foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 25 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 21, 2011 12:39 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 26, 2010 11:05
Postitusi: 433
Pildid: 20
Asukoht: Tartu
Hea lahendus oleks kontorilaudadel olev juhtmete "läbiviik"!

Pildil oleva laua tagumises nurgas olev plastmassist rõngas, mis siis käib lahti ja kinni nii palju kui ise soovid nagu on mõned soolatopsid!

Pilt


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 21, 2011 09:16 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Juun 16, 2011 01:57
Postitusi: 9
Asukoht: Tallinn
Siit näeb Marko valgustit /viewtopic.php ... c&start=45
Ei taha mõeldagi, et iga päev söötmiseks sellist kasti transportida:)
Võib olla on kogu valgusti osa akvaariumi eesservast eemal, ütleme nii 10cm ja selle kohale hingedega avatav luuk?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 21, 2011 09:21 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Kasutan samasugust ümmargust luuki. Pool kaant on hingega mida puhastamisel mugav kasutada.
Selline: http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page483.htm


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 21, 2011 10:22 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Sellised luugid söötmise puhul ajavad asja ära, kuid vaja on mõelda ka sellele mismoodi käib akva puhastamine, taimeakva korral ka taimede kärpimine. Olen kasutanud varianti kus akvaariumi kaane ülaosaks on ühtlasi reflektorite rolli täitvad lahtised peeglitükid mida saab ära nihutada või üldse eemaldada. Nii sai kõik asjad tehtud ilma et oleks pidanud kaant maha võtma, paraku on see toimiv vaid siis kui kaane all olevad torud ei täida kogu ruumi ja on liigutatavad. Enamasti tehakse siiski nii et kaant saab kenasti nagu luuki tervikuna ühest küljest üles tõsta.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 21, 2011 11:30 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 26, 2010 11:05
Postitusi: 433
Pildid: 20
Asukoht: Tartu
Selline /404.html kaane variant oleks minu arust üks parimaid, kus siis alumiinium raam ja neetidega PVC plaadid külgedel ning ülevalt lahtine, ainult torude peal võiks reflektor ka ikka olla ja ballastid ma paneks väliskülje külge, mitte sissepoole! Ka see http://www.sigmarjoks.com/main.php?g2_itemId=2898 on väga hea lahendus, kus tugevdusribad on kasti ülemisest äärest natukene allapoole pandud ning seestpoolt on kasti ülemine äär musta silikooniga kaetud ning valgustust saab siis oma äranägemise järgi igat pidi sättida!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 21, 2011 01:09 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
kenno kirjutas:
Selline /404.html kaane variant oleks minu arust üks parimaid,

Selles suhtes olen küll hoopis teist meelt.
Hea konstruktsioon on ntx Arcadia valgustil, raam on akva küljes ning on kergesti eemaldatav, kaane saab lihtsalt üles tõsta, õhk käib igaltpoolt läbi nii et jahutamisega pole probleeemi. Meil küll tahetakse et akvad oleks suletud, sel juhul abiks samasugune konstruktsioon, lihtsalt kaas peaks minema tihedalt vastu akvat.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 21, 2011 02:11 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 26, 2010 11:05
Postitusi: 433
Pildid: 20
Asukoht: Tartu
See mingi Arcadi variant ju mingi disainiime ja kindlasti väga kallis! Mis sellel minu näidatud variandil häda on siis, alumiinium on kerge, et kui puhastad akvat, siis tõstad kaane lihtsalt maha või paned akvaariumi peale toetuma ja vasta akvaariumi tagust seina! Ja saab ka ju kaane teha alumiinium raamiga külge ja väiksed amordid panna veel ja! Lihtsalt materjali suhtes leian, et alumiiniumist raam ja plastiga katta oleks parim, mitte jamada puiduga, nagu paljud teevad ja ka ise proovisin ja head asja sealt ei tulnud!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 21, 2011 02:27 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
kenno kirjutas:
See mingi Arcadi variant ju mingi disainiime ja kindlasti väga kallis!

Tõin selle näiteks läbimõeldud konstruktsioonilahenduse kohta - lihtsalt kinnitatav-eemaldatav raam mille küljes on kaas mida saab mugavalt üles tõsta. Sellist lahendust on ka mitmed iseehitajad rakendanud. Kui mälu ei peta, oli ka ntx käpikul sellise omatehtud konstruktsiooniga valgusti, tõsi, tal käis vastu akvat ilma õhuvaheta.
kenno kirjutas:
Mis sellel minu näidatud variandil häda on siis, alumiinium on kerge, et kui puhastad akvat, siis tõstad kaane lihtsalt maha või paned akvaariumi peale toetuma ja vasta akvaariumi tagust seina!
Vat see ongi viga, ebamugav ju. Küsimus pole materjali valikus vaid konstruktsioonis, on omajagu vahet kas peab kaane pealt maha tõstma ja seda kuhugi toetama või lihtsalt saab kasvõi ühe käega üles tõsta nii et kaas jääb tõstetud olekusse. Loomulikult on see maitse asi, mõni kodanik võib ka öelda et mis tal see ka pole kord nädalas kasvõi neli kruvi lahti keerata et kaant lahti saada, minu jaoks see pole paraku lahendus.
Mul olid 300 liitrisel akval ülaääres pvc plaadid nii et ulatusid klaaskasti äärest ülespoole, nii moodustus sobiv pesa kuhu sai kaaneks lihtsalt plaadid panna (mul peegel, sama lahendust kasutatakse ka plastist vms. materjalist plaatidega). Hea mugav lahti võtta. Lambid olid aga klaasist liistudel lahtiselt nii et sai lihtsalt liigutada. Ka mugav, kuid mitte nii hea konstruktsioon nagu Arcadial. Võrreldes Arcadia lahendusega oli aga ka üks eelis, akva puhastamisel oli siiski akva kenasti valgustatud (ülestõstetud kaas akvat eriti ei valgusta).


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 21, 2011 03:39 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Juun 16, 2011 01:57
Postitusi: 9
Asukoht: Tallinn
Kenno variandil pole häda midagi, väikse akva jaoks täitsa ok. Minu plaan on ca 2m akva ja selle valgustil hoopis teised kabariidid.
Reinu saadetud Arcadi link on suure akva jaoks tõesti hea. Tõstad lampide osa ülesse ja söödad või puhastad.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 22, 2011 10:20 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Juun 16, 2011 01:57
Postitusi: 9
Asukoht: Tallinn
Kaane avamise süsteemi teen umbes sellise: http://album.ee/node/25222259/50278561
Kuna akva jääb toa nurka, siis saan sinna veel lisa kapi tekitada. Kapi raam tuleb ühes tükis koos akva alumise raamiga. Valgusti kinnitan hingedega ülemise kapi külge. Ülemisse kappi paigutan ballastid, võimalkult akva küljeseina lähedale ja igasugu muud akva jaoks vajalikku träni.
Kui kellegil häid ettepanekuid, siis kribage.


Üles
 [ 25 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver