foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 36 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Veelkord eutanaasiast
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 31, 2014 08:10 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
To: KRA. Ühest küljest saan Sinust aru. Oled õrnahingeline loodushuviline, kes ei kannata vaadata kalade surma. Siplemist kuival.Samas eutanaasia alane artikkel pakub igasugu vahendeid.
Kuidas suhtud? Mis on Sinu arust aksepteeritav? Kiirelt asjaga ühele poole ja silma alt ära. Võib mõne hetke seljaga seista - kiire protsess, vääriline märkimaks "humaansuse tase 100%.?
Pole seal humaansusega palju pistmist.

Mina olen ka omatmoodi õrnahingeline " naturalist". Minul hakkab hoopis halb kui selliseid teoseid loen.
Teos on täiesti TARBETUST sadismist ja labasusest "tiine".Kohatut naljagi püütud visata "anonüümsed alkohoolikud""rolls royce ." või kuidas see oligi(keda huvitab leiab üles).
Suht nõme.

Ühesõnaga ülemõtlemisest tulenevat kõrvalprodukti on kogunenud arvestataval määral.

See on lihtsalt minu kui loodussõbra arvamus.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Veelkord eutanaasiast
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 31, 2014 08:26 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Mul enam tõesti pole midagi lisada. Jõudu Reinule millegi mõistlikuma kirjutamisel, kahju ainult et eriti keegi teda aidata ei taha. :(


Üles
 Teema pealkiri: Re: Veelkord eutanaasiast
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 01, 2014 06:37 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Ma olen siiani pannud kalad veega karpi sügavkülma ja arvanud, et asi jonksus ning humaanne. Aga selgub, et polegi? Ise küll mõtlen, et äkki siiski parem moodus, kui kuivale tõmblema jätta. Karbis ta ei siple ja nii ma vähemalt ei näe mis täpsemalt toimub. Küll oleks hea kalale valida anda, mida ta eelistaks. Tegelikult see ka ju sadism - vali endale ise välja meeldiv hukkamisviis.

Räägitakse, et kõige parem on notiga pähe (muide sellist pilti nägin ma kalaturul, kus paagist elusaid lõhesid püüti - ebameeldiv oli vaadata, kuigi tegijad püüdsid seda kenasti võimalikult varjata). Teiseks olen kuulnud kiitvat toda välkkiiret selgroo noaga läbistamist. Selleks peab aga endal hea närv ning käsi olema. Ei saa ju umbes toksida noaga kala selga kuniks lõpuks täkke läheb. Ja nagu ma eelnevalt juba kirjutasin - mis saab siis, kui on suurem kala ja mis veel hullem, kõva "koorega" 50-sentimeetrine pleco näiteks? Too siputab ju hirmsasti ja jõudu on ka parasjagu.

Kui Rein ikka veel viitsib, siis ta võiks ehk täiendada olemasolevat kirjutist. Miskipärast aga tekkis hetkel mõte, et pakutud variantidest valib ju tegelikult akvarist välja, mis talle kõige enam sobib. Või pole nii?

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Veelkord eutanaasiast
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 01, 2014 10:47 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
KRA kirjutas:
Kui Rein ikka veel viitsib, siis ta võiks ehk täiendada olemasolevat kirjutist. Miskipärast aga tekkis hetkel mõte, et pakutud variantidest valib ju tegelikult akvarist välja, mis talle kõige enam sobib. Või pole nii?

Loomulikult on nii. Ja keegi ei ürita siin kohut mõista ega öelda, kuidas kõik peaks tingimusteta tegema - mõte oli pakkuda neile, kes otsivad akvaariumikalade humaanseks hädatapuks sobivat moodust, selles teemas kodus olevate spetsialistide poolt soovitatud lahendusi. Kui keegi arvab, et erialane haridus ega teadustiitlid ei maksa midagi ja ta on sel teemal üksi pädevam kui Ameerika veterinaaride assotsiatsiooni poolt kokkukutsutud spetsialistide konsiilium, siis minugi poolest - meil on vaba maa, igaüks võib arvata, mida tahab. Ja tõesti, minu poolest silgupüüdjad tehku nendega mida tahavad. Marliini- ja haipüügi spetsid polegi veel sõna võtnud, igaks juhuks ütlen ette ära, et ka nende tegemisi pole plaanis siin lahkama hakata. Loomulikult on mul sel teemal oma arvamus, aga see ei tähenda, et ma peaks siin kedagi hakkama oma "usku" pöörama.
Sellega on minu jaoks teema ammendunud. Kui tekib aega ja tahtmist, panen sel teemal materjali kokku ja siis igaüks ise vaatab, kas tulemus on tema jaoks kasutuskõlblik või ta teab ise paremini. Hetkel aga pole selleks ei aega ega ka tuju.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri: Re: Veelkord eutanaasiast
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 15, 2014 09:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 25, 2009 10:31
Postitusi: 506
Asukoht: Tallinn/Laagri
Kas keegi teab, miks troopiliste kalade puhul sujuv aga suhteliselt kiire jahutamine jääkapis ei ole aktsepteeritavate meetodite hulgas?
Mulle iseenesest tundub see kõige õigem/eetilisem/valutum/humaansem eutanaasia variant.

Kalad on kõigusoojased organismid ja seega nende elutegevuse intensiivsus sõltub otseselt neid ümbritseva keskkonna temperatuurist.
Suhteliselt sujuv ja kiire aga siiski mitte hüppeline temperatuuri langetamine aeglustab sujuvalt kala ainevahetust kuni selle lõpliku peatumiseni.
Sujuv temperatuurilangetamine ei saa olla valus. Temperatuurilangetamine on iseenesest taju ja aistinguid tuimestav.
Miks see siis ikkagi ei sobi?


Üles
 Teema pealkiri: Re: Veelkord eutanaasiast
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 15, 2014 07:02 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Ma olen, Silver, samamoodi mõelnud.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 [ 36 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver