foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 102 postitust ]  Eelmine  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 29, 2008 07:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 31, 2007 08:54
Postitusi: 492
Asukoht: Pärnu
Hakkasin ka enda CO2 seadet valmistama ja tahaks teada, et kui täis pudel umbes olema peaks? Mul on mingi kahe liitrine koka pudel ja see on umbes pooleldi täis. Kas seda on palju või vähe?
Ja seda kah veel et kas zelatiin oleks tulnud pudelis enne või pärast suhrut lahustada? Ma panin peale suhkru lisamist ja nüüd ei taha see eriti lahustuda :roll:

_________________
200l - 2 skalaari, 2 marmor guraamit, 1 pärlguraami, 1 gupi, 2 antsu, 1 red parrot, 1 SAE

Koduleht: www.freewebs.com/akvarist


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 29, 2008 09:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 31, 2007 08:54
Postitusi: 492
Asukoht: Pärnu
Eino tore küll. Sain zelatiini küll kuidagi lahustatud, kuid hakkas jube kiiresti tarretuma ja mingi vaht jäi sinna peale. Ilmselt sellest, et ma pudelit palju loksutasin :roll:
Kas seda nüd üldse saab kasutada?

_________________
200l - 2 skalaari, 2 marmor guraamit, 1 pärlguraami, 1 gupi, 2 antsu, 1 red parrot, 1 SAE

Koduleht: www.freewebs.com/akvarist


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 29, 2008 10:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
enne tee ikka lahused pliidipeal pottides kuuma veega valmis (külmas vees on zelatiini pea võimatu lahustada. suhkur lahustub ka kuumas vees paremini) siis segad kokku (zelatiini lahuse ja suhkrulahuse) lased natuke jahtuda ja siis valad pudelisse (kuumaga tõmbab pudel kokku)

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 29, 2008 10:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 31, 2007 08:54
Postitusi: 492
Asukoht: Pärnu
Kas ma nüüd pean kõik uuesti tegema või saab selle vana segu uuesti jälle üles sulatada näieks kuuma veega?

_________________
200l - 2 skalaari, 2 marmor guraamit, 1 pärlguraami, 1 gupi, 2 antsu, 1 red parrot, 1 SAE

Koduleht: www.freewebs.com/akvarist


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 29, 2008 10:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
üks töökindlamaid retsepte mida olekn katsetand ja mida kasutasin pikka aega on järgmine:

~250ml vett kuumaks (mitte keema), selles lahusta 140g zelatiini (suhteliselt suur kogus)

~300ml vett kuumaks, selles lahusta 1 kg suhkrut (kõik suhkur ei pruugi kohe ära lahustuda, kui lahused kokku segad siis lahustub kogu suhkur ilusti)

sega mõlemad lahused kokku, lase jahutuda ja siis vala pudelisse. pane pudel jahedasse. lase hanguda ~10-12 tundi ja ongi ülitugev tarretis valmis

tarretist võiks olla pool pudelist, sellest jätkub päääris kauaks (kui tegemist 2l pudeliga)

see oli siis ainult tarretise retsept, ära pärmi unusta :wink:

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 29, 2008 10:45 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 31, 2007 08:54
Postitusi: 492
Asukoht: Pärnu
Okei tänan. Proovin järgmine kord siis uuesti.

_________________
200l - 2 skalaari, 2 marmor guraamit, 1 pärlguraami, 1 gupi, 2 antsu, 1 red parrot, 1 SAE

Koduleht: www.freewebs.com/akvarist


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 30, 2008 03:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 31, 2007 08:54
Postitusi: 492
Asukoht: Pärnu
Kuidagimoodi saingi selle vahu sealt pealt ära ja nüüd on pool pudelit seda möksi...

Aga mul oleks üks küsimus veel. Ma tahaks ka mingisuguse reaktori sinna teha. Plaanitavalt midagi sellist nagu on siin videos näidatud: http://www.youtube.com/watch?v=VvHwq5Xh ... re=related
Tahaks teada, et kas selle jaoks on kah vaja õhukivi või võib selle vooliku sinna "paljalt" panna. Selle reaktori juures tuleb kasutada ka pumpa. See on mul juba olemas ja see pump peaks õhku ka mulle laskma. Kas selle CO2 vooliku võib otse sinna otsa pista või tuleb eraldi selle reaktori külje peale kuskile panna. See, mis pumba küljes on peaks nagu "imema" õhku. Ega ta mingit sodi siis imema ei hakka.
Tänud sellel, kes viitsib sellele pikale jorule vastata :)

_________________
200l - 2 skalaari, 2 marmor guraamit, 1 pärlguraami, 1 gupi, 2 antsu, 1 red parrot, 1 SAE

Koduleht: www.freewebs.com/akvarist


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 30, 2008 09:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
üks variant on selline asi teha. eelis on see, et asi asub väljaspool kasti, see tähendab, et kastis tehnikat vähem.

Pilt

Ühendatakse jublakas siis välisfiltri vahele (Pildil siis punane nool näitab sisenevat vett ehk siis filtri väljavoolu ots. Sinine reaktorist väljavool ehk otse kasti. Kollane reaktorisse sisenev Co2)

pildil olev reaktor minu isiklik ja hetkel ka töös. ütleme et olen väga rahul :wink: . idee järgi peaks lahustumine olema 100%.

Idee sain kasutaja Käpikult. Fotoseeria Käpiku meisterdamisest (loodan, et ta pahaks ei pane seda avalikustamist :oops: ).

natuke kirjutaks siis ka enda täiendustest: siseneva co2 otsik reaktoril (käpikul metalltoru) asendasin tagasivoolu klapiga (ehk valasin klapi otse epo liimi sisse). purgi kaane tihendasin akvaariumisilikooniga.

täitematerjaliks kasutasin keramsiiti.

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 30, 2008 09:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 31, 2007 08:54
Postitusi: 492
Asukoht: Pärnu
Huvitav projekt, kuid tundub natuke keeruline minu jaoks...
Saan aru küll kuidas töötab, kuid ei usu et selle valmistamisega hakkama saan :roll:

_________________
200l - 2 skalaari, 2 marmor guraamit, 1 pärlguraami, 1 gupi, 2 antsu, 1 red parrot, 1 SAE

Koduleht: www.freewebs.com/akvarist


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 30, 2008 10:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
kuna selle reaktoriga on co2 lahustumine idee järgi 100% siis otse pärmipudelit sinna külge panna on riskantne. vaja oleks asi (pärmisüsteem) teha stabiilsem ja reguleeritav.

väike idee kuidas asja teostada:

Pilt

Nägin kunagi sellist süsteemi netis. selle joonise tegin mäletamist mööda, niiet kui keegi mingi vea leiab või täiendada tahab siis andke teada :wink:

Asi läheb vist teemast natuke kõrvale, vabandust :oops:

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 01, 2008 11:14 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 585
Asukoht: Tartu
See süsteem võiks toimida küll, imo peaks redukorisse mineva pudeli sisend olema vees vähemas ulatuses, kui üleliigse CO2-e pudelis. Selliselt kontsrueeritud reduktor hoiab rõhu vahemius Dp = 100*h, h - veesamba kõrugte vahe (sentimeetrites), mille CO2 peab kummastki torust välja suruma, tulemus on paskalites. Doseerimisklapi tõhususes joonisel toodud positsioonis ma kahtlen (antud ühenduse eesmärk peaks olema tasakaalu tagamine kummaski pudelis olevate rõhkude vahel ja kraan ainult segaks tasakaalu saavutmaist ehk siis kraan joonisel toodud kohas reguleeriks pigemini seda, et kui kiiresti üle/alarõhk reaktori sisendis kaob), pigemini peaks ta paigutama reaktorisse mineva vooliku vahele.

Joonistelt pole küll hästi näha (vb ongi nii), aga tõhusam on CO2 lasta lahti purgi põhjas, sellisel juhul liigub vesi ülevalt alla ja gaas alt ülesse.

_________________
54L kollaseid tigusid roheluses


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 01, 2008 12:42 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
doseerimisklapi tõhusust antud joonisel usun mina küll. kui klapp panna reaktorisse mineva vooliku vahele, siis on vahepudelist väljamineva co2 vool takistatud ja enamus gaasi jookseb "üleliigse co2 pudel'i" kaudu välja, ja co2 ei pruugugi reaktorisse jõuda. asi veel selles, et reaktori ette tuleb panna ka tagasivooluklapp ja gaas peab selle lahti suruma. Sellise doseerimisklapi asetusega saab vajaliku rõhu tekitada.

reaktori tööpõhimõte seisneb selles, et purgi kaane alla tekib co2 padi ja filtrist tulev vesi voolab sellest läbi. Kui co2 lasta lahti põhjast, siis on tõenäoline, et gaas läheb reaktori väljavoolu kaudu otse kasti ja see on gaasi raiskamine. Nimelt reaktoris käib päris kõva veemöll (ülevalt alla) ja vaevalt gaas jõuab selles üles tungida. Veevoolu kiirus reaktoris oleneb muidugi ka pumbast.

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 02, 2008 03:19 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 31, 2007 08:54
Postitusi: 492
Asukoht: Pärnu
Panin enda pudeli tööle, kuid ei tule mingit mulli sealt...
Pool lusikat pärmi panin koos sooja veega alguses, siis ootasin ja keerasin korgi peale. Praegu veel korralikku reaktorit ei teinud vaid panin selle "pudelipõhja" tagurpidi ja vooliku sinna otsa. Vähemalt midagigi.
Ei tundu, et pudel üldse gaasi täis olekski. Kas pärmil on liiga külm või laseb kork läbi vms?

_________________
200l - 2 skalaari, 2 marmor guraamit, 1 pärlguraami, 1 gupi, 2 antsu, 1 red parrot, 1 SAE

Koduleht: www.freewebs.com/akvarist


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 02, 2008 03:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 31, 2007 08:54
Postitusi: 492
Asukoht: Pärnu
Oi oi... Minu viga. Tundub et midagi ikkagi tuleb aga aeglaselt. Kuskil iga kümne sekundi tagant üks mull. Kas peaks rohkem tulema? Äkki tuleks pärmi juurde lisada?

_________________
200l - 2 skalaari, 2 marmor guraamit, 1 pärlguraami, 1 gupi, 2 antsu, 1 red parrot, 1 SAE

Koduleht: www.freewebs.com/akvarist


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 03, 2008 01:42 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 31, 2007 08:54
Postitusi: 492
Asukoht: Pärnu
Kui kiiresti vee parameetrid muidu peaksid hakkama muutuma? Eile päeval panin ka enda tehtud reaktori tööle, kuid vee pH pole veel muutunud.

Äkki tuleks veel teine sama suur pudel ühendada olemasolevaga, et CO2 hulka suurendada, kuna praegu tuleb seda päris vähe (umbes kümne sekundi tagand üks mull). Peaks vist ikka rohkem tulema, et see mõjuks.

_________________
200l - 2 skalaari, 2 marmor guraamit, 1 pärlguraami, 1 gupi, 2 antsu, 1 red parrot, 1 SAE

Koduleht: www.freewebs.com/akvarist


Üles
 [ 102 postitust ]  Eelmine  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver