foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 45 postitust ]  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 14, 2010 08:10 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Sept 10, 2008 01:29
Postitusi: 480
Asukoht: Paide lähistel
Kuigi munadepühad on möödas, pakkusid ometi kuldkalad oma akvas mulle täna "miljon" üllatusmuna. Kõik taimed, kookosekoored jne, olid nende mune täis. Seda nähes oli mul suu sõna otseses mõttes lahti. Vähem, kui aasta tagasi suutsin samast kastist "kogemata" kolm maimuhakatist välja sifoonida, kelledest üks tänaseni kasvu kogumas. /kalad/17477/index.html
Aga sellist munade kuhilat pole kunagi varem näinud, kuigi kuldkalu on mul enam, kui tosin aastat olnud.
Õhtused plaanid läksid siis oma teed ja võtsin mõni aeg tagasi tühjaks tehtud 95 l akva käsile ning panin selle uuesti tööle ning tõstsin laialehelised taimed ja kookosekoored, kus munad peal, sinna kasti ümber, kasutades hulga kuldkalade akva vett. Osa taimi munadega jäid kuldkalade juurde ja tule kustutasin seal ära.
Eks järgnevad päevad näita, kas ümber tõstetud munadest ka kedagi tuleb, aga vaatepilt ise oli juba miljonit väärt.
Taimede või kookosekoortega suutsin kogemata ka ühe Ancistruse ümber tõsta, kelle avastasin alles siis, kui taimi uues kasti paika panin :)
Pildil vaid üks leheke väga paljudest koos munadega
Pilt

_________________
100 l: Mollid, gupyd, mõõksabad, Ancistrused, Corydorased
112 l: Kuldkalad, Heteropneustes fossilised
440 l: Oscar, Pterygoplichthys gibbicepsed, Jack Dempseyd, Ancistrused


Viimati muutis lyy, Teisipäev Apr 20, 2010 07:39, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri: Kuldkalad
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 14, 2010 09:47 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Oh sa poiss! Hoia kursis. Mul on nüüd ka kuldkalad, kuid abielupaari kahjuks pole.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 14, 2010 09:56 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Sept 10, 2008 01:29
Postitusi: 480
Asukoht: Paide lähistel
"Oh sa poiss" oli midagi sarnast, mida peaaegu kõva häälega mõttes ütlesingi, kui seda "lumesadu" seal akvas nägin. Kuna ma ei tea, kas mõni isane selle "lumesaju" ka viljastada jõudis, siis on järgnevad päevad täis põnevat ootusärevust mõlemas kastis.

_________________
100 l: Mollid, gupyd, mõõksabad, Ancistrused, Corydorased
112 l: Kuldkalad, Heteropneustes fossilised
440 l: Oscar, Pterygoplichthys gibbicepsed, Jack Dempseyd, Ancistrused


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 19, 2010 10:12 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Sept 10, 2008 01:29
Postitusi: 480
Asukoht: Paide lähistel
Kuigi arvasin, et ma vaatamata kuldkalade munadekuhilale, mis meenutas pigem mööda akvat laiali pudenenud lumena, järglasi ei saa, sest nad üldse ei arvestanud minu ajagraafikuga, siis nüüd avastasin selles akvas, kuhu marjaga kaetud taimed ümber tõstsin, silmale vaevumärgatavad nihverdised. Paraku on nad nii väikesed, et neid vaevu märkab ja pildistamiseks oleks mikroskoopi vaja.
Lisaks avastasin, et olin kuidagi eneselegi teadmata mitte ühe, vaid lausa kaks Ancistrust ümber tõstnud.
Põhjus aga, miks olin juba valmis selleks, et järglasi ei tule, oli selles, et järgnevad päevad lihtsalt ei andnud ajaliselt võimalust nendega korrektselt tegeleda. Lisaks, kuna tõenäoliselt ei osanud nende käitumises vahet teha tavapärasel mängleval ujumisel ja isase poolt emast kudema ajamise mängul, siis oli see üllatusmunade pakett mulle suureks üllatuseks ja ootamatuseks ning puudusid vajalikud eelnevad teadmised, mida teha, et marjast tublid maimud välja kooruks. Kuidas õigesti akvaariumi munade tarveks kohandada, kuidas ümbertõstmine teostada jne. Mõned minu tegevused juhtusid kogemata õiged olema, mida siis hiljem Internetist infot otsides tuvastasin.

Kui seda marjalaadungit nägin, siis tormasin kohe mõni kuu tagasi tühjaks tehtud 95 l akvat puhastama ja töökorda seadma. Tõstsin sinna vähemalt kolmandiku kuldkalade akva vett ja lisaks teisest kastist kerge riskitundega, aga värsket vett otse kraanist oleksin vähem riskinud panna. Andmebaasidest hiljem selgus, et akva suurus oligi selline, nagu soovitatud, ainult et mina kuhjasin esiti vett liialt palju sisse ehk peaaegu täis. Tegelikult tuleb vett hulga vähem panna, et vee raskus mune ei rõhuks. Paraku ei jõudnud ka nii kiirelt halvaks läinud mune järgnevate päevade jooksul välja noppida, kui oleks pidanud, kuna kas olin pikad päevad tööl või kodust eemal. Vaatamata kõigele sellele, on imetillukesi läbipaistvaid mustasilmseid tegelasi ringi ujumas, mis tegi päeva rõõmsaks.

Mõned pointid, mis tänu järgnevate päevade kiiretele otsingutele Internetist leidsin:
• kudemise eel on hea temp tõsta 20-21°C, enne hoida 18°C
• kudema hakkavad tavaliselt talve lõpus või varakevadel, sestab mõjub kudemise eel vee tempi tõstmine kudemist soodustavalt, mis imiteerib looduses vee soojenemist. Vanemad kuldkalad, vanuses juba 5-6 aastat, võivad kudeda 2× aastas
• kuldkala on võimeline kudema juba ühe-aastaselt, aga enamasti algab kudemine kolmandal aastal.
• kui tahad kuldkaladelt järglasi saada, on neid mõtekas kasvatada 5-6 kaupa, sest neil on üsna raske sool vahet teha ja see on põhimõtteliselt võimalik enne kudemist ja kudemise ajal või kui nad on kasvanud vähemalt 8 cm, mil enamasti saavadki kudemisvõimelisteks
• Kudemise eel hakkab isane emase kõhtu toksima, üritades emast sedasi kudema meelitada ja ise koheselt marja viljastama
• emane koeb 500-1000 muna
• hea, kui akvaariumis on laialehelisi taimi või muidu pindu, kuhu munad langevad. Põhjakruusast neid juba naljalt ei leia
• umbes 3-4 tundi hiljem, pärast kudemist, tuleb munad eraldada, sest nad söövad oma munad ära
• paar tundi pärast ümber tõstmist tuleb juba asuda välja nokkima neid mune, mis on valged, sest neile tekib peale hallitusseen, mis levib väga kiiresti
• läbipaistvad munad on viljastatud
• 5-7 päeva pärast kooruvad maimud
• 3 esimest päeva toituvad oma rebukotist
• hiljem on maime hea toita kõvaks keedetud muna kollasega, mida aga peab jälgima, et vette roiskuma ei jääks

... ja seda võiks veelgi jätkata, aga et korralik kokkuvõte teha, selleks peaks rohkem aega leidma.
Mõned viited Internetist
http://www.buzzle.com/articles/goldfish-breeding.html
http://www.aquaticcommunity.com/breeding/goldfish.php
http://www.happy-goldfish.com/blog/breeding-goldfish/
http://www.sunnysideupdaily.com/index.p ... -goldfish/
http://www.aqua-fish.net/show.php?h=goldfish
http://www.shisso.org/archives/cat_fish_diary.html

_________________
100 l: Mollid, gupyd, mõõksabad, Ancistrused, Corydorased
112 l: Kuldkalad, Heteropneustes fossilised
440 l: Oscar, Pterygoplichthys gibbicepsed, Jack Dempseyd, Ancistrused


Üles
 Teema pealkiri: Kuldkala
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 20, 2010 01:17 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Väga põhjalik informatsioon. Selle peaks endale kusagile kopima, muidu läheb siin põhjatus foorumis kaduma. Või äkki annab sellest teha kohe ühe eraldi püsiva teema? See vist moderaatorite rida. Sa oled nii palju vaeva näinud. See informatsioon on kindlasti tulevikus nii mõnelegi vajalik.

Mina olen aru saanud, et isasel kuldkalal tulevad umbes kaheaastaselt lõpuste peale valged täpid. Emasel neid pole. Alguses ma seda ei teadnud ja arvasin, et on mannatera kallal.

Mul on kuldkalad üsna lühikest aega, aga kavatsen sellega põhjalikumalt tegeleda ning informatsiooni koguda. Kangesti huvitab mind ka nende tittede kasvatamine. Hetkel sigivad kohutavalt ancistrused ja muud pudinad.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 20, 2010 05:13 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Sept 10, 2008 01:29
Postitusi: 480
Asukoht: Paide lähistel
Aitäh, KRA! Seda infot veel on üsna vähe, et sellest püsivat teemat paluda teha - pistsin siia kiirelt, mis kiirotsingutest meelde jäi ja seda on siin üsna näpuotsa täis alles. Tegelikult on asi veel palju põnevam ja kogun vaikselt selle kohta infot ning jälgin, kuidas maimud järjest kooruvad ja arenevad ning palju neist suureks kasvab. Kuna sattusin ootamatult selle kogemuse keskele, siis ka vajadus info otsimiseks ja selle reaalseks kasutamiseks. Sedasi ise asja sees olles leiab ka kõige vajalikuma info, mida lõpuks kokkuvõtvalt kirja panna. Annaks vaid aega.
Sinu tähelepanek valgete täppide osas lõpustel on ka hea märkus. Ka selle kohta leidsin netist infot ja rakendan kunagi pikemas kirjutises.

Minu maimud koorusid siis viiendal päeval. Koorumine sõltub temperatuurist. Mida soojem, seda kiiremini kooruvad, aga asja tuleb mõistuse piires hoida. Pole mõtet kiirustada. Täna õhtuks on veel omajagu maime juurde koorunud. Proovin miski hetk neid ka pildile kuidagi saada. Katsetan ühe vana manuaalse makro-objektiiviga ja valgust lisades, ehk õnnestub.

Lisan siia veel ühe viite kuldkalamunade ja -maimude kohta, kus hea pildimaterjal ka juures http://www.aquariacentral.com/forums/sh ... p?t=129696

_________________
100 l: Mollid, gupyd, mõõksabad, Ancistrused, Corydorased
112 l: Kuldkalad, Heteropneustes fossilised
440 l: Oscar, Pterygoplichthys gibbicepsed, Jack Dempseyd, Ancistrused


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 20, 2010 07:39 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Sept 10, 2008 01:29
Postitusi: 480
Asukoht: Paide lähistel
Mõned pildid, mis annavad ehk pisut 1-2 päeva vanustest kuldkala maimudest aimu. Tegelased on nii imepisikesed, et tegu ka palja silmaga neid tabada. Pildid on väga kõvasti suurendatud.
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

_________________
100 l: Mollid, gupyd, mõõksabad, Ancistrused, Corydorased
112 l: Kuldkalad, Heteropneustes fossilised
440 l: Oscar, Pterygoplichthys gibbicepsed, Jack Dempseyd, Ancistrused


Üles
 Teema pealkiri: Kuldkala
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 20, 2010 08:52 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Kas see ongi meie kahevahelione foorum!
Küll Sul ikka on hea tehnika, millega pilte teha.
Igatahes jälgin seda teemat huviga ning salvestan lõpuks oma arvutisse, siis on kindel, et tulevikus vajadusel leian.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 21, 2010 08:39 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juul 28, 2009 08:57
Postitusi: 133
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn/Harjumaa
Ooooooo! Palju õnne vanematele ja ka "suure vaeva nägijale" :)

Mikroskoopilised tegelased tõesti, aga vahva, et selliseid imelisi lumesadusid esineb ;)

Jõudu-jaksu! Kui võimalik, siis paluks edaspidigi pilte - need väga hästi välja tulnud ;)

_________________
/Vahelduv paranev või süvenev akvasõltuvus/
Tiik:kuldkalad ja koi'd.
100L:troopilised kalad, taimed


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 21, 2010 09:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 28, 2004 11:31
Postitusi: 165
Asukoht: Tartu
Suurepärane uudis ja palju õnne Lyy :)
Oskad sa hinnata palju tittesid olla võib? Ma tean et see võib keeruline olla, mul hetkel paarikümne kribensisetite ringis ja isegi siis on raske lugeda :), kuigi nad on juba kenasti kasvanud. Maimud näevad siiski juba praegu üsna erinevad välja sinu kuldkala maimudest.

http://posija.files.wordpress.com/2010/04/maimud.jpg

_________________
200l, 128l, 54l
http://posija.wordpress.com


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 21, 2010 09:48 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juun 27, 2006 01:36
Postitusi: 119
Asukoht: Tallinn
Mul on tunne, et Lyy on vist meie kõige edukam kuldkalamamma..:)
Muudkui tuleb järelkasvu tal..
Tore on lugeda :)

Raul

_________________
360l
Kui kellelgi on üle krevette, võtan neid heameelega vastu, oma kaladele elussöögiks.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 21, 2010 05:15 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Sept 10, 2008 01:29
Postitusi: 480
Asukoht: Paide lähistel
Aitäh kaasaelajatele! :)
Maimud on nii tillud, et nende otsiminegi vaevaline. Lugeda olen üritanud neid nii hommikul kui õhtul ja iga kord saan väga erineva tulemuse - kord paarkümmend vähem, teine kord rohkem. Rekord oli kusagil 40 kanti, aga need olid ka need, kes rohkem pinnal. Taimede ja kruusa vahel neid leida on ilmvõimatu. Täna tundub, et mõni on veel juurde koorunud, sest veelgi pisemaid on juurde tekkinud.
Eks nüüd hakkab olelusvõitlus peale - kes tugevam ja vastupidavam, jääb ellu. Nad võiks juba tsipa suuremad olla, et saaksin juba kergemalt hingata :)

Posija: Sinu maimud näivad hulka suurematena. Aga lahe on näha erinevaid maime. Mul albumis on ka Convicti maimu pilt.

Durin: aitäh jah, kas ma nüüd just edukas kuldkalamamma olen, aga esimene müstiline kuldkalamaim, kes veelgi ootamatumalt eelmise aasta augustis välja ilmus, on ka siiani täie elu ja tervise juures ning tema oleks pidanud selle kasti omale saama, kuhu nüüd uued tillud läksid. Eks kui need seal piisavalt kasvu koguvad, saab ka müstikmaim nende seltsi lõpuks.

_________________
100 l: Mollid, gupyd, mõõksabad, Ancistrused, Corydorased
112 l: Kuldkalad, Heteropneustes fossilised
440 l: Oscar, Pterygoplichthys gibbicepsed, Jack Dempseyd, Ancistrused


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 29, 2010 02:33 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Ly! Kas saad juba kergemalt hingata?

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 29, 2010 09:23 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Sept 10, 2008 01:29
Postitusi: 480
Asukoht: Paide lähistel
Aitäh küsimast, KRA! :)
Ütleme nii, et pisut kergemalt saan hingata! Maimude vähenemist pole märganud, kuigi jätkuvalt on nende ülelugemine ilmvõimatu. Rekordina olen 50 ligi saanud, aga tüübid siblavad nii kiirelt ringi, et silm ei suuda neid lihtsalt haarata. Ja need, kes taimede vahel või põhjas ringi liiguvad, neid ei pane tähelegi.
Osa tüüpe on jõudsalt kasvanud ja neil suudab juba eristada topelt saba, silmi ja isegi peaaegu suud. Osa on ikka mikroskoopilises suuruses, et vaevu leiab silmatäpi peast.
Kergemalt vast saan lõpuks hingata siis, kui nad on juba sellises suuruses, et julgen korralikuma filtri tööle panna, kartmata nende filtrisse kadumist.
Toitnud olen neid 2x päevas, sest tööinimene ja tihedamalt lihtsalt pole võimalik. Hommikuti olen enamasti kõvaks keedetud munakollast siputanud ja õhtuti maimu kuivtoitu.
Millalgi üritan neid taas pildile saada.

_________________
100 l: Mollid, gupyd, mõõksabad, Ancistrused, Corydorased
112 l: Kuldkalad, Heteropneustes fossilised
440 l: Oscar, Pterygoplichthys gibbicepsed, Jack Dempseyd, Ancistrused


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 30, 2010 09:28 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Sept 10, 2008 01:29
Postitusi: 480
Asukoht: Paide lähistel
Nüüd siis järjekordne pildimaterjal. Maimude koorumisest on möödas 11 päeva. Tõenäoliselt koorus neid järgnevatel päevadel juurde. Kui võrrelda allolevaid pilte varasematega, siis on näha, et rebukott on "tühjaks" söödud ja asutud nö sisikonda kasvatama. Enamusel on kahekordne saba juba silmaga nähtav. Päris huvitav, kas ja palju ühekordse sabaga kalu tuleb.
Esimene pilt on grupipilt, kust küll paljud kõrvale hiilisid. Mitu kala Sina pildilt leiad? :). Sedasi gruppi saan ma nad siis, kui lülitan ettevaatlikult, valvsa pilgu all sisse võimsama filtri, jälgides, et mõni alt filtrisse ei kaoks ja tüübid kogunevad väljatuleva veevoolu juurde
Pilt

Pilt
Tüübil näha sisikond ja topeltsaba. Silm helgib peas, nagu heeringal

Pilt

Pilt
Kes teavad, kui suured on pinnataim Pistia Stratiotes, siis oskavad siit nende juurestiku põhjal maimu suurust umbes aimata

Pilt

Pilt
Siit on näha erinevas suuruses maime. Mõned, nagu äsja koorunud - sellised kiitsakad

Pilt
Siit on eriti hästi hoomata erinevaid suurusi. Kui parempoolne juba "kala nägu" on, siis ülemine on alles puhta"titekas"

Pilt

_________________
100 l: Mollid, gupyd, mõõksabad, Ancistrused, Corydorased
112 l: Kuldkalad, Heteropneustes fossilised
440 l: Oscar, Pterygoplichthys gibbicepsed, Jack Dempseyd, Ancistrused


Üles
 [ 45 postitust ]  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver