoht: tallinn
Julgen väita , et su väide on liiga julge. [-X


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 31, 2013 03:35 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 08, 2013 09:59
Postitusi: 20
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
laozi kirjutas:
Julgen väita , et su väide on liiga julge. [-X


I dare you... :twisted:

Võimalik, et ma eksin, aga olles näinud enda ehtimist võõraste sulgedega nii palju siis natuke raske on uskuda, et ise onselline asi välja mõeldud.

Seega...tõestage, et ma eksin ja asi korras. :roll:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 31, 2013 08:26 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Ega sellist asja tõesti ise välja mõelda pole võimalik. Ikka mingi paarkümmend aastat kestnud tiimitöö vili! :D =D>


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 31, 2013 09:34 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
Madly Liisu kirjutas:
laozi kirjutas:
Julgen väita , et su väide on liiga julge. [-X


I dare you... :twisted:

Võimalik, et ma eksin, aga olles näinud enda ehtimist võõraste sulgedega nii palju siis natuke raske on uskuda, et ise onselline asi välja mõeldud.

Seega...tõestage, et ma eksin ja asi korras. :roll:


Keegi pole ennast siin ehtinud teiste sulgedega ja samuti pole keegi siin foorumis väitnud ennast idee väljamõtlejaks ................kogu selle foorumi idee ongi jagada ideid ja näpunäiteid kaas akvaristidega mis on omantatud ühel või teisel moel ja mis tõesti töötavad ning lihtsustavad meie, kui akvaristide elu ning tagavad ka meie lemmikloomadele kvaliteetsema elutsükli.....................................seega loobime vähem sappi :wink:

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 01, 2013 12:12 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 08, 2013 09:59
Postitusi: 20
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Nagu näha siis kriitikat ei kannata keegi ja millegipärast võetakse kõike isikliku solvanguna...oh seda eestlaslikku õelust küll..aga mis teha, mis teha..mitte midagi ei ole teha. Nii see oli, on ja jääb.

Minu väide võib julge olla selle "oma versiooni" kalatoidu kohta, aga paraku nii see on.
Elementaarne on panna ka viide, kus kohast saadi selline idee ja see oli ka minu esialgse postituse mõte. :wink:
Aga kui ikka aru ei saada ja hakatakse rääkima mingitest tiimidest ja paarikümne aastasest elutööst siis no andke andeks...ma võin küll iroonitseda ja sarkasmi aeg ajalt kasutada aga nii loll ma ka pole.

Igastahes on see teema minu jaoks ennast ammendanud ja kalu ka lemmikloomadena ei pea ning edaspidi katusun olla rohkem taktitundeline, kui tagasisidet ootavale postitusele kommentaari postitan .

Päikest 8)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 01, 2013 01:42 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 26, 2010 11:05
Postitusi: 433
Pildid: 20
Asukoht: Tartu
Oh neid naisi küll!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 01, 2013 06:03 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Madly Liisu kirjutas:
Minu väide võib julge olla selle "oma versiooni" kalatoidu kohta, aga paraku nii see on.
Elementaarne on panna ka viide, kus kohast saadi selline idee ja see oli ka minu esialgse postituse mõte. :wink: )

See võib küll tunduda uskumatu või lausa ilmvõimatu, kuid paraku on õnneks tõsi, et eestlaste hulgas on ka selliseid, kes suudavad oma peaga mõelda välja uusi lahendusi ning oma kätega teha asju. Pikema staažiga foorumikasutajad teavad, et meedium on just üks sellistest kuldsete kätega leidlikest inimestest.
Kui otsida ühisosa Madly viidatud artiklil ja meediumi postitusel, siis on selleks eeskätt želatiini ja külmutamise kasutamine. Pole nagu väga revolutsiooniline info, või kuidas? Sarnasel moel on erinevaid segusid tehtud juba aastakümneid, erinevused on komponentides. Ma ei julgeks väita, et see on esimene sellealane kirjutis, kuid üks enim viidatud sarnane retsept on kirjutatud C.E. Bower poolt 1983.a. "The Basic Marine Aquarium"-s (vt. ntx http://www.thekrib.com/Food/paste.html ). Nii et Madly võiks minna sama hästi kilpkonnasõpru nahutama varastatud ideede pärast.

Muide, kui oma kogemusest rääkida, siis loen päris palju ning kasulikud vihjed jäävad meelde, kuid sugugi alati ei jää meelde, kus ma seda nägin või lugesin. Et kui hiljem mingi lahenduse juures neid ideid rakendan, ehin end ilmselt võõraste sulgedega? Et enne oma lahenduste postitamist on mul kohustus otsida läbi kõik sel alal kunagi kirjutatu, sest muidu võidakse mind vargaks tembeldada?
Igaks juhuks ütlen sedagi, et kindlasti ei soosi ma sellist piraatlust, et võetakse kellegi teise töö/idee/lahendus ning serveeritakse kui enda oma. Antud juhul sellega aga tegemist polnud.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 01, 2013 10:48 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Jaan 13, 2010 04:07
Postitusi: 375
Asukoht: Tallinn,Laagri
Päris põnev segu. Tänud Meedium seda jagamast.Mind huvitab,kas keegi Eestis ka sellist mereandide segu müügil on näinud ? Mulle pole nagu silma hakanud.

_________________
250,2*200,175,126 liitrit kalade ja taimedega.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 03, 2013 08:15 
Akvarist

Liitunud: Reede Nov 19, 2010 11:09
Postitusi: 60
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn-Teletorn
Tänud meedium, head mõtted ei ole ainult Tartus ja kogemuste jagamine igati teretulnud. Soovitan kõigile algajatele ka meediumi blogi lugeda - parim akvaristikaalane põnevusraamat:) Kuigi olen naisterahvas ja kõigest aru ei saanud, siis stiil ja keelekasutus on väga muhe ja pildid ilmestavad seda blogi . Meedium tõeliselt naudib uuendusprotsessi kui sellist, väga vahva. Tänud, et jagab meiega oma kogemusi ja aega. Siin on tore rahvas.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 03, 2013 09:45 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
algaja Piret kirjutas:
Päris põnev segu. Tänud Meedium seda jagamast.Mind huvitab,kas keegi Eestis ka sellist mereandide segu müügil on näinud ? Mulle pole nagu silma hakanud.


Jah on, pea kõikides ketikauplustes, enamasti leiab need külmutatud krevettide kõrvalt.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 03, 2013 10:58 
Akvarist

Liitunud: Reede Nov 23, 2007 02:10
Postitusi: 334
Pildid: 1
Asukoht: tallinn
Kas Meedium oli see , kes esimesena ehitas valmis ilma põhjata akvaariumi?
Kui jah - siis pilte paluks. =P~
Madlyle tahtsin väita , et väga raske on tõestada väidet . et sellise toidu leiutasid just kilpkonnapidajad.
Päikest


Üles
 [ 19 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver