foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 61 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 23, 2006 10:45 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 19, 2006 09:02
Postitusi: 18
Asukoht: Tallinn
Lauri kirjutas:
Bikerman kirjutas:
Mina, kui arenev akvarist olen viimastel päevadel hullult infot imenud ja mul on tekkinud lisaks kaladele ka teisi imelisi küsimusi

1. Tahtsin akvale heleda põhja teha, kuid lugesin, et hele põhi pidi kalades stressi-närvilisust tekitama. Kas vastab tõele ?

2. Kuna 600l akvale sobivat filtrit otseselt ei leidu siis kas tasub panna piiripealne kuni 600l filter või panen 2x350l filtrit ?

Tänud juba ette

Esimese küsimuse kohta kahjuks endal kogemused puuduvad.
Filtrite kohapealt soovitaks sellise kasti suuruse juures tõseti vast 2 tk. Aga kui Sul akva just magamistoas voodi kõrval pole, siis ei ole mõtet kõige kallima Eheimi peale küll raha raiskama. Elu on näidanud, et bakterid ei tea valitsevatest turu-hindadest midagi ja elavad rõõmsa näoga ka odavamas või suisa enda kokkupandud filtris. Ostmisel jälgi pigem seda, et filter oleks sobivate mõõtudega (mahub nt. akva alusesse kappi) ja puhastamiseks normaalselt lahtivõetav-kokkupandav (st. ei pea sooritama mingeid imevigureid kergesti purunevate plast-osadega). Samuti peaks filtrit saama voolikute otsast lihtsalt eemaldada, aga selle jaoks on kraanidega kiir-ühendused ka eraldi müügil (nt. Tartu mnt. poes).

Filtri passis kirja pandud tootlikuse-numbritesse soovitan suhtuda ettevaatlikult - tegelik number jääb neist tavaliselt natuke (Eheimi puhul) või ka tunduvalt (2-3 korda mõne tundmatuma firma puhul) maha. Seega soovitan valida filtrid mõningase varuga. Minu 350L akvat filtreerib Ehem 2028 ja ma ei ütleks, et veevool eriti tugev oleks. Pealegi saab voolu üpris lihtsalt piirata ja hajutada, kui see peaks vajalikuks osutuma.



Mainisid jutus Tartu mnt. poodi. Ma kammisin terve Tartu mnt. läbi, kuid sobivat kauplust ei leidnud. On seal ikka kindlasti pood ?

_________________
tühi 600l klaaskast


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 23, 2006 10:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mai 18, 2005 04:04
Postitusi: 328
Asukoht: Tartu
Bikerman kirjutas:
Mainisid jutus Tartu mnt. poodi. Ma kammisin terve Tartu mnt. läbi, kuid sobivat kauplust ei leidnud. On seal ikka kindlasti pood ?


Sõida Tartu mnt. mööda Stockmanni (Tartu poolt siis) poole ning võta endale keegi kaasa. Nii kaua, kui sina sõidad, lase kaassõitjal pingsalt paremale vaadata ning märku anda, kui näeb Zoo kirjadega aknaid. Poe läheduses peaks olema ka mingi venekeelne silt (natuke enne poodi, sama maja küljes).

_________________
:/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 23, 2006 10:50 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 09, 2004 06:58
Postitusi: 516
Asukoht: Tartu, Kalda tee piiskopkond
keskturu kandis, bussijaama poolt tulles enne keskat, paremal pool tänavat. aadressi kahjuks ei mäleta...

_________________
Trespassers will be shot...survivors will be shot again. Küsimuste, probleemide ja arusaamatuste korral palun pöörduda otse. Ristisõda professionaalse kretinismi vastu...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 23, 2006 10:55 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Juul 30, 2003 10:23
Postitusi: 151
Asukoht: Türi
Tartu mnt.51

_________________
200L ja 54L
Platidoras costatus,Botia macracantha,thoracatum,klaassäga,ogasilm,Loricaria parva


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 23, 2006 11:01 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Bikerman kirjutas:
Kiitus pildi vihje eest. Sellist põhja ma heleda all silmas pidasingi.
Kas see helebeez kruus on mingi spets toode või ehituspoe kaup ?


laisk ja mugav inimene nagu ma olen, toon kõik oma akvaariumitarvikud akvaariumipoest. pildil oleva kruusa hind oli 310.-/20kg


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 23, 2006 11:15 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Bikerman kirjutas:
Mainisid jutus Tartu mnt. poodi. Ma kammisin terve Tartu mnt. läbi, kuid sobivat kauplust ei leidnud. On seal ikka kindlasti pood ?

Siit näed lausa poe pilti: http://www.zone.ee/zooshop/ :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 23, 2006 11:22 
Akvarist

Liitunud: Reede Sept 24, 2004 08:45
Postitusi: 262
Asukoht: Tartu
Tsiteeri:
laisk ja mugav inimene nagu ma olen, toon kõik oma akvaariumitarvikud akvaariumipoest. pildil oleva kruusa hind oli 310.-/20kg


Mul on ka suht sama värvi liiv akvas, aga pärit ehituspoest. 40kg oli mingi 40-50 krooni(täpselt ei mäleta). Ehituspoodides on ka erinevaid liivasid(värv ja terasuurus) saadaval, näidised enamasti ka olemas....
Mugavuse kohta ei oska kommenteerida, siin asuvad akvapood ja ehituspood väga lähestikku ja enne akvasse panemist tuleb ju mõlemat liiva enne igaks juhuks hoolega pesta, et lahti saada liivatolmust ja muust(vähesest) sodist, mis muidu akvavee sogaseks jätab ja kuidagi settida ei taha...

_________________
340l ja 100l troopilisi kalu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 24, 2006 12:28 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 17, 2004 12:30
Postitusi: 463
Asukoht: Tartu
Bikerman kirjutas:
Planeerisin filtriks
1. Eheim Professionel III 2080+2x300W Hydor ETH300 lisaküte
võis siis
2. Eheim Professionel II 2126 Thermo 2tk.
....
Samas tekkis jälle uus mõte kas 600l akva kütmiseks ikka sobib näiteks voolikute vaheline Hydor ?
Idee selles, et vett on ju nii palju ja äkki jääb küte ebaühtlaseks ning tuleks hoopis kaks Jägeri 300W pulka paigaldada (üks ühte, teine teise akva otsa) ???

No kui filtrid sellises hinnaklassis, siis miks mitte ka põhjakütet kasutada - meeldib taimedele rohkem.
Põhjakütte-kaablid saadaval kalapoes (üldjuhul vist siiski tellimise peale) või ka näiteks Devi -s (silikoon-kaabel; pinge/võimsus/pikkus vastavalt soovile).
:wink:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 24, 2006 09:51 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 19, 2006 09:02
Postitusi: 18
Asukoht: Tallinn
Rein kirjutas:
Bikerman kirjutas:
Mainisid jutus Tartu mnt. poodi. Ma kammisin terve Tartu mnt. läbi, kuid sobivat kauplust ei leidnud. On seal ikka kindlasti pood ?

Siit näed lausa poe pilti: http://www.zone.ee/zooshop/ :)


Nüüd pilti vaadates on kohe selge, kus pood asub. Sõitsin piki Tartu mnt.eed ja enne Sossi vasakut kätt lagunenud maja akendel on samuti Juweli plakatid. Ma arvasin, et pood on hingusele läinud.

_________________
tühi 600l klaaskast


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 24, 2006 11:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 09, 2004 05:56
Postitusi: 728
Asukoht: Tallinn
Lauri kirjutas:

No kui filtrid sellises hinnaklassis, siis miks mitte ka põhjakütet kasutada - meeldib taimedele rohkem.
Põhjakütte-kaablid saadaval kalapoes (üldjuhul vist siiski tellimise peale) või ka näiteks Devi -s (silikoon-kaabel; pinge/võimsus/pikkus vastavalt soovile).
:wink:

Termofiltri puhul ei näe kül mingit põhjust paigaldada põhjakütet.

_________________
www.basset.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 24, 2006 11:39 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 19, 2006 09:02
Postitusi: 18
Asukoht: Tallinn
UARU kirjutas:
Lauri kirjutas:

No kui filtrid sellises hinnaklassis, siis miks mitte ka põhjakütet kasutada - meeldib taimedele rohkem.
Põhjakütte-kaablid saadaval kalapoes (üldjuhul vist siiski tellimise peale) või ka näiteks Devi -s (silikoon-kaabel; pinge/võimsus/pikkus vastavalt soovile).
:wink:

Termofiltri puhul ei näe kül mingit põhjust paigaldada põhjakütet.


Aga mis te sellest vee ühtlase soojenemise asjast arvate ?

_________________
tühi 600l klaaskast


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 24, 2006 11:47 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
UARU kirjutas:
Termofiltri puhul ei näe kül mingit põhjust paigaldada põhjakütet.


Ma arvan, et Lauri mõtles termofiltri asemel põhjakütet soovitada. Ilma küttekehata filtrid ikka ju odavamad. Kokkuvõttes võibolla erilist hinnavahet ei tulegi, oleneb, kui palju selle põhjakütte juures ise teha ja kui palju valmis lahendusi osta. Taimedele kindlasti meeldiks see variant rohkem, aga samas taimede kasvatamine ei olnud selles akvaariumis nagu primaarne.

Bikerman kirjutas:
Samas tekkis jälle uus mõte kas 600l akva kütmiseks ikka sobib näiteks voolikute vaheline Hydor ?
Idee selles, et vett on ju nii palju ja äkki jääb küte ebaühtlaseks ning tuleks hoopis kaks Jägeri 300W pulka paigaldada (üks ühte, teine teise akva otsa) ???


Kui filtrit mitte liiga umbe ei lasta minna, siis ei tohiks see küll probleem olla, samasugune ebaühtlus võiks siis ju tekkida ka nende soojenduspulkade lähedusse kuna filtri ummistuse tõttu ei ole vee ringlus ka akvaariumis eriti intensiivne.
600 L "soojusinerts" on juba üsna suur ka, nii et minu arust siin piisava ringluse puhul mingi ebaühtluse pärast muretsema küll ei pea ja kui muretsed, siis see on sul veel üks argument põhjakaabli kasuks, see tagab kindlasti ühtlase temperatuuri igal pool.

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 24, 2006 12:14 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
UARU kirjutas:
Termofiltri puhul ei näe kül mingit põhjust paigaldada põhjakütet.

Miks siis? Pigem siis niipidi et põhjakütte puhul pole ehk mõtet termofiltrit osta sest põhjakütte otstarve on pisut laiem kui lihtsalt vee soojendamine. Põhjaküttega üritatakse saavutada vee aeglast tsirkuleerimist läbi pinnakihtide et toitained jõuaksid paremini taimede juurteni. Looduses ju toimub suht sarnane asi, päike kütab madalas vees põhjapinnase veest soojemaks, pealmistes pinnasekihtides vesi soojeneb ja kerkib üles. Ühtlasi nagu p6lts juba mainis väldib põhjaküte probleeme soojuse vees ebaühtlase jaotumise kohta filtri ummistumisel.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 24, 2006 01:14 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 09, 2004 05:56
Postitusi: 728
Asukoht: Tallinn
ikkagi on minu soovitus,et osta 2 piisava võimsusega termofiltrit ja asi klaar. Loomulikult võid ka jebida igatsugu muu moodsa tehnika ja elektroonikaga mis aga nõuab vaev ja aega pisut rohkem. Ainult seda ma nüüd kül ei tea,et kuda välisfiltrid töötavad kui nad on akvaga samal horisondil. Tekib vist võimsuse kadu ja pärast filtri puhastust tekivad väiksed probleemid filtri taaskäivitamisel.Aga võibolla ka mitte. Lähipäevil on endal plaanis filtripesu eks siis katsetan.
Kuna Sinu tehnika suht kalliks läheb siis telli kindlasti netist,võit on silmatorkav.

_________________
www.basset.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 24, 2006 01:24 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 19, 2006 09:02
Postitusi: 18
Asukoht: Tallinn
UARU kirjutas:
ikkagi on minu soovitus,et osta 2 piisava võimsusega termofiltrit ja asi klaar. Loomulikult võid ka jebida igatsugu muu moodsa tehnika ja elektroonikaga mis aga nõuab vaev ja aega pisut rohkem. Ainult seda ma nüüd kül ei tea,et kuda välisfiltrid töötavad kui nad on akvaga samal horisondil. Tekib vist võimsuse kadu ja pärast filtri puhastust tekivad väiksed probleemid filtri taaskäivitamisel.Aga võibolla ka mitte. Lähipäevil on endal plaanis filtripesu eks siis katsetan.
Kuna Sinu tehnika suht kalliks läheb siis telli kindlasti netist,võit on silmatorkav.


Olen juba märganud, et filtri pealt saab netist tellides umbes 1000EEK-u võitu.

_________________
tühi 600l klaaskast


Üles
 [ 61 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver