foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 33 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Reede Nov 27, 2015 02:05 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Okt 09, 2015 12:07
Postitusi: 78
Asukoht: Viimsi
Okei, väga tore. Hetkel sellele ühele gupile siis 12 l piisab. Plaani, et tulevikus teist liiki kalu juurde võtta, matsin maha. Pigem otsin eri värvi kas gupisid või mõõksabasid, akvaarium natuke kirkam ja lihtsam hoolitseda. Ostsin gupi jaoks ka vitamiine, soolvette vast tohib ju neid panna, karantiiniakvasse ma mõtlen? Mida rohkem vitamiine, seda tugevam on immuunsus ja seda kiiremini ta ka terveks saab ma loodan. Vaatame, kas siis punn läheb ära :)


Üles
PostitusPostitatud: Reede Nov 27, 2015 05:21 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
Targad mõtted need kõik.

Soolveele tohib ikka vitamiine lisada. Kui kala sööb, siis mageveekalade puhul oleks etem vitamiine lisada otse toidule, mõjub efektiivsemalt, kuna siis sööb kala vitamiinid sisse. Vette lisatuna on mõju väiksem, mageveekalad omastavad neid veest vaid mõningal määral.

_________________
450L taimeakvaarium
Hemigrammus ocellifer
Paracheirodon axelrodi
Trigonostigma heteromorpha
Krevetid


Üles
PostitusPostitatud: Reede Nov 27, 2015 08:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Okt 09, 2015 12:07
Postitusi: 78
Asukoht: Viimsi
Okei, kui suuremasse loomapoodi satun, siis vaatan seal toitu vitamiinidega. Meie loomapood on nii pisike ja valik suht kesine, võtsin seda, mis pakkumisel oli. Sain ka soojendi väikesele akvale 50% soodsamalt, just oli odavmüügi korvi pandud, kuna karp oli muljuda saanud. Minu õnn! Algul tühjas akvas, gupi läks koguaeg põhja istuma, nagu öösiti, kui tuled kustus. Siis kui mõned dekoratsioonid talle viisin ja ühe kännu, mis meil kappi seisma oli pandud, siis hakkas kohe ringi ujuma. Ju siis ei meeldinud tühi akva. Loodame, et punn läheb ruttu ära ja saab teiste juurde tagasi! :)


Üles
PostitusPostitatud: Reede Nov 27, 2015 10:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
sanna911 kirjutas:
Okei, kui suuremasse loomapoodi satun, siis vaatan seal toitu vitamiinidega.


Sera Fishtamin näiteks vitamiin, mida hea toidule peale tilgutada. Seda peaks ka tagasihoidlikumates loomapoodides müügil olema.

_________________
450L taimeakvaarium
Hemigrammus ocellifer
Paracheirodon axelrodi
Trigonostigma heteromorpha
Krevetid


Üles
PostitusPostitatud: Reede Nov 27, 2015 11:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Okt 09, 2015 12:07
Postitusi: 78
Asukoht: Viimsi
Meie poes oli hetkel valik ainult Tetra tooteid. Võtsingi siis Tetra Vitalit. Ma ise ka imestasin, et valik nii kesine oli.
http://www.tetra.net/de/en/aquaristik/t ... etra-vital


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 28, 2015 11:05 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
Anna siis millalgi teada, kas on edusamme soolaraviga.

_________________
450L taimeakvaarium
Hemigrammus ocellifer
Paracheirodon axelrodi
Trigonostigma heteromorpha
Krevetid


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 28, 2015 01:39 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Okt 09, 2015 12:07
Postitusi: 78
Asukoht: Viimsi
Gupi on terve päev istunud peidus, kännu all, mille talle sisustuseks sinna panin. Akvas teistega ujus ju ikka ringi ja suhtles, aga nüüd kuidagi üksik, nagu magaks? Kas võib ka sellest olla, et ta harjunud rutiiniga, hommikul tuli põlema, õhtul tuli kustu. Praegu tal valgustust seal ei ole, nii valge on, kui akendest valgust sisse pääseb. Ega ta üksindusse ära ei sure? :|


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 28, 2015 05:19 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
Ilmselt tunneb end veidi ebaturvaliselt, kuna on üksi. Sestap ongi talle hea luua peidukohti, kus ta saab redutada.

Kaaslased oleksid muidugi talle paremad - gupi ju parvekala ning tunneb end hästi ikka teistega koos. Samas kui ei saa teda ühisakvas pidada soolaravi tõttu, siis mõneks ajaks eraldamine ainus võimalus tema raviks.

Igaks juhuks hoia tal silm peal - pidev peidus kükitamine võib viidata ka tervise halvenemisele. Söötmise ajal jälgi, kas ta sööb isuga (20 min enne ja 20 min peale söötmist hoia tuli põlemas, pimedas kala ei söö). Sel ajal vaata ka, ega tal pole tekkinud mingeid muid ebanormaalseid sümptome käitumises või välimuses.

Kas karantiinakvasse panid vee ühisakvast või kraanist? Kui panid kraanist kogu vee või suurema osa, siis võib olla, et ühisakva ja karantiinakva vee näidud (gh, kh, ph, temperatuur) on väga erinevad ning see põhjustab gupile stressi. Samuti temperatuur - kui seda tõsta korraga rohkem kui kaks-kolm kraadi ööpäevas, võib see kalale stressi tekitada.

_________________
450L taimeakvaarium
Hemigrammus ocellifer
Paracheirodon axelrodi
Trigonostigma heteromorpha
Krevetid


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 28, 2015 08:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Okt 09, 2015 12:07
Postitusi: 78
Asukoht: Viimsi
Sain temast lähemalt kaks pilti teha väikeses akvas. Kui lambi talle sebisin ja tule põlema panin tuli kutt kohe kännu alt välja ja hakkas ringi ujuma. Positiivne seegi. Muna ei muutu hetkeseisuga. Pildi pealt ei ole ikka see, mis otse teda vaadata. Kui põhjas on, siis liigutab ainult ühte uime. Seda, millel muna on, hoiab paigal. Vot teisel pildil, mille lisasin on suurendades veidi hea vaadata ka seda akva peegeldust, seal on seda punni veel näha tagantpoolt vms.


Attachments:
tmp_28665-2015-11-28 19.38.031898392195.jpg
tmp_28665-2015-11-28 19.38.031898392195.jpg [ 292.77 KB | Vaadatud 69 korda ]
tmp_28665-2015-11-28 19.36.571856105879.jpg
tmp_28665-2015-11-28 19.36.571856105879.jpg [ 337.74 KB | Vaadatud 69 korda ]
Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 02, 2015 04:06 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Okt 09, 2015 12:07
Postitusi: 78
Asukoht: Viimsi
Eile sai gupi tagasi teistega ühte akvasse tõstetud. Täna nägin muna see punakat täppi jälle! Ning nüüdseks on muna peale tulnud juurde kaks väiksemat muna. Raske on seletada, kõige suurem muna - selle peal kühm ja selle all väike punn. No muna muna otsa. Parasiit või bakteriaalne?!


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 02, 2015 04:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
Kui on kobar, punn punni peal, siis tõenäoliselt hoopis viirushaigus, lymphocystitis ehk nodular disease ingl.k. Loe siit:

viewtopic.php?f=5&t=36668

_________________
450L taimeakvaarium
Hemigrammus ocellifer
Paracheirodon axelrodi
Trigonostigma heteromorpha
Krevetid


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 02, 2015 08:38 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Okt 09, 2015 12:07
Postitusi: 78
Asukoht: Viimsi
Tead, mul on isegi hea meel, et lõpuks mingigi vastuse sain. Hoian tal hoolikalt silma peal. Teistega ühes akvas on tal kindlasti parem olla, seda näha tema käitumisest. Võib-olla sellest lõi see välja, et mõõksabad teda nt öösiti kiusasid, siis kui ma ise seda ei näinud? Nüüd siis neid enam pole ja peaks nende elu rahulikumalt kulgema. See selgitaks ka, miks tal enne see sabale tekkis, ära kadus ja siis hiljem uime taha.

Ma siin praegu hakkasin mõtlema, et suve lõpus mul oli akvaga probleeme ning pidin kalad kõik välja tõstma suurde tünni (muidugi tegin kõik puhtaks ja sama veega panin nad sinna). Kolm-neli päeva elutsesid seal, kuniks akva korda sain ja siis tõstsin tagasi. Natuke hiljem tekkiski see läbipaistev punn talle sabale, mis aegamööda kadus. Nüüd tal oli see punn uime taga ühtlaselt stabiilne (võtsin ju mõõksabad juurde), tõstsin ta karantiiniakvasse, seal oli ta õnnetu ja ei liikunud eriti ringi vaid passis peidus, tõstsin ta teiste juurde tagasi (mõõksabad olid juba ära akvast). Ja täna siis läks see punn hullemaks. Võib tõesti olla, et stress sedaviisi mõjutab seda punni. Akvas on veenäidud korras, taimed on ka kuhu peituda saab. Sööb, hoiab teistega ühte. Eks nüüd jälgime. Kui loomapoodi uuesti saan minna, siis vaatan Sera fishtamini neile kõigile. Hetkel on Tetra Vital vees. Hoiame siis pöialt!

Danio rahunes ka mul maha, ujub koos emaste gupidega ringi, päris rahulik oli nüüd terve ülejäänud päeva.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Dets 04, 2015 01:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Okt 09, 2015 12:07
Postitusi: 78
Asukoht: Viimsi
Uuendan siis, et kel huvi oli saaks ka teema kohta update'i. Kala on rõõmus, ujub siiani teistega. Ei ole teda karantiiniakvasse pannud veel, ei ole ka Epsom soola vanni veel teinud. Esimene siis puhtalt selle pärast, et punn hakkas minu silma järgi kahanema (ei taha teda karantiiniakvasse pistmisega jälle stressata), teine sellepärast, et olen kodus lõksus hetkel ja ei ole võimalust olnud seda Epsom soola hankima kuskilt.

Danio, kes enne gupisid kiusas, on siiani õnnelik, ujub nendega ringi. Akvas on veel kaks (võib-olla rohkem) tegelast, ei tea kas mõõksabad jõudsid enne ära andmist purtsutada mulle vallisneria vahele paar pojakest või on seda teinud gupid. Igatahes järgneval päeval nad ilmusid ja hetkel veel elavad ja on õnnelikud.

Akvasse sain ka Java Mossi juurde ja kõikidele gupidele väga meeldib, eriti krevettidele.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Dets 04, 2015 04:40 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
sanna911 kirjutas:
punn hakkas minu silma järgi kahanema


Tore kuulda, et kalal parem :D

Millal märkasid punni kahanemist? Karantiinakvas olles? Peale seda? Kas oled midagi muutnud akva veevahetuses, kalade koosluses, nende toitmises, et see võis punni kahanemise põhjuseks olla? Siis ka teistel hea teada :wink:

_________________
450L taimeakvaarium
Hemigrammus ocellifer
Paracheirodon axelrodi
Trigonostigma heteromorpha
Krevetid


Üles
PostitusPostitatud: Reede Dets 04, 2015 08:45 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Okt 09, 2015 12:07
Postitusi: 78
Asukoht: Viimsi
No täna hommikul oli punn silmnähtavalt väiksem, nüüd õhtul oli veel väiksem. Väike hirmutus oli ka, vedeles kaks tundi põhjas mul. Ei tea miks, praegu jälle kõik endine. Panin tuttu, eks näis, mis uus päev toob.

Karantiiniakvas olles ei olnud punnil mingit kahanemist, peale karantiinist välja tõstmist tekkis kaks minipunni veel suurema otsa. Nüüd on see kõige suurem punn kahanema hakanud, ning ta on selline terav. Õhtul pilti teha ei saanud, akvavalgustus jättis pildi peal kala valgeks :| Veevahetuse tegime, mõõksabad (kes võib-olla ka teda kiusasid ja stressi tekitasid) andsin ära, toitu pole muutnud, veele lisasin karantiiniakvasse Tetra Vitalit, veevahetusega uude akvasse samuti kui tagasi tõstsin punniga gupi. Arvan, et punn hakkas kahanema täpselt sellel põhjusel, mida mitte keegi ei tea. Isegi mina, ega punniga gupi :D Eelmine punn saba pealt ju kadus ka põhimõtteliselt üleöö. Hetkel hoian teda veel teistega, et mitte stressata, ilmselgelt on tal teiste juures kindlam olla. :)


Üles
 [ 33 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver