foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 52 postitust ]  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 13, 2009 10:08 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Sept 10, 2008 01:29
Postitusi: 480
Asukoht: Paide lähistel
Pisut kummaline lugu.
Lugu ise selline: tegin tavapärast veevahetust Convict cichliidide (Archocentrus nigrofasciatused) akvaariumis ning filtri sammid loputasin akvast võetud veega ämbris. Kuna äsja olid ühel paaril maimud, siis igaks juhuks jätsin selle vee koos ämbriga settima, et kui mõni maimuke ehk filtrisse kadunud ja ehk siis loputuse käigus ämbrisse sattunud. Ämber jäi silma alt ära umbes nädalaks ning kui hakkasin seda vett ära viskama, jäi silma väike maimuke ämbris olevate taimejäänuste vahel. Rõõmustasin, et näe valge convict, sest viimase pesakonna isaks albiino convict. Tõstsin tegelase maimuakvasse koos nende samade taimejäänustega, millede vahelt ta terve nädala süüa leidis, et ellu jääda.
Nüüd aga on mul täiesti segadus peas. Nimelt, ei ole see convicti maim (nende maimu pilt mul albumis - /404.html), vaid hoopis sihvakama kehaehitusega. Asja teeb kummalisemaks veel see, et mul ei ole üheski akvaariumis sellise sabakujuga kala. Convictide akvas on lisaks vaid ancistrused ja õunteod.
Ootan pikkisilmi tema kasvamist, et lõpuks tõdeda, kellega siis tegu ikkagi on. Segadust tekitab ka see, et kui on tõesti kellegi teise kala maim (mitte ebaloomulikult teise kujuga convict), siis kuidas ta sinna akvaariumi sai? Viimati sai sellesse akvaariumi enne jaanipäeva kaks uut convicti lisatud ehk pea kaks kuud tagasi.

Oskab keegi selle pildi järgi arvata, et kes ta olla võiks (praegu umbes 1 cm)?
Pilt

_________________
100 l: Mollid, gupyd, mõõksabad, Ancistrused, Corydorased
112 l: Kuldkalad, Heteropneustes fossilised
440 l: Oscar, Pterygoplichthys gibbicepsed, Jack Dempseyd, Ancistrused


Viimati muutis lyy, Neljapäev Okt 01, 2009 10:32, muudetud 2 korda kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 14, 2009 09:42 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
Pakuks et tegemist on kuldkala maimuga.
Kas sa mingeid taimejuppe või jäänuseid ei visanud sinna pange kuldkalade akvaariumist või vett vms sealt ei võtnud. Variant ka, et kahvaga sattunud kui kasutad ühte samat kahva kõigis akvaariumites ja ennem seda kasutasid kuldakalade akvaariumis.

_________________
450, 240, 110, 2*54, 3*30 ja 20 liitrit.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 14, 2009 10:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 12, 2004 09:47
Postitusi: 661
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Kusjuures ma oleks ka kuldkala pakkunud kohe aga ei julgend alguses. Hea teada, et samamoodi arvavaid inimesi on veel.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 14, 2009 10:37 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Sept 10, 2008 01:29
Postitusi: 480
Asukoht: Paide lähistel
varivalge kirjutas:
Kusjuures ma oleks ka kuldkala pakkunud kohe aga ei julgend alguses. Hea teada, et samamoodi arvavaid inimesi on veel.

Ei ole vaja peljata oma arvamust pakkumast. Igatsugu arutelu on oodatud. Äkki paljastub midagi, mis mul kahe silma vahele jäänud.
Ma ise ka just seda saba vaadates mõtlesin kuldkala peale, kuigi mul ei ole sellise klassikalise sabaga, vaid kahekordse sabadega kuldkalad, aga ...
... kuldkalade akva puhastamine toimus mitmeid päevi varem, kasutasin hoopis teist ämbrit, taimi ega muud pole vahetanud-ringi tõstnud nende akvade vahel. Kahva pole olnud vajadust kasutada, vett ühest akvast teise ei transpordi. Ühesõnaga ei tule mul kohe miskit seost pähe nende akvade vahel. Ainus ühine nimetaja on sifoon, aga vaevalt kalamaim elaks mitmeid päevi kuivades kuskil sifooni torus või voolikus. Pealegi, sai sifoon vahepeal lahti võetud ja pestud. Üritan veel vähegi nuputada-meenutada, aga no ei tule miskit pähe, mis oleks võinud hoopis teistsuguse maimu cichliidide akvasse organiseerida.

_________________
100 l: Mollid, gupyd, mõõksabad, Ancistrused, Corydorased
112 l: Kuldkalad, Heteropneustes fossilised
440 l: Oscar, Pterygoplichthys gibbicepsed, Jack Dempseyd, Ancistrused


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 14, 2009 03:34 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Apr 18, 2009 07:16
Postitusi: 185
Asukoht: Tallinn
pakun ,et molly


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 14, 2009 03:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 12, 2004 09:47
Postitusi: 661
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Mulinaator kirjutas:
pakun ,et molly


See ei saa molly olla, mul on kodus mollid ja need on ikka täiesti teistsugused :-s



EDIT: samas mine sa tea, äkki on ka (sest mul vaid mustad mollid endal).

Eks me siis kuu-kahe pärast saame teada kes kõige enam täppi pakkus :P


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 14, 2009 03:53 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Apr 18, 2009 07:16
Postitusi: 185
Asukoht: Tallinn
no mul hetkel maimud sellised ja eile uurisin neid ,mul pole kuldkalu,aga on mollyd koos mustade maimudega ilmusid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 14, 2009 04:49 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Sept 10, 2008 01:29
Postitusi: 480
Asukoht: Paide lähistel
Mulinaator kirjutas:
no mul hetkel maimud sellised ja eile uurisin neid ,mul pole kuldkalu,aga on mollyd koos mustade maimudega ilmusid

kas Sinu mollimaimudel on saba samamoodi V kujuline? Mul on mollisid olnud ühes akvas pikki aastaid, aga ühtegi pole siiani sellise sabaga olnud. Saba ikka otsast ümar olnud. Kehakuju võib küll sarnane olla

_________________
100 l: Mollid, gupyd, mõõksabad, Ancistrused, Corydorased
112 l: Kuldkalad, Heteropneustes fossilised
440 l: Oscar, Pterygoplichthys gibbicepsed, Jack Dempseyd, Ancistrused


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 14, 2009 06:25 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Apr 18, 2009 07:16
Postitusi: 185
Asukoht: Tallinn
jah ,saba pole tõest sarnane,keha ja need täpid kehal on siiski sarnased


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 14, 2009 08:25 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Sept 10, 2008 01:29
Postitusi: 480
Asukoht: Paide lähistel
Olen üritanud Interneti avarusest leida võimalikke kalamaimude pilte, et tuvastada oma salapärane maim ja praegu olen jõudnud tõesti selleni, et tundub olema kõige sarnasem kuldkala maimule
http://www.kokosgoldfish.invisionzone.c ... -w-photos/

http://media.photobucket.com/image/gold ... _A0159.jpg

Eks aeg näitab, kes ta lõpuks ikka on, kui kasvab. See, et ta elas üle nädala ämbris, kus oli vesi toasoe ehk sobilik külmaveekaladele, annab üha enam kinnitust sellele.
Saladuseks jääb aga mulle siiani, kuidas ta sai ikkagi cichliidide akvasse.

_________________
100 l: Mollid, gupyd, mõõksabad, Ancistrused, Corydorased
112 l: Kuldkalad, Heteropneustes fossilised
440 l: Oscar, Pterygoplichthys gibbicepsed, Jack Dempseyd, Ancistrused


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 14, 2009 08:34 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Veebr 17, 2009 12:44
Postitusi: 247
Asukoht: Harjumaa, Saue
Arglik h22l nurgast - V6ib olla sifooniga? Meil elas yks tubli veeloom krevett yle p2eva sifoonis. Kui avastasin, sai v2lja koputatud ja elas pikalt veel maimuakvas edasi.

_________________
45l pisikalad
Vallo omad on kalad ja akvad, Vallo ema omad on taimed ja kommentaarid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 14, 2009 08:46 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Sept 10, 2008 01:29
Postitusi: 480
Asukoht: Paide lähistel
Vallo kirjutas:
Arglik h22l nurgast - V6ib olla sifooniga?

Sifoon oleks jah ainus võimalik asi, mida suudan mõelda, mis on mõlemas akvas käinud, aga nende akvade puhastamise vahe oli mitu päeva ning sifooni puhastasin ka vahepeal kraanivee all. Vahepeal seisis sifoon kuivalt karbis. Oleks müstiline, kui kalamuna või -maim oleks selle üle elanud.
Muudkui vaatan neid mõlemaid akvasid ja ragistan pead, et kuidas, aga no ei suuda mingit varianti välja mõelda.
Nende akvade ühine nimetaja kalade osas on see, et enne jaani tõin oma vanemate akva koos kaladega enda juurde ning seal olnud kuldkalad panin oma kuldkalade seltsi ja seal olnud erinevad ancistrused (nii heledad, kui ka pikkade lehvjate uimedega) panin Cichliide akvasse. Aga sellest toimingust on nüüdseks üle poolteise kuu möödas. Vanematelt toodud akvas elavad nüüd hoopis Jack Dempseyd. Isegi filter, mis oli mu vanemate akvas, on praegu lihtsalt seismas.
Samas, pakub see maimuke omajagu põnevust ning ootusärevust (rääkimata ajude ragistamisest) :) Kui on tõesti kuldkala, siis oleks see mu esimene kuldkala järelkasv, kuna siiani pole neist järelkasvu saanud.

_________________
100 l: Mollid, gupyd, mõõksabad, Ancistrused, Corydorased
112 l: Kuldkalad, Heteropneustes fossilised
440 l: Oscar, Pterygoplichthys gibbicepsed, Jack Dempseyd, Ancistrused


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 14, 2009 09:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 12, 2004 09:47
Postitusi: 661
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Pilt

No see pildil olev maim on ikka jube sarnane sellele, mis sul ringi siblib. Äkki ikkagi ongi kuidagi kuldkala mari näiteks sattunud teise akvasse ja seal küpsend ja koorund ning selline maim peaks olema juba 2+ nädalat vana nagu pilt väidab.

Ootame ja näeme. Pildista siis teda ikka vahepeal, et näeks kes tast kasvab.


Muuseas - kasvab see maim sul ikka eraldi kuskil? See jäi enne kahesilmavahele.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 14, 2009 09:39 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Sept 10, 2008 01:29
Postitusi: 480
Asukoht: Paide lähistel
varivalge kirjutas:
Muuseas - kasvab see maim sul ikka eraldi kuskil? See jäi enne kahesilmavahele.

Maimuke elas alul siis minu teadmata nädal+ ämbris ja nüüd jah eraldi 35 l akvas (õnneks oli ammusest ajast see väike klaaskast alles).
Ehk on tõesti kuldkala maimuke - vähemalt tundub välimuselt kõige tõenäolisem. Hoian nii oma, kui fotosilma tal jätkuvalt peal ja annan siia ka temast märku. Aitäh kõigile kaasaelamast ja kaasa arutlemast, mis ei pea muidugi siinkohal lõppema. Võib aga edasi teha panuseid, kas on kuldkala või mitte ;) Väheke põnevust

_________________
100 l: Mollid, gupyd, mõõksabad, Ancistrused, Corydorased
112 l: Kuldkalad, Heteropneustes fossilised
440 l: Oscar, Pterygoplichthys gibbicepsed, Jack Dempseyd, Ancistrused


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 14, 2009 09:45 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 12, 2004 09:47
Postitusi: 661
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
ma kipun arvama et see ON siiski kuldkala... vaata seda:

Pilt
No on ju sarnane.


Üles
 [ 52 postitust ]  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver