foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 26 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: 180 l Manya projekt
PostitusPostitatud: Reede Veebr 21, 2014 02:46 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Veebr 16, 2014 01:41
Postitusi: 13
Aitäh!
Tõesti on selline moment tabatud, kus vett on äärest puudu. Ma annan endast parima, et tegelastel oleks hea elada mu akvas.

Küsimus põhjakate söömise kohta: Kasutan TetraWafer Mix tablette. Põhjakatel on täiesti ükskõik, kas ma lisan neid või mitte. Ostetud Tartu mnt poest. Eeldan, et neid on seni sama toiduga söödetud. Nad lihtsalt vilkalt tuuseldavad mööda akvat ringi, taimedel, kändudel, vaasil, klaasil, seinal jne jne jne. Kas nad otsivad hüsteeriliselt süüa või on neil kõik hästi?


Üles
 Teema pealkiri: Re: 180 l Manya projekt
PostitusPostitatud: Reede Veebr 21, 2014 09:54 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:wink: ei loe kyll välja millised ,,põhjakad,, sul on, aga näiteks mina oma harjasninadele(antsudele) annan discustele mõeldud graanuleid...nii kui graanulid akva põhja jõuavad siis mõne sekundi pärast hakkavad taimestikust välja ujuma harjasninad...neile igatahes väga maitseb....aga :!: see lihtsalt minu kogemus ja kindlasti pole see parim valik, aga igatahes on kalade tervis korras ja pole probleeme olnud :wink:

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri: Re: 180 l Manya projekt
PostitusPostitatud: Reede Veebr 21, 2014 11:20 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Olen ka tähelepannud, et ancistrused söövad paremameelega tablette, mis mõeldud lihatoidulistele põhjakaladele. Söövad ka neid taimetablette aga tormi ei jookse.


Üles
 Teema pealkiri: Re: 180 l Manya projekt
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 24, 2014 07:21 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Veebr 16, 2014 01:41
Postitusi: 13
Akvasse lisandus üks kuldkala juurde. Tema eineks on graanulid. Kuid see tegelane on tõeline nälg ja antsude tablettidele ihub peenega hammast. Olin enda meelest kaval, peitsin tableti amfoorasse ](*,) see leiti ruttu üles kuldkala poolt ja see paks ei tulnud sealt potist enne välja ka kui tabla oli otsas. Siis peitsin järgmine kord antsude eine juba kännu serva alla. Nälg lihtsalt ootab ja valvab seal :roll:
Nii palju veel, et antsude toit on taimetoidulistele tegelastele mõeldud tabletid. Nime ei tea, sest sain poest prooviks. Aga tundub, et maitseb (nii palju siis, kui annab kuldse kõrvalt varastada).
Siin foorumis keegi rääkis, mis moodi ta oma kuldkala ja põhjakaid söödab aga ma ei leia seda teemat hetkel üles.

Küsimus veel sellise hallika tatise veniva olluse kohta (kändudel, osaliselt taimedel). Olen samuti lugenud selle kohta siit foorumist aga arusaamatuks on jäänud, mis siis sellisel puhul teha? Läheb üle? :roll:


Üles
 Teema pealkiri: Re: 180 l Manya projekt
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 24, 2014 08:02 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Manya kirjutas:
Akvasse lisandus üks kuldkala juurde. Tema eineks on graanulid. Kuid see tegelane on tõeline nälg ja antsude tablettidele ihub peenega hammast. Olin enda meelest kaval, peitsin tableti amfoorasse ](*,) see leiti ruttu üles kuldkala poolt ja see paks ei tulnud sealt potist enne välja ka kui tabla oli otsas. Siis peitsin järgmine kord antsude eine juba kännu serva alla. Nälg lihtsalt ootab ja valvab seal :roll:

Et siis otsustasid mitte troopika-, vaid külmaveeakvaariumi kasuks - miks mitte, võib ka nii. Sobivate kalade valik on nüüd küll märksa napim, vt. viewtopic.php?f=7&t=5936 Kuldkalade ja sägade koospidamisel on muide võimalikud ka halvad variandid, nagu seal viidatud teemaski vihjatud.
Manya kirjutas:
Nii palju veel, et antsude toit on taimetoidulistele tegelastele mõeldud tabletid. Nime ei tea, sest sain poest prooviks. Aga tundub, et maitseb (nii palju siis, kui annab kuldse kõrvalt varastada).
Siin foorumis keegi rääkis, mis moodi ta oma kuldkala ja põhjakaid söödab aga ma ei leia seda teemat hetkel üles.

Ilmselt paneb põhjakaladele süüa peale tulede kustutamist, pimedas on sägad toidu otsimisel kuldkaladest osavamad. Või siis paneb akva ühes otsas õgarditele süüa ja siis vaikselt poetab sägadele akva teises otsas.
Manya kirjutas:
Küsimus veel sellise hallika tatise veniva olluse kohta (kändudel, osaliselt taimedel). Olen samuti lugenud selle kohta siit foorumist aga arusaamatuks on jäänud, mis siis sellisel puhul teha? Läheb üle? :roll:

Äkki teeksid mõne pildi? Ollus kändudel on algul jah suht tavaline, aga tatine ollus taimedel mitte niiväga.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri: Re: 180 l Manya projekt
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 24, 2014 09:42 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Veebr 16, 2014 01:41
Postitusi: 13
Panen lingina pildid: https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/ ... 7548_n.jpg
Ja veel: https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/ ... 5987_n.jpg
Üldplaan selline: https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/ ... 9913_n.jpg

Kännud on nö tatised just oksa aukude koha pealt, see sodi justkui koguneks neisse õnarustese.


Üles
 Teema pealkiri: Re: 180 l Manya projekt
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 24, 2014 11:42 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Kas see värk eraldub kergesti? Üritaks kasutada ntx vana pehmet hambaharja nii, et ei ajaks seda sodi laiali, vaid katsuks hambaharjaga kätte saada.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri: Re: 180 l Manya projekt
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 24, 2014 11:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 30, 2012 03:28
Postitusi: 52
Asukoht: Tallinn/Kehra
Mul oli sama- tati probleem. Sain lahti 50% veevahetustega ülepäeviti, Ja nii palju kui sain võtsin käsitsi lehtedelt seda läbu maha. Mitmed taimed said ka läbu poolt kahjustada- lehed lagunesid(sulasid justkui) ära.
Arvan ise, et tegu võiks olla mingi bakterikonfliktiga...(päriselt ei tea)? Kuna see tatt tekkis vahetult pärast esimese kalapoja akvasse toomist( ja kuna arvasin et mul alles nii uus akva, et võib käivitada ka vanast akvast võetud veega, siis sai kala lastud koos veega uude akvasse, kuid kuna olin juba 2 päeva lisanud ka Denitroli.. siis arvan, et sealt see pauk tuligi.)
Varem olen 3 akvat käivitanud Denitroliga ja pole probleeme olnud( kuid pole ka varem kahe akva vett seganud)

_________________
54L- 4sinist neooni, 1danio, 3platyt;hunnik taimi
25L -5 microrasbora galaxy; hunnik taimi


Üles
 Teema pealkiri: Re: 180 l Manya projekt
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 24, 2014 11:46 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
See ülepäeva 50% veevahetuste võte mida postituvi mainis, on ka abiks - esimesel nädalal peale kalade toomist on see nii ehk naa soovitav.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri: Re: 180 l Manya projekt
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 25, 2014 03:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
Igasugu juurikates leidub seene niidistike/ eoseid mis hakkavad siis kasvama kui satuvad soodsasse keskkonda.
Selline ollus tekkib juurikatele kui kändu korralikult ei töödelda.
Soovitaks juurikas välja võtta ja korralikut läbi kuumutada/keeta nt ahjus
soola lisamine keeduvette tagab puidu edaspidise parema säilivuse

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 Teema pealkiri: Re: 180 l Manya projekt
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 09, 2014 10:47 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Veebr 16, 2014 01:41
Postitusi: 13
Kusjuures tatiprobleem kadus ise pärast seda, kui siin selle teemaga oigasin. Akva puhastamise käigus korjasin kännud ja vaasi välja ning pesin kuuma veega. Nüüd on stabiilne. Hetkel akvas viis kala. Kolm kulda ja kaks antsu. Kollitama hakkas roheline vetika moodi asjandus, selliste 2 - 3 mm karvakestega. Crinumi, Cryptocoryne wendtii, Vallisneria peal see vetikas kasvab. Microsorum pteropus on täiesti puhas, Ludwigia sp. ka täiesti korras. Lõikusin vetikased lehed lihtsalt ära... Või on nende jaoks mingit muud rohtu?


Üles
 [ 26 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver