foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 47 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: k
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 09, 2013 07:43 
Akvarist

Liitunud: Reede Dets 02, 2011 02:00
Postitusi: 243
Asukoht: tallinn
kui nad sul 180l kastis on ,siis võib see andmine olla vähes ruumi pärast...skalaar tahtis minu mäletamist mööda 50l vett!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 12, 2013 10:49 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
nii oligi algselt mõeldud, et peale paari moodustamist tuleb teistele uus kodu leida :wink:
aga mitte sellest ma ei tahtnud rääkida :) vaid sellest, et mulle tundub :-k
et on moodustumas vist ka teine skalaari paar.....
Tundub et esmajärjekorras pean uue kodu leidma viiendale skalaarile...
Aga huvitav kas kahte skalaari paari saaks pidada koos, kui üks paar valvab vasakut akva osa ja teine paar paremat akva osa :-k

Jätkuvalt pole õnneks suuri kaklusi :D ja kalad kõik terved ja rõõmsad ja ma ei märka erilist agressiivsust...

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 12, 2013 03:07 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Suured kaklused tulevad siis kui kudeperiood algab. Ja koevad nad pidevalt. Aastaid. Et kõik ikka harmooniline oleks ,jäta 1 paar. 1m pikkuses akvaariumis oleks maksimum 2 paari. Sellegipoolest leiavad üksteist aeg ajalt üles. Oleneb ka skalaaridest, iseloomust. Mõned on väga agressiivsed. Kui suurt gruppi pidada peab vesi olema ekstreemselt vana, parem``black water``. See surub mingil määral kudeinstinkti alla. Kui instinktid siiski läbi löövad . kisuvad üksteist räbalateks.Muuseas skalaaride öige värv tulebki välja just vanas vees.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 12, 2013 05:48 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:wink: värvi koha pealt sul jah õigus, kui ostsin skalaarid kuu tagasi olid nad lihtsalt veidi kollakad-hõbedased mustade tähnidega....nüüd aga hakkab lisanduma kollakat-kuldset tooni ja selja peale tulevad ilusad oranzikad täpid...

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 20, 2013 05:47 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:wink: niisiis on veidi aega möödunud ja täna märkasin et skalaarid on marjaga hakkama saanud :) ja marjapanemiseks kasutatakse sisefiltri kumerat nurka, filtris sees on kari vast koorunud antse ja välispinnal hunnik skalaari marja :)
hetkel askeldavad ja tuulutavad mõlemad noored marja kallal

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 21, 2013 04:27 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:evil: täna hommikuks siis mari söödud suurte monstrumite vanade antsude poolt...need ei karda ka skalaari vihaseid hoope vaid maiustavad edasi....
seekord siis sedasi...
üritan hakata piirama antsu bandet eesotsas kahe vanemaga :wink:

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 21, 2013 09:18 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Pane ancistrused marja ajaks teise akvaariumisse. Lihtsam on siiski mari teise akvaariumisse panna - väiksemasse - kergem toita.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 22, 2013 08:53 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Jaan 23, 2011 05:35
Postitusi: 251
Asukoht: Tallinn
Esimene mari läheb tavaliselt ikka untsu,nii,et pole hullu.Kui tahad maime saada,proovi panna eelmise marja kohale mingi kõvast materjalist tasapind,mille saaksid pärast koos marjaga eemaldada,mul vedas ,kalad kudesid echinodoruse lehele,mida oli kerge titelõksu toimetada.Parem oleks kui vanad marja hooldaksid vähemalt niikaua,kuni sabad väljas,muidu läheb mari tõenäoliselt käest ära.Vanemad arenevad ka iga korraga,aga ainult mõnedest saavad nii head vanemad,kes maimud päris üles kasvataksid.Lähiajal saad marja veel ja veel nii et eksperimenteerimiseks peaks piisavalt võimalust olema.Meetrises akvas saab vabalt 2 paari pidada,eeldusel,et on palju taimi või eraldavaid objekte,tüli võib tekkida kudemiskoha pärast,kuna eelistatakse teatud kohti.Ise olen mõelnud,et võiks aidata mingi tillukese filtri või pumbaga nõrga vooluse tekitamine akva teises otsas.Agressioon on see,kui teist kala aetakse mööda akvat taga ja ta hetkegi rahu ei saa,uimed narmendavad jne.Kui neid kohatisi üksteise poole sööste jälgid,siis tõenäoliselt näed,et nad üksteist tavaliselt ei puudutagi.Territooriumi pärast kuuldavasti võib minna löömaks,nii et uimed lendavad.

_________________
vana saga


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 22, 2013 09:15 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:wink: ütleme nii et kartsin palju suuremat agrssiivsust skalaaridel kudemise ajal....õnneks tundub et iga skalaar teab täpselt :!: oma territooriumi ja kismat peaaegu polnudki...pigem saavad hoope antsud ja yks vna 5aastane tetrazona barbus..
isegi kudemise ajal tulid kõik sööma ja ei mingit riidu, aga kui söögiaeg läbi siis kihutati kõik oma territooriumile....

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 22, 2013 03:14 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Nov 05, 2011 12:45
Postitusi: 270
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Ma kusagilt lugesin välja, et täiskasvanud skalaarid vajavad 10 gallonit (38 liitrit) saba kohta. Mul umbes nii ongi, 300-liitrises 8 skalaari: 3 isast, 4 emast ja 1 teadmata soost. Parves suurt kisklemist pole olnud, nii et keegi lausa tõsiselt viga oleks saanud, väiksemat sorti nagelemine käib aga vist elustiili juurde. Üks paar üritab pea iga kuu marja heita (mis iga kord nahka pannakse), aga ka marja kaitstes pole nad teistele viga teinud. Marja ma enam päästa ei ürita, ühe korra nägin kurja vaeva maimude üleskasvatamisega, pärast ei raatsinud kallikesi ära anda ja pidin kolm korda suurema akva ostma...

Aga noh, kui tahtmist ja aega on, võib ju maime kasvatada. Mul olid nad eraldi maimuakvas ja 24/7 mulises selle kõrval arteemiakasvandus.

_________________
325l skalaarid,pärlguraamid,tähn.kiiversägad,imisägad L411,harjasnina
96l neoonid,panda sägad


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 02, 2013 06:02 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
niisiis õnnestus just enne skalaaride uut kudemist lahti saada teistest skalaaridest ja suurtest ja ka paljudest väikestest ,,antsudest,,
skalaarid kudesid siis nüüd teist korda ja mõlemad vanemad tuulutasid päev otsa marju juures ja ma küll ei märganud et nad oleks marja söönud. Hilisõhtul oli koetud mari kõik alles. Hommikuks aga oli kõik ära söödud :evil:
kuigi 50 ,,antsust,, on nüüd järel umbes 15-20, siis see ikka liiga suur armee skalaaridele...
Tundub et maime saab ikka ja ainult nii, kui marja välja võtad ja eraldi tite akvas kasvatad :wink: või äkki jätta akvasse vaid 2 skalaari :-k

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 02, 2013 07:26 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Nov 05, 2011 12:45
Postitusi: 270
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Antsud on jah väga kalamarjamaiad, minu oma on öösiti alati puhta töö teinud. Ma sain järelkasvu alles hoitud nii, et tõstsin echinodoruse lehe koos marjaga teise akvasse (25 l) ja panin filtri väljavoolu selle peale puhuma. Ega seal eriti palju marja polnud, osa jõuti nahka panna. Mingi hulk läks valgeks ja hakkas hallitama, eks ma siis noppisin ise seda sealt pintsetiga välja mamma-papa asemel. Koorus lõpuks 9 maimu, kellele ma üritasin JBL Nobilfluid Artemia nimelist toitu anda, kuid seda nad süüa ei tahtnud. Kuni ma sellest aru sain ja elusate arteemiate kasvanduse käima panin, jõudis 5 tükki otsad anda :-( Neli maimu, kes elasid esimese arteemiaportsuni, on hea tervise juures ka praegu (1 aasta 3 kuud hiljem) ja oma vanematest tublisti üle kasvanud. Elusate arteemiatega toitsin maime pisut üle 1,5 kuu (5 korda päevas), pärast viisin puru peale üle.

Kui on huvi, võid mu "beebialbumit" vaadata.

_________________
325l skalaarid,pärlguraamid,tähn.kiiversägad,imisägad L411,harjasnina
96l neoonid,panda sägad


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 02, 2013 08:43 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Skalaari marjale ei oma mingit tähtsust vanemate tuulutamine ega hoolitsus. Akvaariumis kuhu marja tõstad peab lihtsalt olema kerge veevool. Samuti vastupidiselt erinevatele väidetele, ei oma mingit tähtsust KH. Peab olema tugev kõikumatu tasakaal - nitraadibakter peab olema täies jõus - vesi vanem ja selge.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 02, 2013 10:13 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Jaan 23, 2011 05:35
Postitusi: 251
Asukoht: Tallinn
Kui ööseks nõrka valgustust marja kohale ei pane,siis erilist lootust ühisakvas ei ole,et see hommikul alles on.Paremaid tulemusi saab ikkagi pehmes vees Kh 2-4.Vanemate poolt hooldatud mari areneb tunduvalt paremini ja kaod on minimaalsed,võrreldes varajases staadiumis ümbertõstetud marjaga.

_________________
vana saga


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 03, 2013 08:23 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Mina olen korduvalt vastupidist tõestanud! Raamatutarkused ammu seljatatud! Koorumine 100%. Kui ei ,ei ole viljastumine täielik. Kasvukiirus sama mis pehmes vees. Alguses sai raamatutarkuste õnge mindud, meeletult mässatud KH langetamisega, ostetud Tetra KH minus, sulatatud lund jne. Kõik toimis. Üheltmaalt ei tegelnud enam selle businessiga. Skalaarid seevastu tegelesid edasi. KH 18. Mainud kooruvad ujuvad - enamus küll suri nälga. Nüüd oli juba lihtne järeldusi teha - algas aastaid kestnud masstootmine.


Üles
 [ 47 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver