foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 47 postitust ]  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 07, 2012 02:05 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Aug 21, 2012 08:07
Postitusi: 8
Asukoht: kohila
Kes oskab aidata?Mul on 3 skalaari.Üks isane ja kaks emast.Nüüd üks emane teist jubedalt kiusab.Tõin ühe isase juurde eile aga muutust ei ole.
Mul on akva 174 liitrit.


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 07, 2012 06:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Aug 04, 2012 02:29
Postitusi: 46
Pildid: 0
Asukoht: Lääne-virumaa
Ljudmilla4321 kirjutas:
Kes oskab aidata?Mul on 3 skalaari.Üks isane ja kaks emast.Nüüd üks emane teist jubedalt kiusab.Tõin ühe isase juurde eile aga muutust ei ole.
Mul on akva 174 liitrit.


Mul sama asi :( Mul 2 skalaari...isane ja emane.....aga üldse läbi ei saa...bettast ei tee keegi väljagi...gupyd samuti toimetavad omaette...aga kaks liigikaaslast omavahel läbi ei saa...emasel kaovad kohe triibud koguaeg ära....stressis nagu tunduks ta olevat :( Isane ajab ta koguaeg filtri taha..nii kui välja tuleb...kohe läheb kallale...ja emane poeb jälle filtri taha :( Panin taimi juurde,et kokkupuudet oleks neil vähem aga ei aita see ka :(


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 07, 2012 06:29 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Aug 04, 2012 02:29
Postitusi: 46
Pildid: 0
Asukoht: Lääne-virumaa
v2ikemy kirjutas:
Ljudmilla4321 kirjutas:
Kes oskab aidata?Mul on 3 skalaari.Üks isane ja kaks emast.Nüüd üks emane teist jubedalt kiusab.Tõin ühe isase juurde eile aga muutust ei ole.
Mul on akva 174 liitrit.


Mul sama asi :( Mul 2 skalaari...isane ja emane.....aga üldse läbi ei saa...bettast ei tee keegi väljagi...gupyd samuti toimetavad omaette...aga kaks liigikaaslast omavahel läbi ei saa...emasel kaovad kohe triibud koguaeg ära....stressis nagu tunduks ta olevat :( Isane ajab ta koguaeg filtri taha..nii kui välja tuleb...kohe läheb kallale...ja emane poeb jälle filtri taha :( Panin taimi juurde,et kokkupuudet oleks neil vähem aga ei aita see ka :(
Emasel olen märgand ka ,et aegajalt on tal silm nagu punane...kord on...kord ei ole :(


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 09, 2012 11:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
Ljudmilla 4321 skalaarid on territoriaalsed kalad ja kui vee mahtu vähe siis on konfliktid kohe tulemas täiskasvanu eas. Lahendus oleks nüüdseks 2-le skalaarile uus kodu otsida.
V2ikemy - ka soled kindel et tegemist on erisooliste kaladega ehk siis emase ja isasega?
Isane võib emast tümitada ka siis kui teine ei ole pesapunumisest huvitatud.

_________________
450, 240, 110, 2*54, 3*30 ja 20 liitrit.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 09, 2012 11:45 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Aug 04, 2012 02:29
Postitusi: 46
Pildid: 0
Asukoht: Lääne-virumaa
berta : Poesti müüdi mulle nö emane ja isane...aga mina algaja muidugi ei tee neil vahet...üks on nagu teisest oluliselt suurem...ostes olid nad enamvähem ühe suurused aga üks jah nagu kasvand teisest üle...peangi teda ise nö isaseks,et kuna on suurem :) Või siis on teine jäänud kängu stressi tõttu ?! :S Pean vist ühest loobuma ...kuna kaklus on läind juba päris inetuks...nö nokkapidi ollakse juba koos :S Ohh...siiamaani ma ikkagi lootsin,et lepivad ära aga tundub ,et mitte :( Ja nad mul koos ostetud...üheajal toodud..Mitte ei saa aru...miks selline käitumine oma liigikaaslasega :(


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 14, 2013 10:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 14, 2013 04:05
Postitusi: 5
Asukoht: Eesti
Võibolla emane ei taha teist emast oma isase juurde lasta ja siis kaklebki. Mul omal kogemust pole, aga on plaanis ka endale sellised kalad hankida kui uue suurema akva saan.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 18, 2013 04:09 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Jaan 23, 2011 05:35
Postitusi: 251
Asukoht: Tallinn
Tegelikut skalaarid saavad omavahel päris hästi läbi.Oma kogemusest võin väita,et kui neid on rohkem kui 5 isendit,siis eriti nägelemis ei toimu.Kõige halvem variant ongi 2 või 3 isendit.kui on 2,võib juhtuda,et leiavad omavahel harmoonia,aga kolmas on siis kindlasti"viies ratas".kudemise ajal on paar muidugi kõigi suhtes agressiivne,kes marja lähedusse sattuvad,kuid kedagi mööda akvat taga ei aeta.Enne kudemist võib isaste vahel naginat olla,kuid kui paar on juba moodustunud,siis jääb see ka vähemaks,ja tavaliselt jääbki paar edaspidi kokku.Kindlasti on ming mõju ka vee parameetritel-mida sobivam vesi seda rahulikumad kalad(seda päris 100% kinnitada ei saa).Praegu 160 akvas 7 skalaari ja olukord rahulik,ütleksin,et guraamid terroriseerivad üksteist,mitte skalaarid.

_________________
vana saga


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 18, 2013 05:27 
Akvarist

Liitunud: Reede Sept 17, 2010 04:15
Postitusi: 40
Asukoht: Harjumaa/Saami
Seitse skalaari 160 liitris?! Kui noored, siis ok, aga kui täiskasvanud, ei maksa seda küll järele teha...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 19, 2013 11:15 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Jaan 23, 2011 05:35
Postitusi: 251
Asukoht: Tallinn
Jah,eks väike ülasustus võib olla küll.Samas ega tänapäevased akvas kasvanud skalaarid ei ole nii purakad,kui looduses elavad,15 cm on ainult üks isane.Kuna ostes kunagi ei tea kui suureks kala kasvab,siis juhtuski nii,et papa on mammast 2 korda suurem,pojad on ka kõik juba mammast suuremad.Eks see ongi sellest tulnud,et kalu peetakse kitsastes tingimustes.Samas neil ilmselt ikka liiga kitsas ei ole,kuna nad on korduvalt kudenud ja on õnnestunud isegi mõned maimud suureks kasvatada.Olen mõelnud ka paar tükki ära anda ja mõne vahetada,aga ei ole julgenud seda teha,kuna igasugune muutus võib praeguse harmoonia rikkuda.Oma vabanduseks võin veel öelda et kasutan kahte suurt välisfiltrit.

_________________
vana saga


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 21, 2013 10:24 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
niisiis ei hakanud uut temat tegema :wink:
olen kah skalaaride värske omanik. Kinnitust leidis teada tõde, et skalaar - territoriaalne kala. Ostsin 5 tk.
Esimene nädal olid kalakesed väga rahumeelsed....nüüdseks on möödas 2 nädalat ja olukord hakkab muutuma...kõik nokivad vahel üksteist....eks käib vist liidri valimine, kalad ise veel suht väikesed ca 4cm pikkused. jälgisin neid pikalt ja suurim norija ei puutu kõige suuremat :wink: , suurim ise aga ei noki eriti kedagi...
Esimesel nädalal nad lihast polnud üldse huvitatud-ainult helvestoit- nüüd :shock: ei jõua liha ette anda- ainult liha tahavadki
Samas söögiaeg on rahumeelne ja kõik 5 söövad ilusti õlg-õla kõrval nagu suured sõbrad :)
Veel on neid tore vaadata parves kui pole suuri kaklusi

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 21, 2013 11:38 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Jaan 23, 2011 05:35
Postitusi: 251
Asukoht: Tallinn
eks see põhimõte ongi,et kui kalu rohkem,siis domineerivamad isendid peavaved rohkemaid ahistama,nii,et iga indiviidi jaoks jääb kokkuvõttes vähem aega,ja terror ei ole nii julm,kui vähema arvu kalade korral.samas ei saa liider akva kesksest kohast väga kaua ära olla,nt toitmiskoha lähedalt,kuna siis kohe ilmub sinna keegi teine,seetõttu nõregemate tagaajamine väheneb.tegelikult suuremas parves iga kala teab enam-vähem oma kohta elus ja seda peab neile ainult mõnikord meelde tuletama.

_________________
vana saga


Üles
 Teema pealkiri: x
PostitusPostitatud: Reede Veebr 22, 2013 12:42 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mai 11, 2012 09:30
Postitusi: 85
Pildid: 0
Asukoht: Eesti,Tallinn,Tondi
Eks mul ka paar aastat tagasi oli halb kogemus.Üks nokis teist surnuks.Aga see oli ka minu teadmatus ja keegi akva poest ei öelnud kui palju ruumi nad vajasid.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 22, 2013 08:48 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
NG juulinumbris kirjutati uurimusest kirevahvenlastega. Kui ruumi vähe, tegeleti põhiliselt kaklemisega. Kui akva oli >370l ja sisaldas palju koopaid, pühendusid kalad vaid ümbruse uurimisele. Iseenesest loogiline järeldus...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 22, 2013 05:21 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Skalaarid ongi kiusliku loomuga kalad. Täiesti nürimeelsuseni robustsed. Plussiks siiski unikaalne kehakuju mis silmailu pakub. Normaalselt(oma närve rikkumata) saab koos pidada noorena paari moodustanud emast ja isast. Ideaalse paari puhul puudub omavaheline agressioon täielikult.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 09, 2013 03:59 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
Niisiis jätkaks skalaari teemat:
möödunud on veid aega ja kalakesed tublisti kosunud- eriti 3 isendit :shock:
tundub et viiest kalast on moodustunud esimene paar - üksteist nad üldse ei puutu vaid moe pärast liiguvad teineteise suunas- teistele aga jagatakse hoope...paar kontrollib akva vasakut poolt, teisel pool on kontrolli enda alla võtnud kõige suurem....
keskel saavad need kaks kontrollijat kokku ja siis nad seal ikka veidi aega madistavad suutpidi kooos, aga suht ruttu mõlemad taanduvad oma territooriumile...
2 veidi väiksema kasvuga saavad hoope kõigi käest...-eriti üks.

:?: millal oleks mõistlik hakata otsima 3 üleliigsele uut kodu. On ka tõenäosus et neist kolmest võib ka äkki paar moodustuda...

Hetkel on kõik kalad hea tervise juures ja KÕIK uimed terved :)
Söögiaeg on jätkuvalt vaherahu, kus keegi kedagi ei noki vaid ,,einestavad,, sõbralikult :)
Üleüldiselt totaalset agressiivsust veel ei ole ja akvas on suht rahulik :)

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 [ 47 postitust ]  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver