Vaheta vett ja testi vähemalt 2-3x päevas. Katsu saada näiteks Sera Costapuri , JBL Punktoli või ESHA ichi vastu. Alusta kohe ravi.
Alguses oli samuti selline juhus, et selle NO2 ja NO3 tõusu ajal lõi välja ICH. Eks kehv veekvaliteet toob haigused välja.
Ravida vaja ja vett vahetada vaja. Tegin siis veevahetuse ära ja lisasin ravimi. Eri ravimitel on erinev raviskeem. Kui õhtuks jälle test punaseks tõmbus, vahetasin vee ja lisasin uuele veele vastavalt veehulgale ravimit. Kogu akvaariumi lisasin ravimi skeemi järgi vastavalt akvaariumi täismahule.
Näiteks 60 liitrilisele läheb 30 tilka ravimit 1. päeval ja 15 tilka 3. ja 5. päeval.
Hommikul lisasin ravimi 30 tilka. Õhtul oli test punane ja vahetasin 30 liitrit vett välja + 15 tilka ravimit. Järgmisel päeval pidin jälle vahetama 30 liitrit + 15 tilka ravimit. Kolmandal hommikul lisasin 60l veele raviskeemijärgse ravimiportsu ehk 15 tilka. Õhtul oli test jälle korrast ära ja vahetasin 30l vett+8 tilka ravimit. jne.
Ega see vist kõige õigem pole, aga kalad jäid ellu ja said terveks. Ning vesi vahetatud.
Praegu on kodus tagavaraks nii ICHi ravim kui ka bakterivastane ravim. Soovitatavalt sama firma ravimid, sest neid saab vajadusel kasutada koos. Kui näiteks täpihaigusele lisanduvad juurde uimede räbaldumine, nende valge rant või muu bakteriaalse nakkuse tunnus.
Nüüd panen kiivri pähe ja ootan keretäit sellise soovituse eest