foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 51 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 07, 2013 07:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Okt 21, 2004 08:31
Postitusi: 148
Asukoht: Tallinn
Kui asustus on normaalne ja taimed suudavad töödelda kogu vajaliku ümber, siis mis see filter seal ikka aitab.
Mina oleksin ainult vee hapniku sisalduses natuke murelik - kuidas sa selle lahendad? Kuidas sa vett liigutad, et hapniku sisaldus liiga madalale ei lange?

Sest ega looduses meil ka filtreid ei ole :) Loodus on ise üks filter.


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 08, 2013 11:51 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
konger kirjutas:
Kurat nalja mees oled:-) akvas peab filter kindlasti olema. Thermopulk sõltub kaladest

Vaat mis selgub, ma siis ilmselt eriti suur naljamees :) , üks akvadest juba aastaid toimib väga edukalt ilma filtrita.
Igasugu absolutiseerivate avaldustega kipub enamasti asi metsa minema. Igal asjal on oma head ja vead, aga kindlasti on vale väide, et ilma filtrita ei saa akvat pidada. Akvaristika ajalugu on ikka kõvasti pikem kui akvaariumifiltrite ja ka elektri kodus kasutamise ajalugu.
Tõsi on aga see, et filtriga on lihtsam hakkama saada, filter silub pisut akvaristide vigu. Ilma filtrita peab akva asustuse osas ikka üsna konservatiivne olema ning ka elanikke tuleb valida - suured läbustajad või hapniku osas nõudlikud asukad ei sobi.


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 08, 2013 12:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Veebr 22, 2013 04:27
Postitusi: 294
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Rein kirjutas:
konger kirjutas:
Kurat nalja mees oled:-) akvas peab filter kindlasti olema. Thermopulk sõltub kaladest

Vaat mis selgub, ma siis ilmselt eriti suur naljamees :) , üks akvadest juba aastaid toimib väga edukalt ilma filtrita.
Igasugu absolutiseerivate avaldustega kipub enamasti asi metsa minema. Igal asjal on oma head ja vead, aga kindlasti on vale väide, et ilma filtrita ei saa akvat pidada. Akvaristika ajalugu on ikka kõvasti pikem kui akvaariumifiltrite ja ka elektri kodus kasutamise ajalugu.
Tõsi on aga see, et filtriga on lihtsam hakkama saada, filter silub pisut akvaristide vigu. Ilma filtrita peab akva asustuse osas ikka üsna konservatiivne olema ning ka elanikke tuleb valida - suured läbustajad või hapniku osas nõudlikud asukad ei sobi.


no jah kui sul on 3 guppi 200l eest ja unnik taimi siis ja filter pole vaja :) 80% kalu ilma filtrita surevad ära 3 päevaga


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 08, 2013 02:20 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:shock: küllap siis kuldkalad jäävad kah selle 80% sisse kes kohe lusika nurka viskavad kui filtrit ja muid vahendeid pole, aga nõuka ajal elasid minu akvas 100l 3 suurt kuldkala ja kudesid ja kasvasid suureks ---ei surnud 3päevaga :) ---aga elasid ikka aastaid ja järelkasvu oli ohtrasti,
aga noh see kaugel nõuka ajal kui rohi oli rohelisem ja päike kollasem :D
julgen arvata, et kui sobiv kalade - taimede kooslus, siis saab ka ilma filtrita hakkama. Lihtsalt vee liikumine peaks olema kasvõi õhupumba abil.


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 08, 2013 03:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Veebr 22, 2013 04:27
Postitusi: 294
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Tsiteeri:
et kui sobiv kalade - taimede kooslus,


õige väide. näiteks kõik cichlidid vajavad filtri aga bettad ja teised väiksed kalad kes suudavad taimedega elada ei vaja filtri.

mina hea meelega vaataksin kuidas sul arovanna ilma filtrita elaks :)


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 08, 2013 03:44 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
konger kirjutas:
no jah kui sul on 3 guppi 200l eest ja unnik taimi siis ja filter pole vaja :) 80% kalu ilma filtrita surevad ära 3 päevaga

No ei ole nii. Mul 29 liitrises akvas elasid kardinalid vähemalt aasta koos hulga krevettidega ning neid oli 5-10 (paljunesid, siis jälle jagasin laiali), kuni nad välja vahetasin. 100 liitrises akvas pole mul kunagi filtrit olnud, seal on juba aastaid elanud erinevad kalad - Neolamprologus brichardi parveke, mollid, ancistrused, vikerkalad jm. Ikka ca 10 kala korraga, elavad, paljunevad, kadusid pole. Tõsi, on pump, mis vett liigutab. Muide, Neolamprologus brichardi-d on tsihliidid, ehk Sinu teooria järgi oleks nad pidanud kohe sussid püsti viskama. Aga nagu juba kirjutasin, kasutati akvaariume juba kaua enne elektri ja filtrite kasutuselevõttu, selle kõrval ei vääri minu kogemust märkimistki.
Ehk siis oluline on see, mida on saanud juba korduvalt öelda - kalade ja taimede hulk peab olema tasakaalus, üleasustust ei saa lubada. Ka sagedased suuremad veevahetused aitavad olukorda kontrolli all hoida, eriti sissetöötamise ajal. Piisavalt sagedaste ja suurte veevahetustega saab ilmselt ka tsihliidiakvat ilma filtrita pidada - praktikas on see küll mõeldav vaid automaatse veevahetusega. Aga päris kindlasti pole filtrita akvaariumi pidamine võimatu.


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 08, 2013 04:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Veebr 22, 2013 04:27
Postitusi: 294
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teeme nii mul akvas ujub 30 mbuna F1 kalad l. Lülitan välja mõlemad filtrid välja ja kui nad 3 paevaga eii siri ära siis annan sulle 300 euro aga kui surevad sina kompenseerid kõik kalad


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 08, 2013 05:26 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2005 05:53
Postitusi: 1146
Pildid: 8
Asukoht: Harju/Tallinn
konger kirjutas:
Teeme nii mul akvas ujub 30 mbuna F1 kalad l. Lülitan välja mõlemad filtrid välja ja kui nad 3 paevaga eii siri ära siis annan sulle 300 euro aga kui surevad sina kompenseerid kõik kalad

loe juttu mõistusega ja ära lahmi, ega filtrite väljalülimine sul akvat tasakaalu vii...


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 08, 2013 09:05 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Küllalt nooruses ilma igasugu tehnikata akvaariumi pidanud. Siis ei vahetanud isegi vett. Kui juhuks tuligi siis kõik korraga koos kogu kupatuse pesemisega. Ja kõik toimis. Eelduseks peaks olema et nitrobakter on kindlalt kanda kinnitanud ja et oleks vähe kalu, vähe toitmist, reostust. Eluspoegijad on ikka "ropud reostajad", 200 liitri peale soovitaks maksimaalselt nt. 10 neooni.


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 08, 2013 09:09 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
konger kirjutas:
Teeme nii mul akvas ujub 30 mbuna F1 kalad l. Lülitan välja mõlemad filtrid välja ja kui nad 3 paevaga eii siri ära siis annan sulle 300 euro aga kui surevad sina kompenseerid kõik kalad

Saad ju ise ka väga hästi aru, et see on mõttetus. Loomulikult saab filtriga akvas pidada rohkem kalu kui filtrita akvas, lisaks eemaldad koos filtriga hulga kasulikke baktereid - loomulikult lõpeb selline eksperiment halvasti. Muide, vahe on ka 200 liitrisel ja 2000 liitrisel akval, nagu ka eri mbunade suurusel - sellised "pisiasjad" nagu akva maht jms. jätsid mainimata. Sinu akvas võib juhtuda, et olukorra kontrolli all hoidmiseks tuleks tagada piisav hapnikuvarustus tugeva õhupumbaga ning vajalik veevahetus oleks 50% päevas või 70% üle päeva - mitte just eriti mugav, eks. Kui tahad eksperimenteerida, siis ära riski kalade eluga ning hangi testid,
Praktikas saab ahvenate akvat filtrita pidada vaid piiratud kalade arvuga ja piisavate veevahetustega, vajaliku sageduse ja mahu saab selgeks vaid katseliselt testide abil.


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 08, 2013 10:21 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Veebr 03, 2005 03:08
Postitusi: 644
Pildid: 3
Asukoht: tln/prnu
Minu 200L kastis ei kõngenud nädal ilma filtrita ühtki mbunat maha. Oli neid seal umbes 40 tol hetkel + ca 20-30 pisikest caereleust.
Ma vahetasin iga päev ca 20L vett ja süüa andsin ülepäeviti ja vähe.

Seltsimees sul pole kogemust.
Tõsta nats summat, ma 100 euri päeva eest sinna su kasti kõrvale raamatut lugema ei tule, aga sellist jutuvenda ei usalda ka.


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 09, 2013 07:24 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Sa mu jeerum! Mis praalimine siin käib? On see ikka akvaristika foorum või triobet või vene rulett?
Mina ei julgeks küll nii teadjate meestega rinda pista nagu tommike ja Rein. Siin peaks ikka alustajale mingid kindlad suunad ja pidepunktid kätte andma. Pärast kogemuste kasvades saab vast nii mõndagi teha.


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 09, 2013 07:41 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Veebr 03, 2005 03:08
Postitusi: 644
Pildid: 3
Asukoht: tln/prnu
Ma ei ole siiani aru saanud, mis põhjusel peaks tehnikavaba kastiga vaeva nägema. See oleks umbes sama kui aasta peeru valgel elada.
Mingi väljakutse? Asi ju ometi ei saa rahas olla või on?


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 09, 2013 07:54 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Asi võib olla põhimõttes.Tehnikavaba akvaarium töötab täpselt sama hästi, kui kõike õigesti teed. Ja kõik see on väga lihtne.


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 09, 2013 08:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
Põhimõtteliselt saan ma ideest ja selle kontekstist aru .............aga vähemalt minujaoks oleks 200 liitrit ikkagi liiga väike ....lihtsalt liiga vähe pinda mängida seda tüüpi lehenemisega.


Üles
 [ 51 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver