foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 38 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 24, 2013 05:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mär 16, 2013 10:39
Postitusi: 97
Asukoht: Tallinn, Kopli
NO3 iseenesest on ikka natukene kõrge küll, ega Teil ei ole NO2 testrit millega saaks vaadata, kui kõrge see on.

Kuna nagu konger'gi ütles:
ideaalselt Red Parrotile on

temperatuur - 22-26°С
PH - 6,5-7,5
No3 - 10 - 20
No2 - 0

Soovitaks natukene vett vahetada ja kui saad, siis NO2 testi teha, kui endal pole siis vaata, kas kalapoes lastakse sul teha kiiresti vee testi. Nad peavad neid ise koguaeg ka tegema ja tavaliselt lasevad seda tasuta teha, et aidata.

_________________
95L akva 4 barbus tetrazona, 4 barbus nigrofasciatus, 2 ancistrus
2 Megalechis thoracata


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 24, 2013 06:34 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Nagu pildilt aru saan(võibolla eksin), on teil kunsttaimed. Elusad taimed vähendaksid kindlasti NO3 taset, kuid kindlasti mitte nii kiiresti, et neist praeguse juhtumi lahendamiseks abi oleks - tulevikuks ikka. Ma kahtlen(teadjamad parandavad), kas üksik Parrot pinnast ringi tõstma hakkab (see ilmselt pigem paarikeste rida), seega ei ole vist karta, et taimed hukka saaksid.

_________________
240L, Molly'd, Neoonid, Rasboorad, Ludwigia Repens , Crypt. Wendtii 'Mi Oya', Anubia Barteri


Üles
 Teema pealkiri: ...
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 25, 2013 10:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Veebr 07, 2011 11:54
Postitusi: 90
Asukoht: Tallinn
Ma arvan, et kuna tegemist on ikkagi veel väga värske akvaga, siis tahab kõik lihtsalt aega saada ja paika loksuda. Esialgu ongi näidud ju natuke segased kui teste teha...Las akva töötab end sisse ja kui siis veel mingi näit kõrge või madal...no siis saab edasi mõelda. Hetkel nii noore akva kohta näidud väga head.
Soovitan küll rohkem hapnikku ja lasta akval rahus end sissetöötada, lihtsalt jälgi kogu tegevust nii testide kui ka kala osas.

Ahjaaaa, seda ka....lihtsalt mainin ära, et ka meil on kunsttaimed akvas, kus on ahvenad ja mogurnda mogurndad (kes teada tuntud reostajad st kakavad palju) ja pole meil veel ükski näit akvas sellepärast korrast ära. Lihtsalt kui on hea filtri süsteem ja tehakse korrapäraselt veevahetust ning sifoonimist, siis on kõik ka kunsttaimedega väga super! Ja teemaalgatajal akvas ju üks kalake, seega ei tohiks tal ka liigset reostamist seal olla :)

Natuke kannatust ja kõik saab korda! ;)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 25, 2013 09:02 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 18, 2013 12:25
Postitusi: 26
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Aitäh. Positiivne uudis on täna, et Paul käib peidukast väljas ja üle pika aja patseerib ringi akvas. Panin talle eile ka lisahapnikku... No vaatab kuidas asi läheb aga täna juba tal parem nüüd on pool küliti peidukas enne oli täiesti lapiti ehk hakkab tal ikka parem :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 25, 2013 10:46 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 19, 2008 10:57
Postitusi: 712
Asukoht: Tallinn
See küliti lesimine on papagoide puhul täiesti tavaline, kui nad uude akvaariumisse satuvad. See peakski vähemalt mõne nädalaga üle minema.

_________________
kpl " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
Kiireloomulistes küsimustes ja kauba laoseisu saamiseks helistage palun poodi telefonil 6659255.
Tellimisinfo ja kauba tarneaja päringud esitada e-posti teel irma@kalake.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 26, 2013 12:57 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 18, 2013 12:25
Postitusi: 26
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Aitäh, see on küll suur lohutus mulle. Kohe rahulikum olla :) Igtahes täna tal viies päev uues akvas ning juba patseerib ringi ja on väga aktiivne ning küliti vajumine hakkab juba kaduma. Tänud kõigile kaasaelajatele ;)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 06, 2013 12:10 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 18, 2013 12:25
Postitusi: 26
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Tere taas. Paul on kohanenud uue akvaga möödas on siis nüüd 3 nädalat, olen vahetanud 2 korda vett. Esimest korda vahetasin ainult 17l vett ning siis jäid näidud enam vähem samaks. Seekord vahetasin 30l vett ja näidud juba paremad, puhastasin ka dekoore ja õrnalt loputasin ka natuke filtrit ning sifoonisin siis õrnalt ka põhja. Mul on probleem see, et ma ei saa NO2 nullile...

Akva siis 96l ja sees ikka üks red parrot :) ning akva käinud 3 nädalat.

Näitajad siis täna JBL tilktestidega tehtud:
NO2 0,05mg (enne veevahetust oli 0,2mg)
NO3 10-15 (enne vee vahetust sama 10-15)
ph 7,5

Akva on käinud ainult 3 nädalat ja toidan kalakest hetkel ainult üks kord päevas. Peale vee vahetust lisan ka JBL Dentiroli ja JBL Accilmoli. Kala iseenesest tunneb end hästi, külitamine on täiesti kadunud kui on peidukas siis on ujub seal ilusti üleval mitte enam all põhjas ei vedele. Liigub ringi vähe aga eks ta veel harju meiega, kuid kui liigub siis täitsa normaalselt.
Kas peaksin nüüd suurema veevahetuse tegema? või tihedamalt vett vahetama? Kas ma nii akvat ei häri, sest nagu ma aru saan ei ole ta end veel päris sissetöötanud.
Ränikardheina ei ole ma veel leidnud kahjuks endale nii et akvas veel ikka kunsttaimed. Dekooridele on ka tekkinud selline valge kiht ning akva nurka ka ning sellised valged niidid, kas see vetikas?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 06, 2013 10:02 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Nov 05, 2011 12:45
Postitusi: 270
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
erlekas kirjutas:
Ränikardheina ei ole ma veel leidnud kahjuks endale

Oeh, ja ma just viskasin täna pool ämbritäit minema :-( Aga ma võiksin siiski järelejäänust paar saba Sulle anda, taim kasvab nii kiiresti, et alustuseks vast piisab. Kui tahad, võid homme (s.t pühapäeva) õhtupoole kätte saada. Kirjuta privasse, kui oled huvitatud.

_________________
325l skalaarid,pärlguraamid,tähn.kiiversägad,imisägad L411,harjasnina
96l neoonid,panda sägad


Üles
 [ 38 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver