foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 39 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Reede Mär 28, 2014 09:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 28, 2014 01:45
Postitusi: 29
Asukoht: ida-virumaa
Suured tänud veelkord KRA! Nüüd mulle lõpuks see sissetöötamise värk selgem, vaatsin küll igasuguseid õppevideosid ja lugesin aga infot palju ja arvamusi samuti... päris sassis on peas kogu info lõpuks.
Loomulikult oleksin nüüd veidi teisiti toiminud tagantjärgi aga mis siin ikka, üritan praegusest lähte positsioonist olukorda parandada ja loodan, et õnnestub.

at konger: mis keeles Teil oleks sobivam suhelda? Enne siia sattumist uurisn ka üsna mitut venekeelset foorumit. Kusjuures sealsed residendid praagivad täielikult suurt veevahetus

eelnevalt vahetasin kolmandik veest iganädalaselt, kuid üks teadja inimene, kes juba ammu akvaariumit peab ütles
Tsiteeri:
Ei ole mingit iganädalast solgutamist! Sul on suur akvaarium ja kalu on seal vähe. Kord kuus võibolla jah, ja ka sellepärast, et põhi vajab sifoonimist
. No ma rahunesingi maha...vähem tööd ju veel parem. Pealegi pärast vee vahetust vesi tõesti ju sogane ja nii...


Viimati muutis hundiina, Reede Mär 28, 2014 09:32, muudetud 1 kord kokku.

Üles
PostitusPostitatud: Reede Mär 28, 2014 09:29 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Konger - ei saa väga Su küsimusest aru. Erinevate firmade toodete segamise ebasoovitus on mulle kusagilt silma jäänud. Võimalik, et see kehtib vaid ravimite kohta. Bakterite puhul see ehk ei kehti. Aga kuna ma pole selles nii väga kindel, siis jätsin võimaluse minu ütlemises kahelda ja targematel kommenteerida ning mind parandada.

Ja mida, Konger, tähendab Su lause "KRA avastas Ameerikat algajatele"? Kui mõtled minu viimaseid pikki postitusi, siis märkisin ju, et jutt pole minu, vaid minu silmis väga autoriteetse akvaristi (Reinu) poolt kirjutatu.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Mär 28, 2014 09:47 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Hundiina - mul on kari akvasid, mõnes rohkem mõnes vähem kalu, aga mul on rutiiniks kujunenud, et igal laupäeval sifoonil igas akvas põhja ning vahetan ning värskendan vett. Mulle isiklikult tundub see kuidagi vajalik või ehk õigemini elanikele tervislik. On mul näiteks triitonid, kellele piisaks lõdvalt üle kahe nädala akva puhastus, aga siiski kuidagi tundub värske vee lisamine positiivne.

Muidugi, kui on näiteks 300-liitrine akva ja seal kaks isast gupit (näide vägivaldne), siis tõesti piisab vaid korra kuus või veel harvemast veevahetusest. Kõik on suhteline. Kui akva pidamisega on juba suuremad kogemused ning oskad kalu vaadates otsustada ja kalade käitumisest välja lugeda nende vajadusi, siis ise asi. Ma esialgu soovitaks küll n.-ö. "rusikareeglitest" kinni pidada. Pärast, kogemusi kogudes oskad juba ise toimetada.

Hundiinale aga kõvasti jaksu ja ära heida meelt!

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Mär 28, 2014 10:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Veebr 22, 2013 04:27
Postitusi: 294
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
KRA kirjutas:
Konger - ei saa väga Su küsimusest aru. Erinevate firmade toodete segamise ebasoovitus on mulle kusagilt silma jäänud. Võimalik, et see kehtib vaid ravimite kohta. Bakterite puhul see ehk ei kehti. Aga kuna ma pole selles nii väga kindel, siis jätsin võimaluse minu ütlemises kahelda ja targematel kommenteerida ning mind parandada.

Ja mida, Konger, tähendab Su lause "KRA avastas Ameerikat algajatele"? Kui mõtled minu viimaseid pikki postitusi, siis märkisin ju, et jutt pole minu, vaid minu silmis väga autoriteetse akvaristi (Reinu) poolt kirjutatu.


Ma ei ole midagi paha ööelnud. Ütlesin et algakatele sa andsid palju huvitavaid andmeid. Ma ise ei saa nii kirjutada sest ei valda eesti keelt perfektselt. Veel kord korran aitäh sulle.

_________________
Akvad:450, 350l, 240l, 180l, 100l, 64l, 54l, 20l, 18l.
Elanikud: Malawi cichlidid


Üles
PostitusPostitatud: Reede Mär 28, 2014 10:24 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Aug 29, 2013 11:25
Postitusi: 232
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Mis puutub erinevate firmade bakteritesse, siis ise olen ilma probleemideta üle läinud näiteks Stabilitylt JBL bakteritele.

NB! Hundiina, Su akvaariumis ei ole tegu mitte sissetöötamises, vaid juba olemasolevas katastroofiseisus veega ehk tulekahju kustutamisega ja kalade edasiste surmade ärahoidmisega. Mul käis see veevahetustrall vähemalt nädala ja isega 2x päevas, enne kui vesi rahunema hakkas.
1.Sinu asemel teeksin testi uuesti täna õhtul ja vastavalt testi tulemusele tegutseksin. Võib olla tuleks vett veel vahetada täna.
2. Kindlasti teeksin testi homme hommikul ja õhtul. Veevahetus vastavalt vajadusele.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Mär 28, 2014 10:47 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
konger kirjutas:
Üks küsimus Krale. Kes üttles sulle et ei tohi bakteerid segada? Muidugi Kra avastas Amerikat algajatele. Suur tänu sulle. Ma ei saa ni vabalt eesti keeles kirjutada nagu sina.

Ma pole küll KRA, aga üritan vastata. Tõenäoliselt pole siin ühest vastust - eri firmade bakterite segamine võib anda nii- ja naasuguseid tulemusi. Bakterikooslused on erinevad, kui erinevad bakterid kokku satuvad, siis võib tulemus olla igati positiivne, kuid halvimal juhul võib tekkida bakterikonflikt - bakterid hakkavad omavahel madistama, vesi läheb häguseks ja vette võib jõuda mürgiseid aineid, sellel võib olla päris halbu tagajärgi. Kui suur on risk erinevate firmade bakterite kokkusegamisel? Raske öelda, usun et väike, samas oma akvas sellist eksperimenti ei teeks.
Kel huvi, võib foorumist otsida võtmesõna "bakterikonflikt", "bakterite konflikt". - sel teemal peaks juttu leiduma. Seda on juhtunud, kui ntx poest kalaga kaasa tulnud vesi on akvaariumisse sattunud.
Et teemaalgatajat mitte ära hirmutada - Sera bakterisegu vette panemisel tekibki vette valge hägu, see ei ole ohtlik.
Eri firmade toodete koos pruukimisega on nii, et tihti on toote kasutusjuhendis kirjas, et ei tohiks kasutada koos teiste firmade toodetega. Enamasti on ilmselt tegu lihtlabase turu kaitsega konkurentide eest, on aga ka variante, kus tõesti võib erinevate firmade toodete koos pruukimisel probleeme tekkida .

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 29, 2014 12:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 28, 2014 01:45
Postitusi: 29
Asukoht: ida-virumaa
ok uus plaan... homme hommikul mõõdan jälle ja kui tarvis vahetan jälle pool vett välja. uuesti kõik bakterid ja konditsioneerid sisse.


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 29, 2014 01:06 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 19, 2008 10:57
Postitusi: 712
Asukoht: Tallinn
Soovitan soetada tilgatest ja NO2 uuesti mõõta. 5mg/l kohta tähendaks seda, et kõik kalad oleksid absoluutselt kindlasti ammu surnud.

_________________
kpl " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
Kiireloomulistes küsimustes ja kauba laoseisu saamiseks helistage palun poodi telefonil 6659255.
Tellimisinfo ja kauba tarneaja päringud esitada e-posti teel irma@kalake.ee


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 29, 2014 01:07 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Kui ikka veenäit s...t, siis ei muud kui veevahetus. Katsu vastu pidada! Tean, kui masendav ja kurnav see on. Ma rassisin niimoodi ikka nädalaid oma kolme akvaga. Muud lahendust ei leidnud. Kiskus küll suu nutuvõrule, kui pidin tolle sehkendamise pärast hommikuse ärkamise tunnivõrra varasemaks sättima, aga parata polnud miskit. Ei saanud ju kalu ka ripakile jätta. Ja pärast tööd taas taas pidin tülpinult ning väsinuna vett vahetama. Õnneks mingi aja pärast kõik normaliseerub ja saab sellest nõiaringist välja. Vaja vaid pikka meelt ja kannatust. Egas muud, kui mul pöial peos Sinu toimetamisi õnnistamaks.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 29, 2014 08:38 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 28, 2014 01:45
Postitusi: 29
Asukoht: ida-virumaa
Tere hommiksust! Elasime öö üle. Kaotusteta.

Tilgatesti soovisin isegi soetada, kuid nagu öeldud ise poodi ei pääse ja saatsin teise inimese. Suhtlesin poe müüjaga telefoni teel. Küsisin alguses, et kas neil on bakterkultuuri vedelal kujul. Vastati, et eieiei... sellist asja küll ei ole. Siis andsin teie antud kaks nimetust ja vaata imet, mõlemad olid olemas. Järgmine listis oli tilgatest... öeldi, et jah, selge olemas. Kohale toimetati ikka testi kiirribad. Niiet diagnostikaga oleme endiselt väga umbkaudsed.

Aga ... testiriba näitab siis täna hommikulpalju vähem roosat :) NO2 <5, No3<50, Mis te arvate, kas 50% vett uuesti vahetusse või piisab kolmandikust?


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 29, 2014 10:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 28, 2014 01:45
Postitusi: 29
Asukoht: ida-virumaa
Ja veel uus häda lisaks. Emasel mõõksabal sabal valged täpid päris palju, isasel avastasin ka mõned...kas meil on lisaks mingi haigus ka? Ancud ise ka täpilised, ei saa aru, kas neil peavadki olema...aga kardan, et mitte. Emased bettad ilusad...


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 29, 2014 10:49 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Aug 29, 2013 11:25
Postitusi: 232
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Vahetaks 50% kuni näidud paranevad veelgi.
Kaladel on ilmselt ICH ja siia on vaja juba ravimit. Ja kiiresti. Nüüd pead veevahetusega ja testidega väga hoolas olema, sest see ravim hävitab kasulikke baktereid, mida Sul akvaariumis just palju pole. Aga rahu! See halb aeg saab mööda ja siis on aeg akvaariumist rõõmu tunda. Ära ainult alla anna.


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 29, 2014 11:32 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Rahva keeli peaks see haigus olema mannaterahaigus (mannakas). Mina olen JBL-i Punktoliga ravinud, aga see oli väga ammu. Nüüdseks olen vaadanud, et kasutatakse muid ravimeid. Siinkohal jään vastuse võlgu. Loodan, et keegi annab kiirelt nõu, sest kui ravimisega viivitada võib ravimine lootusetuks muutuda. Muidu, kui algstaadiumis jaole saada peaks olema suht kergesti välja ravitav.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 29, 2014 11:34 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Veebr 22, 2013 04:27
Postitusi: 294
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
mina näiteks mannatera vastu kasutan Sera Costapur. Alati võtab 4-7 päeva et haigust vältida.

_________________
Akvad:450, 350l, 240l, 180l, 100l, 64l, 54l, 20l, 18l.
Elanikud: Malawi cichlidid


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 29, 2014 12:29 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 28, 2014 01:45
Postitusi: 29
Asukoht: ida-virumaa
:shock: :shock: :shock: Kuidas see siis välja nägema peaks? Vahetan siis vett edasi ja ootan kuni rohtu saan ja siis vahetan jälle vett?


Üles
 [ 39 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver