foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 38 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 20, 2012 06:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Kas see akva on ikka sisse töötand juba või panid vee sisse ja kalad ka?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 20, 2012 07:03 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 15, 2012 12:12
Postitusi: 73
Asukoht: Raasiku
Jah oli käinud eelmise aasta novembrist, tegin kerge aklimatiseerumise st ei pannud neid kohe ühest akvast teise (112 L kus plati saba andis). Samas siis vähile. Mul polnud kohe filtrit käepärast võtta väikesele akvale, pidin minema täna ostma, aga hiljaks jäin. Pole mul ka vähkidega kogemusi, eelnevatel aastatel on olnud barbused, platid, ancistrused, mõõksabad, kupid, õunateod, siis tegin paar aastat pausi ja eelmine aasta uuesti. Kus juures õunatigudega pole mul ühelgi aastal õnne olnud, surevad välja ja asemele on tekkinud, kas nn kruvid või hetkel imelikud pruunid teod, kes mui õunakaid õgisid. Ju siis taimedega tõin sisse. Vähil oleks pidanud siiski filtri kohe panema, mitte jokutama või leidma finantsi ja parema akva ostma (just vaatasin poes 54 L koos varustusega). Mollidele ei sobinud ka minu akva 3 kuuga surid kõik. Teised kalad on siiani tublid olnud. Aga eks ma püüan ja õpin oma vigadest ning tudeerin tarkust juurde, et veeasukatel parem oleks.

_________________
2x112 L rummininad 3 tk, mõõksaba, ancistrus Inpaichthys kerri 4 tk, agamüxid 2tk, emased bettad 2 tk, SAE - Heteropneustes fossilis 3 tk, vikerkalad 2 tk, danio 5 tk, õunateod, neoonid 8tk, danio rerio glo 5 tk


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 20, 2012 10:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Käinud akva puhul imelik, et nii palju korraga. Veenäidud korras?

Lugesin valesti. Oli meeles, et sul rohkem sussid püsti viskasid. Kui veenäidud korras siis võis lihtdalt stressist äkki olla.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 21, 2012 12:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 15, 2012 12:12
Postitusi: 73
Asukoht: Raasiku
Võimalik, et ka stressist, sest vanemad olijad akvas siiani elus, just uued tulijad on saba andnud. Nende "päästetutega" võib see olla, et lühikese aja jooksul mitu erinevat akvat. Praegu jätan nii nagu on, st ei koli ühtegi asukat rohkem ja juurde ka enne juulikuud kedagi ei too (kui üldse ), las asukad kohanevad. Praegu proovin välja selgitada, kes on need kolm kaunist tundmatut 112L akvas ja kas keegi nendega kokku ka sobib. Öise eluviisiga kalakesed on, praegu siuglevad mööda akvat, päeval on koobastes ja kivide vahel peidus.
Kiirstardi (14h) oma akva vee ja bakteritega tegin uuele 112L akvale (sain koos kaladega) ning seal elasid nad kõik ümberkolimise üle (va ancistrus). Haige oli pisike plati, kellel olid valged hallituse moodi laigud peal, aga nüüd peale nädalast karantiini ja ravi on ilus punane jälle ja ujub koos mõõksabadega.

_________________
2x112 L rummininad 3 tk, mõõksaba, ancistrus Inpaichthys kerri 4 tk, agamüxid 2tk, emased bettad 2 tk, SAE - Heteropneustes fossilis 3 tk, vikerkalad 2 tk, danio 5 tk, õunateod, neoonid 8tk, danio rerio glo 5 tk


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 21, 2012 06:11 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mär 04, 2007 12:48
Postitusi: 251
Asukoht: Tartu
Tagantjärgi targana ütlen, et suuremate ümberpaigutamiste käigus lisatakse stressi vähendamiseks Acclimol-i

_________________
4x Melanotaenia Boesemani, 3x M. Lacustris, 3x M. Parkinsoni, 2x M. Herbertaxelrodi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 21, 2012 08:57 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Äkki sinu öised elukad samasugused nagu kuhlid. Neil on vaja hästi palju peidupaiki, et nad turvaliselt tunneks siis mõllavad päeval ka väljas.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 21, 2012 09:01 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Olen suht 100 protsenti kindel, et nood vurrudega ussid on Sul ikkagi Heteropneustes Fossilised. Tiba kõhnad on võrreldes minu omadega, aga ilmselt pole ka ime, kui teada mis tingimustes nad olid. Pole ma veel ka siiani üleni musta Clariast näinud. Ikka roosad (albiinod) või laigulised.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 21, 2012 11:19 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 15, 2012 12:12
Postitusi: 73
Asukoht: Raasiku
Lahedad tegelased on, hoiavad kolmekesi kokku. Siuglevad koos nagu armastajad, aga jah arakesed on nad küll praegu. Üks kolmest on suurem, teised on väiksemad, sugu ma neil ei tea. Plaanin neile veel ühte koopakest juurde ehitada (plastikust torust). Tulevikus peaks platile ja vikerkalale seltsilised hankima, muidu kurvastavad üksi. Aga seda tulevikus alles.

_________________
2x112 L rummininad 3 tk, mõõksaba, ancistrus Inpaichthys kerri 4 tk, agamüxid 2tk, emased bettad 2 tk, SAE - Heteropneustes fossilis 3 tk, vikerkalad 2 tk, danio 5 tk, õunateod, neoonid 8tk, danio rerio glo 5 tk


Üles
 [ 38 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver