foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 47 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 10, 2013 04:36 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:shock: niisiis täna said skalaarid 3 kord marjaga hakkama ja nüüd on marja ikka 2x rohkem kui eelmistel kordadel....seekord jätan ööseks tule põlema ehk siis õnnestub ka veidigi marja säilitada....
(kohe kohe peaksin ka oma antsu armeest lahti saama- päevade küsimus. Kaldun arvama et annaks kõik antsud ära siis pole kes marja sööksid :wink: )

no nii taskulambist :idea: - abiks ikka- hommikul kõik mari alles, emane valvas põhiliselt öösel, (PILT PILDIALBUMIS) päeval valvavad mõlemad võrdselt :)
Õnnestus ka antsu bandele uus kodu leida :wink:

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 11, 2013 01:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Edu sulle kasvatamisel. See põnev tegevus.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 05, 2013 09:47 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:shock: olen laias laaastus veidi pettunud skalaarides....alguses oli kõik ilus -kalad heitsid marja- valvasid ja tuulutasid marjagi koos, eriti ei kakelnud ka.
Nüüd juba pikemat aega vast 3nädalat pole marjaga hakkama saanud aga mitte see ei häiri mind vaid see, et nad üksteist ikka väga tugevasti rapivad nii et soomuseid lendab ja rinnauimed ribadel...kõige hullem et emasel juba vist osa huultki ära kisutud-ime et ta veel süüa saab....kuigi kahel skalaaril peaks ju ruumi olema!!!!!!!
ühesõnaga niikui ma akvat vaatan siis kordub iga päev sama vaatepilt-skalaarid suudpidi koos ja muudkui kisklevad....vahel nii et vesi lendab jagavad teineteisel hoope...ei tea kaua see jätkub...
ei võta emasel agressivsust maha ka see, et ta mingeid tundmatuid valgeid täppe täis on st mingit haigust põeb....kindel on see et tulevikus skalaare ei võta

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 05, 2013 11:08 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
No ma ju seda räägin (võibolla oli see isegi sellessamas teemas) et skalaarid on nürimeelsuseni robustsed kalad. Ilusad ja unikaalse kehakujuga kalad koos oma muutliku iseloomuga .Tundub et skalaaridel on kalduvus hullumeelsusele :0) Mul on olnud ainult kord elus ideaalne paar , kes kunagi ei kisklend. Ja selle paari kasvatasin ma ise. Terve karja noorte seast moodustus ainult 4 rahulikumat paari - ühe jätsin alles.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juul 06, 2013 08:40 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:wink: peangi nõustuma JüriT lausega, et skalaaridel pigem kalduvus hullumeelsuseni kiskleda. Pole vahet kui suur ruum anda kahele skalaarile. Skalaar jääb skalaariks :cry:

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Viimati muutis bardatulus, Pühapäev Juul 07, 2013 05:34, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juul 06, 2013 09:59 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Okt 19, 2012 06:44
Postitusi: 105
Asukoht: Tallinn
Ma leian et skalaarid on väga nutikad ja inimlikud tegelased.
Alguses mesinädalad ja järglased, et mingi aja pärast tülli pöörata nagu ka inimestel kombeks:)

Mul oli 15 aastat tagasi mingi 60L akvaarium milles elasid 5 skalaari ja sama palju barbus tetrazonasid. Keegi ei rappinud ja uimed olid terved. Kalad olid siis kuidagi tervemad ja vähem konfliktsed tundub mulle...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 07, 2013 05:32 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:? tänase seisuga hakkab tunduma et kisklemine lõpeb vaid siis kui 1 skalaar lahkub.
Kõige imelikum on see et emane skalaar norib kogu aeg tüli ja saab siis hammustada.
hetkel on emasel skalaaril minu meelest pool huult kui mitte rohkem puudu ja ainult lõpused liiguvad suu peaaegu ei liigu ja suu on selline vatimoodi juba ning narmendab. Samas isane on nii terve, et pole ühtegi katkist kohta.
Ja üldse on isane kõvasti kasvanud (varsti emasest poole suurem)ja emane nagu ei kasvakski enam...
:shock: ega see emane kaua sellisele elule vastu ei pea ja kui emane viskab lusika nurka, siis olen sunnitud isase ära andma ning lahkuma klubist skalaari kasvatajad :(

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 07, 2013 10:31 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Mina aga suskaks jälle Acclimoli profülaktika mõttes akvasse. Ehk siis pääsevad haavad hulluks minemisest. Ma olen ka näinud oma akvas (küll vist paar-kolm korda) skalaari lapiti pikeerimas teist omasugust. Rohkem kurjust pole olnud, vaatamta sellele, et üks skalaar paistab liigne olema (kolm siis kokku). Marja on vahest tehtud, aga miskit välja pole tulnud.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 08, 2013 04:23 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Skalaaridel jääb jah peale suudpidi koos purelemist sageli mokk töllakile jusku halvatu. Emased ei taha eriti enam kasvada hetkest mil kudema hakkavad, ju kogu ressurss läheb marja kasvatamisele. Proovisin kunagi emast järje peale saada, panin isasest eraldi. A kus sa sellega - kudes samamoodi edasi. Olen proovinud ka rohkem toita, jälle ei midagi , koevad lihtsalt tihedamini - mari valmib kiiremini.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 09, 2013 06:23 
Akvarist

Liitunud: Reede Nov 19, 2010 11:09
Postitusi: 60
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn-Teletorn
Tere, loen siin seda teemat ja hakkab hirm. Kuna skalaridel ei ole nooremas eas võimalik kindlaks teha kes on kes, siis on minu akvas (240 l) hetkel 5 noort skalaari. Kolm väiksemat lumivalget pärlmutterhelgiga skalaari, hiljem ostsin lisaks ühe suurema kuid mitte täiskasvanud "kolmevärvilise". Kõik on seni rahulik olnud. Noh ja süües kasvab isu- ostsin juurde hiljem ka ühe pikauimelise triibiku skalaari. "Kolmevärviline" ja "triibik" esimesel õhtul veidi mängisid tagaajamist, kuid nüüd pole kordagi enam kaklusi olnud. Söögiaeg ainult tricolor mõnikord veidi vehib uimedega et triibik kaugemale läheks. Väikeseid lumehelbei ei puudutata-noored vist.
Muidugi ei olnud mõte jätta kõik 5 akvasse, lihtsalt ootan kas ja kuidas paarid tekivad, et siis üksikutele kodud otsida. Kas erivärvilised üldse moodustavad paare? Kas mind ootab kodusõda ees kui täiskasvanuks saavad? Akvas on päris palju taimi, peiduurkad , suur kõrge känd oma kumerustega magamisvarjudeks. Millised on tulevikuväljavaated. Skalaarid koos tublisti üle poole aasta. Tänan lugemast ja vastamast.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 09, 2013 06:53 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:-k olen ka ise mõelnud et äkki oleks pidanud ikka jätma teise paari skalaare kah alles ja ostma juurde veel parvekalu, et oleks segasem....äkki siis skalaaridel rohkem sebimist ja pole aega kogu aeg yksteist nokkida.....
aga eks ma mõelnud ikka nii et las olla kaks ilusat graatsilist skalaari ja aitab - siis neil ju ruumi kyllaga ja segavaid faktoreid nagu pole, sest antsud - noh neid pole nähagi.
Sul ,,muri,, muidugi suurem akva kah ja kui nad yle poole aasta rõõmsalt koos old, siis nähtavasti pole veel paare moodustunud ja seepärast suht sõbralikud.....minu omad olid ka kuni kudemiseni kõik suured sõbrad....
Aga vahel võivad ju ka sõbralikud skalaarid äkki :idea: kokku juhtuda :)

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 09, 2013 07:13 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Erivärvilised moodustavad ikka paare. Vahet pole. Tuleb ette ka pehmema iseloomuga isendeid. Ideaalne on ikkagi 1 paar kes omavahel läbi saab. Kui ei saa omavahel - ei saa teistega ammugi.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 09, 2013 11:47 
Akvarist

Liitunud: Reede Nov 19, 2010 11:09
Postitusi: 60
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn-Teletorn
Tänan vastamast. Ma ootan siis kuni kirjumirjud täiskasvanuks saavad, siis hiljem peab otsima liigsetele uue kodu. Aga need lumivalged pärlmutriga on imeilusad rohelise taimestiku taustal.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 11, 2013 11:50 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Veebr 13, 2013 01:38
Postitusi: 23
Asukoht: Tallinn
Minul on kaks paari, kes aegajalt kontrollivad piiri pidavust. Vaata et akva mõlemas pooles oleks korralik tuust, mis marja kinnitamiseks sobiks ja parem, kui keskel oleks tühjem, siis kismat vähem. Üks kord on mul ka emased ära vahetatud paariks päevaks. Tavaliselt nägeleb emane emasega ja isane isasega, s.t kontrollib et üle piiri ei tuldaks. Piirid kaovad söötmise ajaks niikauaks, kuni suurem nälg kustutatud, siis lüüakse kord jälle majja.

_________________
Väga laisk


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 12, 2013 11:18 
Akvarist

Liitunud: Reede Nov 19, 2010 11:09
Postitusi: 60
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn-Teletorn
Tänan, mulle tulevikuks kasulik info:)
Mul on küll nii, et akvas ühes nurgas selline kändude mäed, peaaegu vee piirini , keskel vabam ja siis teises nurgas "metsa". Mõtlen, kuidas asja paigutada tasapisi ümber:)


Üles
 [ 47 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver