foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 61 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 20, 2006 09:19 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 19, 2006 09:02
Postitusi: 18
Asukoht: Tallinn
See veevahetamise küsimus oli minu jaoks ka väga problemaatiline.
Sest 100L anum veel leiduks, kuid kuidas seda mitu päeva soojas hoida on juba ise küsimus.

Kas tõepoolest tohiks sellisele akvaariumile ka automaatse veevahetuse teha, mis otse kraanist vaikselt tilgutaks (näiteks 15l/päevas) ???


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 20, 2006 09:39 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
kanajuurikas kirjutas:
Kuule, p6lts,kuidas sina näiteks oma 180L akvaga toimid? Otse kraanist? Vai lased vett seista?


Mul on vahepealne variant. Olemas 30L kanister, milles enamvähem kogu aeg tagavaraks vesi sees, aga kuna ma vahetan nii oma 180 kui ka 112 liitrises kastis vett samal päeval, siis loomulikult osa läheb otse kraanist.

Bikerman kirjutas:
Kas tõepoolest tohiks sellisele akvaariumile ka automaatse veevahetuse teha, mis otse kraanist vaikselt tilgutaks (näiteks 15l/päevas)


Tohib kindlasti. Aga hoolega tuleb muidugi läbi mõelda, et kuidas ja kui palju, et akvaarium kogemata üle ei hakaks ajama või liiga tühjaks ei jookseks, kui süsteemis mingi tõrge tekib. Kas sul on mingi ülevool akvaariumil juba olemas?
Mul omal automaatse veevahetusega kogemused puuduvad, aga siin on kindlasti nõu jagajaid.

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 20, 2006 09:46 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 19, 2006 09:02
Postitusi: 18
Asukoht: Tallinn
Heiti kirjutas:
Soovitaks sul ka oma kraanivee testid ära teha (PH; KH; GH)
Nende tulmust järgi otsustad millised sabad sinna vette kõige paremini sobiksid.
Omadest kogemustest võin öelda et hiljem on vee parameetrite muutmine ja hoidmine suht tülikas tegevus.


Hetkel koduste vahenditega suutsin teha ainult Ph=5,8 ja kareduse 12dh testid. Homme täiendan varusid ning mõõdan teised ka ära.

_________________
tühi 600l klaaskast


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 20, 2006 09:51 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 19, 2006 09:02
Postitusi: 18
Asukoht: Tallinn
Tohib kindlasti. Aga hoolega tuleb muidugi läbi mõelda, et kuidas ja kui palju, et akvaarium kogemata üle ei hakaks ajama või liiga tühjaks ei jookseks, kui süsteemis mingi tõrge tekib. Kas sul on mingi ülevool akvaariumil juba olemas?
Mul omal automaatse veevahetusega kogemused puuduvad, aga siin on kindlasti nõu jagajaid.[/quote]


Hetkel akvaariumil ülevool, kui selline puudub, kuid see automaatse veevahetuse väljamõtlemise ja valmistamise pool mulle erilist muret ei tekita, kui ainult kaladele selline veevahetus sobiks.

_________________
tühi 600l klaaskast


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 20, 2006 10:27 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Nov 29, 2005 12:08
Postitusi: 175
Asukoht: Tallinn
Bikerman kirjutas:

Hetkel koduste vahenditega suutsin teha ainult Ph=5,8 ja kareduse 12dh testid. Homme täiendan varusid ning mõõdan teised ka ära.


Kust kraanist sul sul see vesi tuleb? Tavaliselt hoitakse veevärgis vee pH taset natuke üle neutraalse, sest happeline rikub torusid.

_________________
180 liitrit kuldkaladega
105 liitrit barbustega


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 20, 2006 10:36 
Akvarist
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juun 21, 2005 08:45
Postitusi: 100
Asukoht: Tallinn
See 5,8 on väheke kummaline jah, mul tuleb näiteks kraanist 7,6-7,8


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 20, 2006 10:40 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 19, 2006 09:02
Postitusi: 18
Asukoht: Tallinn
Heiti kirjutas:
See 5,8 on väheke kummaline jah, mul tuleb näiteks kraanist 7,6-7,8


Mõõtsin lausa kaks korda ja mõlemal korral oli tulemus 5,8
Mõõtmiseks kasutasin väga uhket aparaati, mis tööjuures kasutusel.
Äkki aparaat valetab ?

_________________
tühi 600l klaaskast


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 21, 2006 09:29 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 24, 2006 02:59
Postitusi: 133
Asukoht: Harjumaa
see 5.8 on väga uskumatu, kui just tegemist ei ole miski lõuna-eesti kaevuveega...

Veevärgis on jah vesi reeglina kas neutraalne või isegi kramm üle. Kindluse mõttes testi ka vanamoodsalt: lakmusega või siis nende testidega, mida akvaariumipoodides müüakse. Ise kasutan JBL omasid, kuid siin foorumis on minust targemaid, kes oskavad parimat soovitada.

_________________
240L kuldkalu, Flying Foxe, OTO- sid ja miskeid sägalisi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 21, 2006 11:00 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Bikerman kirjutas:
Heiti kirjutas:
See 5,8 on väheke kummaline jah, mul tuleb näiteks kraanist 7,6-7,8


Mõõtsin lausa kaks korda ja mõlemal korral oli tulemus 5,8
Mõõtmiseks kasutasin väga uhket aparaati, mis tööjuures kasutusel.
Äkki aparaat valetab ?


Uhked pH-meetrid üldiselt näitavad kaks kohta peale koma, kas sul ka selline? Ja neid uhkeid riistu on vaja suhteliselt tihti kalibreerida,kui sa ise selle aparaadiga just ei tegele, siis küsi teistelt igaks juhuks, millal seda viimati kalibreeriti.

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 21, 2006 04:59 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 19, 2006 09:02
Postitusi: 18
Asukoht: Tallinn
p6lts kirjutas:
Bikerman kirjutas:
Heiti kirjutas:
See 5,8 on väheke kummaline jah, mul tuleb näiteks kraanist 7,6-7,8


Mõõtsin lausa kaks korda ja mõlemal korral oli tulemus 5,8
Mõõtmiseks kasutasin väga uhket aparaati, mis tööjuures kasutusel.
Äkki aparaat valetab ?


Uhked pH-meetrid üldiselt näitavad kaks kohta peale koma, kas sul ka selline? Ja neid uhkeid riistu on vaja suhteliselt tihti kalibreerida,kui sa ise selle aparaadiga just ei tegele, siis küsi teistelt igaks juhuks, millal seda viimati kalibreeriti.


Jutt jumala õige. Uhke mõõtja oli kalibreerimata.

Siin nüüd tänased õiged tulemused :

Ph 7,4
Kh 12
Gh 14

_________________
tühi 600l klaaskast


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 22, 2006 10:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 24, 2006 02:59
Postitusi: 133
Asukoht: Harjumaa
Täiesti tavaline kraanivesi. Ma ei kujuta küll ette, et seda väga muutma peaks, võibolla Ph-d natukse maha ajada, a la 7.2 peale.

Samas, kui kord sellele saatanale käe annad, siis jäädki seda trimmima peale igat veevahetust, ehk siis stabiilse keskkonna tagamiseks mina jätaks nii nagu on.

Kuid kui siiski tahad miskeid kalu panna, kes happelisemat keskkonda tahavad hirmsat moodi, siis võibolla miski laavakivi nurka, teoreetiliselt peaks aitama... samas ei ole reaalset tulemust oma akvaariumis näinud, kuigi paar mölakat oli seal sees üsna pikka aega.

_________________
240L kuldkalu, Flying Foxe, OTO- sid ja miskeid sägalisi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 22, 2006 10:33 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 09, 2004 06:58
Postitusi: 516
Asukoht: Tartu, Kalda tee piiskopkond
Tsiteeri:
võibolla Ph-d natukse maha ajada, a la 7.2 peale.


milleks ???

..äkki peaks kindlaks tegema mida seal kasvatama hakatakse. kui tulemusena soovitakse tõsist taimekasti või tahetakse erivajadustega kalu paljundada, siis võiks tõesti mõtelda CO2 lisamisele, mis alandab pH'd... ei tahaks kedagi eriti nutma ajada, aga pH'ga mängisel tuleks hoolikalt järele mõtelda, ül korrata teadmised vee keemiast... ning kena oleks omada ka mõningast akvapidamise kogemust.

Tsiteeri:
Kuid kui siiski tahad miskeid kalu panna, kes happelisemat keskkonda tahavad hirmsat moodi, siis võibolla miski laavakivi nurka, teoreetiliselt peaks aitama


kuidas alandab laavakivi vee pH'd ???

seda arutluskäiku oleks tore kuulda... minu jaoks oleks see uus ja huvitav info. võib-olla tuleks siis mereveekastist laavakivi välja korjata, et pH ei kukuks happeliseks...? kena oleks kui kuuleks põhjalikumat kommentaari olukorra kohta. ilmelt tuleks ka tallinna loomaaia töötjate tähelepanu juhtida tõsiasjale, et aafrika järvede kalade akvaariumi sisustus koosneb põhiliselt laavakivist. parandage kui eksin, ent minu mälu mööda on vastava kandi kaladel harjumus elada just aluselisemas vees...


selline mure oli siis hinge peal. et ärge südemesse võtke...aga tahaks panna südamele, et rubriikides, mis on mõeldud algajatele, ei maksaks välja käia nii fundamentaalseid mõttekäike, mis pole kontrollitud, põhinevad teoreetilistel ning pahatihti ka valedel eeldustel/järeldustel. kui midagi peaks sellise jutu peale juhtuma, siis süüdistama kiputakse esimesena just foorumit...

mõtelge enne mida te kirjutate !

_________________
Trespassers will be shot...survivors will be shot again. Küsimuste, probleemide ja arusaamatuste korral palun pöörduda otse. Ristisõda professionaalse kretinismi vastu...


Viimati muutis Hertsog, Kolmapäev Mär 22, 2006 03:55, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 22, 2006 10:58 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 19, 2006 09:02
Postitusi: 18
Asukoht: Tallinn
Hertsog kirjutas:
Tsiteeri:
võibolla Ph-d natukse maha ajada, a la 7.2 peale.



selline mure oli siis hinge peal. et ärge südemesse võtke...aga tahaks panna südamele, et rubriikides, mis on mõeldud algajatele, ei maksaks välja käia nii fundamentaalseid mõttekäike, mis pole kontrollitud, põhinevad teoreetilistel ning pahatihti ka valedel eeldustel/järeldustel. kui midagi peaks sellise jutu peale juhtuma, siis süüdistama kiputakse esimesena just foorumit...

mõtelge ennem mida te kirjutate !



Kiitus Hertsogile sest mulle tundus ka jutt vähe juba keeruline.

Käisin eile terve päeva mööda poode ja tutvusin kaladega.
Mulle hakkas tunduma, et sellise suurusega akvasse sobiksid vähe suuremad isendid, mida meil kahjuks sugugi müügil ei ole.
Kas oskab keegi juhendada ,kus kohas müüakse suuremaid kalu ?

_________________
tühi 600l klaaskast


Üles
 Teema pealkiri: SUUREKS
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 22, 2006 11:08 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 18, 2006 02:31
Postitusi: 13
Asukoht: Tallinn
A sa kasvata nad ise suureks.

_________________
Juwel Rio 180; 10-nene jõuk Sumatra Barbuseid; 2 thoracatumit, 2 lendavat rebast


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 22, 2006 11:30 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Suures akvaariumis kasvavad kalad, kellele suureks kasvada on määratud, üsna kiiresti ja nooremate ning väiksemate kalade võtmine on ka seetõttu mõtekam, et nad harjuvad palju paremini just sul olemas olevate vee parameetritega palju valutumalt kui suuremad ja vanemad.

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 [ 61 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver