foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 36 postitust ]  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 04, 2006 09:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Apr 04, 2006 09:43
Postitusi: 16
Asukoht: Keila
Olen täiesti võhik akvaariumi alal. Kunagi sai peetud küll mõnda neoontetrat ja 2 põhjakoristajat 3 liitrilises purgis, aga see oli nii aastaid tagasi ja siis ei olnud isegi poe müüjal aimu kaladest.
Nüüd tahaksin osta endale akvaariumi. Mitte väga suure. Käisin täna rock al mares kalakese poes. Seal oli mingi hinnakiri akvaariumitest mille hind sisaldas ka valgustust ja filtrit ja soojusregulaatorit. Hinnaga olen arvestanud alla 2500.-
Kui suure akvaariumi ma selle eest saaksin?
Soov oleks sisse võtta 1 põhjakoristaja, 1 tigu (või 2 põhjakoristajat/tigu), kuskil 6 neoontetrat (või rohkem) ja mõni kalake veel, kes selle kupatusega kokku sobiks. Kalade nimetusi ma ei tea, aga ma nägin täna seal kalakese poes neoontetrade akvaariumis ühte meeletult kaunist kala, kelle saba oli sama suur kui ta ise ja see oli nii värviline ja kaunis, et...Jäin kohe pikalt vaatama.
Usun et kuna ta oli samas akvaariumis siis peaks ta sobima.
Aga mida ma peaksin ostma et hooldada akvaariumit? Kuidas vett vahetada, mis asi on pH ja kuidas seda jälgida? temperatuur? Vee pehmendid jne?

_________________
Loomad on meie ümber ja meie sees.. Nad on igalpool...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 04, 2006 10:19 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Nov 29, 2005 12:08
Postitusi: 175
Asukoht: Tallinn
Enne soovitaks tutvuda nende artiklitega
/article_view. ... fldAuto=16
/article_view. ... fldAuto=16
Kalade soetamisel peaksid arvestama nendele vajaliku temperatuuri, pH ja muude näitude kokkusobivusel.
Arvatavasti nägid sa kalakeses seda kala http://www.aquahobby.com/gallery/e_betta.php. Nad on seal poes igasse võimalikku akvaariumisse üksinda pandud, kuna 2 seda liiki isast kala koos olla ei saa.
2500 kr eest saaksid sa nt 80-110 liitrise juweli stardika, kui poes eraldi komplekteerima hakata, tuleks akvaarium nõka kallim. Tehnika rubriigis on juweli akvadest ka kirjutatud, soovitan läbi lugeda, saad positiivsed ja negatiivsed küljed ka teada.

edu

_________________
180 liitrit kuldkaladega
105 liitrit barbustega


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 04, 2006 10:46 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Apr 04, 2006 09:43
Postitusi: 16
Asukoht: Keila
Kahjuks ei näe ma pilti ega mingit teksti kalast..
Hakkan homme uurima, lihtsalt mul pole mitte õrna aimugi, et kust otsast üldse alustada.
Uurisin seda foorumit kaa, aga vastuseid oma küsimustele ma siiski ei saanud.

_________________
Loomad on meie ümber ja meie sees.. Nad on igalpool...


Üles
 Teema pealkiri: Akvadest
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 04, 2006 10:58 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 18, 2006 02:31
Postitusi: 13
Asukoht: Tallinn
Andke mulle andeks aga minu Juwel Rio 180 oli Mulla tänaval 1000 krooni odavam kui kalakeses (3500 Mullas 4500 vastu Kalakeses).
Seega - soovitaks tutvuda akvade hindadega erinevates poodides.

_________________
Juwel Rio 180; 10-nene jõuk Sumatra Barbuseid; 2 thoracatumit, 2 lendavat rebast


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 04, 2006 11:00 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
loomasõber kirjutas:
Kahjuks ei näe ma pilti ega mingit teksti kalast..

Pakutud viidale lipsas Trinzul lõppu juurde täiendav punkt, mõeldi ilmselt http://www.aquahobby.com/gallery/e_betta.php . Pisut paremagi jutu leiad aadressilt http://freshaquarium.about.com/cs/anaba ... /betta.htm
Ja enne akva ostmist soovitaks küll käia pisut kalapoodides ringi - akvade tegumoed on tiba erinevad, hinnad kah. Ja kui pakutav hästi ei sobi siis Kadrioru meistritelt võid tellida täpselt sellises mõõdus akva nagu tahad koos vastava tehnikaga, tulemus soodsam kah kui poeakvadel kuid enne tellimist tasuks vaadata nende eelnevaid töid - nagu öeldud maitsed on erinevad ja igaühele ei tarvitse meeldida, kaane konstruktsioon on neil lihtsam kui poeakvadel.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 05, 2006 03:21 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Apr 04, 2006 09:43
Postitusi: 16
Asukoht: Keila
Käisin täna möödaminnes ka laguunis lihtsalt vaatamas et mida nemad pakuvad.
Seal nägin üht sedasama (vist oli siis jällegi tegu Juwel) akvaariumit. Liitriteks ütles ta vist 48..
Hind oli kuskil veidi üle 1500.- koos soojenduse, valgustuse ja pumbaga..
Kas 48 liitrit piisaks, kui tahaksin võtta ühe selle kalla mille pilti ennem näidati ja mõned gupid või muud sorti kalad ja ülejäänud siis neoonid ehk.
Ja põhjakoristaja koos teoga.
Lihtsalt siis tean orienteeruda liitrite vaatamises, et kas vähe või palju. Mulle küll tundus see 48 liitrit paras olevat..
Ja millega siis lõpuks põhjakive koristatakse? Sest vett vahetatakse vist osade kauppa, aga kive ja muud träna ei hakka ju välja võtma.
Kui tihti võiks ka kivid üle pesta korralikult ja millega neid vahepeal puhastada?
Ja kas nende kaladega oleksid sobilikumad kunst- või elustaimed?
Lisaks kuidas ma reguleerin pH taseme ja mis on nende kalade puhul sobilik pH?
Veel üks väga loll küsimus minumeelest, aga kuidas soojendada vett?
Et ta oleks akvaariumis näiteks koguaeg +25'?
Ja mis on vajalik temperatuur nendel kaladel?

_________________
Loomad on meie ümber ja meie sees.. Nad on igalpool...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 05, 2006 04:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Aug 21, 2005 04:04
Postitusi: 391
Asukoht: Saku
loomasõber kirjutas:
Käisin täna möödaminnes ka laguunis lihtsalt vaatamas et mida nemad pakuvad.
Seal nägin üht sedasama (vist oli siis jällegi tegu Juwel) akvaariumit. Liitriteks ütles ta vist 48..
Hind oli kuskil veidi üle 1500.- koos soojenduse, valgustuse ja pumbaga..
Kas 48 liitrit piisaks, kui tahaksin võtta ühe selle kalla mille pilti ennem näidati ja mõned gupid või muud sorti kalad ja ülejäänud siis neoonid ehk.
Ja põhjakoristaja koos teoga.
Lihtsalt siis tean orienteeruda liitrite vaatamises, et kas vähe või palju. Mulle küll tundus see 48 liitrit paras olevat..
Ja millega siis lõpuks põhjakive koristatakse? Sest vett vahetatakse vist osade kauppa, aga kive ja muud träna ei hakka ju välja võtma.
Kui tihti võiks ka kivid üle pesta korralikult ja millega neid vahepeal puhastada?
Ja kas nende kaladega oleksid sobilikumad kunst- või elustaimed?
Lisaks kuidas ma reguleerin pH taseme ja mis on nende kalade puhul sobilik pH?
Veel üks väga loll küsimus minumeelest, aga kuidas soojendada vett?
Et ta oleks akvaariumis näiteks koguaeg +25'?
Ja mis on vajalik temperatuur nendel kaladel?

Nats väike.
Juweli akvaariumeid ei ole 48l, alates 54l on.
Ja selle raha eest saaksid Sa u 100l akvaariumi, koos valgustuse ( ja muideks parema) võib- olla peaksid 500.- juurde panema, kuid 100l on ikka parem, kui 48l vms.
Vett saad soojaks soojendajaga, mis on juweli stardipaketis olemas, regulaator hoiab sobiva temperatuuri.
Päris taimed ikka paremad.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 05, 2006 04:28 
Moderator

Liitunud: Kolmapäev Jaan 25, 2006 01:18
Postitusi: 705
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Mine käi ka Lauteri loomapoes, seal peaks ka päris suur valik akvasid olema.
Võta ikka nii suur akva kui saad ja pärast avastad ikka et oleks võinud veel suurema võtta. Räägitakse, et suuremat akvat pidavat isegi lihtsam puhtana hoida, kui väikest, Ja kui kalad juba akvas, siis leiad ikka veel huvitavaid, kalu, keda tahaksid, aga kui akva väike siis :(
Kui akva ostad, siis päris kindlasti pakutakse sulle ka põhjakruusa ja muud träni - ära võta. Ehitusmaterjalide poest saad ehitusliiva või graniidikildu tunduvalt odavamalt ning kevad varsti käes, saad ise ka loodusest kivikesi/liiva korjata (liiv ja kivid tuleb ikka läbi pesta ja keeta).
Akva ostmisel vaata ka mõõtmeid: pikkus, laius, kõrgus. Näiteks Juveli 80l, 96l ja 112l akvade pikem külg on kõigil 80cm. Liitrite vahe tuleb akva kõrgusest (80-ne 5 cm madalam teistest) ja lühema külje pikkusest (112l ~ 5 cm laiem teistest) Sulle silmailu ja kaladele ujumisruumi pakub ikka pikim külg :)
Soovitaks ikka elustaimi, aitavad akvas tasakaalu säilitada.
Vett soendab soojenduspulk (see on paljudel akvakomplektidel kohe kaasas).
Kalad vaata sellised, kellele sobib vesi PH 7 - 8 - selline see vesi meil on. Sinu poolt eelkirjeldatud kaladele peaks see PH tase sobima küll

PS. Arvesta ikka, et alul ostad akva ja paned sinna liiva/kivid sisse ja kalad ostad vähemalt 1 kuu hiljem, mitte et tuled poest akvaarium pappkastis ja kalad kilekotis

Jõudu sulle akva otsimisel


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 05, 2006 04:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Apr 04, 2006 09:43
Postitusi: 16
Asukoht: Keila
Kui suur see 100l akva on oma mõõtmetelt?
Tegelikult tahan osta akvaariumi alles suvel, siis kui tööle lähen ja palka saan.. Kuid uurin võimalikult varakult kõik ära, et siis poleks enam kiirustamist ega muretsemist..
Mis võiks olla akvaariumi aluseks?
Kas näiteks telekalaud (kandiline) sobiks selleks? Lugesin siitsamast foorumist ühest minule antud lingist, et 100l akva võib kaaluda kuskil 180kg. Kas telekalaud peaks kaalule vastu?
Seal oli veel kirjas, et ehk peaks põrandat kaa toestama veel.. Aga ma elan ju 2. korrusel, kuidas ma siis peaksin seda veel tegema.. :shock:
Aga ehk piisab esialgu 50l. ka?

_________________
Loomad on meie ümber ja meie sees.. Nad on igalpool...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 05, 2006 04:37 
Moderator

Liitunud: Kolmapäev Jaan 25, 2006 01:18
Postitusi: 705
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Mine käi ka Lauteri loomapoes, seal peaks ka päris suur valik akvasid olema.
Võta ikka nii suur akva kui saad ja pärast avastad ikka et oleks võinud veel suurema võtta. Räägitakse, et suuremat akvat pidavat isegi lihtsam puhtana hoida, kui väikest, Ja kui kalad juba akvas, siis leiad ikka veel huvitavaid, kalu, keda tahaksid, aga kui akva väike siis :(
Kui akva ostad, siis päris kindlasti pakutakse sulle ka põhjakruusa ja muud träni - ära võta. Ehitusmaterjalide poest saad ehitusliiva või graniidikildu tunduvalt odavamalt ning kevad varsti käes, saad ise ka loodusest kivikesi/liiva korjata (liiv ja kivid tuleb ikka läbi pesta ja keeta).
Akva ostmisel vaata ka mõõtmeid: pikkus, laius, kõrgus. Näiteks Juveli 80l, 96l ja 112l akvade pikem külg on kõigil 80cm. Liitrite vahe tuleb akva kõrgusest (80-ne 5 cm madalam teistest) ja lühema külje pikkusest (112l ~ 5 cm laiem teistest) Sulle silmailu ja kaladele ujumisruumi pakub ikka pikim külg :)
Soovitaks ikka elustaimi, aitavad akvas tasakaalu säilitada.
Vett soendab soojenduspulk (see on paljudel akvakomplektidel kohe kaasas).
Kalad vaata sellised, kellele sobib vesi PH 7 - 8 - selline see vesi meil on. Sinu poolt eelkirjeldatud kaladele peaks see PH tase sobima küll

PS. Arvesta ikka, et alul ostad akva ja paned sinna liiva/kivid sisse ja kalad ostad vähemalt 1 kuu hiljem, mitte et tuled poest akvaarium pappkastis ja kalad kilekotis

Jõudu sulle akva otsimisel


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 05, 2006 04:59 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mai 18, 2005 04:04
Postitusi: 328
Asukoht: Tartu
Ma soovitaksin alustuseks >30l kandilist akvaariumit. sinna sisse kruus, mõned kergesti kasvavad taimed, 5 neooni, üks tapluskala ja õunatigu. Lisaks veel vajalik tehnika, ning oledki ühe korraliku akva omanik!

Veevahetus käib suhteliselt lihtsalt. Väikesele akvaariumile sobib nii 1cm läbimõõduga veidi üle meetri pikkune soovitatavalt läbipaistev voolik. (sifoon väikesele akvaariumile peaks maksma alla 50.- (neil võib peale vooliku lisajubinaid olla, aga neile ma kasutust ei leidnud (v.a. kui sa soetad pumbaga sifooni))). Korraga vahetatakse akvaariumist 20% ringis.

Muidugi, enne vee akvaariumi panemist (k.a. sissetöötamisel(kas see etapp on juba selge?) võiks teha sellele testid ((100.- ringis) kindlasti tuleb teha pH(tegelikult peaksid seda juba teadma), Kh(karedus niisiis. soovitan osta Sera Kh/Gh), No3(nitraat)) teha. Tulemuste põhjal saad sa hinnata, kas su veele on akva jaoks keemiat lisada.

_________________
:/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 05, 2006 05:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Apr 04, 2006 09:43
Postitusi: 16
Asukoht: Keila
saurlygien kirjutas:
Ma soovitaksin alustuseks >30l kandilist akvaariumit. sinna sisse kruus, mõned kergesti kasvavad taimed, 5 neooni, üks tapluskala ja õunatigu. Lisaks veel vajalik tehnika, ning oledki ühe korraliku akva omanik!

Veevahetus käib suhteliselt lihtsalt. Väikesele akvaariumile sobib nii 1cm läbimõõduga veidi üle meetri pikkune soovitatavalt läbipaistev voolik. (sifoon väikesele akvaariumile peaks maksma alla 50.- (neil võib peale vooliku lisajubinaid olla, aga neile ma kasutust ei leidnud (v.a. kui sa soetad pumbaga sifooni))). Korraga vahetatakse akvaariumist 20% ringis.

Muidugi, enne vee akvaariumi panemist (k.a. sissetöötamisel(kas see etapp on juba selge?) võiks teha sellele testid ((100.- ringis) kindlasti tuleb teha pH(tegelikult peaksid seda juba teadma), Kh(karedus niisiis. soovitan osta Sera Kh/Gh), No3(nitraat)) teha. Tulemuste põhjal saad sa hinnata, kas su veele on akva jaoks keemiat lisada.

No olen veel võhiklikum, kui arvata oskasin :oops:
Tean vaid seda, et enne kalade toomist peab jah akva olema olemas ikka ja vesi seisnud mingi aeg.
Akvat tahan endale muretseda alles suvel.. Aga enne seda tahan teha eeluurimist.
Kus ma saaksin teha veele teste?
Kas siis telekaalus sobiks või ei sobiks ütleme kuskil 80-100l akvale aluseks, või peaks ostma eraldi aluse kohe?
Kindlasti saab infot ka kalapoodidest, eks? Noh, et kuidas täpselt toimida jne. Aga milline pood oleks kõige usaldusväärsem mulle kohapeal asju seletama ja näitama ning oskaks kalu komplekteerida akvasse?
Sest kalade komplekteerimine on suht võimatu netis, sest ma ei tunne ühtegi kalaliiki peale põhjakoristaja, gupide ja neoonide..
Aga igaüks on olnud kord algaja, eks?

_________________
Loomad on meie ümber ja meie sees.. Nad on igalpool...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 05, 2006 07:38 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 12, 2005 01:35
Postitusi: 455
Asukoht: Tallinn
Saurlygien ajas asja pisut keeruliseks jah ja umbes 30 liitrisega võid paar kuud ju mängida aga püsiakvaks küll eriti ei sobi. 56 liitrisel pole ju esialgselt midagi viga ja vast kannatab pidada küll, et siis nagu asja kaaluda ja kui huvi peaks suuremaks minema ja mõni väga armas kala ei taha enam ära mahtuda siis otsustada kas minna suurema peale üle. Kruus põhja, vesi sisse, kindlasti elustaimed(vaata ära anda rubriiki), soendaja u.24 kraadi peale ja filter tööle. Ahjaa kaan ka ikka koos valgustusega peale. Valgustust hoiad regulaarselt 10-12 tundi ööpäevas sees ja valmistud ette, et lähima paari nädala jooksul, läheb su vesi üpris ... #-o ei tasu aga ennast häirida lasta ja kannatada see aeg ära. Ülihea variant oleks kui saaksid kelleltki mingise kolmeliitrise purgiga sissetöötanud akvavett. Hoiab tükk jama ära ja asi stabiliseerub kiiremini. Kui vesi nädalat kolm seisnud ja silmaga vaadates ilus ja selge ja lõhn ka normaalne siis võib vast esimesed gupid sisse tuua. Nii ka ei saa, et teed testid ja kõik on ok ja siis lajatad hunniku kalu sisse ja kõik ongi ilus ja kena. Kari kalasi lööb vee kohe paigast ära ja kalad jäävad kergelt haigeks. Kalasi võib tuua nii suurde akvasse maksimaalselt kolme nelja kaupa kuus. Testide kohapealt.... :-k üks ph test peaks ikka jah olema, saaks selgeks teha mis vesi su kraanist tuleb jne. Neoonid on vee kvaliteedi suhtes küllalt tundlikud ja need peaksid hilisemaks jätma. Ja veele keemia lisamise suhtes.....mitte mitte ja veelkord mitte. Neid va veeparandajaid määritakse hoogsalt poes pähe, võtavad kloori ära(mida teeb 24 tunnine seismine), eemaldab raskemetallid ( huvitav kuhu küll???, leiad need pakikesega akvaservalt hommikul või?) jne.

_________________
Igasugu sabalised.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 05, 2006 08:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Apr 04, 2006 09:43
Postitusi: 16
Asukoht: Keila
Niiet sain ma õieti aru, et kuskil 3 nädalat lasen veel koos taimede ja kruusa ja kogu kupatusega seista ja siis alles kalad sinna seisnud vee sisse?
Kui see kolm nädalat on, siis kas sellel ajal peab ka filter, pump, veesoojendi ja muu töötama? Aga valgusti? Valgusti ikka vast ei pea olema sees...
Keemiat ma eriti ei tahaksi kasutada.. Igast jamamine sellega ja noh..
Kus aga seda pH testi või muid teste saab teha?
Ja kuidas see asi korraldatakse?
Kas soojendi on siis midagi sellist et paned mingi jublaka sisse, siis sätid näiteks 26 kraadi peale ja siis see koguaeg töötab?
Ma olen akvaariumite küljes näinud mingeid temperatuuri näidikuid kaa..
Ja ikka ei saa aru et kuidas see põhja koristamine käib? Mingi voolik on seal, kuskil meetri pikkune, sellest saan aru.. Aga kuidas selle kaudu vett tuleb või kuidas see põhjakivisid aitab puhastada? Kivide vahelt toidujäänuseid jne.
Kui kalad on juba sees, siis millal peaks järgmine kord vett vahetama ja kui kaua peaks vahetatav vesi seisma enne kui see akvaariumi panna?

_________________
Loomad on meie ümber ja meie sees.. Nad on igalpool...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 05, 2006 09:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 04, 2006 11:15
Postitusi: 408
Asukoht: otepää
Tsiteeri:
Niiet sain ma õieti aru, et kuskil 3 nädalat lasen veel koos taimede ja kruusa ja kogu kupatusega seista ja siis alles kalad sinna seisnud vee sisse?


Nii kaua vast ei pea hoidma..piisab 3-4 päevast

Tsiteeri:
Kui see kolm nädalat on, siis kas sellel ajal peab ka filter, pump, veesoojendi ja muu töötama? Aga valgusti? Valgusti ikka vast ei pea olema sees...


Valgusti peab töötama sest muidu taimed ei kasva...ja pump võiks ka töödata sest seisev vesi läheb hapuks

Tsiteeri:
Keemiat ma eriti ei tahaksi kasutada.. Igast jamamine sellega ja noh..
Kus aga seda pH testi või muid teste saab teha?
Ja kuidas see asi korraldatakse?
Kas soojendi on siis midagi sellist et paned mingi jublaka sisse, siis sätid näiteks 26 kraadi peale ja siis see koguaeg töötab?


Just!


Tsiteeri:
Ma olen akvaariumite küljes näinud mingeid temperatuuri näidikuid kaa..
Ja ikka ei saa aru et kuidas see põhja koristamine käib? Mingi voolik on seal, kuskil meetri pikkune, sellest saan aru.. Aga kuidas selle kaudu vett tuleb või kuidas see põhjakivisid aitab puhastada? Kivide vahelt toidujäänuseid jne.


Ühe otsa paned vette ja teisest otsast imed siis hakkab vett tulema..ja sellega tirid siis essu kivide vahelt ära..kui imed peab too ots olema madalamal kui akvaariumis olev ots

Tsiteeri:
Kui kalad on juba sees, siis millal peaks järgmine kord vett vahetama ja kui kaua peaks vahetatav vesi seisma enne kui see akvaariumi panna?


Tavaliselt lastakse kohe kraanist.. ja kord nädalas vahetatakse vett

Tsiteeri:

_________________
110L/Platydoras,skalaar,2 corydoras , 2 ancistrus,taimed.
37l/4x platy,taimed


Üles
 [ 36 postitust ]  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver