foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 37 postitust ]  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 22, 2013 04:55 
Akvarist

Liitunud: Reede Mai 31, 2013 06:20
Postitusi: 11
Asukoht: Tartu
Tere!

Valmistun ostma oma esimest akvaariumit. Olen tuulanud mitmeid akvaariume müüvaid internetipoode ning valikusse on jäänud kaks varianti:

http://www.internetshop.ee/akvaarium-aq ... 50-60.html
Sealt siis see 54L versioon.

ning siis veel Diversa 60x30x30 54L 80€ kaane ja valgustusega.

Valiku teeb raskeks minu võhiklikkus. Ma tahaks valida parima aga ei valda seda akvaristika värki veel kuigi hästi (eriti mis puudutab filtreid, valgusteid jms) ja sp küsin teie arvamust. Hinna poolest võiks ju arvata, et esimene variant on parem, kuna mitmed asjad on juba sees aga samas, kas need on piisavalt head, et ma ei pea neid mingi aja pärast välja vahetama?

Plaan on võtta isane betta splendens, 1 ants ja õunatigu ning hiljem 6-8 neooni + siis mõned taimed.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 22, 2013 06:11 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Tartus on selline kauplustekett nagu Betta. Sinu asemel külastaksin neid - võimalik, et saaksid mõnda Sind huvitavat mudelit oma silmaga näha ja käega katsuda, samuti saaksid tsekata, mis seal maksab. Bettast saab tellida ka klaaskasti valmistamise väga konkurentsivõimelise hinnaga, muud asjad (kaas valgustiga, soojendi, filter) on võimalik sinna juurde komplekteerida, küllap nad aitaks Sind selles osas. Võimalik, et saad sealt parema pakkumise, kui netipoest, ning neilt ostes saad lisaks ka asjalikku nõu. Nagunii lähed hiljem sealt kalu ostma. Samas ei tekita poe külastamine ostukohustust, nii et kaotada pole midagi.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 22, 2013 06:45 
Akvarist

Liitunud: Reede Mai 31, 2013 06:20
Postitusi: 11
Asukoht: Tartu
Olen seal korra käinud akvaariume kiikamas aga kohapeal endale midagi sobivat küll ei leidnud. Vb tasub siis uuesti minna, kuna eelmine kord ei teadnud ma veel päris täpselt, mida tahan.

Internetipoed on eelisseisuses, kuna nemad saadavad kindlapeale koju kätte, mitte ei eelda, et klient võtab kätte ja hakkab 54L akvaariumit ümberistumistega bussis u 30 km koju tassima. :lol:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 22, 2013 07:36 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mai 11, 2011 09:01
Postitusi: 112
Asukoht: Tartu
Mina valiksin esimese variandi, kus filter, veesoojendaja jms. juba kaasas. Oma akvaariumites kasutan Aquaeli tehnikat ja töötab hästi, pealegi on neil ju garantii ka. Eraldi ostes läheb 80 eurole vähemalt paar-kolmkümmend juurde ja lõpuks saab poest võib-olla ikkagi Aquaeli filter-soojendaja ostetud :)

54 liitrine on muidugi nii väike, et varsti-varsti hakkad uut ja suuremat tahtma :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 22, 2013 07:56 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Galux kirjutas:
Internetipoed on eelisseisuses, kuna nemad saadavad kindlapeale koju kätte, mitte ei eelda, et klient võtab kätte ja hakkab 54L akvaariumit ümberistumistega bussis u 30 km koju tassima. :lol:

Selle kindla peale koju saatmisega on nii, et kui on usaldusväärne firma, siis tõesti. Antud firma usaldusväärsuse kohta ei oska öelda ei head ega halba, kogemus puudub. Aga tundmatute firmade korral tasub alati uurida nende tausta (ntx krediidiinfo jt.), vaadata Googlest tagasissidet jne. Ntx antud firma kohta lemmikloomapidajad on andnud positiivse hinnangu, samas firma asukohaks on korter Koplis, mis pisut paneks kõhklema. Aga summa pole suur, nii et väga ei tasu ilmselt pabistada.
Bettast saab tellida klaaskasti väga hea hinnaga, sellest ka mu soovitus vaadata, mis seal komplekteerimine maksma läheks. Klaaskast näeb välja suht sama mis nimega firma kast.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 22, 2013 08:11 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 23, 2012 02:58
Postitusi: 67
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Olen ise internetshopist tellinud. Kaup on soodne ja jõuab kohale ka :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 22, 2013 08:20 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Kui veel neist kahest esmases postituses olevast variandist rääkida, siis esimene valik on vast mõistlikum ning need komplektis olevad asjad kõlbavad küll.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 22, 2013 09:31 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:wink: kui nüüd oleks vaja valida nende kahe vahel siis valiks kah AQUAELI komplekti, kuigi see sisefilter MINI-Pat mõeldud nagu nanodele sobib ideaalselt ka suuremate akvade puhul. Kuna sa ei planeeri sinna akvasse suuri reostajaid siis antud filtri kohta võin öelda vaid positiivset-töötab väga vaikselt-ja ajab asja ära ka minu 180L akvas :wink: Ka aquaeli soojendaja on OK.
HINNAST- enne kui otsustad siis uuri ka mujalt -vahel võivad samal komplektil olla suht suured hinnaerinevused :idea:
Esimeseks akvaks on selline valmis komplekt muidugi hea valik- hiljem st. järgmist akvat(kui SAS-i nakatud :D ) nähtavasti ostad juba teiste mõtetega.
Kui hind on oluline siis võid vaadata ka teistest eesti oksjonitelt-seal kah vahel vähekasutatud jja korras akvad(komplektid) soodsa hinnaga....ise ostsin oma käesoleva akva kah oksjonilt(alghind oli 5 euri).
EDU!

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 22, 2013 10:12 
Akvarist

Liitunud: Reede Mai 31, 2013 06:20
Postitusi: 11
Asukoht: Tartu
Tore, et siia vahepeal nii palju asjalikke vastuseid on tekkinud! :)

Mõttes eelistasin ise ka esimest varianti aga vot ei teadnud, kas parem on osta komplekt või sisustada soovituste põhjal ise. Komplekti puhul jäi kuskilt kõrva, et kui midagi välja vahetada tahan siis on see suht keeruline.

Loodan, et suudan siiski 54L-sega piirduda, sest juba selle kõrgusega akvat on suht raske leida mis ei ületaks 35 cm (mul on üks kindel ideaalne koht, kuhu ma selle akva panna tahan).

Enne lõppotsuse langetamist loodan veel korra Bettasse juhtuda, sest eelmine kord kui seal käisin (u 2 kuud tagasi) oli mõttes veel "mitte mingil juhul suurem akva kui 40L". Mõtlen, et ehk on nad nõus ka postiga saatma, kuna oma transport mul puudub ja bussisõidu "võlusid" ma juba mainisin.

Alguses mõtlesin üldse kasutatud akva peale aga kahe kuu jooksul olen jälginud pea igapäevaselt Kuldset Börssi, Soovi, Osta ja googlest otsinud aga lihtsalt ei leia seda mis vastaks minu soovidele. Nüüd see interneti esimene variant paistab olevat ideaalne.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 22, 2013 11:06 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mai 11, 2011 09:01
Postitusi: 112
Asukoht: Tartu
Kas ikka sellest foorumist ka akvasid otsinud oled? :)

Ütlen veel, et ei paista selles komplektis midagi olevat, mida vajadusel välja ei saa vahetada, valgustuse kohta ei oska täpselt öelda, aga seegi on ilmselt vahetatav.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 23, 2013 05:46 
Akvarist

Liitunud: Reede Mai 31, 2013 06:20
Postitusi: 11
Asukoht: Tartu
Ikka olen, kuid siiani on ikka mõni asi ette jäänud. Kas on asukoht liiga kauge, kaant pole, liiga suur (kergesti tüdineva inimesena ei tahaks väga suure asjaga alustada :P), liiga kõrge, ei näe hea välja jne.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 23, 2013 02:02 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Veebr 13, 2013 01:38
Postitusi: 23
Asukoht: Tallinn
Esimeseks akvaariumiks on selline komplekt väga hea. Mingi aja möödudes on nagunii kaks varianti, kas suurem purk või teha riiulile ruumi raamatute jaoks. Mõlemal juhul pole suur kaotus, pealegi on olemas järelturg.

_________________
Väga laisk


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 23, 2013 05:00 
Akvarist

Liitunud: Reede Mai 31, 2013 06:20
Postitusi: 11
Asukoht: Tartu
Akvaariumi ostu soov sai tegelikult üldse alguse sellest, et ma olen pöörane sinise värvi järele ning ükspäev nägin Tartu Zoomaailmas sinist isast bettat mis phm jalust nõrgaks võttis. :D

Isaseid bettasid nagunii mitmekesi pidada ei saa siis ei teki ehk ka ahvatlust suurema akva järele (küll on hea alustada kohe sellise kalaga, kes oma iseloomuga piirid paika paneb:)).

Tuulan nüüd veel korra kuulutused läbi ja kui homme õhtuks midagi silma ei jää siis annan vist tellimuse sisse. Lõunakeskusesse lähinädalatel nagunii ei juhtu aga enne kooli algust tahaks akvaariumi juba käima saada ja miks siis mitte alustada sellise akvaga.

Rääkides veelkord suurusest siis ma olen aru saanud jah, et aktiivsemad akvaristid kasvatavad sellistes maime. :P


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 23, 2013 09:13 
Akvarist

Liitunud: Reede Veebr 15, 2013 10:44
Postitusi: 169
Pildid: 0
Asukoht: Järvamaa
Mida suurem seda parem, alustasin 30 liitrisega, siis ostsin 85 liitrise ja nüüd tahaks juba 160-240 varsti kui olen asjadega veidi veel harjunud ja kogenumaks saan! :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 23, 2013 09:36 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mai 11, 2011 09:01
Postitusi: 112
Asukoht: Tartu
Bettale peaks see akvaarium sobima jah ning jalustrabavalt ilusad on need bettad tõepoolest. Sai isegi üks akva juurde ostetud, et jälle betta võtta, kala pole jõudnud veel koju tuua. Äkki jõuan mina Lõunakeskusesse varem, haha :D


Üles
 [ 37 postitust ]  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver