foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 45 postitust ]  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Planaria hävitamine
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 24, 2010 10:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 12, 2009 08:49
Postitusi: 194
Pildid: 2
Asukoht: Kohila
Hiljuti avastasin akvaariumit puhastades kivide alt mingid lameusse meenutavad tüübid. Korjasin ära ja mõtlesin et veel vist muretsema ei peaks. Nüüd avastasin et neid on juba suhteliselt palju (kiirel lugemisel leidis neid oma 10tk klaasi pealt.
Akva on 28l nano taime akva koos tigude, krevettide, otode ja daniotega.
Kas asja pärast tuleb hakata muretsema või kaovad nad varsti ise ära?

Pilt

Pilt

_________________
300l guraamid barbused corydorased ancistrused danio margaritatused sebra bootiad siiami vetikasööja
100l danio margaritatused otod corydoras pygmaeus bettad krevetid teod
10l danio margaritatused krevetid teod


Viimati muutis Amigone, Esmaspäev Juun 21, 2010 03:48, muudetud 2 korda kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 24, 2010 10:31 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
P6lts kommenteerib äkki.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 24, 2010 10:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 12, 2009 08:49
Postitusi: 194
Pildid: 2
Asukoht: Kohila
Tuleb jälle üks ise küsin ise vastan teema. Igatahes suure tõenäosusega on tegu "Planariaga" http://en.wikipedia.org/wiki/Planarian Olen viimasel ajal täheldanud ka krevettide juurdekasvu vähenemist mis ilmselt on korrellatsioonis nende vohamisega.
Aga nendest lahti saamisel oleks ikkagi nõuannet tarvis.

_________________
300l guraamid barbused corydorased ancistrused danio margaritatused sebra bootiad siiami vetikasööja
100l danio margaritatused otod corydoras pygmaeus bettad krevetid teod
10l danio margaritatused krevetid teod


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 24, 2010 11:56 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 12, 2010 08:56
Postitusi: 590
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Ja sul kalad ei söö neid ?
Mul tegin neoonid akva klaasid ühe päevaga puhtaks kui akvasse said, enam pole neid ussikesi olnud.
Mul oli akva käigus tükk aega ilma kaladeta ja siis sai tigudele süüa panudud, panin tähele, et kui teod rohkem süüa said tekkis ka neid ussikesi rohkem. Seega ma ei oska muud soovitada kui toida vähem, siis peaks need ussikesed lihtsalt ära nälgima.

_________________
180L: JBL CP e1502,LED,CO2,UV-C; kalad
100L: JBL CP e902,LED,UV-C; gupid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 24, 2010 03:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 12, 2009 08:49
Postitusi: 194
Pildid: 2
Asukoht: Kohila
Söömise kohapealt niipalju, et need elukad liiguvad valguse eest minema. Lõunaks on juba kõik kadunud, ning suuremad on isegi üle cm pikkused ja minu pisikesed 2,5 cm daniod neid endale ilmselt suhu ei mahuta ja taimtoidulised otod ka neid ilmselgelt ei söö.

Toitmise kohapealt olen vist küll natuke rohkem kui vaja andnud otodele ja krevettidele. Aga nii väikseid koguseid on niigi väga raske doseerida. Tabletti rohkem kui neljaks on juba väga raske murda.

_________________
300l guraamid barbused corydorased ancistrused danio margaritatused sebra bootiad siiami vetikasööja
100l danio margaritatused otod corydoras pygmaeus bettad krevetid teod
10l danio margaritatused krevetid teod


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 24, 2010 06:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 12, 2010 08:56
Postitusi: 590
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Osad saad ära korjata klaasi pealt kui tuled kustunud juba on ja anna harvem süüa, ehk siis saad lahti või vähemalt jääb neid vähemaks. Tõmba neid näiteks kas lapiga või selle vetika kraabitsaga ära.
Ma ei tea kuidas daniodega on, võib-olla nad pole lihtsalt nii liha maiad, neoonid saavad enda pikkusest vihmaussist ka jagu :D

_________________
180L: JBL CP e1502,LED,CO2,UV-C; kalad
100L: JBL CP e902,LED,UV-C; gupid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 24, 2010 08:26 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Lameuss neh. Väga head pildid :)
Lahti saamise kohta ei oska ma ka eriti midagi paremat soovitada, kui et sul on nende jaoks liiga palju söögipoolist saadaval. Ega nad iseenesest midagi hullu sul seal korda ei saada, lihtsalt mõnele võibolla ebameeldivad vaadata.
Teoorias võiks teosööjad teod neid ka äkki toiduks tarvitada ja kaladest paradiisikalad. Siiski nii väikesesse akvaariumisse kedagi juurde tuua, kes neid sööks, ei ole kõige parem lahendus.

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 24, 2010 09:01 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Super pildid! Mul samad loomad! Ühes kellegi poolt algatatud alafoorumis kurtsin, et mul ka miski ukerdab akvas ringi. Siis ma selge vastuseni ei jõudnudki, sest väljusin algataja teemast, sain pisut tõrelda ning ei osanud ka end korrektselt väljendada. Otsisin põhjust, kust selline nälkjas tuleb. Esineb ta mul ainult triitonite akvas. Alguses arvasin, et mõni söök toob munad endaga kaasa ja uusi taimi pole ka juurde toonud. Triitonite juures on mul kollased õunateod. Noid ei paista too kraam huvitavat. Ka mitte triitoneid. Kuis neist lahti saada? Kas tõesti äkki Anatome Helena võiks päästa? Kas nad kahjustavad ka vett? Kui arvestada, et on nälkjad, kas siis nad siis ajavad ka pH alla nagu teod?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 24, 2010 09:08 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
See, et Anatome helena neid süüa võiks on puhtalt mu enda mõte, aga seda ei tohiks olla raske katseliselt kindlaks teha:)

Teiseks tahaks öelda, et lameussid ei ole üldse kuidagi sugulased tigudega ega nälkjatega, kuigi viimastega mingi sarnasus tõesti on :)

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 25, 2010 12:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 12, 2009 08:49
Postitusi: 194
Pildid: 2
Asukoht: Kohila
kokkuvõtvalt siis, et päritolu on teadmata. Internetist leidsin vihjeid, et võib sattuda kalatoiduga (nii elus kui kuivotiduga) või näiteks kehvasti pestud kurgiga. Võtavad võimust kui on liiga palju toitu kättesaadaval. Ei tee midagi halba. Kuuluvad lihtsalt mu akvaariumi ökosüsteemi.

Aga ega nad just eriti ilus vaatepilt pole, arvestades et enamus nende suguvendi on parasiidid siis tekib automaatne assotsiatsioon kellegi pahaga.

Tänud info eest. Üksi arvamine on alati kehvem kui koos arvamine =).

_________________
300l guraamid barbused corydorased ancistrused danio margaritatused sebra bootiad siiami vetikasööja
100l danio margaritatused otod corydoras pygmaeus bettad krevetid teod
10l danio margaritatused krevetid teod


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 26, 2010 01:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Apr 14, 2008 09:29
Postitusi: 22
Asukoht: põlva
Avastasin ka enda 325l ilmelt samad tegelased, aga minul nad klaasi peal ei liigu,ainult suurte kivide all ja pinnases. Arvatavasti sain nad ka siis kuiv- või külmutadud toiduga. Mul akvas 30 C . Proovin ka siis toidu koguseid vähendada, vaatab... Kui kellelgi häid tulemusi nendest lahti saamisel, andke teada.

http://picasaweb.google.com/grete008/Us ... 1819969890


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 28, 2010 11:20 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 12, 2009 08:49
Postitusi: 194
Pildid: 2
Asukoht: Kohila
leidsin internetis otsides veel sellise huvitava artikli:
http://www.fshfanatic.com/?p=134
tuleb välja et planaariat saab hävitada väga edukalt koertele ja kassidele mõeldud ussirohuga väga väikestes kogustes (0,6 ppm). Artiklis on mainitud ravimit nimega fenbendazole mida on soovitatud annustada 0,1 grammi ~40l vee kohta

Ja veel üks artikkel nende kohta
http://www.aquarticles.com/articles/man ... Worms.html

_________________
300l guraamid barbused corydorased ancistrused danio margaritatused sebra bootiad siiami vetikasööja
100l danio margaritatused otod corydoras pygmaeus bettad krevetid teod
10l danio margaritatused krevetid teod


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 29, 2010 08:20 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 19, 2009 07:25
Postitusi: 292
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn; 53491781
Avastasin endalgi sellised tegelased. Päris nõmedad. Fenbendazole...On seda kusagil saada ka? Või veel mõnda soovitust?

_________________
"elu nagu hernes"



120;65;35


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 29, 2010 09:41 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Minul elavad nood lameussid ainult triitoni akvas. Triitoneid söödan hetkel juba pikemat aega ainult kas sääsevastete või külmutatud vihmaussidega. Vahest ka ülessulatatud krabid. Kunagi oli aeg, kus veidi pudistasin neile ka mingit kilpkonna sööki. Miskipärast tundub, et ka äkki tollest hetkest lameussdi?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 29, 2010 09:49 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Paneks siia lingi foorumist ühest umbes taolisest arutelust. Alguses on küll teine teema, aga lõpp läheb tänu minule lameussidele, mille eest ma ka nuhelda sain! Loodan, et tolle teema algataja siiski abi sai ja andestab mulle teema solkimise.

/varia/20586/index.html


Üles
 [ 45 postitust ]  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver