foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 320 postitust ]  Eelmine  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 22  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 26, 2016 05:44 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Aug 14, 2014 07:37
Postitusi: 75
Pildid: 6
olen su seda saagat siin pikalt jälginud. Kuna endal ka discuse võtmise plaan ja loen siin raamatuid, siis kohtasin sellist probleemi kirjeldust ühes raamatu Q&A osas:

raamat: Discus World 2nd edition, Chris Ingham

Tsiteeri:
Finicky Feeder
Q: I have a discus who seems to be trying to eat the same piece several times and spitting it out again. This is the case for granules, flake food, and freeze-dried bloodworms. Other than this he seems very healthy. He has a good colour and is bullying the other three smaller discus in the tank. Any advice? Will this type of thing just come and go? It has only been happening for one day; before this he has eaten lots. I understand there is a parasite that can cause this, but it would come with white excretions. There’s no sign of this yet. If there is something wrong, I’d like to resolve it early on. Otherwise, if it is something which just happens from time to time, I'll know to just monitor.

A: This is a very common problem with some discus. Just like some humans, discus can be finicky feeders and appear to not eat very much, causing alarm bells to ring for worried keepers. I often hear discus keepers say, "my discus have not fed now for three months." If it hadn't fed for three months it would not be still swimming around the tank! It simply must be eating something. It is very possible for a discus to live to a good old age and appear to eat nothing. It will just pick at a few pieces of food and be fine. You are right, though. It may be possible that some type of parasite has caused the discus to act like this, particularly if this behaviour has never happened before. In this case the best thing to do is to treat for parasites inside and out, just in case, as a precaution. Treat with a three-day course of Octozin made by waterlife and at the same time treat with Wormer Plus. It would do no harm to try this anyway as a health boost from time to time.


põhimõtteliselt nagu sobiks sinu looga?


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium
PostitusPostitatud: Reede Apr 29, 2016 09:38 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
#-o mine tea jah...ka minu diskus kuu aega - kui mitte rohkem söömata - äkki sööb öösel salaja kui ma ei näe :)

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 01, 2016 11:37 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Dets 15, 2010 12:28
Postitusi: 119
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn,Pärnu,Harjumaa
Ta peab sul salaja kindlasti midagi sööma. Kuu aega söömata kalal peaks kindlasti juba olema kõhnumise märgid. Loodetavasti ta ikka sööb öösiti.
Kas annad neile süüa ka ennem tulede kustumist õhtul?

_________________
375L - Discused


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 01, 2016 10:15 
Akvarist

Liitunud: Reede Okt 09, 2015 04:42
Postitusi: 49
Asukoht: Tallinn
Mul on 1 ahven ka selline, keda ma kunagi veel söömas pole näinud. Ta pelgab miskipärast liikumist akva juures ja kui ma toitma lähen siis passib kivi all peidus kuni teised kõik toidu kiirelt nahka panevad. Ja see on nii juba vist paar kuud, aga kala näeb välja väga ilus ja terve, nii et ju ta siis ikka millalgi midagi sööb :). Ma panen muidugi ööseks põhjakatele tablasid ja kuna need ahvenatele maitsevad, siis ma arvan ta sööb öösel neid ;)

_________________
325L red severumid, nugakala
270L kuup - discused, plecod, coryd
110L gupid, neoonid, antsud, teod


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 08, 2016 05:00 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
Niisiis, kordub diskuste muster :shock: - kollased kisuvad kõik omavahel ja igaüks seisab enda eest nagu noored kuked, vana diskus jätkuvalt ei külasta söögiaegu aga põhjast ta midagi vahel nokib, uus sinine jagab hoope kõigile kolmele kollasele, ja kui vana sinine oma kogu jõu tagavara mängu paneb - annab mõne obaduse noorele sinisele - igaks juhuks :D
Nii nad siis elavad, aga sekkuma ma nende kaklustesse seekord ei hakka ja kedagi seepärast ära müüma ka ei hakka - eelmine kord tegin nii ja välja ei tulnud midagi....
Aga õhtuti. :wink: kui tuli kustunud ja toas veel valge saan nautida külg-külje kõrval parves nn. ,,seisvat,, diskuste harmoonilist parve - ninad ilusasti vastuvoolu...

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 12, 2016 09:38 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:twisted: tundub et saatus ei soosi minu pingutusi diskustega....nüüd, kui juba vana sininegi hakkas juba sööma juhtus kole õnnetus: nimelt olid lapsed kuidagi eile kalu toitnud musta leivaga ja rosinatega :x , tegin küll õhtul kohe korraliku veevahetus ja sifoonimise aga hommikuks oli vana sinine kõht punnis veepinnal surnud, teised olid kah paksud ja lõhki minemas, aga veel hingeldasid veepinnal ainult üks vigase uimega kollane, kes kehvama söömisega- ujus veel ringi...diskused ju meeletu ! söögiisuga(viimasel ajal hakkasid ilusti kõike külm. toitu sööma ja ei pirtsutanud söögiga) ja söövad mida iganes- mis vette visatakse... seega on jälle diskustega ühel pool....
#-o saed ja 2 antsu aga olid hea tervise juures ju siis nad ei söönud leiba...
OLEN TAAS TEELAHKMEL- mida edasi..... #-o

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 12, 2016 11:57 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
See on ju positiivne, et isu neil hea. Kas ka peale leiva söömist nüüdseks isu normaalne?

_________________
450, 240, 110, 2*54, 3*30 ja 20 liitrit.


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 12, 2016 02:03 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Dets 15, 2010 12:28
Postitusi: 119
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn,Pärnu,Harjumaa
See on küll nyyd halb uudis. Kahju sellest ilusast sinisest . Loodetavasti teised elavad leivaportsu üle.
Sellega meenub kohe üks video mida youtubes vaatasin. Mehel oli mingi räigelt suur merekas ja hooldusruumi viis eraldi uks. Ükskord aga ununes uks lahti ja lapsed valasin kõik keemia pudelid sinna muidugi tühjaks. Mees tegi peale seda tohutud veevahetused aga 90 % stuffi hävines ikka .
Eks ma isegi olen oma lastele pidevalt meelde tuletanud , et akvaariumi ei tohi midagi visata.

_________________
375L - Discused


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 12, 2016 04:56 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
Lugesin jah, et üks suri maha. Positiivseks pidasin just seda, et diskustel oli sul hea isu, järelikult vist ennem leiva söötmist sobis neile su akvaarium elukeskkonnaks. Sinu jutust ei saanud täpselt aru, mis neist teistest sai...nüüdseks surnud? Ennem kui lugesin su postitust leiva söötmise kohta, ei pööranud ma jah tähelepanu kuupäevale kuna postitus oli üles pandud. Eks on teada jah, et leib hakkab paisuma ja vist ka käärima kõhus, midagi head sellest loota ei ole...

_________________
450, 240, 110, 2*54, 3*30 ja 20 liitrit.


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 12, 2016 09:20 
Moderator

Liitunud: Kolmapäev Jaan 25, 2006 01:18
Postitusi: 705
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Kurb kuulda
Ju sa varsti ikka uued sisse võtad


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium
PostitusPostitatud: Reede Mai 13, 2016 08:03 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
#-o :) - olen küll oma elus üht - teist näinud aga seda et kalad ,,ellu,, ärkavad - küll ei ole....
Lugu siis selline, et tol kurval hommikul õngitsesin akvast kohe-kohe lõhkeva vana sinise diskuse välja, sest see enam ei hinganud, teised vedelesid ka veepinnal paisunud nagu pallid ja kõht veepinnast väljaspool- aga nad veel vaevu hingasid ja kiirustasin tööle - ning olin õhtul valmis laibad veepinnalt ära korjama...
Õhtul aga oli üllatus suur kui kõik 4 diskust olid elus - nad pole just parimas konditsioonis, aga nad on elus =D>
kõige väiksem pole üldse kannatada saanud tema oli ka ainuke kes tegelikult veepinal ei vedelenud vaid põhjas ukerdas...
Sinine(suurima söögiisuga) tundub kõige rohkem kannatada saanud - kõht on tumedalaiguline - arvata võib et see piirkond mis õhu käes oli,
ühel kollasel on uimed veits räbaldunud ja nagu näritud ning küljelt ühest kohast soomused maas, aga muidu rõõmsalt ujub ringi, teine kollane tundub kah enam -vähem ok olema-vähemalt tema uimed korras ja värv kah ok,
Tegin õhtul taas suurema veevahetuse koos sifoonimisega- leidsin mitu nisutera(ilmselt musta teraleiva jäänused)
Täna teen kah jälle suurema veevahetus sifooniga - eks siis paistab - lootust on - --äkki tulevad sellest katastroofist välja eluga :wink:

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium
PostitusPostitatud: Reede Mai 13, 2016 12:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
Rõõm kuulda, et esialgul siiski elus, suur lootus, et taastuvad kui saavad selle organismist välja kakatud :)
Oma praktikas olen pigem seda näinud, et kui kala ikka lapikult kuskil vedeleb, siis ta sellest välja ei tule, aga kuna endal sai hiljuti akvaariumites läbi tehtud camalluse usside ravi, siis see ravi oli ikka nii mürgine, et tappis enamus eluspoegijatest ära ja need pool surnud ehk zombid, kes vedelesid veepiiril külili, ärkasid enamus neist siiski ellu uuesti, samuti oli skalaaridega, et nägin et skalaar on tagurpidi ja põõsas mitmeid päevi, aga lõpuks suutis ajada ennast otse ja ka korralikult ujuma, aga teine kuur sai siiski saatuslikuks.

_________________
450, 240, 110, 2*54, 3*30 ja 20 liitrit.


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium
PostitusPostitatud: Reede Mai 13, 2016 09:10 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Dets 15, 2010 12:28
Postitusi: 119
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn,Pärnu,Harjumaa
See on küll super uudis , et 4 tk on elus. Eks nüüd polegi muud teha kui vaadata, et vesi oleks stabiilselt puhas . Ilmselt toitmisega tasuks ka väike paus teha , et saaks kõik selle jama süsteemist välja. Kui nad selle kõige kriitilisema aja üle elasid siis usun , et jäävad kõik ka ilusti ellu.

_________________
375L - Discused


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 22, 2016 05:09 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
niisiis on jälle aega möödunud ja mõned tähelepanekud - kalad tulid leiva-katastroofist eluga välja =D>
Nüüdseks siis akva esiosa kinni ehitatud, et ei tekiks lastel kiusatust kalu toita jumal teab millega...
Aga diskustest ka: algselt väga väetid ja väikesed tundmatut päritolu diskustest on kasvanud ilusad kalad...kõige huvitavam, et algselt olid kõik kolm kahvatu-kollased - nüüd on kõik erinevad...üks läheb üha rohkem red pigeoni moodi - aina rohkem tuleb valgeid laike juurde,
teine veel suht punane- kollakas, kolmas oleks nagu tüüpiline marlboro moodi- tumedate uimede ja sabaga ja ka erkpunast veidi....
rohimisega läksin liiga hoogu - nüüd nagu ei kasvagi enam midagi nii kiiresti, lisasin akvasse ka aeraatori- kõik ikka diskuste heaoluks :)
sest tundub et pidev kõrge temp 31-32 on ikka hapniku osakaalu vees tunduvalt vähendanud ja ka taimi on suht vähe jäänud...
1 juunil täitub siis 1 aasta - mil olen pidanud diskuseid - kokkuvõtteks:
kalad nagu kalad ikka kui nii pikalt ette valmistud nagu mina seda tegin, siis väga suuri üllatusi polnud(aga pusimist nendega on olnud ikka üksjagu), kuigi jah sisimas lootsin, et õnnestub saada nad kuivtoidule kasvõi osaliselt - aga see pole siiani õnnestunud- ka mitte spetsiaalse JBL super diskuste graanulitega.
Aga pika jutu lõpetuseks ka paar pildikest:
Pilt
Pilt

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 22, 2016 09:25 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Super! ........aga selle kuivtoiduga on nii, et kasvueas noorkala sellele saada "või proovida saada" ,on halvim mida üldse üritada = kehtib enamik liikide kohta.

Täiskasvanud on juba vähenõudlikumad kvaliteedi suhtes, pigem koguste........= kehtib enamik liikide kohta :wink:


Üles
 [ 320 postitust ]  Eelmine  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 22  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver