foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 102 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 28, 2008 11:33 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Õhuvoolik 4/6 Hind 7 kr/m pluss õhukivi

_________________
240L, Molly'd, Neoonid, Rasboorad, Ludwigia Repens , Crypt. Wendtii 'Mi Oya', Anubia Barteri


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 29, 2008 12:00 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Dets 09, 2007 10:40
Postitusi: 28
Asukoht: raplamaa
tänan aitamast :wink:

_________________
Pööö;)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 13, 2008 10:58 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 29, 2007 01:52
Postitusi: 112
Asukoht: Eestimaa südames
Üritasin kah eile seda zelatiiniga segu meisterdada :roll: Nagu õpetuses kirjas, siis lahustasin soojas vees zelatiini, siis selle lahuse kallasin suhkrule otsa ja lahustasin suhkru. Valasin pudelisse ja külmikusse. Tarretus ilusti ära mõne tunni möödudes. Tekkis selline helekollane tarretis. Lahustasin siis pärmi 700 ml. vees ja valasin tarretisele otsa. Kõik see värk sai eile õhtul kuskil 23 ajal valmis. Panin voolikule õhukivi kah otsa, et tekkiv co2 paremini lahustuks. Aga mida ei ole on mullid :? Vaatasin siis oma pudelit, tarretis ilusti all, pärmiosa ka nagu ära tarretunud seal peal ja kihiseb küll pudelis, aga mull akvasse ei jõua....kas asi äkki liiga pikas voolikus?? Või peaks pudelile nn. soojenduskoti ümber panema??

_________________
180l.
1 platidoras, 1 terneetzia, 4 Red Humpi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 13, 2008 11:21 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
kõige tõenäolisem on hetkel see, et kuskilt lekib. Mul oli sama jama, panin siis soojakoti ümber, mull jooksis ilusti, nii kui ära võtsin mulli ei tulnud. siis avastasin, et korgi ja vooliku vahelt lekib, käepärast oli kohe võtta näts (spets näts, millega asju, näiteks paberit saab seina külge panna). panin nätsu vooliku ja korgi ühenduskohale ja asi tahe, 5 minuti pärast mull jooksis.

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 13, 2008 11:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
niipalju veel, et pikk voolik küll rolli ei mängi. Koolist on meelde jäänud, et käärimine hakkab toimuma alates 24 kraadi juures, mul toas 22 ja asi mühiseb kenasti.

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 13, 2008 11:29 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 29, 2007 01:52
Postitusi: 112
Asukoht: Eestimaa südames
Ohoo....24* Ma tark tots jätsin ööseks elutoa ja köögi akna lahti.....peaks vaatama, ega akval jääkihti ei ole peal.... ](*,) Ootan, kui elamises temp. tõuseb ja vaatan, mis siis saab, kas tekib mull või ei. Uurisin oma pudelit igast suunast-ei leki :roll:

_________________
180l.
1 platidoras, 1 terneetzia, 4 Red Humpi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 13, 2008 11:45 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
kuidas korgi ja vooliku ühendasid?

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 13, 2008 12:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 29, 2007 01:52
Postitusi: 112
Asukoht: Eestimaa südames
-Karl- kirjutas:
kuidas korgi ja vooliku ühendasid?


Eeee...oma piiratud tehnilise taibu järgi :oops: :oops: Ühesõnaga-keerasin pudelilt korgi maha, tegin noaga väikse augu(mitte ei lõikunud kandilist auku teha, vaid keerasin nuga....no et nagu puurimisel tekkiv auk välja näeks-selline ümmargune :roll: :roll: )Pistsin siis ühe otsa voolikust sinna auku ja plastiliinitasin ümbert ära-ikka isuga panin plastiliini.

Palun täpset õpetust korgi meisterdamiseks :oops: :oops:

_________________
180l.
1 platidoras, 1 terneetzia, 4 Red Humpi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 13, 2008 12:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
Kõige lihtsam lahendus: Võta vana õhukivi ja lõhu see ära, võttes sealt küljest plastik otsiku, kuhu voolik külge pannakse. Tee pudeli korgi sisse auk (ükskõik millega, kasvõi kivist pihukirvega), hea kui auk jääb natuke väiksem kui õhukivi küljest võetud otsiku diameeter. See on hea selleks, et kui nüüd see otsik (õhukivi küljest) sinna korgis olevasse auku suruda jääb ühendus kenasti tihe. Kindluse mõttes võib veel sinna vahele panna silikooni (ei pea olema akvaariumi silikoon, võib olla ka sanitaar silikoon) või super attak'i või ükskõik mida, peaasi et ühendus ei leki.

Pilt minu korgist:

Pilt

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 13, 2008 12:51 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 29, 2007 01:52
Postitusi: 112
Asukoht: Eestimaa südames
=;

Kuna mul ühtegi vana õhukivi ei olnud, siis lammutasin selle jagaja laiali....no selle, kuhu otsa saab 3 toru ühendada. Nüüd juba näen, kuidas see co2 sealt voolikutmööda põhjasuunas venib. Aga vähemalt on lootus. :wink: Siit loetupõhjal järeldan, et mullideni läheb veel aega, kuna ta vist eeldatavalt ennast seal õhukivis kah kogub ja siis ühe mullijoa välja laseb....

Igatahes-tänud Karl 8)

_________________
180l.
1 platidoras, 1 terneetzia, 4 Red Humpi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 13, 2008 08:55 
Akvarist

Liitunud: Reede Jaan 19, 2007 12:59
Postitusi: 30
Asukoht: Rakvere
Mainin edaspidiseks ära, et korgi ja vooliku vahelise ühenduse saab samuti tihedaks, kui auk korki teha tsipa väiksema diameetriga kui voolik. Vooliku ots tuleks kiilukujuliselt ära lõigata, siis saab otsa läbi augu ning näpitsatega vooliku läbi augu tõmmata.

_________________
240l malawi
30l taimed
12l abikast


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 13, 2008 09:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
loomulikult, variante on igasuguseid. Näiteks esimene variant, mida mina kasutasin, oli veneaegse mootorratta karburaatori gaasitrossi kõri pikkuse reguleer polt :D (asi tuleb võimalikult keeruliseks ajada), mis oli seest tühi ja kui selle läbi korgis oleva augu pistsin, siis keerasin selle küljes mõlemal pool olevad mutrid 8'se lehtvõtmega kinni. Asi jäi igati tihe.

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 17, 2008 06:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 29, 2007 01:52
Postitusi: 112
Asukoht: Eestimaa südames
Jälle olen ma hädas oma zelatiinipudeliga. Meisterdasin ta 12.02 ja tänaseks on see pärmiosa tarretise täielikult nn. ära söönud :roll: Hakkan arvama, et sai nüüd doseerimisel midagi valesti tehtud...Liiga kõva tarretis äkki selle pärmi koguse jaoks või vastupidi :roll: Mulle pole aga siiani tekkinud :? Näen, et see co2 jõuab poolde voolikusse ja siis nagu tõmbuks tagasi pudelisse... :roll: Ma muidugi ei väida ka, et 100% täpsusega manustasin komponente aga silmajärgi arvan, et ega midagi väga kardinaalselt ka puusse ei pannud...Jama kohe mul selle pudeliga :cry: Uskumatu lihtsalt, et see pärmivesi sõi tarretise 5 päevaga ära....Kumba ma nüüd siis valesti panin? Kas zelatiini või pärmi?

_________________
180l.
1 platidoras, 1 terneetzia, 4 Red Humpi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 17, 2008 06:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
pärmi palju. kõva tarretis küll süüdi pole..mina teen oma pudelisse ikka päris kõva tarretise, nii et kui pudelit kallutada, siis tarretis püsib paigal, grammigi ei liigu. seda sellepärast, et parem oleks pärm pealt ära valada, kui segu on ära käinud.

ma arvan, et asi lekib ka sul. kui 5 päevaga asi maha käis, pidi ikka päris hea gaas sealt tulema, ilma lekkimiseta oleks kena litakas käinud.

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 17, 2008 11:00 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 20, 2004 11:18
Postitusi: 38
Asukoht: Tartu
Palju neid mulle tekkima peab sekundis v minutis?

_________________
kalamees


Üles
 [ 102 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver