foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 45 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Reede Apr 30, 2010 10:26 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Võttis tummaks! Ei oska kohe midagi ütelda. Aga mida Sa selle karjaga pärast peale hakkad? Foorumlased käivad pool aastat Sul kodus kalade järel. Loodan, et mõni pood võtab nii suures koguses vastu.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 30, 2010 10:35 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Sept 10, 2008 01:29
Postitusi: 480
Asukoht: Paide lähistel
Ma esialgu ei mõtle veel sellele, sest esmalt vaja nad piisavalt suureks kasvatada, et jagama saaks hakata, mis võtab veel pikki kuid aega. Esialgu nad veel liialt väikesed, et võiks kindel olla nende kõigi täisikka jõudmises. Aga esimesed soovijad juba olemas :)

_________________
100 l: Mollid, gupyd, mõõksabad, Ancistrused, Corydorased
112 l: Kuldkalad, Heteropneustes fossilised
440 l: Oscar, Pterygoplichthys gibbicepsed, Jack Dempseyd, Ancistrused


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 02, 2010 11:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 26, 2009 11:48
Postitusi: 153
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn - Liivalaia
Võimalus kodukasvatatud kuldkalu saada paneb endalgi vaikselt mõtte liikuma "kuldakvaariumi" poole. Väga tore oleks mõnda kuldkalakest omada,kelle vanus ja elulugu täpselt teada on.
Tundub,et kui selle pesakonnaga kõik hästi läheb,tuleb mõnesajaliitrine tünder teistele kastidele lisaks tekitada.
Üldisemalt aga VÄGA tubli töö. Järjekordselt midagi erilist ja kohutavalt huvitavat siin foorumis. Ka "müstilise" kalakese arengut on väga huvitav jälgida olnud.
Jõudu ja jaksu!

_________________
500;200;110;70;2x35;2x25;8 L-Vikerkalad, Erinevad sägad, Axolotlid, Bettad, Gupid, L181, L104


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 03, 2010 06:39 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Sept 10, 2008 01:29
Postitusi: 480
Asukoht: Paide lähistel
Suur aitäh, Ammas!
Ma ei julge küll ära sõnada (ptüi-ptüi-ptüi), aga kui tõesti läheb nii hästi, et neist enamusest tublid elujõulised kuldkalad saavad, siis on neid ses mõttes vahva jagama hakata jah, et üsna täpne sünnipäev teada ja elulugu foorumis olemas. Jätan ka Sinu potensiaalse huvi nende vastu ka meelde ;)
Renoveerimisel on 200 l raam-akvaarium, mille pean siis nüüd hoopis neile broneerima, kui suuremaks kasvavad.

Nüüd on tüübid juba niipalju suured, et suudan silmaga eristada topelt sabasid, kuigi kõigi kohta ei oska öelda, sest nad üsna erinevas suuruses ja ikkagi suht väikesed, et paljud kaovad taimede vahele ära. Ühel olen näinud ka pisut kummalise kujuga saba - meenutab pisut lennuki taga osa - kolmnurkas suunaga üles.

Minu jaoks saabki olema nüüd kõige põnevam see, et mis värvi ja millise sabaga tegelased tulevad. Kui teiste kalade maimude osas on enam-vähem teada, millised kalad neist sirguvad, siis kuldkalade puhul on see suht loterii-allegrii. Põhjus selles, et kuldkalad on maailmas kõige enam aretatud "loomad" ja iial ei tea, millised geenid parasjagu saanud on. Aastaid tagasi oli mul juhtum, kus 5-6 aastane oranzikas-kuldne kuldkala läks peaaegu üleöö lumivalgeks. Läksin jaanipäeva pidama, oli endist värvi, jaanilt tagasi tulles oli lumivalge - ei märkigi endisest värvist. See aga ei takistanud tal elutegevust. Kummaliselt põnev see kuldkala, keda tihti peetakse liialt "tavaliseks" või "lihtsaks" pidada :)
Lisaks, miks ei oska veel täpselt aimata, kes vanemad, sest selles akvaariumis, kust "lumesaju" eraldasin, on ujumas kuldseid-oranze, valge-oranzi-mustakirju kuldkalu kui ka üks must-teleskoop. Emaks tõenäoliselt kuldne-oranz, aga vot just isases pole kindel :)

_________________
100 l: Mollid, gupyd, mõõksabad, Ancistrused, Corydorased
112 l: Kuldkalad, Heteropneustes fossilised
440 l: Oscar, Pterygoplichthys gibbicepsed, Jack Dempseyd, Ancistrused


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 03, 2010 08:01 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Sept 10, 2008 01:29
Postitusi: 480
Asukoht: Paide lähistel
Üks tähelepanek veel!
Kuna tõstsin kuldkalade akvast teise akvasse kõik laialelehelised suured taimed (neid oli 3 suurt puhmast), mis olid munadega kaetud ja sellesse kasti jäi vaid Vallisnera, siis pärast seda tõstmist on tolles kastis põhi ja filter mitmetes-mitmetes kordades rohkem sodi ja jäätmeid täis, kui varem. Kohe silmaga ja isegi välisfiltrile tajutavalt. Varemalt lausa imestasin, kui vähe mu "kuldkalad" reostavad.
Ma tolle taime nime kahjuks ei tea, aga on mul peaaegu aegade algusest saati olnud ning kasvanud meeletusse suurusesse ja kõrgusesse just nendes kastides, kus valgust napib. Võimsama valgusega kastis kiratseb ja ei kasva sedasi suureks. Lehed pealt rohelised, alt tumepunased.
Midagi sarnast, aga pead ei anna, et see
http://www.tropica.com/productcard_1_po ... mode=close

_________________
100 l: Mollid, gupyd, mõõksabad, Ancistrused, Corydorased
112 l: Kuldkalad, Heteropneustes fossilised
440 l: Oscar, Pterygoplichthys gibbicepsed, Jack Dempseyd, Ancistrused


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 03, 2010 08:11 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Ma pakuks taimeks hoopis Echinodorus. Neid on väga palju sorte.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 07, 2010 10:06 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Sept 10, 2008 01:29
Postitusi: 480
Asukoht: Paide lähistel
Aitäh, KRA! Ehk ühel ilusal päeval selgub ka selle taime täpne nimetus.
Nüüd aga siis teile veel pisut pildimaerjali nädalavahetuseks. Kui tundub, et pilte on palju, siis vaatamine on 100+1% vabatahtlik :)
Palun mitte väga suurt kriitikat piltide kvaliteedile pöörata, sest mul puudub makro-objektiiv ja pildid on kordades suurendatud. Kui kellegil on Nikon D-seeria bajonetile sobilikku makro-objektiivi lahkelt laenata, prooviksin seda rõõmuga.
Tänaseks on esimestest koorujatest möödas 18-päeva. Kui piltidelt just nende erilist kasvu viimase nädalaga ei erista, siis "sisikonna" arengu järgi vast miskit aimab.

Alljärgnevad pildid 6.-7. maist koos minu poolsete kommentaaridega:
Pilt
Sellel pildil on minu jaoks erilise tähtsusega kuldkalamaim. Kes on minu "müstikmaimu"eluloole kaasa elanud, need teavad, miks. Pildil on suuremas plaanis tüüp, kes on üks vähestest mustasilmsetest maimudest.

Pilt
Nagu näha, on mõni senini suht kiitsakas. Võimalik, et üks hilisemaid munast koorujaid.

Pilt
Maim võrdluses õhumullide ja Vesisalatist pinnataime ehk Pistia stratiotese juurtega

Pilt
Veel üks hea võrdluspilt suurustest. Võrdle vasakul servas olevat tüüpi ja teisi

Pilt
Üleval vasakul siis minu üks silmarõõmudest ehk Müstikmaimu meenutav tumesilm

Pilt
Õhumullid tunduvad kuidagi hiiglaslikud selle maimuga võrreldes :)

Pilt
Üks hilisematest maimudest suu liigile kohaselt ahnusest pärani

Pilt
Sellelt pildilt on eriti hea võrrelda erineval ajal koorunud maime

Pilt
Osa pesakonnast koondunud filtri vee väljavoolu juurde

Pilt
Ja sisikonna arenemise poolest on tüübid üsna erinevad - tõenäoliselt põhjus erineval ajal koorumises.

Pilt
Pistia stratiotese juur ja toiduraasuke vs kuldkala maimuke

Pilt
See on tüüp, kellest ka varemalt kirjutasin, et ühel on saba justkui lennuki tagaosa. Ju miski kerge "vääratus" looduse poolt, aga teda näikse esiti see mitte häirivat. Mind veelgi vähem, seda enam, et lennumasinad on üks osa minu elust-olust. Elan tema arengule kindlasti eriliselt kaasa.
Et siis selline lugu tänaseks päevaks tüüpidest

_________________
100 l: Mollid, gupyd, mõõksabad, Ancistrused, Corydorased
112 l: Kuldkalad, Heteropneustes fossilised
440 l: Oscar, Pterygoplichthys gibbicepsed, Jack Dempseyd, Ancistrused


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 08, 2010 10:13 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 09, 2007 11:16
Postitusi: 126
Asukoht: Tallinn
Vahvad pildid!
Objektiivi keegi vaevalt et laenata tahab. Ma ei tea mis obje sul on, aga vaherõngad on ka abiks makro tegemisel. 8)

Päikest.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 09, 2010 11:25 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Sept 10, 2008 01:29
Postitusi: 480
Asukoht: Paide lähistel
Aitäh Abbatisa! See objektiivi laenu jutt oli nö jutusoojaks pandud, sest egas oma tehnikat loomulikult keegi väga lihtsalt võõrale inimesele ei laena.
Too konkreetne objektiiv on Nikon DX Nikkor AF-S 18-135 mm 1:3.5-5.6 G ED, mille korrasolekule olen senini siiralt ja ülivõrdes tänulik foorumlasele Käpik. Juhtus lugu, et kaamera kukkus käest ja too obje sai paugu. Sees said lamellid viga. Mõni tuli lahti, mõni kõverdus. Aga tänu sellele õnnetule juhusele sain siit foorumist endale väga hea ja abivalmis sõbra.
Tol ajahetkel oli Käpik mulle võhivõõras, kes imetles üht minu Pleco pilti, küsides, et kuidas see tehtud on.
/404.html
Vastasin, et näed, enam sedasi vist ei saa, et obje katki, mille peale võttis ta lahkelt selle obje parandada proovida. Müstik kuubis, sest sai sellega hakkama, võttes obje lahti ja saades koos kruvidega 82 tükki. Kokku pannes ei jäänud ka ühtegi tükki üle :) Mina olin juba mõttes nukralt selle obje maha kandnud.

Vaherõngad kahjuks ka puuduvad. Aga jah, nende võimaluse unusin täiesti. Pole olnud väga vajadust makropilte teha. On küll ka vana Nikon manuaalkaamera alles, millel väga hea suumobje koos makro võimalusega, aga selle kasutamiseks D-seeria Nikonil peaks olema väga hea valgus, sest seda manuaal-konfis kasutades välk tööle ei rakendu.
OK, jutt läks nüüd liialt tehniliseks :) Esiti vast saan oma praeguse tehnikaga hakkama ja piltidelt siiski tegelased arusaadavad ning minu õnneks nad kasvavad, et tulevikus saab neid palju lihtsam pildile :) Kui on nende maimude kasvamisele piltliku näitega huvilisi, siis jätkan samas vaimus

_________________
100 l: Mollid, gupyd, mõõksabad, Ancistrused, Corydorased
112 l: Kuldkalad, Heteropneustes fossilised
440 l: Oscar, Pterygoplichthys gibbicepsed, Jack Dempseyd, Ancistrused


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 09, 2010 11:41 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 09, 2007 11:16
Postitusi: 126
Asukoht: Tallinn
Läheb veidi teemast mööda vist jah, aga ehk andestatakse. Võibolla keegi tahab ka proovida oma pisikesi "sidekriipse" pildistada.
Ma ise kasutan oma Canon 40D ees vaherõngastega Helios 44M canonile mõeldud bajonetiga. Ajab asja ära hädapärast. Autofookus ei tööta, aga ava on suur, kasutan manuaalteravustamist.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 09, 2010 11:49 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Sept 10, 2008 01:29
Postitusi: 480
Asukoht: Paide lähistel
Ei ole hullu midagi, loomulikult on kõik nõuanded foorumis on igati väärt. "Sidekriipsud" on vahva nimi maimuhakatistele. Mul kunagi aastaid tagasi üks tuttav, kes nägi esmakordselt mul imetillusid musta molli poegi, hakkas neid alateadlikult "komadeks" kutsuma :) Nii ongi mul maimude nimi edaspidi "komad" jäänud :)

_________________
100 l: Mollid, gupyd, mõõksabad, Ancistrused, Corydorased
112 l: Kuldkalad, Heteropneustes fossilised
440 l: Oscar, Pterygoplichthys gibbicepsed, Jack Dempseyd, Ancistrused


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 10, 2010 11:06 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Veebr 15, 2010 02:29
Postitusi: 29
Asukoht: Tallinn
hoi, lyy, räägi, millega ja kui palju sa neid toidad?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 10, 2010 11:17 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Sept 10, 2008 01:29
Postitusi: 480
Asukoht: Paide lähistel
Hei Wing! Toidan 2 x päevas - hommikul ja õhtul, kuigi maime peaks pisut tihedamalt toitma, aga tööl käimine segab asja. Osa sööki langeb kõrgete taimelehtede peale ning eks nad saavad neid siis päeva jooksul sealt nokkida. Peamiselt maimudele mõeldud suht pulbrilist maimutoitu. Aeg-ajalt pudistan ka sõrme vahelt pudistades kõvaks keedetud munakollast. Viimastel päevadel olen juba ka suurematele kuldkaladele mõeldud helbelist toitu sõrmede vahel peeneks sudinud ja neile siputanud, kuna tüübid on üsna erinevas kasvus ja osad juba täitsa kala nägu.

_________________
100 l: Mollid, gupyd, mõõksabad, Ancistrused, Corydorased
112 l: Kuldkalad, Heteropneustes fossilised
440 l: Oscar, Pterygoplichthys gibbicepsed, Jack Dempseyd, Ancistrused


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 22, 2010 05:50 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Sept 10, 2008 01:29
Postitusi: 480
Asukoht: Paide lähistel
Nüüd on omajagu vett läbi filtri voolanud ja aeg omasoodu läinud, et vast aeg taas uusi pilte üles panna. Sedakorda pisut vabandan, kui värvusskaala ning heledus-tumedus piltidel ei ole nii, nagu peaks, sest mu kujundusmonitor ei pidanud selle suvisele kuumusele kahjuks vastu. Kalad õnneks pidasid kuumale vastu, tänu akvadesse lisatud lisa aeratsioonidele ja filtratsioonidele. Aga nö üldpildi kujutlusvõimega akvaristile annab ehk siiski :)

Kuldkalamaimulas on omad korrektsioonid toimunud. Pikalt pidasid vastu mu erilised jälgitavad, ehk " lennukid" - need, kel tagasaba oli pigem koma-kujuline ja suht olematu. Kaks kolmest pidasid üllatavalt pikalt vastu. Üllatavalt sellepärast, et "tänu" sellele, et saba oli suht olematu, said pikalt hakkama, kuniks kehakaal väga suur ei olnud. Mida suuremaks kasvasid, seda enam oli neil raskusi pinnale tõusmisega. Kadunukeste eest hoolitsesid sinna akvasse koos kuldkalamunade taimedega sattunud kaks Ancistrust.
Tegelasi aga välimuselt mitmeid - kes kuldsed, kes tumedasilmsed, kes heeringakarva, kes topelt sabaga, kes ühekordse sabaga jne :)
Üldse on olnud selles maimulas üsna palju "väärarenguga" tegelasi. Teap, millest see tulenes, kuna siiski inimeste poolt aretatud kalad. Osadel topelt-loorsabad vähe "kreenis", mõni vähe "küürakas", aga kes vastupidavam, see siblab tänaselgi päeval akvas ringi. Tüüpe alles praeguseks oma paarkümmend. Üle lugemiseks järjestusse saada neid suht võimatu - ei kuula sõna :D
Suuremad kasvult oma 3 cm väiksemad alla 1 cm, nagu oleks äsja munast koorunud. Vanust neil siis tänaseks 4+ kuud

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

_________________
100 l: Mollid, gupyd, mõõksabad, Ancistrused, Corydorased
112 l: Kuldkalad, Heteropneustes fossilised
440 l: Oscar, Pterygoplichthys gibbicepsed, Jack Dempseyd, Ancistrused


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 23, 2010 10:58 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Sept 01, 2007 10:43
Postitusi: 71
Asukoht: Tartu
Oh, mul pole sõnu.. Niiii ilus ja tore =D> =D>

_________________
Juwel Rio 180l


Üles
 [ 45 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver