foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 39 postitust ]  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Reede Mär 28, 2014 02:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 28, 2014 01:45
Postitusi: 29
Asukoht: ida-virumaa
Tausta info:
1. Sinu akvaariumi suurus ja mõõtmed - 100 liitrine kuubik 50*50*50'
2. Tehnika: Tetra sisefilter IN800 plus, valguse kohta jään vastuse võlgu, mees timmis, pidi ok olema...põleb taimeriga umb 8 tundi ööpäevas? Kompressor on samuti olemas.
3. Milline on pinnas, taimed, dekoratsioonid- substraat ja kruus, elusad taimed Anubias, Vallisneria, Cryptocoryne + sõbranna käest saadud osi meenutavad pinna peal hulbivad taimed kivi alla sätitud.
4. Kiirtest näitab hetkel: NO3- 100!!!NO2-5;GH 16d,KH midagi 6 lähedast, PHumb7,6
5. Olen kasutanud Tetra Aqua safe'i ja KH/ph minus.

Tere! Soetasime endale samuti akvaariumi ja no ei saa neid vee parameetreid korda. Aidake palun viga leida. Enne kui kalad sisse ostsime lasime akvaariumil seista peaaegu kolm nädalat. Nüüdseks on ta siis meil olnud peaaegu kaks kuud. Kui esimesed asukad (kaks ansistrust) sisse lasime tundusid vee näitajad igati raamides. Siis ostsime juurde betad, ühe marmor guraami ja kolm mõõksaba.

Nüüdseks on isane betta ja üks emane mõõksaba hinge heitnud. RIP.

Saan aru, et pean vee ära vahetama. Vahetasin eelnevalt 20 liitri kaupa eriti seisma pole jätnud arvates, et kui kasutan konditsioneeri, pole sellel erilist vajadust, nüüd sain teadja inimese käest pahandada, et vesi peab 3 päeva vähemalt seisma. Panin eile 20 liitrise ämbri valmis. Ja lisasin akvaariumile 25ml KH/ph minust (pidavat neutraliseerima NO'sid osaliselt).
Kas peaksin nüüd veel ootama, kuni vesi kauem seisab, ja siis korraga 20l välja sifoonima või parem kiiremini reageerima ja näiteks vähehaaval hakkama mitte piisavalt seisnud vee vastu vahetama nt. 5 liitri kaupa päevas?

Hetkel on väga keeruline mingit plaani välja mõelda, loodan tõsiselt teie abile :)))


Üles
PostitusPostitatud: Reede Mär 28, 2014 02:50 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Aug 29, 2013 11:25
Postitusi: 232
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
:shock:
Mina vahetaks otsekohe 50% vett ja ei ootaks midagi! Timmiksin ainult veetemperatuuri parajaks. Kui seisnud vett poleks, paneks kraanivett ja lisaksin veekonditsioneeri ja starterbaktereid. Kuskil on siin Ärtu skeem suureks veevahetuseks. Ise kasutasin seda ja vahetasin päevaga ca 80% vett välja. Suuremaid veevahetusi tuleb Sul ilmselt teha mitu päeva. Olenevalt testist.
Miks KH Minus????? Ise kasutan veekonditsioneer Prime. Vähendab ka nitraate ja nitriteid. Häda korral saab vist kasutada 5x annust. Kas Starterbaktereid pole lisanud? Need hädavajalikud akvaariumi startimisel. JA vähendavad NO-sid.
Oma 126 l ja 200l vahetan vett kraanist, lisan vahel Prime ja bakterit olenevalt vahetatava vee hulgast. Ilma elaniketa akvaariumi seismise aeg ei oma tähtsust. Liiga vähe on siiani tehtud veevahetusi. Kasulike bakterite hulk ilmselt nullilähedane. Katsuge saada tilgatest, Kalakeses pooleaastane ammoniaagitest saadaval ( kinnitage akvaariumi ja jälgige värvi), Stability on väga hea bakterpreparaat.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Mär 28, 2014 03:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Veebr 22, 2013 04:27
Postitusi: 294
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
50% veevahetus + kui on olemas teina akva võtke teise akva filtrist välja svamm ja peske seda uues akvas. see kõik sodi mis sees on annab tie uue akvasse bakteeriat millised hakkavad kohe No2 langema.

_________________
Akvad:450, 350l, 240l, 180l, 100l, 64l, 54l, 20l, 18l.
Elanikud: Malawi cichlidid


Üles
PostitusPostitatud: Reede Mär 28, 2014 04:21 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 28, 2014 01:45
Postitusi: 29
Asukoht: ida-virumaa
Teist akvaariumit ei ole mul olemas. Startides panin otse akvaariumisse ühe bactozym kapsli ja teise panin filtrisse. Panen veel ühe 20 liitrise ämbri siis praegu seisma ja vahetan 20l täna ja 20l homme? Kas see kõlab mõistlikult?
Ja millest mul selline NO plahvatus, ülesöötmisest? Annan neile helbeid ja enda arust minimaalselt, jõutakse ära süüa enamus toitu 15 minutiga ju...võibolla mõned pisikesed tükid jäävad kusagile...
ei orienteeru veel eriti siin foorumis, äkki keegi oskab sellele mainitud "suurema veevahetuse skeemile" suunata


Viimati muutis hundiina, Reede Mär 28, 2014 04:23, muudetud 1 kord kokku.

Üles
PostitusPostitatud: Reede Mär 28, 2014 04:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Veebr 22, 2013 04:27
Postitusi: 294
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
15 minutit :shock: peavad kõik ära sööma 1 minuti ajal. Nagu ma sain aru ostsite akva, panite sisse vett ja kohe kalad? No2 on ohtlikum kalale kui No3. Teil ei ole piisavalt bakteeria seal et No2 muuda No3 sellest ongi plahvatus. No2 tase 5 mg/l on väga ohtlik kaladele. Kus kandis elate? kui Tallinnas siis võite kohe kraanist vett vahetada. Lisage veel akvasse vedelikud Bakteeriad nagu Sera Nitrovek või Tetra safe start.

_________________
Akvad:450, 350l, 240l, 180l, 100l, 64l, 54l, 20l, 18l.
Elanikud: Malawi cichlidid


Üles
PostitusPostitatud: Reede Mär 28, 2014 05:02 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 28, 2014 01:45
Postitusi: 29
Asukoht: ida-virumaa
Ei pannud kohe kalu, panin kapsliga bakterid sisse, ootasin siis üle kahe nädala enne kui kalad sisse panin. Elan ise ida-virus. Mul hetkel vedelaid baktereid käepärast ka ei ole, vaevalt, et enne esmaspäeva ka saan kusagilt. On olemas need samad bactozym kapslid tetra omad... just praegu vahetan vett. 40 liitrit saan ära vahetada. Pool sellest kogusest on peaaegu ööpäev seisnud, ülejäänud pool võtsin kraanist. Mõlemale portsule lisasin aqua safe kontsentraati ja Kh/ph minust.
Söögi osas lähtusin paki peal olevast juhendist, sel oli juttu 15 minutist


Üles
PostitusPostitatud: Reede Mär 28, 2014 05:22 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Veebr 22, 2013 04:27
Postitusi: 294
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
vale jutt on seal :) lisage siis need bakteerid mis teil on olemas.

_________________
Akvad:450, 350l, 240l, 180l, 100l, 64l, 54l, 20l, 18l.
Elanikud: Malawi cichlidid


Üles
PostitusPostitatud: Reede Mär 28, 2014 05:29 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Aug 29, 2013 11:25
Postitusi: 232
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
KAs põhja olete puhastanud? Kui seda toidusodi seal roiskub, siis ei aita ka veevahetus. Tuleks hoolega vaakumpumbaga põhi puhastada enne järgmist veevahetust.
Bactozym ise EI SISALDA baktereid, ta vaid soodustab olemasolevate bakterite arengut. Kas kellelgi tuttaval pole akvaariumi, et abi paluda?


Viimati muutis Siiam, Reede Mär 28, 2014 05:39, muudetud 1 kord kokku.

Üles
PostitusPostitatud: Reede Mär 28, 2014 05:39 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 28, 2014 01:45
Postitusi: 29
Asukoht: ida-virumaa
no ma siin sifoonisin hullumoodi vahetasin ligi pool veest välja ja telefoni teel mingi hiinaime läbi orgunnisin endale tänaseks Sera Nitro...misasi see oligi, mis te soovitasite :DDD... veevahetuse käigus keerutasin veenirega ühest kohast substraadi ülesse nüüd on vesi jumala sogane...oeh... mulon tunne, et mul pole akvaarium vaid koonduslaager :(((

filtri pesin muuseas vanas vees ära ja lisasin seda bactozym kapslit svammi vahele...aga kui ma seda Sera vedelat bakterit vette nüüd veel lisan ega siis paljuks ei lähe?


Üles
PostitusPostitatud: Reede Mär 28, 2014 08:28 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Hundiina, ära paanitse, hinga rahulikult sisse ja välja. Katsume mingi abistava lahenduse kamba peale leida.

Mina näiteks ei pea vajalikuks vett kolm päeva seista lasta. (Kunagi küll ise hoidsin ka :), kõik seinaääred olid kanistreid täis!) Hea variant on lasta dussist ämbrisse, nii et vesi kõvasti mullitab. Veel võiks pärast mõnda aega hoida võimsa tuuriga mullitajat ämbris. Ja kui lisada veekonditsioneere, siis need ka aitavad. Niisama seisva veega ämbris/kanistris ei juhtu minu arust küll midagi kasulikku ning asjalikku.

Kui kiirtest näitab Sulle NO3 100, siis siva vett vahetama. Ega muud targemat abi pole. Ja siin ei saa oodata ka vee ämbris hoidmisega. Ja vahetada nii palju, et test normaalset numbrit näitab.

Vee parameetreid paigast lükata võis aidata uute kalade juurde toomine. Ehk siis liiga palju korraga.

Baktozymi olen ise ka kasutanud. Ja minu arust ei pole baktereid kunagi palju. Et kui panid Baktozymi, siis vast ei tohiks ka Sera vedela bakteri lisamine midagi hullu tekitada. (Aga ehk mõni targem kommenteerib.)

Kalade söötmise koha pealt võid tiba tagasi tõmmata küll. Anna kord päevas ja vähem. Nagu öeldakse, nälgas kala on terve kala. Ei juhtu nendega midagi, kui ühe päeva ka söömata jäävad.

Küll see üleskeerutatud substraat ka settib. Sellepärast ma hetkel lisamuret ei tekitaks.

Prime on hea kraam tõesti.

Seda kirjutist suurema veevahetuse skeemi kohta katsu otsinga abiga nuhkida.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Mär 28, 2014 08:40 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Panen siia ühe väga targa Reinu jutu mulle (veidi ümber kohandatud). Loodan, et Rein ei pahanda.

On vaid kaks põhjust, miks on hea veel seista lasta: peente õhumullide kadumine ning juhul, kui vees on klooriühendeid, siis 24 tunniga peaks üldjuhul neist lahti saama. Ehk siis vähemalt mulle pole teada mingit põhjust, miks peaks veel üle 24 tunni seista laskma.
Edasi, kardetakse suuri veevahetusi. Olen neid ise ka pikka aega kartnud, aga kuna aina rohkem ja rohkem proffe neid kasutab, võtsin ükskord kätte ja katsetasin ära, tulemus oli igati positiivne. Sellest ajast pruugin neid tihti ning pole leidnud mingeid probleeme sellega seoses. Ma ei välista, et võib olla kalu, kellele see hästi ei sobi, kuid see on siiski väga erandlik. Praegu enamik korüfeesid soovitab kõrge nitraatide/nitriti/ammoniaagi näidu korral teha koheselt 90% veevahetus - ning olen nendega täiesti nõus. 50% veevahetus pole aga midagi erilist.
Oletame, et akvaariumis lisandub nitraate nädalas 10 ppm jagu. Siin väike tabel, mis näitab nitraatide keskmist taset, mille peale siis see aja jooksul stabiliseerub peale iga nädal tehtavat veevahetust:
Veevahetuse % - Keskmine NO3 (ppm)
0% - lõpmatus
5% - 195
10% - 95
15% - 61.67
20% - 45
25% - 35
30% - 28.33
35% - 23.57
40% - 20
45% - 17.22
50% - 15
55% - 13.18
60% - 11.67
65% - 10.38
70% - 9.29
75% - 8.33
80% - 7.5
85% - 6.76
90% - 6.11
95% - 5.53
100% - 5
Siit pole raske aru saada, miks meie akvaristide tihti üleasustatud akvaariumites veevahetus 50% nädalas on ohutum kui 20-25% nädalas. Me ei tea nendes akvades nitraatide lisandumise määra, see sõltub igasugu asjadest - kui tihti ja kui palju antakse süüa, kui palju akvas olevad taimed ära pruugivad jne. Ainult nitraaditestiga saaks seda teada.
Samasugune kalkulatsioon veevahetuste sageduse mõju kohta juhul, kui nitraate lisandub 10 ppm nädalas ning teeme 25% veevahetusi:
Veevahetuste sagedus - Keskmine NO3 (ppm)
igapäevaselt - 5
üle päeva - 10
iga nädal - 35
üle nädala - 70
iga kuu - 140
kord kahe kuu jooksul - 280
kord kvartalis - 420
kaks korda aastas - 840
kord aastas - 1680

Väga teaduslik jutt ja asjalik jutt minu meelest.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Mär 28, 2014 08:49 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Lisaks veel tarka juttu Reinult.

Minu pakutud sissetöötamismudel on lihtne ja lollikindel - kui teha ülepäeva 50% veevahetus, siis ammoniaak, nitrit ega nitraadid ei jõua mingil juhul saavutada kriitilist taset, samas nitrifitseerivate bakterite toiduks jääkaineid ilmub ikkagi. Nii sagedased suured veevahetused on tülikad, samas vesi on odav ja sel moel pole otsest vajadust isegi veetestide tegemiseks. Muide, isegi Tropica on läinud üle suurte veevahetustega sissetöötamise soovitamisele: 3. ja 7. päeval 50% veevahetus, 7., 10.,14., 17., 21., 28., jne. 30% veevahetus. Aga Tropica soovitab alustada rohkete taimedega ning krevettide ja tigudega, esimene kala alles 10. päeval.
Muide, minu näpunäidete järgi sai eelmisel aastal üks akvaarium täiesti probleemivabalt sisse töötatud vaatamata sellele, et perenaine ei suutnud kiusatusele vastu panna ja juba esimestel päevadel tõi hulgakaupa kalu akvasse. Aga esimestel nädalatel ülepäeva tehtud 50% veevahetus hoidis probleemid eemal. Olen üsna kindel, et kui seda poleks tehtud, oleks laibad taga olnud.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Mär 28, 2014 08:54 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Nii - ja see nüüd viimane minu poolt postitatud Reinu tarkused.

Akvaariumis on lämmastikuringe, kus ammoniaagist saab bakterite abiga algul nitrit ja hiljem nitraadid. Algul on baktereid liiga vähe, sestap esmalt läheb üles ammoniaagi näit - samamoodi juhtuks, kui ise vette pissiks. :twisted: Need bakterid, mis töötlevad ammoniaaki ümber nitritiks, on erinevad nendest, mis töötlevad nitritit ümber nitraatideks. Seepärast on ka nii, et esmalt läheb üles ammoniaagi näit, seejärel ammoniaaki nitritiks töötlevad bakterid kosuvad ning ammoniaagi näit hakkab langema ja nitriti näit tõusma. Ja tasapisi hakkab tõusma ka nitraatide näit. Kui nitriti näit on nullis, siis on bakterikoloonia piisav, et töödelda ümber hetkel tekkivat jäätmekogust - võib öelda, et akva on sisse töötanud. Kui tegid seda ntx teoga, siis on akva valmis teo väljaheiteid ümber töötama. Kui paned nüüd kalad juurde, siis jälle on baktereid liiga vähe, et kogu seda kogust ümber töötada ja tekib uus "minisissetöötamise" tsükkel. Nii on iga kord, kui kalu lisad - aga ka siis, kui bakteriraviga oma kasulikud bakterid maha tapad. Viimasel juhul minu meelest polegi muud varianti, kui pärast ravi jälle suurte veevahetustega akva uuesti sisse töötada, sest kõige rohkem kulub aega bekterite nullist ülestöötamisele, seepärast ka see soovitus teoga või krevettidega alustada. Aga samas võid alustada ka nii, et paned kõik kalad kohe algul korraga sisse ja hoiad suurte veevahetustega vee näidud kontrolli all. Loomulikult on see pisut riskantne, sest kalad peavad ju ka kohanema jms. - ehk siis ma ei soovita seda. Aga olen nii ka ise teinud, ilma kadudeta.
Ehk siis kogu see suur sissetöötamise jura tähendab tegelikult bakterikoloonia kasvatamist nii suureks, et see suudaks kõik akvaariumis tekkivad jäägid ümber töötada nitraatideks - ehk siis peab tekkima "balanss". Ja akvarist peab hoolt kandma, et selle kasvamise ajal jääkainete kontsentratsioon ei läheks ohtlikult kõrgeks, aga samas peab jääkaineid ka piisavalt peale tulema - vett täis akvaarium ilma elaniketa ei tööta kunagi sisse. Lihtne, kas pole?

Kes läbi suutis lugeda on tubli. Usun, et siin jagub tarkust nii mõnelegi.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Mär 28, 2014 09:04 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 28, 2014 01:45
Postitusi: 29
Asukoht: ida-virumaa
Väga asjalik jutt, suured tänud, ülehomme vahetan siis veelkord 50%... sounds lilke a plan!
Ainuke mure, et kiirtestide abil on pea võimatu jälgida täpselt mida need nitriidid ja nitraadid seal vees täpsemalt teevad.

Väga hea soovitus oli hingata rahulikult sisse ja välja ainult, et ma jõudsin veel hingetõmmete vahel paar asja korda saata. Just sellise kärsitu loomuga ma olengi, seetõttu kahtlesin kaua, kas selline kannatust eeldatav harrastus mulle üldse sobib. Oma arust tõin kalu vägagi aeglaselt sisse. 2 harjasnina olid mu akvaariumi esimesteks ja ainukesteks asukateks üle nädala. Siis lisandusid neile 4 bettat, veel nädal hiljem mõõksabad ja hiljem gurami.

Nüüdseks olen siis oma kärsituses jõudnud ära vahetada umbes 50% vett võimalik et tsipa vähem kuna arvutus läks vahepeal aia taha :oops: ...
Lisasin veele konditsioneeri ja Aqua safe'i (kahjuks kiidetud Prime'i mul pole püüan lähiajal hankida), Lisasin veele lisaks teie soovitatud Sera bio nitrivec'i ja nüüd hulbivad kalad rõõmsalt lava suitsu meenutavas olluses, mida kadestaks iga eurovisiooni lava. Loodan, et sellest kõigest on abi.

Mõtlen äkki peaks soetama veel ühe akvaariumi, kuhu saaks kalad vajadusel evakueerida :D


Üles
PostitusPostitatud: Reede Mär 28, 2014 09:11 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Veebr 22, 2013 04:27
Postitusi: 294
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Üks küsimus Krale. Kes üttles sulle et ei tohi bakteerid segada? Muidugi Kra avastas Amerikat algajatele. Suur tänu sulle. Ma ei saa ni vabalt eesti keeles kirjutada nagu sina.

_________________
Akvad:450, 350l, 240l, 180l, 100l, 64l, 54l, 20l, 18l.
Elanikud: Malawi cichlidid


Üles
 [ 39 postitust ]  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver