foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 38 postitust ]  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Abi palve!
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 15, 2012 12:39 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 15, 2012 12:12
Postitusi: 73
Asukoht: Raasiku
Sain omale u 112 L akva ning nende asukad, mis olid 3-4 kuud toitmata ja hooldamata eelmise omaniku poolt (asukad korjati kokku 7 erinevast akvast - ca' 500L, 4x 112L ja kaks u 80L ). Mul endal on 112 L Juwel, kus sees rummininad, mõõksaba, kukeke, ancistrus ja veel mõned parvekalad - 13 kalakest). Reedel tõin ära kaks agamüxi (sry kui kirjapilt vale), ühe vähi, kaks platit, ancistruse, "sardiini" (ei tuvastanud liiki) ja hõbedane põjakala. Et osad liigid ja vähk olid minu jaoks uued, siis sain abi õhtul veel "Kalakese" poest (tänud neile) juhiste näol. Tänu oma akvale sai tehtud kiirstart kohutavas seisus akvale (päästetud kalad sisse 14 h-ga). Eile õhtul (14.05) selgus et maha jäetud akvades on siiski veel mõned elusad olendid - leidsime veel ühe väikese vähi ja kolm vurrudega angerja moodi kala (pikkus ca'15cm).
Panin peale 1,5h aklimatiseerumist vähikese kokku suure vähiga (sama liigilised) uute akvasse (sees päästetud kalad ja vähk) - kuid kas need kaks sobivad kokku. Suurim mure on nende angerjataoliste kalade pärast - need eeldatavasti ei mahu minu 112L akvadesse, isegi siis kui teen peale karantiini ümber tõstmise. Mul ple õrnaaimugi, mida need kalad söövad ja kellega kokku sobivad, sest need kolm olid eraldi akvas, mis oli Juwel ca 112L. Kahjuks ancistrus ei pidanud vastu ja ujub nüüd paremates vetes, platidel oli haigus ja alustasin ravi - tulemus on juba parem.
Mul on neist pilt ka, aga uue näona siin, ei oska üles panna. Palun aidake, ma ei aha et nad ära sureks minu oskamatuse tõttu, ma sain nad enda juurde nii hilja.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 15, 2012 12:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Äkki need angerja taolised kuhlid?
Panin lingi ka seal erinevaid.

http://www.brettb.com/TropicalFish_BlackKuhliLoach.asp

Kõige lihtsam on pilte albumisse panna. Valid fotoalbumi ja siis sealt all pead otsima "Kasutajate isiklikud albumid » Sinu isklik album". Endalgi läks tükk aega otsimist, et see üles leida. Aga seal ei saa eriti hea kvaliteediga pilte panna.

Teine lihtne võimalus on omale konto teha fotki, upload või mõnda teise piltidega tegelevasse serverisse, pildid üleslaadida ja siis lihtsalt copy/paste aadress teemasse ja olemas.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 15, 2012 12:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 15, 2012 12:12
Postitusi: 73
Asukoht: Raasiku
Jah, midagi sarnast, aga mul on need mustad ja pikemate vuntsidega. Eks ma uurin nüüd edasi, kas saan nad enda juurde majutada, või pean nad ära andma.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 15, 2012 12:59 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Kui kuhlid on võin endale võtta :) Need iganes kihvitid olevused ja väga rahumeelsed. Ainult palju peidupaikasid peab olema, et nad turvaliselt ennast tunneksid.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 15, 2012 01:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 15, 2012 12:12
Postitusi: 73
Asukoht: Raasiku
Mul on neid urkaid seal 4-5, kaks on juba okupeeritud vähi ja agamüxide poolt. Hetkel mul need kuhlid kausis, tõstan aegajalt neile uuest akvast vett juurde aklimatiseerumiseks. Kuid kas on hea mõte nad tõsta 112L akvasse, kus on juba kaks vähki, kaks agamüxi, kaks platit, "sariin" (ca 10cm), põhjakala. Oma vanasse akvasse ei tahaks tõsta, sest minu kalad olid terved, ma ju ei tea mis seisus on need uued kalad ja uues akvas ravi käib (eSHa 2000). Neil oleks akvas parem kui kausis, ma arvan, aga kardan, et äkki vähk teeb neile liga või agamüxid.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 15, 2012 02:14 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 12, 2010 08:56
Postitusi: 590
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Ma soovitaks vähid eraldi kaladest panna. Vähk võib kaladega väga julmalt käituda kui vaid kätte saab.

_________________
180L: JBL CP e1502,LED,CO2,UV-C; kalad
100L: JBL CP e902,LED,UV-C; gupid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 15, 2012 09:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 15, 2012 12:12
Postitusi: 73
Asukoht: Raasiku
Kahjuks ei pidanud väike vähike vastu, hommikul leidsin ta oma liigikaaslase lõugade vahelt :cry: Ma ei tea kas ta suri ise või tõesti suurem vähk sõi ta ära, teisi asukaid ta ei puutu.
Kolm black kuhli taolist "angerjat" ma veel kellegiga kokku pannud ei ole, aga uurin veel kuidas nad lepivad minu vana akvaariumiga, kus on kukeke, ancistrus, mõõksaba, rummininad ja teised parvekalad (112 L 13 kala).


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 15, 2012 09:38 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Paranähtus kirjutas:
Kolm black kuhli taolist "angerjat" ma veel kellegiga kokku pannud ei ole, aga uurin veel kuidas nad lepivad minu vana akvaariumiga, kus on kukeke, ancistrus, mõõksaba, rummininad ja teised parvekalad (112 L 13 kala).


Siin on pigem küsimus kuidas teised kalad nendega lepivad. Sest kuhlid on väga rahulikud olevused. Hea oleks kui sa pildi saaks panna, sest osa sägalisi meenutavad ka kuhlisid.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 15, 2012 02:34 
Moderator

Liitunud: Kolmapäev Jaan 25, 2006 01:18
Postitusi: 705
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Minus tekitab natuke küsitavust, kas need mustad angerjad on ikka kuhlid, sest 15 cm pikkust on natuke liiga palju, nad peaksid olema kuni 10 cm.

Vähkide puhul on küllaltki suur tõenäosus, et suurem tappis väiksema ja hakkab varem või hiljem ka kalu terroriseerima (minul omal ajal kärpis vähk isegi labeo bicolori uimesid, kuigi teine peaks olema küllaltki kiire kala)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 15, 2012 02:47 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 15, 2012 12:12
Postitusi: 73
Asukoht: Raasiku
Üks on neist kolmest jah selline volask, teised kaks on väiksemad ca' 9-10 cm. Aga eks ma õhtul lähen asjatundja juurest läbi ja küsin nõu - kes need on ja kuhu need sobiksid. See nädalavahetus saab karantiin uuel akval läbi ja siis tõstan platid ja põhjakala (cory vist) teise akvasse ümber vist. Samas on mul ka tühi 30L akva, kuhu saaks siis selle kurja vähi panna - väikseks jääb talle vist. Aga siiani (4 päeva) on need asukad omavahel leppinud. Nad olid tõstetud ühte akvaariumisse juba eelmise omaniku juures (kokku ca 3-5 kuud). Väikese vähikese panin mina hiljem juurde - see oli väga suur viga. :cry:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 15, 2012 06:59 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 15, 2012 12:12
Postitusi: 73
Asukoht: Raasiku
No nii, tegemist siis klaarustega (või klaaris), kes tahavad vähemalt 500 L akvat ning tegemst on röövkaladega, seega ma endale neid jätta ei saa, kasvavad päris suureks. Vähi liik tuleb ka veel mul välja selgitada, sest kui see ka hiiglaseks asvab, siis tuleb ka see isend ära anda. Sardiin osutus vikerkaarekalaks. Karta on et neid angerjalisi ei taha keegi - kui just kellelgi röövkalade akvaariumit ei ole suurt. :(


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 15, 2012 07:47 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 15, 2012 12:12
Postitusi: 73
Asukoht: Raasiku
http://public.fotki.com/paranahtus/kalad/ pildid kaladest ja vähist


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 15, 2012 07:55 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Paistavad ikkagi mingid sägalised olevat. Nendega uuri kindlalt kui suureks need kasvavad. Osad tahavad ikka väga suurt akvat.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 15, 2012 08:00 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 15, 2012 12:12
Postitusi: 73
Asukoht: Raasiku
Jama selles, et ma ei saa neid enda akvadesse panna - ma jään kaladest ilma, aga ämbris nad kaua vastu ei pea. No mulle öeldi, et need ksvavad veel poole suuremaks, seega mu akvad neid ei mahuta, isegi kui kõik kalad ühte akvasse paigutan ja neile kolmele jääks üks akva (mõlemad 112 L)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 15, 2012 08:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Apr 21, 2010 07:06
Postitusi: 424
Asukoht: Tallinn/Lasnamägi
Pane ruttu ruttu müügi või ära anda rubriiki.

_________________
60l ja 25l elussünnitajate ja muu floora/faunaga.


Üles
 [ 38 postitust ]  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver