foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 38 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 19, 2013 02:24 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 18, 2013 12:25
Postitusi: 26
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
No häda ongi selles et see pisike ja ostsin NO3 veetesti. See näitab 30-40 kuigi peaks olema tal 10-20... Tegin eile 5% veevahetust, täna ka ning peale seda tegin testi ja ikka samad näidud... Igtahes ma nüüd ostsin talle suurema akva ära ja panen täna ta töösse ning homme või ülehomme transpordin ta sinna, sest kardan et need näidud on talle juba ohtlikud. Mõtlesin et vahetaks 20% vett ära aga pole kindel kas see on ikka nii hea mõte. Ehk ta peab vastu homse ülehomseni, tal juba parem tuju ka, söögiisu on tagasi ja vahel tuleb ka välja uudistama.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 19, 2013 02:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Veebr 22, 2013 04:27
Postitusi: 294
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
30-40 ei ole suur näit. mul uues akvas nädal aega olnud 100-150 :D tihedat veevahetused ja zeolit ja praegu on 10-20. No3 ühel veevahetusel kindlasti ei lähe normiks. 20% on liiga palju teie akvale.

_________________
Akvad:450, 350l, 240l, 180l, 100l, 64l, 54l, 20l, 18l.
Elanikud: Malawi cichlidid


Üles
 Teema pealkiri: ...
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 19, 2013 02:55 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Veebr 07, 2011 11:54
Postitusi: 90
Asukoht: Tallinn
20% on jah palju, akva ikka väga pisike ja kui on noor akva, siis ongi näidud alguses sassis. Ma hetkel veevahetusega ei kiirustaks, sa juba natuke tegid, usun, et liiga palju vee vahetust ei teeks talle head.
Vaatasin Su pilti albumist ja panin tähele, et akva sul aknal, ruloo on küll peaaegu all, aga lihtsalt tuleviku tarbeks mainin ära, et akvaarium ei tohi olla päikese käes ja akna all. Sul hakkab seal kiiresti paha vetikas vohama. Akva peab olema sellises kohas kus päikesevalgus talle peale ei pasita.
Kiidan Sind, et kiiresti kala huvides tegutsed. Usun, et kõik saab korda. Tubli oled!


Üles
 Teema pealkiri: Re: ...
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 19, 2013 02:59 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Veebr 22, 2013 04:27
Postitusi: 294
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Ets222 kirjutas:
20% on jah palju, akva ikka väga pisike ja kui on noor akva, siis ongi näidud alguses sassis. Ma hetkel veevahetusega ei kiirustaks, sa juba natuke tegid, usun, et liiga palju vee vahetust ei teeks talle head.
Vaatasin Su pilti albumist ja panin tähele, et akva sul aknal, ruloo on küll peaaegu all, aga lihtsalt tuleviku tarbeks mainin ära, et akvaarium ei tohi olla päikese käes ja akna all. Sul hakkab seal kiiresti paha vetikas vohama. Akva peab olema sellises kohas kus päikesevalgus talle peale ei pasita.
Kiidan Sind, et kiiresti kala huvides tegutsed. Usun, et kõik saab korda. Tubli oled!


olen 100% nõus.

_________________
Akvad:450, 350l, 240l, 180l, 100l, 64l, 54l, 20l, 18l.
Elanikud: Malawi cichlidid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 20, 2013 01:34 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 18, 2013 12:25
Postitusi: 26
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Aitäh kiidusõnade eest... ma tõesti olen üritanud tubli olla :) Olen aus meil kodus ka kaks pisikest põngerjat ja nüüd meil Paul kellele ümber meie elu keerelnud on. Kuid täna saime akva tööle, panin ka paar pilti albumisse. Kahjuks ei ole meil kuskile mujale panna akvat kui aknalauale, elamine nii pisike ja ainuke koht kuhu saaks see on lastemänguplats aga lapsed sellest juba ei loobu :D Kuid kleepisime akva taha tagatausta ja loodan, et see takistab midagi. Päikest meile korterisse sisse ei paista kui siis korra loojangu ajal. Mõtlesime et kui ei aita siis paneme akva taha veel lisaks ühe plaadi, mis siis kindlalt valguse eest kaitseb. Kuid see koht on seal meil kõige rahulikum siin pisikeses korteris. Paar päeva laseme käia ja siis vaatame, mis selle peale kostab Paul :) Mullikeses on küll veel juba kerge lõhn ja rohekas veits aga pauli ei häiri see, käib ilusti söömas kui talle annan ning vahel isegi käib oma piina kambris paar ringi tegemas :) Igtahes aitäh teile kõigile, iga juhtnöör ja nõuanne kulus mulle kuhjaga ära ;)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 20, 2013 12:03 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Veebr 22, 2013 04:27
Postitusi: 294
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
ja mitu liitrit ostsite talle ? :)

_________________
Akvad:450, 350l, 240l, 180l, 100l, 64l, 54l, 20l, 18l.
Elanikud: Malawi cichlidid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 20, 2013 02:27 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 18, 2013 12:25
Postitusi: 26
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Ostsime 96 liitrise, kuid vett on seal teglikult sees 85l kuid see vist peaks ok olema :)


Üles
 Teema pealkiri: ...
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 20, 2013 02:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Veebr 07, 2011 11:54
Postitusi: 90
Asukoht: Tallinn
Väga tubli! Eks pead hakkama akvat jälgima, et kuidas ta seal akna all toimima hakkab.
Mullis kergelt rohekas kindlasti sellest päevavalgusest (akna all olemisest) ja kindlasti ka sellest, et filtrit ei ole, aga usun, et paar päeva veel lisaks ei ole hullu.
See 96L akva on kalakesele kindlasti väga hea! :) Ruumi ujuda, kasvada ja niisama ringi trallitada. :)
Ühe soovituse annaksin veel, proovi talle lisaks veel mingi peidukas panna, kindlasti ta hindab seda väga. Üks koht küll on, aga mina paneksin ühe mingisuguse kunstkoopa veel, siis tal julgem harjuda :)
Anna millalgi teada kuidas kalakesel uude koju kolimine läks.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Mär 22, 2013 09:34 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 18, 2013 12:25
Postitusi: 26
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Tere kõigile ja aitäh abi eest, kuigi tulised vaidlemised on minu pärast toimunud foorumis /viewtopic.php ... c&start=30 No igatahes nagu ma aru saa olen sattunud korraliku supi sisse seoses selle armsa kalakesega :) Kuid olen positiivne, kalakesel on kaks peidukat. Kui Pauls issekolis siis ta muidugi tiirutas seal üle poole tunni ja lausa lust oli vaadata. Eile peitis end terve päeva ühes peidukas. Täna juba vahetas peidukat ujub salaja ühest basseini otsast teise peidukasse. Eile veel söögist ei hoolinud aga täna oli väga nobe, arglikult väljus peidukast ja ründas agressivselt sööki. Nii kiiresti kui tuli nii kiiresti läks ja nii mitu korda. Lähemal vaatlusel on ta mustad laigud kadnund, mis tal mullis tekkisid viiendal päeval. Manna terakesi pole näinud õnneks. Kuid ühes peidukas oli ta küliti maas vastu põhja, see teeb veidi murelikuks. Lisasin veel vitamiini ja lasen temperatuuril langeda 25ni, see oli 27 kraadini tõusnud. Kui homme ikka külitab siis pean ehk mõtlema lisa õhutusele ehk liiga vähe hapnikku... Kuid loodan parimat ja nagu ma aru saan siis tulevikus tuleb mul talle veel suurem akvaarium osta, kuid arvan, et esialgu peaks talle see sobima. Annan veel teada, kas Paulil läheb, loodame parimat :)


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 24, 2013 03:08 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 18, 2013 12:25
Postitusi: 26
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Tere taas,
äkki oskate mind veel aidata. Vee vool ja hapniku varustus tundub akvas ok olevat, vähemalt on ilusti näha vee ringlust. Paul juba liigub ringi ja käib ka toidu järel, mis on positiivne. Kuid jätkuvalt ta konutab küliti akvas, peidukas on täiesti pikali maas ja tänaon peidukast välja tulnud ja on vastu akva seina küliti. Märkasime ka, et ainult tema parem lõpus töötab ja vasak on liikumatult, kas see on ka stressi nähtus? Vee testid olid ok, kuigi oli ribatest, homme ostan tilk testid et kindla peale välja minna. Temperatuur on 25-26, natuke kõigub päeva peale. Ainuke asi,mille peale veel tulla on katsetada tsirkulatsiooni pumpa, mida kavatsen ka homme teha. Kuid äkki kellegil kogemusi, kas see vasakul lõpuse liikumatus on ok?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 24, 2013 03:11 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 18, 2013 12:25
Postitusi: 26
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
No nüüd ei teagi, vaatasime teda taas ja vasak lõpus hakkas liikuma. Kuid tükk aega jälgisime, siis ei liikunud ning nüüd mees vaatas kala hingab ikka mõlema lõpusega...no ikkagi nõuanded on teretulnud..


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 24, 2013 03:26 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Okt 19, 2012 06:44
Postitusi: 105
Asukoht: Tallinn
ma olen tähele pannud et kalad hoiavad oma selga valguse suunas. St et kui valgus külje pealt siis ongi küliti.
Proovi kas on asi selles.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 24, 2013 09:11 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 18, 2013 12:25
Postitusi: 26
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Ei see see ei ole. Peidikusse ju tal ei paista valgust ja siis ta täiesti lapiti maas ja kui akva valgustus sees, siis ikka lapiti. Ei usu et see valgustusest tingitud on :(


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 24, 2013 12:44 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Kogemusi mul ei ole, aga lugesin netiavarustest, et tegu võib olla vee kvaliteediga, ehk siis amoniaagi liigsisaldusega või siis kõhuprobleemiga. Kas teadsid, et oleks hea anda talle kord/kaks nädalas kooritud värsket hernest. See pidavat kõhu korras hoidma. Kõlbab külmutatud hernes. Sulata mõned üles, koori ja lõika väiksemateks tükikesteks

_________________
240L, Molly'd, Neoonid, Rasboorad, Ludwigia Repens , Crypt. Wendtii 'Mi Oya', Anubia Barteri


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 24, 2013 04:15 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 18, 2013 12:25
Postitusi: 26
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Jep, hernest andsin eile ja eelmine nädal. Tegin nüüd kõik vee tilktestid ka ära ph 7,5 , kh 10 ja NO3 oli 40... no paberite järgi, mis siin lugesin ja netist JBL lehelt on näidud ok. Ega tuleb vist oodata, muud üle ei jää... Panen talle õhpumba ka lisaks, proovin ehk see aitab siis rohkem hapnikku ega rohkem ei oskagi midagi teha. Väliselt tundub ta korras olevat ning muutusi pole olnud tal... ootan ja vaatan siis edasi...


Üles
 [ 38 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver