foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 320 postitust ]  Eelmine  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 22  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 23, 2016 12:57 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Dets 15, 2010 12:28
Postitusi: 119
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn,Pärnu,Harjumaa
Hea kuulda, et kalad on hea tervise juures. Sa võid nüüd vabalt temperatuuri akvaariumis sinna 29-30 vahele tõmmata. Saavad taimed ka vähe paremini elada.
Graanultoidust rääkides on minu kalad ainukesena hakanud sööma tetra graanuleid. Sama toitu annab ka tartu mnt pood oma kaladele.



Infoks diskuste huvilistele.
Aquadisainis ka uued diskused müügil praegu päris normaalsete hindadega.
Asub see pood Astangu tänaval.

Symphysodon blue turquoise 8cm 29.00
Symphysodon red turquoise 5cm 15.00
Symphysodon briliant turquoise 8cm 29.00

_________________
375L - Discused


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 06, 2016 01:51 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Aug 14, 2014 07:37
Postitusi: 75
Pildid: 6
ei hakanud uut teemat tegema loodan, et teema omanik ei pahanda.
olen ka nüüd värske discuste pidaja... kalad kõik terved ja söövad hästi. Tekkis küsimus, et kuidas teised discuse pidajad oma kalu külmutatud beefheartiga toidavad. Mulle tudnub, et sellega toites tekib väga palju jääke. Mul on küll ka teised kalad väikesed neonid, üks ramirez, kaks SAE'd ning põhjas kaks coryt, kes seda sodi natuke vähemaks söövad aga siiski.

hetkel 240l akvas siis 6x stendkeri discust (10cm kõik erineva värviga/mustriga)


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 06, 2016 02:49 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
=D> tere tulemast klubisse....
mina toidan erinevate kylm toitudega-kuivtoitu ei ole kahjuks õnnestunud neid sööma õpetada, palju korraga ma neile ei anna pigem tihedamini ja vähe korraga, jääke tekib usinasti, sest ega diskus ei viitsi vähemalt minul- põhjast otsida kui just suur nälg kallal pole, põhjast söövad minulgi 2 saed ja 2 -väga harva nähtavad antsud....aga sellegipoolest sifoonimisest sa vist ei pääse...kas ostsid kalakesest- nägin seal laupäeval ilusaid diskuseid kuigi mingid väikesed valged - mitte väga hästi kohe nähtavad pealiskaudsel vaatlusel- täpid olid peaaegu kõigil uimedel...
kui kõrget temp. hoiad? üks üldpilt ei teeks ka paha, mis filter?....

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 06, 2016 05:19 
Akvarist

Liitunud: Reede Okt 09, 2015 04:42
Postitusi: 49
Asukoht: Tallinn
Olen samas klubis.....algaja discuste pidaja. Mina annan pidevalt beefhearti (sulatan enne) ja pole küll probleemi. Mul discused on väga usinad ka põhjast kõik toidu tükid üles korjama. Kui midagi peaks siiski jääma, siis coryd ja plecod teevad suht kiirelt puhta töö.

_________________
325L red severumid, nugakala
270L kuup - discused, plecod, coryd
110L gupid, neoonid, antsud, teod


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 15, 2016 10:15 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Aug 14, 2014 07:37
Postitusi: 75
Pildid: 6
Tegin ka mõned klõpsud oma discuste hetke seisust.

https://goo.gl/photos/Jht6oUBCU8ZQoyCP7

Kõik on ühel ajal soetatud Stendkeri discused (10cm). Minu vees on nad ujunud nüüd üle 4 nädala.

Solid fire red (see tundub parve boss olevat)
Pigeon Blood blue
Blue diamond (ka väga matcho kala) :)
Stendker tefe
Leopard snake skin
Checkerboard (paistab parves kõige saamatum olevat, küll ei leia ta toitu üles ja ei saa tihti aru mis toimub) :D

Üldiselt tundub parve kooslus praegu väga ok. Kedagi kindlat ei kiusata ja kõik söövad isuga.
Kalad suht noored sestap pole värvid päris välja veel kujunenud ja pepperit (mustad täpid) on päris palju punase toonilistel veel näha. Loodan, et see kaob kalade kasvades ära või läheb vähemaks.


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 15, 2016 06:38 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Dets 15, 2010 12:28
Postitusi: 119
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn,Pärnu,Harjumaa
putukas kirjutas:
Tegin ka mõned klõpsud oma discuste hetke seisust.

https://goo.gl/photos/Jht6oUBCU8ZQoyCP7

Kõik on ühel ajal soetatud Stendkeri discused (10cm). Minu vees on nad ujunud nüüd üle 4 nädala.

Solid fire red (see tundub parve boss olevat)
Pigeon Blood blue
Blue diamond (ka väga matcho kala) :)
Stendker tefe
Leopard snake skin
Checkerboard (paistab parves kõige saamatum olevat, küll ei leia ta toitu üles ja ei saa tihti aru mis toimub) :D

Üldiselt tundub parve kooslus praegu väga ok. Kedagi kindlat ei kiusata ja kõik söövad isuga.
Kalad suht noored sestap pole värvid päris välja veel kujunenud ja pepperit (mustad täpid) on päris palju punase toonilistel veel näha. Loodan, et see kaob kalade kasvades ära või läheb vähemaks.



Väga ilusad ja tervad kalad paistavad olema.
Peppering aga minuarust ei kaogi kunagi ära ja must põhjapinnas peaks isegi soodustama nende mustade täppide teket.

_________________
375L - Discused


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium
PostitusPostitatud: Reede Juun 24, 2016 09:51 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
niisiis paar mõtisklust teemal: olukorrast riigis (diskuste riigis :D )
diskusel ja diskusel on vahe, mis pole muidugi mingi eriline uudis, aga minu jaoks on nn. müüt tõestatud, et jah ikka väga erinevad...
Jah nad on territoriaalsed, aga praegused diskused ei kiskle nagu eelmised diskused-kes üksteiselt soomused maha rapsisid ja uimed ribadeks puresid....praegused on ikka tunduvalt rahumeelsemad ja tore on muidugi see, et nn peksukotti polegi...sinine blue-diamond, kes suurim on jätkuvalt kuningas ja kutsub kõiki ühtemoodi korrale - kedagi eelistamata, kollased kõik kisklevad omavahel ja jätkuvalt on igaüks iseenda eest väljas ja ei eelista keegi kedagi...
Loomulikult ei oska ennustada, kui see õudne kudemise periood kätte jõuab-loodan, et nad ei hakkagi kudema(see muidugi naljana öeldud)
OK- uimed on neil kõigil veidi rapsitud, aga see selleks - vähemalt hetkel olen olukorraga rahul.... :)
uudisekünnise :!: ületab veidi fakt, et diskused on 2x rohkem sööma hakanud =D>

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium
PostitusPostitatud: Laupäev Juul 09, 2016 11:04 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
vahelduseks 1 pilt kah, kõik hetkel kontrolli all, keegi kedagi julmalt ei rapsi, kerge sõbralik togimine - aga see käibki asja juurde :)
suurim ca 11cm pikkune teised väiksemad...
Pilt

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium
PostitusPostitatud: Reede Aug 12, 2016 04:32 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
niisiis mõned tähelepanekud: pidev kõrge temperatuur(võibolla) on taimede koosseisu kärpinud - lihtsalt haihtus - nymphea lotus zenkeri-mis alguses- kui temp. tõstsin 32 hakkas kohe õitsema, hiljem on toimunud aeglane hääbumine kuniks ma isegi enam ühtegi võsugi ei avastanud, veel on välja läinud ehk haihtunud-Echinodorus macrophyllus, samas bacopa ja ludwigia red kasvavad vägagi hästi ja sagitarria sibulata(tennellus) kasvab ka kohati väga kõrgeks et peab välja juurima ja kohati on miniatuurne murutaim, marsilea vindub aga ikka kasvab kohati...torntigude koloonia pole hõrenemise märke näidanud pigem vastupidi, freshwater linpet tigusid on kah suht palju - tagumine klaas kihab neist-huvitav on see et kui vahepeal oli tagumine klaas rohevetikatega paksult kaetud, siis nüüd peaaegu puhas- karta on, et nende panus, aponogeton crispus - minu absoluutne lemmiktaim kasvab nn. tõusude ja mõõnadega - kohati on super lopsakas ja siis vindub- nagu praegu, 1 SAE on vahepeal märkamatult saba nurka visanud ja maised jäänused on arvatavasti torntigude poolt söödud, kalade söötmise ajal märkasin et isegi 2 antsu on imekombel alles- vahel harva näeb neid, diskused on nagu suur sõbralik pere ujuvad suhteliselt parves koos =D> ja veidi togivad muidugi üksteist .... hetkel on kohe ilus vaadata kui neli ketast aeglaselt ringi sõuavad - öösel vaatsain et magavad kõik ilusti külg-külje kõrval :) põhjas
Pilt

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 06, 2016 03:23 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
Ei taha ennast korrata, aga 400l akvas 10 isendi pidamine lükkub nähtavasti järgmisse elusse :) seda lauset ytlesin ma ikka jupp aega tagasi siin teemas ja
vastati mulle(kasutaja BERTA):
Ära iial ütle iial :)
JA NII LÄKSKI =D> -tuppa viimist ootab :) 420L akva(1400x600x500), raudraamist alus tuleb veel ära värvida ja osta akva alla matt, sest tegemist raamita akvaga. :) planeerimata ja osalt ka emotsionaalne ost kui hind osutub väga soodsaks
Nüüd siis jälle mõtlemisainet- kas jätkata diskustega -või minna veidi madalamale temperatuurile ja võtta asja veidi rahulikumalt #-o
sest olgem ausad 25% minimum 2x nädalas 420L akvast vett vahetada on karm... :?
UUS OOTAB TÖÖ JUURES LAOS :wink:
Pilt

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 06, 2016 07:11 
Moderator

Liitunud: Kolmapäev Jaan 25, 2006 01:18
Postitusi: 705
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Aga mõtle suures akvas terve punt värvilisi kettaid ;)
Juurde võid võtta parve ramirezisid või apistogrammasid - neist osad peaksid ka seda kõrgemat tempi taluma

Kas vana akva jätad ka alles?


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 06, 2016 08:08 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
kahjuks pole ruumi ja nii kui uue kohale saan ja kalad üle kolivad läheb vana 180L müüki koos juweli alusega. Veidi hiljem ka cristal profi e700i mis nii suurele jääb ikka väga lahjaks...üleminek 180L - 420-le toimub aeglaselt ja läbimõeldult ning distsiplineeritult :wink: - tark ei torma! nn. algusest peale on võimalusi eelnevaid vigu vältida...on palju erinevaid mõtteid, mida tuleb enne käivitamist realiseerida- eriti kui jätkan Diskustega(aga sel juhul madalama temperatuuriga 30, hetkel stabiilselt 32 mis on taimedele ilmselgelt liig) - ja ühest küljest olen ju ennast diskuste vallas harinud ja ka omad vitsad saanud juba, et narr oleks nüüd minna tagasi- aga igal projektil on oma plussid ja miinused, lihtsamate kaladega(suurte parvede loomisega väikest mõõtu kaladega) oleks jälle hooldus kordades lihtsam- kui mitte öelda- olematu võrreldes diskustega, fakt on see et teised ahvenad peale diskuste mind ei huvita.
Eks nüüd on pea mõtteid täis ja kaasakvaristide ettepanekud on teretulnud =D>

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 10, 2016 05:11 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
niisiis otsustan siiski jätkata diskustega, ja 420L ootab käivitamist, valgustus jääb samaks ehk siis 4x39w sest diskustega ma ei saa taimekasvatust primaarseks pidada- vaatab- need mis kasvavad need kasvavad, filtri pean muidugi ostma- siin olen mõelnud jätta alles olemasolev CP 700e ja lisaks osta CP1501E, või osta üks filter CP 1901 hoopis #-o soojendaja pean loomulikult uue võimsa ostma...kõige raskem teema -kuid mis siin salata ka kõige põnevam- on sisustamine-ehk siis taimed kruus jne...kõiges pean lähtuma diskustest - et oleks maksimaalselt lihtne hooldada...automaatset veevahetust just ei planeeri, CO2-ga ka mässama ei soovi hakata....ehk siis esialgu ei planeeri midagi HI-TEC-i...
ämbritega mööda tube joosta kah just ei taha...seega tuleb lihtsalt voolik ja sealt see vesi hakkab voolama kanalisatsiooni ja siis jälle uus vesi veevõrgust peale- #-o hetkel siis sellised mõtted...
kalade koha pealt võtan loomulikult diskuseid juurde, veidi punaseid neoone ja põhja patrullima mingid soojalembesed coryd- aga kalade teema on küll kõige viimane - kui akva juba korralikult funktsioneerib.
praktilise poole pealt: värvisin metallkarkassi ehk aluse ära-esimene samm diskuste akva loomiseks on tehtud.... =D>
soovitused on teretulnud :wink:

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 12, 2016 02:59 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juun 24, 2014 07:35
Postitusi: 225
Pildid: 20
Asukoht: Kiili vald
Sul on akva sisustusega mõned valikud. Selge on see, et suurt taimekasvatust teha oleks liialt tülikas, aga taimi võiks ikka olla. Mina sinu asemel mõtleks kõigepealt välja, et mis stiilis sa oma sisutust tahad teha (vorm ise, mitte detaile).

Taust vormis
Pilt
Saare vormis
Pilt
Ainult pinnakatte taimedega (discuste biotoobi moodi)
Pilt

Põhjapinnaseks soovitaks panna mingi raske liiv (mitte kruus, ega veerised), mida oleks lihtne sifoonida.
Kive kasutaks minimaalselt ja pigem keskenduks juurikatele ning võtaks juurde mõned väiksed imisägad, kes neid juurikaid korras hoiaks.
Taimedest kasutaks pigem laialehega suuri taimi, mis kasvadad pigem suureks põõsaks ja ei ajaks palju kasve mööda pinnast edasi.
Kalad valiks nii, et nad moodustaks "koristusmeeskonna" (keeraks regulaarselt pinnast ümber ja sööks põhjast jääke ära) ja oleks pigem diskutest kõvasti väikemat kasvu.

Edu!


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 12, 2016 03:15 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
=D> bingo, Oled leidnud samad pildid, mis mina ja esimese asetasin täna hommikul arvutile taustapildiks-hea kokkusattumus küll =D>
aga teemast ka: juurikad pole minu lemmikud, aga olen jah kaalunud vaid suuri(erinevad aponogetonid) ja võimsaid taimi keskele ja palju õhukese kihiga(ehk 1-2cm) sifoonitavat pinda, mida soovin saavutada terrassi süsteemiga- mille kinnitan enne vee sisse laskmist silikooniga mõne mummuga põhjaklaasi külge et see aja jooksul ära ei nihkuks. Plaanis mitmetasandiline terrass erineva taimegrupile. Praegune terrass on liikunud ca 5-10cm(-taimed oma juurtega ja tornteod oma siblimisega) esiklaasi suunas. Sooviks on see et teatud taimegrupp püsiks sellel alal millele ma olen nad planeerinud :)
põhjapuhastajateks - jääkide sööjateks olen planeerinud corydorased eks siis vaatan väiksemaid.

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 [ 320 postitust ]  Eelmine  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 22  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver