foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 61 postitust ]  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Ancistruse mari
PostitusPostitatud: Reede Dets 12, 2003 12:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Juul 30, 2003 10:23
Postitusi: 151
Asukoht: Türi
Täna hommikul akvasse vaadates oli ees üllatus-puunoti uurdes on hunnik suureteralist marja.Kuna see on Ancistruste maavaldus ja isane pealik valvas seal karmi näoga,pole omanikus kahtlustki.
Nüüd tahaks teada-kaua mari koorub,kas üldakvas on võimalik poegi üles kasvatada(esimesed päevad pidi isa poegi valvama-raamatust)või pean nüüd 24 tundi kahv peos akva juures valves seisma?

Ehk on kellelgi kogemusi ja annab mullegi nõu(lausa ämbrit läheks vaja)

_________________
200L ja 54L
Platidoras costatus,Botia macracantha,thoracatum,klaassäga,ogasilm,Loricaria parva


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Dets 12, 2003 03:29 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Nov 16, 2003 08:57
Postitusi: 73
Asukoht: Kagu
Njaaa...tahaks isegi teada nende ancistruste paljunemise kohta. Mul endal on 2 anci( vist mõlemad on sattunud isased), Kuna mingit marjaheitmist mu akvaariumis küll ei tule :lol: aga ikkagi oleks huvitav lugeda, kuna anc on üks mu lemmik akvaariumikaladest.
Kui aga äkki saan suure akvi siis tahaks küll neid paljunemas näha.
To merekohin:
Aga kui palju sul üldse ance on ja kas emased-isased. Kui suured nad sul on?

_________________
Unistus paremast akvaariumst :P


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Dets 12, 2003 04:09 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 04, 2003 10:09
Postitusi: 416
Pildid: 0
Asukoht: eesti
Siin on üks artikkel selle kohta:
http://mike-edwardes.members.beeb.net/Ancistrus.html

Kuigi Sul merekohin vist inglise keelega polnud suurt sõprust või #-o


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Dets 12, 2003 04:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Juul 30, 2003 10:23
Postitusi: 151
Asukoht: Türi
Mul on 3 Ancistrust,kaks isast ja üks emane.Üks isane on 10-12cm(pealik),teine on alles 5-6 cm pikk ja "sarved"3-4mm-ed.Emane on umbes 8cm pikkune.See on praegu sobiv variant.Ennem oli 1 isane ja 2 emast-pidevalt toimus kodusõda.
Mari on hämmastavalt suureteraline,pane või saiale.
Tamp taga lendab kana ka mesipuusse,eks mul on selle ingliskeelega sama lugu.

_________________
200L ja 54L
Platidoras costatus,Botia macracantha,thoracatum,klaassäga,ogasilm,Loricaria parva


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Dets 12, 2003 04:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Juul 30, 2003 10:23
Postitusi: 151
Asukoht: Türi
Panin suured tänud Hard`ile Tallinna poole teele .
26 kraadi juures toimub inkubeerimine 5päeva. Isane valvab marja ja "liigutab"vett.

_________________
200L ja 54L
Platidoras costatus,Botia macracantha,thoracatum,klaassäga,ogasilm,Loricaria parva


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 15, 2003 01:58 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Dets 15, 2003 01:50
Postitusi: 16
Asukoht: Tartu
Niih, oli sama mure. Selle marja avastasin 2 nädalat tagasi. Arvasin, et sealt miskit ei tule, aga täna ommikuks on sellised läbipaistvad "sitikate" taolised tegelased olemas. Igatahes hõisata veel vara, sest palju neid kokkuvõttes alles jääb, näitab aeg. Niipalju olen saanud targemaks, et vahtult enne koorumist muutub mari mustaks.
Jään ootama teiste saavutusi ja kogemusi sel alal:)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 15, 2003 09:44 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 11, 2003 09:02
Postitusi: 96
Asukoht: Tartu
Kuna ancistrused suguküpseks saavad? Kuna on aru saada kumb on isane kumb on emane?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 15, 2003 09:50 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 13, 2003 02:28
Postitusi: 795
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Peaks aasta ringis minema...
Isastel tuleb hulk sarvi pähe :shock:

erinevast soost koos perega :
http://www.kcff.net/catfish/ancistrus/u ... allery.htm


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 15, 2003 09:57 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Dets 15, 2003 09:51
Postitusi: 38
Asukoht: Tartu
Isasel ancistrusel kasvavad esimesed väikesed sarveotsakesed umbes 6 cm pikkusena, vanust sellel ajal 5-6 kuud. Ise pean paari isane+emane. Mõlemad pisut üle aasta vanad ja mitmel korral ka paljunenud. Esimene pesakond 8-9 kuu vanusena. Pesakonnas on 40-60 maimu. Normaase temperatuuri juures koorub mari 5 päevaga (näevad välja nagu kollane muna sabaga) ja 5-7 päeva pärast hakkavad pojad sööma. Tavaliselt olen lasnud isasel kaks nädalat oma maime valvata ja siis võtan pojad ühiskvaariumist ära. Süüa annan sama mis vanadele kaladele, helbeid, vetikatablette ja maimudele ka kurki. Peab mainima et ancistruse issi on väga hoolas oma pesakonnaga ja isegi skalaarid ei julge nina koopa ligi pista. :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 15, 2003 11:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Nov 16, 2003 08:57
Postitusi: 73
Asukoht: Kagu
Ahja...et siis emasel ancil pole kohe üldse sarvi? Või on mingid hästi väikesed? Ma tahaks ka teada, kes mul seal akvis on, üks on mingi 1 cm(hästi tilluke), ja siis on 2 umbes 3,5 cm pikkust, kellel pole veel eriti sarvi, häästi natukene on, aga noh...
Mis on miinimum akvi suurus, kus ancid paljuneda võivad? Või pole tähtsust vaid akvi suurusel vaid vee omadustel jne?
Ja see vetikatablett. Ma ostsin ka 20 tykki neid. Kui palju ma pean korraga andma ja kui tihti, kui mul on hetkel 2 anci (noh see tillukest ei lasta nagunii juurde, sellepärast jätan tema välja). Ja ma panin pool tabletti ja too vajus põhja ja siis hakkasid gupid ja neoonid ja mollid seda tabletti näksima ja anc proovis küll võidelda oma söögi eest, kuid tulutult #-o
Või annan liiga vähe toitu teistele kaladele? Umbes 15 sekiga söödakse kogu toit ära :roll:

_________________
Unistus paremast akvaariumst :P


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 16, 2003 08:45 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Dets 15, 2003 09:51
Postitusi: 38
Asukoht: Tartu
Emastel ei ole mitte ühtegi sarve (vähemalt sellel liigil mida mina pean). Nii et kui näed esimest sarve siis on sugu juba selge. Minu ancistrused paljunevad edukalt 60 liitrises, vee pH on neutraalse ligi ja karedus 15-17 saksa kraadi.

Vetikatablette naudivad kõik akvaariumielanikud. Eks neid tablette tuleb ikka tunde järgi anda, et kõik kalad söönuks saaksid. Minul on isane ancistrus muidugi nii suur juba, et teised kalad saavad nakitseda niikaua kui "kuningas" kohale jõuab.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 17, 2003 06:56 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Nov 16, 2003 08:57
Postitusi: 73
Asukoht: Kagu
Tahtsin lisada, et neid vetikatablette tahtsin nagu ainult ancidele anda. Teised kalad las söövad oma helbeid ka kuivatatud vastseid :D
Ja veel, et mõõtsin nad nyyd üle ja suuremad kaks on 4 cm ja väike on 2 cm. Ja ühel suuremal on juba tillukesed sarved näha. 1 või 0,5 millimeetrit umbes aga teisel pole midagi, kuigi mõlemad on täpselt sama suured, ehk sain 1 emase ja 1 isase :roll: :D
Ja veel, et kas ancidel mitte kuidagi teistnoodi ei saa vahet teha sool, ainult sarvede järgi? Et äkki kuidagi kõhu alt vms??? :?

_________________
Unistus paremast akvaariumst :P


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 17, 2003 07:14 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 11, 2003 09:02
Postitusi: 96
Asukoht: Tartu
Minu kahel ancistrusel on mõlemal 0,5mm nukid püsti. Kas kaks isast :?: Kalade pikkus umbes 4,5cm.
Tablette annan praegu umbes pool tabletti päevas.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 18, 2003 01:17 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Dets 15, 2003 01:50
Postitusi: 16
Asukoht: Tartu
pavka , ma kaldun arvama, et need sul emased. Isastel neid sarvi hulgi, nigust põhjapõdrad teised:) Emastel on kaks pisikest nukikest vaid.

Edit:vestlus põhjapõdrast on splitatud foorumisse "Varia" (einars)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 18, 2003 05:13 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Dets 15, 2003 09:51
Postitusi: 38
Asukoht: Tartu
Mina arvan jälle vastupidi. 4 cm pikkusel isasel ei saagi üle kahe nuki püsti olla - ta ju väike alles. Seevastu nii suurtel emastel ei tohiks üldse sarvi olla.

Siiski tundub kirjete järgi et liikvel on mitu erinevat ancistruste liiki. Sellel liigil mida mina pean, ei kasva emastele mitte ühtegi sarve ei nukke ega midagi. Isastele kasvab neid alguses kaks ja hiljem vee teve posu. Internetis surfates olen leidnud ka selliseid variante, et emastele kasvab väike sarvede rida suu ümbrusesse isastel kasvab terve pealagi täis.

Kuna pavka on märkinud asukohaks Tartu kust ka mina pärist olen siis kaldun arvama, et tal on kaks 4,5 cm pikkust isast.


Üles
 [ 61 postitust ]  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver