foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 38 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 15, 2012 08:30 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 15, 2012 12:12
Postitusi: 73
Asukoht: Raasiku
Juba pandud sinna rubriiki ka, kahtlane kes neid tahab. Aga sinna hooldamata akvasse ma ka neid surema jätta ei tahtnud, ämbris neil on vähemalt selgem vesi ja põhjakalade toitu panen neile, söövad küll.

_________________
2x112 L rummininad 3 tk, mõõksaba, ancistrus Inpaichthys kerri 4 tk, agamüxid 2tk, emased bettad 2 tk, SAE - Heteropneustes fossilis 3 tk, vikerkalad 2 tk, danio 5 tk, õunateod, neoonid 8tk, danio rerio glo 5 tk


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 15, 2012 08:46 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Miks sa neid seni kaua oma akvasse ei või panna? Ega sägalised röövkalad ole :) . Ja kui leiad omaniku saad ära anda. Ega mingi ajutine ülerahvastatus hullu tee. Tähtis on, et see pikaajaliselt ei ole. See 1cm ühe liitri kohta on ikkagi mõeldud selleks, et kui sa omale kalu võtad seda jälgida, et ei tekiks olukorda kus on liiga palju kalu. Põhimõtteliselt siis mul ka ülerahvastus sest mul umbes 10 antsu poega juures ja kohe kohe peaks terneetsia marja viskama ja tosinal krevetil ka veel munad all :) Nii, et ma peaksin kõik kapi pealsed siis ajutiselt akvasid täis ehitama :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 15, 2012 10:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 15, 2012 12:12
Postitusi: 73
Asukoht: Raasiku
No mulle öeldi, et need on agressiivsed ja söövad teisi kalu, ei tahaks nagu ilma jääda teistest kaladest. Ma kõige suurema panin korraks karantiinis akvasse, lasi nagu terrorist üle teiste kalade peade ning ka vähk tagurdas urgu, kui selline siug üle pea lasi. Korjasin ta sealt välja teiste juurde tagasi, platid ja "sardiin" on siiani peidus kivide ja filtri all.

_________________
2x112 L rummininad 3 tk, mõõksaba, ancistrus Inpaichthys kerri 4 tk, agamüxid 2tk, emased bettad 2 tk, SAE - Heteropneustes fossilis 3 tk, vikerkalad 2 tk, danio 5 tk, õunateod, neoonid 8tk, danio rerio glo 5 tk


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 16, 2012 01:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 15, 2012 12:12
Postitusi: 73
Asukoht: Raasiku
Tegemist ongi clarias batrachus-teg ja kasvavad keskelt läbi üle 30 cm pikaks, pikim isend 47 cm. Ajutiselt jah, ma saaksin majutada nad 112L akvasse, kui kõik ülejaaänud kalad koondaksin teise 112 L välja arvatud vähk, kes kõik nad pintslisse paneks. Vähi saaksin ka ajutiseks komanderida "siberisse" e. väikesesse akvasse 20 L (tühjalt seisab hetkel). Aga see ajutine saab ola vaid kuu kaks, sest praegu on nad suuruses 10-15 cm, aga nad ju kasvavad.
Info neist kaladest: http://www.scotcat.com/factsheets/clarias_batrachus.htm
Alumisel pildil on selline nagu mul hetkel on.

_________________
2x112 L rummininad 3 tk, mõõksaba, ancistrus Inpaichthys kerri 4 tk, agamüxid 2tk, emased bettad 2 tk, SAE - Heteropneustes fossilis 3 tk, vikerkalad 2 tk, danio 5 tk, õunateod, neoonid 8tk, danio rerio glo 5 tk


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 16, 2012 05:14 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
kas need on need jalutavad sägad? vaata et nad sul minema ei jaluta :)

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 16, 2012 07:00 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 15, 2012 12:12
Postitusi: 73
Asukoht: Raasiku
Jah jalutajad, loodan neile leida uut kodu, sest suurem akva neljandaks mulle kahjuks ei mahu - niigi on mul paras zoo ja botaanikaaed kodus...

_________________
2x112 L rummininad 3 tk, mõõksaba, ancistrus Inpaichthys kerri 4 tk, agamüxid 2tk, emased bettad 2 tk, SAE - Heteropneustes fossilis 3 tk, vikerkalad 2 tk, danio 5 tk, õunateod, neoonid 8tk, danio rerio glo 5 tk


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 17, 2012 08:06 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Pakuks Sulle uurimiseks, et kas need "vurrudega voolikud" järsku hoopis Heteropneustes Fossilised pole?! Kui tegu selle kalaga, siis mure hulga väiksem kui klariastega. Mul endal on need kalad olemas. Väga rahulikud, kükitavad põhiliselt suure kännu all, käivad õhku pinnalt hingamas, kedagi ei kiusa. Elavad küll 900-ses akvas koos teiste suurte kaladega - Oscarid, Green Terrorid, Flower Hornid. (Peaksid tegelikult hakkama saama ka vast ~200-liitrises.) Gupi-taolistega (pisemate kaladega) ma neid siiski kokku ei sobitada ei julgeks. Minul nende kalade pikkuseks umbs 20 cm või tiba üle selle. Söövad ikka liha moodi asja - sääsevastseid, krevette...

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 18, 2012 12:51 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 15, 2012 12:12
Postitusi: 73
Asukoht: Raasiku
No plaanis ongi pisemad kalad kolida teise akvasse täna õhtul ning tõsta need "angerjad" 112L akvasse, kuhu jätaksin sisse vähi, sest teda ma teise 112L akvasse tõsta ei saa, see sööks mu rummininad ära. Küsimus on hoopis selles, kas peaksin ka oma kaks rahumeelset agamüxi koos teiste pisikestega ära kolima või jätta nad sinna koos vähi ja "kolme angerjaga". Tegelikult need kolm tundmatut kala sarnanevad nii clariaste kui ka Heteropneustes Fossilistega, viimastega just vuntside osas ja pead veepeal hoidmas käimisega, saba osa aga sarnaneb clariasega. Panen õhtul pildi täispikkuses kalast kui koju lähen.

_________________
2x112 L rummininad 3 tk, mõõksaba, ancistrus Inpaichthys kerri 4 tk, agamüxid 2tk, emased bettad 2 tk, SAE - Heteropneustes fossilis 3 tk, vikerkalad 2 tk, danio 5 tk, õunateod, neoonid 8tk, danio rerio glo 5 tk


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 18, 2012 08:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 15, 2012 12:12
Postitusi: 73
Asukoht: Raasiku
Nii, kolitud vikerkala, kaks platit, cory, ja agamüxid teise samasuurde akvasse (112L), tundub esialgu et kõik on ok - agamüxid pugesid peitu, cory kukkus põhja revideerima, platid liitusid mõõksabadega ja vikerkala tegi "sardiini" edasi. Kuid vähi pidin komandeerima siberisse, sest ta läks põhimõtteliselt uutele asukatele kallale sõrgadega. Hea et juures passisin ning kohe sekkusin ja tõstsin tigediku teistest eraldi. See kõige suurem kes hetkel külili lebab põhjas oligi ohver, näksata sai ta küll sabast väheke (peale teise vähi kinni pistmist ei usalda seda vennikest). Aga siiani ei tea mis liigiga on tegu nende sägaliste (angerjad) puhul, kas tõesti clariased või hoopis Heteropneustes Fossilised. Sellised tegelased siis ämbrist akvasse: http://public.fotki.com/paranahtus/kalad/

_________________
2x112 L rummininad 3 tk, mõõksaba, ancistrus Inpaichthys kerri 4 tk, agamüxid 2tk, emased bettad 2 tk, SAE - Heteropneustes fossilis 3 tk, vikerkalad 2 tk, danio 5 tk, õunateod, neoonid 8tk, danio rerio glo 5 tk


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 18, 2012 09:02 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 15, 2012 12:12
Postitusi: 73
Asukoht: Raasiku
Õnneks tõusis see suurem ka maast lahti ja ujub nüüd koos teistega, vist sai shoki - uus keskkond ja kohe rünnak.

_________________
2x112 L rummininad 3 tk, mõõksaba, ancistrus Inpaichthys kerri 4 tk, agamüxid 2tk, emased bettad 2 tk, SAE - Heteropneustes fossilis 3 tk, vikerkalad 2 tk, danio 5 tk, õunateod, neoonid 8tk, danio rerio glo 5 tk


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 18, 2012 10:18 
Moderator

Liitunud: Kolmapäev Jaan 25, 2006 01:18
Postitusi: 705
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Paranähtus kirjutas:
Aga siiani ei tea mis liigiga on tegu nende sägaliste (angerjad) puhul, kas tõesti clariased või hoopis Heteropneustes Fossilised. Sellised tegelased siis ämbrist akvasse: http://public.fotki.com/paranahtus/kalad/


Piltide järgi tunduvad rohkem nagu heteropneustesed olevat (clariatel on seljauim pikk, aga nendel selline üksik lühike)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 19, 2012 10:47 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 15, 2012 12:12
Postitusi: 73
Asukoht: Raasiku
Olukord täna hommikul oli järgmine:
vähk ei ole üldse rahul siberiga, üritab, aga väljaronida väikesest akvast, see tal ei õnnestu, sest seinad on liiga kõrged. Kolm "angerjat" tunneb end suurepäraselt uues 112L akvas. Teises 112L akvas on ainult suurem plati põhjas kükitamas, teised asukad võtsid uue kodu omaks ja tundub et vanad olijad leppisid ka uute tuljatega.
Vähki ma kumbagi suurde akvasse panna ei julge, sest suurtele kaladele ta läks kallale ja pisemad ta võib ära süüa (rummininad armastavad põhjakihtides ujuda). Samas vähist loobuda ka ei tahaks, ta on kujunenud lemmikuks (kuigi on väga julm kohati), armastab kribinal krabinal su juurde tulla kui pikemalt akvat vahtima jääd (süüa oskab suurepäraselt kerjata), aga siberis on ta väga õnnetu praegu.

_________________
2x112 L rummininad 3 tk, mõõksaba, ancistrus Inpaichthys kerri 4 tk, agamüxid 2tk, emased bettad 2 tk, SAE - Heteropneustes fossilis 3 tk, vikerkalad 2 tk, danio 5 tk, õunateod, neoonid 8tk, danio rerio glo 5 tk


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 19, 2012 04:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
Kui sul vähk väikses akvas siis äkki veenäidud lähevad kähku valeks seega ta üritab sellest solgist välja ronida?

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 19, 2012 05:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 12, 2010 08:56
Postitusi: 590
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Vähk kipubki välja ronima eriti kui akvat vahetada. Minu oma läks mitu korda rändama enne kui filtri alla koopa kaevas ja olukorraga leppis.
Päris huvitav oli vaadata kusjuures, vähk kõnnib ees ja kassid järel :D

_________________
180L: JBL CP e1502,LED,CO2,UV-C; kalad
100L: JBL CP e902,LED,UV-C; gupid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 20, 2012 05:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 15, 2012 12:12
Postitusi: 73
Asukoht: Raasiku
Jaantat, sul oli vist õigus veenäitude suhtes, hommikuks oli kahjuks kõik väga halvasti lõppenud :cry: , sest vähk andis alla. Ega mul valikut ei olnudki, kas tema või kalad. Samas eelmise omaniku juures ta pidas hooldamata akvas vastu jaanuarist maini, jah seal oli küll suurem akva ca' 80 L silma järgi. Kahjuks ei pidanud ka üks platidest vastu ja ka tema oli surnud hommikuks teises 112 L akvas. Pisike plati, kes oli haige sai terveks ravitud ning liitus mõõksabadega. Et olikord vähile fataalselt lõppes, siis leidsid "angerjad" kodu minu akvas ning ma panen ära anda teema all oma teema lukku. Edasi uurin, milliste kaladega nemad sobivad, kui tahaksin kedagi sinna juurde panna. Max 3-4 kala.
Päästetutest elasid üle keskkonna vahetuse vaid "angerjad", väike plati, cory, agamüxid, "sardiin" e vikerkala.
Ilma jäin vähkidest, ancistrusest ja suurest platist. Kokku 12-st sai elule öturgutatud seitse. Nende vanust ma ei tea, aga seisukord neil ei olnud hea, aga see ei lohuta mind, sest nelja ma päästa ei suutnud (väikese vähi surm on minu lollus).

_________________
2x112 L rummininad 3 tk, mõõksaba, ancistrus Inpaichthys kerri 4 tk, agamüxid 2tk, emased bettad 2 tk, SAE - Heteropneustes fossilis 3 tk, vikerkalad 2 tk, danio 5 tk, õunateod, neoonid 8tk, danio rerio glo 5 tk


Üles
 [ 38 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver