foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 25 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: imelik avastus...
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 18, 2010 08:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Dets 20, 2009 03:15
Postitusi: 128
Pildid: 2
Asukoht: Pärnu
pöördun siis targemate poole oma murega...nimelt siis akvaariumis kännu-,kivide-,filtri pealt ja peaaegu igalt poolt leidub selliseid millimeetri pikkuseid valgete udemete kogumeid,kolooniaid... tekkisid paar päeva tagasi... targemate poole pöördun sellepärast ,et täna märkasin,et nad reageerivad välisärritustele,seega tõmbuvad kokku/peitu kui neid ärritada,ise need kogumid ringi ei liigu...
sooviks siis infot: millega tegu,kuidas lahti saada,kas mõjuvad kahjulikult millelegi,kellelegi?


Viimati muutis harrastaja:), Neljapäev Mär 18, 2010 11:14, muudetud 5 korda kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 18, 2010 08:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 03, 2006 12:49
Postitusi: 181
Asukoht: Eesti
Minu arust on need keriloomad. Mul ka kunagi ühes akvaariumis olid sellised klaasi peal väikeste kobaratena. Mikroskoobi all nägid nad välja nagu väikesed tromboonid või lehtrid, ripsmed ääres. Ma arvan, et kahju nad ei tee. Pikapeale, kui bakterid söödud, nad kaovad ära.

Edit: Võimalik, et need on hoopis ripsloomad, vähemalt näevad sellised välja: http://et.wikipedia.org/wiki/Pilt:Haeckel_Ciliata.jpg


Viimati muutis batsill, Neljapäev Mär 18, 2010 09:00, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri: Avastus
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 18, 2010 08:55 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Ma tahaks kangesti pilti näha! Mul nihverdavad ringi mingid limukalised. Nagu tigu, aga ilma koopata ja tillemad. Nälkjad vist. Millest nood tulevad? Batsill, äkki see Sinu teema?


Viimati muutis KRA, Neljapäev Mär 18, 2010 08:58, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 18, 2010 08:56 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Dets 20, 2009 03:15
Postitusi: 128
Pildid: 2
Asukoht: Pärnu
tundub küll et samad elukad jah,mida kasutaja batsill kirjeldas... aga mis võiks olla nende tekkepõhjus? kas äkki see et ma lisasin seda filtersarti natukene liiga palju....


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 18, 2010 08:59 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Dets 20, 2009 03:15
Postitusi: 128
Pildid: 2
Asukoht: Pärnu
ma arvan et ma ei saa neid pildile..nii pisikesed ja fotokas ei ole teab mis...:) aga ise nad niimoodi ringi ei liigu,lihtsalt need kogumikud hõljuvad seal, kännu või mille iganes, küljes...ja ärritustele tõmbuvad kokku ja siis varsti jälle "puhevil"


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 18, 2010 09:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 03, 2006 12:49
Postitusi: 181
Asukoht: Eesti
KRA, äkki mõtled neid valgeid ussikesi? Minu arust on nad päris toredad ja kedagi ei hammusta.


Üles
 Teema pealkiri: Avastus
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 18, 2010 09:01 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Käitumiselt meenutavad mereakvaariumi elanikke! See muidugi nonsens.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 18, 2010 09:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 03, 2006 12:49
Postitusi: 181
Asukoht: Eesti
harrastaja:) kirjutas:
tundub küll et samad elukad jah,mida kasutaja batsill kirjeldas... aga mis võiks olla nende tekkepõhjus? kas äkki see et ma lisasin seda filtersarti natukene liiga palju....

See on mingi bakterite värk? Arvata on, et see maitseb neile hästi.


Üles
 Teema pealkiri: Avastus
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 18, 2010 09:08 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Ei ole valged, pruunid on. Täpselt nagu nälkjad põllul, aga oluliselt väiksemad. Kui pilti tahad, siis pead ootama laupäevani, kui on järgmine akvaariumi puhastus. Ja mine tea, kas pildile saangi. Nii väiksed on ja fotokas kehv. Saak on ka paiguti erinev - kord rohkem, kord vähem, kord suuremad, kord väiksemad. Käisin ka kalapooodides kekkamas ning näitamas, mis koduloomad mul veel on, kuid keegi ei osanud midagi tarka öelda. Arvati et äkki toidust ja toidu ülejääkidest. Tühjast kohast ju midagi ei teki. Enne peaks ikka mingi muna kusagil olema. Äkki mingis kuivtoidus?

Mingeid valgeid mini-mini-siperdisi olen ka näinud, aga vähe. Neid hetkel pole.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 18, 2010 09:11 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Dets 20, 2009 03:15
Postitusi: 128
Pildid: 2
Asukoht: Pärnu
see nagu jah mingi vedelik, bakterite kooslus, mis aitab käivitavas akvaariumis kasulike bakterite kooslust luua...
muide pildid ka kohe albumisse vartsi...nendest "tuustitest"


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 18, 2010 09:31 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Need väiksed valged kolooniad võiks vabalt ripsloomad olla küll. Vorticellal on isegi selline tore eestikeelne nimi nagu vesikelluke.

KRA, kui sul on midagi sellist, siis on tegemist lameussidega. Akvaariumisse tõenäoliselt sattunud kunagi elustoiduga, kui neil piisavalt süüa on, siis võib arvukus mingil hetkel plahvatada nagu prügitigudegagi.
Pilt

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri: Avastus
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 18, 2010 09:52 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Ma ei mäleta, et oleks andnud triitonitele elustoitu. Pole suuteline elusat vihmaussi tükeldama. Nad on saanud külmutatud sääsevastseid ja krõbinaid. Nende limukite suurus ning kogus vaheldub. Viimasel ajal on väiksemad ja vähem. Kahtlustan ikkagi mingi kuivtoiduga saamist. Ostsin kord mingi kilpkonna söögi, kus olid sipelga munad ja muud staffi. Äkki sealt.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 18, 2010 10:07 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 10, 2009 09:44
Postitusi: 35
Pildid: 0
Asukoht: London
Need ainuraksed võivad äkki külmutatud toidu sees ka elus püsida. Elutegevus aeglustub ja magavad kuni vette saavad ja üles sulavad.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 18, 2010 10:56 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Dets 20, 2009 03:15
Postitusi: 128
Pildid: 2
Asukoht: Pärnu
aga siis nagu ma aru saan ,need liikuvad tuustikud toituvad siis bakteritest jah?olgu nad siis ripsloomad,viburloomad,või keriloomad...
aga kuidas tegutseda siis,lasta olla ja vaadata kas kaovad ära (kaladele jm. tunduvad nad ohutud) või üritada mingil moel neist vabanemisprotsessi kiirendada??? ( ...kas näiteks söefiltrit kasutada ei teeks halba?ja kiirendaks nende kadumist,või pole kasu sellest,?ei tahaks nagu ilma asjata söefiltrit panna ,kuna siis ka kasulikud ained kadunud veest) või mingit ainet vette lisada?


Üles
 Teema pealkiri: Avastus
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 18, 2010 11:04 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
REAGEERING TOSKALE. Kipun olema Sooga ühel arvamusel. Kui näiteks artemiat "toodetakse" külmutatud marjast, siis võib see tõene olla. Ja kui edasi fantaseerides minna filmide ja muumiate juurde, siis...!


Üles
 [ 25 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver