foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 136 postitust ]  Eelmine  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium - 2
PostitusPostitatud: Reede Juun 14, 2019 04:02 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
Niisiis, akvas on välja kujunenud 2 kindlat paari kes pea iga nädal koevad, huvitav, et neil mõlemil on oma välja kujunenud kudemiskoht, yks paar yhes akva otsas nurgas, teine keskel tagumise seina juures.... jätkuvalt on tore, et ykski diskus ei kakle ega ylbitse-kõik sõbralikud.... endiselt ehmuvad kollektiivselt -tormavad nagu segased ja siis vee sulinet rohkesti nii et peab ka põrandat kuivatama :)
mõni yksik tormab ka vahest asja eest teist taga ehk siis ilma põhjuseta - väristab enne oma niit uimi siis veidi keha ja siis tormab vastu taimi või vastu klaasi - nagu kirbud sööksid #-o
olen 2x igaks juhuks teinud SERA ectopuri kuure nn välisparasiitide tõrjeks, aga see pole aidanud....muidu kõik OK :)

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium - 2
PostitusPostitatud: Reede Juun 21, 2019 07:25 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
niisiis suurem rohimine tehtud =D> ja samuti 50% wc, alati jääb järele pool ämbrit kuni ämber umbrohtu nimega nymphoides taiwan :wink: Taiwan on hakanud väga võimsalt vohama ja on saavutanud korraliku kõrguse ja laiuse- mis oligi eesmärk! Selle ilusa(minu jaoks) vaate taga on iganädalane korralik ja mõtestatud (mitte stiihiline)kärpimine...Pildile õnnestus imekombel saada kogu diskuste kamp ehk siis 11 tk....Umbes kuu aja pärast peaks kogu kamp olema 1 aastane!!!
Pilt

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium - 2
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 24, 2019 01:16 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
Niisiis sai jälle fx4 lahti lapatud ja pestud, huvi pärast tegin no3 testi nii akva veest kui ka nn. No3 reaktorist ja yllatus-yllatus- reaktorist tsipa kõrgem No3-uskumatu järelikult voolukiirusel ca 200-300l/h pole mingit kasu, timmisin veel aeglasemaks ca 100l/h, kui mingi kuu aja pärast mingit resultaati natukenegi ei paista loen nn no3 reakrori projekti ebaõnnestuks/lõppenuks...

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium - 2
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 29, 2019 03:05 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
Niisiis no3 reaktori projekt on lõppenud sest sealt tulev vesi on kõrgema no3 sidaldusega kui akva vesi, tõenäoliselt lisan yhe vahekraani et lihtne oleks puhastada ja siis lisan sisse erineva tihedusega swammid(praegu seal filtris olev vulkaaniline kivim läheb keldrisse või olmeprygisse) mehaaniliseks filtreerimiseks....eks näis...

refresh: otsus tehtud ja sun-sun rändas teiste filtrite juurde keldrisse- äkki :D läheb vaja....seal ootavad ees usa filter, uv- filter ja palju muud nodi ,,igaks juhuks,, :wink:

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium - 2
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 20, 2019 08:41 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
niisiis,
vahepeal palju aega mööda läinud...diskused on pea aastased(täpse,alt 11 sept2018 ostetud), söövad hästi, aga nyyd pole keegi pikalt juba kudenud, kindlaid paare enam pole, aga kõik on kõigiga suured sõbrad, nn taimed veest no3 imemas projekt on ka peaaegu lõppenud ehk siis enamus liiliad on ära mädanenud(2 suuremat on ainult normaalsed) ainult liaan ehk poissmehe köis peab vapralt vastu otse vees vedeledes...wc jätkuvalt 40-50% nädalas, no3 pole enam mõõtnud, vesi stabiilselt 28-29...
Pilt

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium - 2
PostitusPostitatud: Reede Sept 13, 2019 07:04 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
niisiis, jätkan monoloogi....seoses sellega et 11 discust tahavad ikka palju süüa- üritan ise teha nn DIY BEEF HEART :D
ostsin 644g südant-hind ca 5e/kg, kui ära puhastasin jäi puhast tooret 444g, panin sügavkülma kuniks mõtlen teised ingridendid välja ja kogused...kindlasti peab olema mingeid mereande või sinimerekarpe, spinatit, küüslauku, porgandit, paprikat(ei tea kas pulbrit või toorest)...mõni lisab tetra helbeid/graanuleid-ühesõnaga on mida uurida jälle :shock: retsepte netis seinast seina mõni kupatab ja kurnab juurikad,herned,mõni lisab tooreid krevette ja koorib need-teised viskavad terved koorimata keedetud krevetid hakklihamasinasse

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium - 2
PostitusPostitatud: Reede Sept 13, 2019 10:14 
Moderator

Liitunud: Kolmapäev Jaan 25, 2006 01:18
Postitusi: 705
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Ma segan kokku kõhutunde järgi, alguses sai ka erinevaid retsepte jälgitud.
Üldine jaotus võiks olla nii et pool kogusest on veise süda või kalkuni süda, lisaks veerandi mingit mereandi ja veerand siis ka taimset. Mereandideks sobivad need külmutatud mereandide kokteilid või punane kala või mingi kalamari (olen kasutanud ahvena marja). Keedetud krevettidega peab vaatama et need poleks soolvees keedetud. Taimse veerandi sisse panen alati paprikat ja küüslauku natuke, lisaks olen pannud spinatit, õuna, pirni, apelsini, ananassi; ühesõnaga mida iganes kodus parajasti on. Hästi sobib ka porgand või porgandimahl. Kui kogu see segu liiga vedel tundub, siis võib lisada jahvatatud kaerahelbeid.
Külmutamiseks varasemalt kasutasin jääkuubikute reste aga nüüd läinud lihtsamat teed pidi: sügavkülma sobivasse kilekotti kulbiga ports mämmi sisse ja kotile sõlm peale ja siis vajutan laiaks, nii et jääks 1 - 2 cm paksusena. Ja iga päev siis lõikan suure noaga õhukesed viilud, mida akva klaasi külge suruda.
Ühesõnaga jõudu "kokkamisel".

Kui kellegil mõni kaval nipp, siis loeksin ka ise hea meelega


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium - 2
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 14, 2019 07:20 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
homme plaanis kokata! Võtsin puhastatud veise syda sulama...kas paprika, hernes, porgand läheb sisse toorelt või kupatatult?
Samuti ei ole täpselt aru saanud kas pean külmutatud spinati massi kupatama või läheb toorelt hakklihamasinasse?
Kuidas suhtuda sellesse et mõned lisavad munakollast(mõned keedetud-mõned toorest....ja mõned lisavad zelatiini ja banaani...

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium - 2
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 14, 2019 08:11 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 20, 2016 12:17
Postitusi: 210
Pildid: 0
Silma järgi tundub see discuste pidamine täitsa ulmeline projekt,ise ma ei suuda akvas umbrohtugi kasvatada,10 aastat juba üritanud. Äkki peaks minema kaalikaid kõplama või midagi...
Samas ei raatsi akvaristikast kuidagi loobuda.

Eks loobumisega on ka nii nagu on. Sajaliitrisest on küllaltki lihtne loobuda. Ostad kolmesajase asemele ja 100l ununeb kiiresti.
Aga katsu loobuda kolmesajasest...

See poissmehe köis on no3 eemaldamiseks? Kust seda saab? Google ei anna midagi.


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium - 2
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 14, 2019 11:55 
Moderator

Liitunud: Kolmapäev Jaan 25, 2006 01:18
Postitusi: 705
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
bardatulus kirjutas:
homme plaanis kokata! Võtsin puhastatud veise syda sulama...kas paprika, hernes, porgand läheb sisse toorelt või kupatatult?
Samuti ei ole täpselt aru saanud kas pean külmutatud spinati massi kupatama või läheb toorelt hakklihamasinasse?
Kuidas suhtuda sellesse et mõned lisavad munakollast(mõned keedetud-mõned toorest....ja mõned lisavad zelatiini ja banaani...

Kõik ikka toorelt masinasse
Ega see discus Amazonases midagi küpseta või keeda endale, ikka toortoiduline ;)
Üldiselt soovitatakse lisada porgandimahla, aga olen ise ka tooreid porgandeid masinast läbi lasknud.
Soovitan lisada ka küüslauku. Mõte selles, et see tugevdab kala immuunsust ja isu.


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium - 2
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 16, 2019 06:58 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
tundub et esimene vasikas läks aia taha või ka nagu akvaristid ütlevad - kassi saba alla :)
mis valesti läks: arvan et koostis vale ehk siis sulatades ja kaladele andes pudeneb kohe laiali- seda ma tegelt kartsingi- miski aine peab seda massi nn koos hoidma...võib-olla on selleks zelatiin või midagi muud....tagatipuks kalad seda ei söö-sülitavad kohe välja :? välja arvatud 2 kala kes on veidi nõus minu ,,soperdist,, sööma
Lisan ka oma retsepti:
400g loomasüda
140g mereande: sinikarbiliha, mysis, artemia
140g taimset: spinat, porgandit, paprika, brokol
100g mintaifileed
1 munakollane,
1 kyyslaugu kyys

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium - 2
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 19, 2019 09:22 
Moderator

Liitunud: Kolmapäev Jaan 25, 2006 01:18
Postitusi: 705
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
bardatulus kirjutas:
tundub et esimene vasikas läks aia taha või ka nagu akvaristid ütlevad - kassi saba alla :)
mis valesti läks: arvan et koostis vale ehk siis sulatades ja kaladele andes pudeneb kohe laiali- seda ma tegelt kartsingi- miski aine peab seda massi nn koos hoidma...võib-olla on selleks zelatiin või midagi muud....tagatipuks kalad seda ei söö-sülitavad kohe välja :? välja arvatud 2 kala kes on veidi nõus minu ,,soperdist,, sööma
Lisan ka oma retsepti:
400g loomasüda
140g mereande: sinikarbiliha, mysis, artemia
140g taimset: spinat, porgandit, paprika, brokol
100g mintaifileed
1 munakollane,
1 kyyslaugu kyys


Täitsa tip-top segu
Mina lõikan toidu külmunud peast õhukese seibi ja selle klaasi külge. Eks sulades laguneb laiali, aga see ei sega.
Mulle just need poe discuste toidud tundusid sellised vesised lurrid.
Toit uus, äkki vajavad natuke harjumist, discused tuntud pirtsutajad ;)


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium - 2
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 25, 2019 10:36 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
Niiisiis tegin yle pika aja no3 testi ja pole midagi uut siin päikese all...enne wc yle 50 ja pärast ca 25, ei aita ka see et 50%akvast täis kiiresti kasvavat ja no3 tarbivat taime, lisaks elutsevad akva äärtel ikkagi poissmehe lilled-liaanid ja mõned liiliad

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium - 2
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 28, 2019 04:28 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
niisiis, mis juhtub kui 1 nädal ei rohi [-X
juhuse tõttu tulin tuppa kus asub akva kell 3,30 ehk siis öösel ja mida ma näen...Diskused ahmivad õhku nagu oleks vees viimane piisk hapnikku....põhjas vaevu liigutab sae, nanostomus ka vaevu liigutab....egas muud kui tuled sisse ja tegutsema-likvideerisin oma ühe nädala laiskuse ehk siis 10l ambri täie taimi nymphoies taiwani...vesi seisis nagu soos sest akva oli nii täis kasvanud taimi...hommikul kohe tegin 50% wc nagu igal laupäeval.
Kahju kokku: 1 sae suri pm silme all, samuti viimane nanostomus...õnneks diskused-hellikud jäid ellu aga sellest õppetund-pigem vähem taimi kui palju.... uskumatu et nii suures akvas tekib tõsine hapniku defitsiit....tavatingimustes akva veepind lausa lainetab piki taga seina ja sealt liigutab vett veel edasi sisefilter mis hästi veepinna ligidal ja vesi lausa voolab...aga kui taimi saab VAGA PALJU sulgub veevool ja see võib saada saatuslikuks....
Pilt

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium - 2
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 06, 2019 05:16 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
niisiis pooled diskused on asjaolude sunnil hakanud sööma minu-kodukootud-beefhearti. =D>
Klakeses ka klassikalist 500g ega 250g stendkeri beefheati pole...teise tootja oma samuti diskustele ei sobi kahjuks...
olen läbi proovinud ka erinevad graanulid- ei sobi - no mõne tera mõni on nõus sööma nagu näitlikult minu rõõmuks aga söömist kui sellist pole täheldanud(proovitud:sera,tetra,tropical,jbl). Ka broileri maks ei lähe kaubaks(minu eelnevad diskused on seda suure isuga söönud).

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 [ 136 postitust ]  Eelmine  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver