foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 38 postitust ]  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 18, 2013 03:10 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 18, 2013 12:25
Postitusi: 26
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Tere. Olen hädas ja olen endale ise selle kaela tõmmanud oma spontaansusega. Abikaasa on alati endale kala tahtnud ja seoses sünnipäevaga sai see kiiresti ja spontaaselt ostetud ilma et oleksin maad uurinud. Kõigepealt ma rumaluke ostsin mull akvaariumi, mis on ilmselge piinamine talle...olen lugenud nüüd kõik artiklid algaja akvaristile ja olen täitsa jännis. Täna on kolmas päev, kala on ilmselgelt stressis, sest ta varjub ja on alati kuskil pool küliti ja ei söö. Mul on temperatuuri pulk ja õhupump ja väike kunsttaim. Olen täna aru saanud et piinan teda ja soov talle korralik elupaik soetada, kuid lugesin et akvaariumi sissetöötamine on pikk protsess. Kui nüüd pisikesele suure akvaariumi ostan ja taimed ja kogu krempli vastavalt talle soetan, kas ta üldse taaskord selelle stressile vastu peab ja mis oleks üldse hetkel mul mõistlik teha? Palun andke nõu :oops:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 18, 2013 03:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Veebr 22, 2013 04:27
Postitusi: 294
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
mitu liitrit akva on? mul Red Parrotid varjusid 3 kuud. nendele on vaja aega et uue inimestele harjuda. Parrotile on vaja päris suur akva sest nad kasvavad kiiresti.

_________________
Akvad:450, 350l, 240l, 180l, 100l, 64l, 54l, 20l, 18l.
Elanikud: Malawi cichlidid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 18, 2013 03:43 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 18, 2013 12:25
Postitusi: 26
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
No meil on ainult 10l see pisike kauss ja seega nüüd olengi hädas... Pean kindlasti ostma suurema akvaariumi... kuid kas peaksin nüüd selle suure kohe sissetöötama selle aqua stardiga, kas panna ka elustaimi...kas on üldse mul lootust veel seda vaesekest päästa...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 18, 2013 03:59 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Veebr 22, 2013 04:27
Postitusi: 294
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
vaesekest päästa on lootus. stardi uus akva nagu peab. kui sa paned parrot kohe peale uut akva stardimist kalal kindlasti tekkib šokk vee mudetusest. Tead kuidas akva startida? ja mitu liitrit uus akva on?

_________________
Akvad:450, 350l, 240l, 180l, 100l, 64l, 54l, 20l, 18l.
Elanikud: Malawi cichlidid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 18, 2013 05:03 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 18, 2013 12:25
Postitusi: 26
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Plaan oli poodi minna ja vaadata kui suur on võimalik meile osta, hetkel mees arvas et ehk 63 liitrine aga kui mõõtude poolest saab suuremat siis ostame suurema. Kuidas startida täpselt ei tea...Meile anti poest kaasa selle väikese jaoks Aqua start ja räägiti et peske puhtaks akvaarium, pinnas pestke mitukorda puhtaks enne kui akvaariumi panete ning siis pange kraani vesi sisse, lisage aqua starti ja laske veel olla paar tundi ja siis pange kala sisse. Ma lugesin seda algajatele akvaarimui käivutimist seal oli pikk ja lai jutt ja erinevaid võimalusi ja hetkel olengi nõutu et kuidas edasi käituda. Lähen poodi ostan suure akvaariumi kuid kuidas ma seda talle nüüd ette valmistan, et tal võimalikult vähe talle seda stressi juurde tekitada...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 18, 2013 05:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 22, 2012 03:22
Postitusi: 173
Pildid: 0
Asukoht: Saaremaa
Mina hetkel akva suuruse pärast ei pabistaks. See nädal-kaks nii väikeses ei tohiks väga hullu midagi teha. Tähtsam oleks, et veepind ilusti liiguks (muidu hapnik puudub) ning temperatuur umbes 25-26C. Minul oli täpselt sama probleem esimest korda barrot´eid tuues. Nädal aega "pikutasid" nurgas kuni vee korralikult liikuma sain, siis asi lahenes. Kui umbes nädalaga kala olukord paraneb, siis jõuad teda ümber tõsta küll. Neil võib väga kergelt ka stressiga välja lüüa mannatera nii, et soovitan jälgida uimede-saba olukorda. Hoia ka valgustust vähem, see rahustab veidi.
Külaliste saabudes poevad nad mul siiani peitu, muidu ei ole poseerimisega mingit probleemi. Üldiselt suht vastupidavad kalad tunduvad.
Kõige tähtsam on vee liikumine ja õige temperatuur.
Loodan, et olukord laheneb positiivselt! :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 18, 2013 05:47 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Veebr 22, 2013 04:27
Postitusi: 294
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
paar tundi pärast :shock: . ei hakka pikk juttu ajama. peale teie panete veesisse kasulikud bakteeriad teil tekkib bakteerialne plahvatus - vee läheb ähmaseks. see on täitse noormalne sest akvas hakkavad kavama kasulikut bakteeriat. see plahvatus kestab 2-4 päeva. kindlasti ostke veeteste ja vaadake kuidas asi veega on.

Pange akvasse uus kala vähemalt 1-2 päeva peale käivitamist.


ideaalselt Red Parrotile on

temperatuur - 22-26°С
PH - 6,5-7,5
No3 - 10 - 20
No2 - 0

iga nädal on vaja 30% veevahetused
akva on uus - jälgige teste ja kui on vaja tehke 5% veevahetust iga päev

Edu teile

_________________
Akvad:450, 350l, 240l, 180l, 100l, 64l, 54l, 20l, 18l.
Elanikud: Malawi cichlidid


Üles
 Teema pealkiri: ...
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 18, 2013 05:55 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Veebr 07, 2011 11:54
Postitusi: 90
Asukoht: Tallinn
minu teada nii nö noorde akvasse ei tohi kalakest panna st, et vesi peaks olema akvas min 2-3 päeva. Ma muidugi ei tea kui vastupidav kala see parrot on.
Vali kindlasti suurem akva, sest minu teada kasvab parrot päris suureks ca 20cm äkki ja tahab liikuda rohkem ehk 100L ja rohkem võiks akva olla? Huvitav, et Sulle akvat ja kalakest ostes juba poes ei räägitud mis ja kuidas sellele kalale õigem oleks...

http://www.maguirefarm.com/fishspecies/ ... chlid.html

Sellel lingil infot inglise keeles rohkem, et mis karedusega vesi, millist sisustust akvasse eelistab ja kui suur võiks min akva talle olla jms...

Kui akva ostad, siis kindlasti tuleb see pesta. Samuti substraat, nt kruus, pese korralikult puhtaks (mitu korda tuleb läbi pesta, et pesemise vesi jääks võimalikult puhas, mina pesin kuuma veega). Dekooriks kindlasti tahab ta kivikoopaid (või kunstkoopaid mis poes müügil) lisaks võib panna mõne juurika (poest saab, tuleb läbi keeta tavaliselt) ja võid panna ka mõne kunst taime või tugevama päris taime. Ta ikka cichlid ja võib nõrgemad taimed ära rappida. Taimed ei ole vist talle olulised, pigem need teevad akva endale ilusamaks vaadata, ta tahab koopaid ja peidupaiku rohkem. Lisaks peab olema hea filtri süsteem, cichlid´id on suhteliselt "räpakad" kalad (kakavad palju, eriti suured), soojendi, et vesi oleks võimalikult stabiilse ja just talle sobiva temperetuuriga (vt seda linki mille ülespoole panin). Ja valgusti võiks ka olla, aga siin pead lähtuma sellest, et kas paned päris või kunsttaimed. Päris taimed tahavad kasvamiseks rohkem valgust. Akvasse vaja ka mullitajat, mis annab hapnikku vette. Muidugi vajad akva alustamiseks seda akva starti, see on bakteritekooslus mis akva heaks toimimiseks hädavajalik. Meie nt kasutame alati uute kalade toomisel ja kalade stressi vähendamiseks JBL Acclimoli. Jube hea vahend. Aga kui kasutad ühe tootja keemiat, siis soovitatakse kasutada kogu keemiat ühe tootja oma (ma ei tea kui oluline see on, aga ise kasutan igaks juhuks vaid JBLi). Aga see Acclimol leevendab kaladel stressi ja rahustab neid. Me seda ka palju ei kasuta, aga kui kalad väga stressis, siis seda hea vastavalt kasutusjuhendile vette panna. Vbl on muudel akvakeemia firmadel analoogseid tooteid, aga seda JBL sarja saab Rocca al mare Kalakese poest ja Tartu mntl asuvast akvaariumi poest (ma selle nime ei tea kahjuks).

Aga kindlamast kindlam see, et talle tuleb suurem akva muretseda. Usun, et elab selle stressi üle kui ettevaatlikult tegutsed. Sest seal väikeses akvas tal nii ehk naa hea ei ole. Ja kui teda lõpuks kolima hakkad, siis loodan, et Sulle poest räägiti kuidas teda õieti aklimatiseerida (ehk uue veega harjutada, enne kui akvasse lahti lased).

Hmm...ma loodan, et sain natuke abiks olla...Aga küsi veel kui mu jutust abi ei olnud või segaselt kirjutasin, siin väga tarku akvariste kes kindlasti oskavad veel nõu anda.

Soovin Sulle edu ja kiidan, et tahad kalakesele parimat! :)


Viimati muutis Ets222, Esmaspäev Mär 18, 2013 06:01, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 18, 2013 05:57 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Veebr 22, 2013 04:27
Postitusi: 294
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
soovituseks pange filtri sisse zeolith kui saate seda osta.

Väga hea filtreerimis vahend. No2 ja No3 tappab super

Pilt

_________________
Akvad:450, 350l, 240l, 180l, 100l, 64l, 54l, 20l, 18l.
Elanikud: Malawi cichlidid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 18, 2013 06:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Veebr 22, 2013 04:27
Postitusi: 294
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
kui aega on tehke Parroti pilt mul huvitav on :)

_________________
Akvad:450, 350l, 240l, 180l, 100l, 64l, 54l, 20l, 18l.
Elanikud: Malawi cichlidid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 18, 2013 06:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 22, 2012 03:22
Postitusi: 173
Pildid: 0
Asukoht: Saaremaa
Sain aru, et esmane eesmärk on siiski päästa kala, kes hetkel hinge vaagub. Kui nüüd teda sellises seisus ühest keskkonnast teise solgutada, see küll paremaks olukorda ei tee. Pealegi võtab uue akva käivitamine paar nädalat. Seega tõstaksid ta põhimõtteliselt täiesti "tooresse" vette. JBL Acclimol on tõesti hea, seda soovitaks küll lisada.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 18, 2013 06:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 22, 2012 03:22
Postitusi: 173
Pildid: 0
Asukoht: Saaremaa
Ja võtaksin selle kunsttaime mingiks ajaks akvaariumist välja ning pakuks mõnda peidupaika, kus turvaline varjuda.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 18, 2013 06:28 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 18, 2013 12:25
Postitusi: 26
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Aitäh teile, et olete nii abivalmid. Missioon on jah "Pauli"(kalakese nimi) elu päästa, sest ise ma olen ju ta vaesekese siia olukorda pannud ja süümepiinad suured. Poemüüjaid ma ei hakka süüdistama, sest arvan et see on lootusetu olukord mida ei saa parandada sela...Muidugi nad oleksid võinud mulle öelda et sellisele kalale on vaja suurt akvaarimu esiteks jne. Kui aus olla käsin ma sel päeval 4 korda poes, sest see müüja ei mainunud kordagi veesoojendajat, siis ta ei andnud õhkpumbale voolikut kaasa jne...

Igatahes nüüd siis ma lähen uut kodu Paulile otsima ja võimalikku suurt. Kunsttaime asendame peidupaigaga, mida ka ise siin kodus mõtlesime. Paneme hakkama uue akvaariumi ja alles paari päeva pärast hakkan teda sinna transporitma... Kuid nüüd ma mõtlen, et seal pisikeses mullakvaarimusi pole mul filtri süsteemi ja see ka ei mahuks sinna, kas see on väga paha...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 18, 2013 06:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Veebr 22, 2013 04:27
Postitusi: 294
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
kontrollige et vett oleks puhas kui filtri poole ja kontrollige et talle õhku vees piisaks

_________________
Akvad:450, 350l, 240l, 180l, 100l, 64l, 54l, 20l, 18l.
Elanikud: Malawi cichlidid


Üles
 Teema pealkiri: ...
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 19, 2013 02:06 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Veebr 07, 2011 11:54
Postitusi: 90
Asukoht: Tallinn
No tavaliselt on nii, et kui filtrit ei ole tuleb teha tihedamini veevahetust, aga saan aru, et see tilluke akva sul kah väga noor ( st lühikest aega töös olnud). Kui väga noor akva ja pisike, siis ei tohi veevahetust kah teha kohe.
Sul oleks mõistlik osta poest veetestid, nendega saad jälgida vee parameetreid. Nendega näed ära kuidas vee olukord on ja kas vaja veevahetust teha. Need vee testid on väga head vahendid hoidmaks vee parameetreid kontrolli all.
Kindlasti soovitan pöörduda väheke asjalikemate müüjate poole kes oskavad nõu anda kuidas veeteste kasutada ja mida rohkem jälgima peab. Kindlasti oskavad nad ka just Sulle, Su akvale ja kalakesele kõige õigemaid teste soovitada. Julgen öelda, et hästi head ja tarka nõu antakse Kalakese poest, aga kindlasti ka teistest poodidest... Aga kui müüja ei oska midagi eriti rääkida ei kalade, akvaariumite jms sobivuse kohta, siis pole mõtet sealt poest küll midagi osta. Lihtsalt Sul endal nii lihtsam ja vaeva vähem kui saad kohe asjalikku ja teemakohast nõu/infot.


Üles
 [ 38 postitust ]  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver