foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 37 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 24, 2013 07:52 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Selle akva valgustus on küll üsna kahtlane, kas tõesti vaid 1* 11W toru ? (http://www.idealo.de/preisvergleich/Off ... quael.html )
Ilmselt valgusega ongi probleem vahetamisel. Tean, et mõnedel akvadel ei taha lisatorud kaane alla enam hästi mahtuda. Igatahes võiks seda asja lähemalt uurida.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 24, 2013 08:58 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Felchil õigus, olin liiga laisk et hakata mujalt otsima, milline valgusti täpsemalt komplektis - Internetshop mainis vaid, et T5. 11W 54 l kohta tähendab seda, et elustaimede soovi korral on valik kehv, nii napi valgusega kasvavad hästi vähesed taimed. Kui sinna kasvõi ühe lisatoru saaks, oleks pilt märksa etem.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 24, 2013 03:14 
Akvarist

Liitunud: Reede Mai 31, 2013 06:20
Postitusi: 11
Asukoht: Tartu
Nojah, niipalju siis kergest algusest... :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 24, 2013 09:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
alustamine on kerge aga tagajärgedega peab lihtsalt hiljem tegelema

Igaks juhuks küsin kas oled Reinu artikleid lugenud?
/esimene/25681/index.html

1) Loe need läbi
2) tegutse
Pilt

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 25, 2013 04:45 
Akvarist

Liitunud: Reede Mai 31, 2013 06:20
Postitusi: 11
Asukoht: Tartu
Tänud info eest. Olen Reinu artikleid põgusalt lugenud ning Sinu antud skeemi puhul on mul kõik "mullid" läbi mõeldud (va tehnika millesse süvenemiseks ma püüan ükspäev veel aega leida).

Nüüd ongi probleem selles, et sellist akvaariumit nagu mina tahan, ei pakuta (mitte internetis). Tallinnas vb veel aga sinna ma nüüd küll omapead kolama ei lähe. Praeguseks olen elanud kuu aega Raplas aga varsti võtan suuna Tartu poole tagasi (täpsemalt elan ma küll Tartust 20 km väljaspool). Eks siis teen käigu tigutorni loomapoodi (kõige lähem bussijaamale ja valiku seas kuidagi lihtsam orienteeruda).

Tekkis veel küsimus, et kas muidu phm on võimalik kõneall olevale akvale lisada/vahetada valgusti? Äkki peaksin tollele müüvale interneti poele kirjutama ja küsima? Aga kuidas ma seda küsiksin (sõnastus)? Internetist igatahes erilist abi polnud...Kui va, et paljudel on selle lambiga probleemid. :roll:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 25, 2013 06:45 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:wink: no sellisel juhul soovitaksin :!: hoopis pöörduda BETTA kaupluse poole ja rääkida oma lugu: mis mõõtudega akvat soovid; millist valgustust; milliseid kalu planeerid pidama hakata; taimekasvatus; - äkki saad sealt siiski just seda mida vajad - personaalse komplekti vastavalt Sinu visioonile!

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 25, 2013 08:21 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 30, 2012 08:29
Postitusi: 110
Pildid: 15
Asukoht: Tartu
bardatulus kirjutas:
:wink: no sellisel juhul soovitaksin :!: hoopis pöörduda BETTA kaupluse poole ja rääkida oma lugu: mis mõõtudega akvat soovid; millist valgustust; milliseid kalu planeerid pidama hakata; taimekasvatus; - äkki saad sealt siiski just seda mida vajad - personaalse komplekti vastavalt Sinu visioonile!


Tartu Lõunakeskuse Betta töötajate kvalifaktsioonis pole ma ise päris kindel(vähemalt mitte kõigi omas), kuna 3-4 kuud tagasi nägin kuidas inimene ostis mingi 60L akvaariumi ja Betta töötaja ütles, et kalad võib juba järgmine päev sisse panna. See nädal läksin küsima makroväetist ja pmt küsiti vastu, et mis asi see on. Samas on nende kvaliteet tunduvalt parem kui zooplanetis, kuna sealsed töötajad ei saa alati aru, et mida küsitakse. Vähemalt sellised on mu enda kogemused.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 25, 2013 10:30 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
kullar kirjutas:
Tartu Lõunakeskuse Betta töötajate kvalifaktsioonis pole ma ise päris kindel(vähemalt mitte kõigi omas), kuna 3-4 kuud tagasi nägin kuidas inimene ostis mingi 60L akvaariumi ja Betta töötaja ütles, et kalad võib juba järgmine päev sisse panna.

Ja mis selles siis valet on? Kalad võibki järgmisel päeval sisse panna, küsimus on rohkem selles, mis edasi. Kui teha järgneva kuu jooksul paari-kolmepäevase intervalliga piisavalt suuri veevahetusi, saab kenasti sisse töötatud. Või kui kasutada mingit muud meetodit sissetöötamiseks (tõsi, kõigiga nii ei saa, ntx traditsiooniline kaladega sissetöötamine eeldab sujuvat pisihaaval alustamist). Kui lihtsalt kalad sisse sumatada ja loota et kõik laabub iseenesest, siis see muidugi hästi ei lõpe.
kullar kirjutas:
See nädal läksin küsima makroväetist ja pmt küsiti vastu, et mis asi see on.

Ma ei heidaks seda ette. Oluline et nad oskavad aidata murede korral ja teavad mida müüvad. Makroväetised on taimekasvatuse spetsiifiline osa, igaüks ei tarvitse teada. Kui oleksid küsinud täpsemalt mingit väetist (ntx kaaliumilisandit), oleksid vast saanud. Samamoodi ei tasu imestada, kui mõnes poes ei teata, kes või mis on OTO või SAE - see on rohkem siin foorumis kasutatav sõnavara.
kullar kirjutas:
Samas on nende kvaliteet tunduvalt parem kui zooplanetis, kuna sealsed töötajad ei saa alati aru, et mida küsitakse. Vähemalt sellised on mu enda kogemused.

Võrdled võrreldamatut. Zooplanet on kastiliigutamise firma, nad üritavad lemmikloomadega kaubelda kui hulgimüügifirma. Peale selle tegelevad nad laias skaalas igasuguse lemmikloomaäriga, mitte ainult akvaristikaga - ega seegi soodusta akvaristika alaste teadmiste teket. Kui soovid spetsialisti nõuannet, siis hulgimüügi firma pole selle hankimiseks just parim koht. Ehkki neil võib mõni asi olla tiba parema hinnaga, soovitan küll kõigil pigem eelistada kauplusi, kus töötavad spetsid, kellelt saab vajadusel ka nõu küsida. See tagab, et tulevikus üldse on kauplusi, kust saab nõu - kui lähete spetside juurde vaid siis, kui on tõsine mure, võib spetsialistide pood olla selleks ajaks uksed juba lõplikult sulgenud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 26, 2013 07:44 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Pöördudes tagasi valgusti juurde - küsi kindlasti müüjalt, millise võimsusega ja ka mitu toru valgustis on. Siis uuri, kas torusid ka saada on ja mis maksavad. Kahtlustan, et seal on eritorud, mis hingehinnaga ja pead jumal-teab-kust tellima. Loodetavasti eksin.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 26, 2013 04:30 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Galux, minu meelest ka on selle 95€ Aquael Econoline 54l akva puhul "achilleuse kannaks" 1x11W valgustus. Kuidagi liiga nõrk, kahtlane. Seal saaksid kasvatada väga vähenõudlike taimi. Taimetargad ehk oskavad sulle ütelda kas selliseid taimi on üldse olemas. Ma tean et sellist valgustust kasutatakse näiteks tigude ja krevettide kasvatamisel. :)

Otsisin pisut Internetis ja leidsin et antud akva valgustus on selline: Aquael Econoline Light Unit 11W
Kas on olemas sama pesa ja disainiga võimsamaid lampe, ei oska hetkel ütelda. Kui loed sealseid amazon kasutajate avamusi, siis on näha et paljud akvaristid pole rahul selle lambi tööjõudluse ja kvaliteediga. Kui hakkad aastas korra seda lampi välja vahetama (kui niikaua kestab) siis maksab see lamp mingi 26€. Kui Eestist lampi kätte ei saa siis pead ostma läbi amazon'i või ebay, lisa ka postitustasu. Valgustuse ümbertegemine võib osutuda kallimaks kui mõne teise sobilikuma akva ostmine.

Mõtlen seda kas 100-120€ eest sa ei saaks parema valgustusega 54l akva valikut? Akva brändi mille jaoks liigub Eestis juppe.
Esmapilgul jäid silma valgustusega 1x15W:
http://www.a-akvaarium.ee/et/akvaariumi ... am-60.html
http://www.zooland.ee/tginf.php?lng=ee&gid=3700&fpref=
jne.

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 26, 2013 04:58 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:idea: aquaeli kodukal saadaval ka duo lamp ehlk siis 2x11w kui ma õigesti aru saan, vaata siit:

http://aquael.pl/index.php?option=com_c ... 92&lang=pl

infot selle kohta-HIND- saad kauplustelt kes tegelevad Aquaeli müügiga- näiteks vist BETTA-st ka, ehk ka AMAZONICA- st...kui ilusti palud siis nad tellivad kindlasti-aga kõik sõltub muidugi hinnast, kuigi aquaeli tooted suht soodsad-ikkagi valmistatud(minu meelest) euroopas-Poolas......

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 26, 2013 09:10 
Akvarist

Liitunud: Reede Mai 31, 2013 06:20
Postitusi: 11
Asukoht: Tartu
Eks tuleb siis sammud ikkagi Betta poole seada kuigi jah, üks põhjus miks ma eelistan ise infot koguda ongi müüjate (aegunud/olematud)teadmised. Kardan jääda olukorda, kus mulle määritakse ma ei tea mida pähe ja mina oskan kõigele vaid kaasa noogutada. :lol:

Aquael Econoline 54l osas on mul nüüdseks tekkinud küllaltki negatiivne seisukoht, kuna vastukaja internetis (ning ka siin akvaristika foorumis ühes 2010 aasta teemas) pole üldse mitte hea. Tänud, Ertserts, et leidsid netist üles ka kõnealuse valgusti ja selle hinna. Õpilasena pole mul hetkel sellist püsivat sissetulekut, et joosta igakord kui lamp läbi läheb, uut ostma. :roll:

Seda Aquadream 60 olen mitu korda vaadanud aga selle akva mõõtudeks on öeldud 60x30x40 cm ning kahtlustan, et see 40 cm on kõrgus ja sp ei sobi. Teine akva samamoodi.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 28, 2013 02:11 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Uurisin asja veel.
Galux, soovitan sulle hinna poolest näiteks Eheim 54l MP akvat sobivate mõõtmetega 60x30x30cm. Minul endal on ka 180l MP akva ja ma olen väga rahul, sain selle omal ajal soodsalt. Teisi akvasid poleks mitte kohe selle raha eest saanud.

Eheim MP Starterkomplekt kus on kõik jupid algaja akvaristi jaoks olemas.
Tallinnas Kalake'se poes: Aquastar 60, 54 liitrit Hind 88€ NB! Hetkel soodushind 79€
Valgustus 1x15W. Väikestel akvadel on enamusel kas 11W või 15W. Valid akvasse vähenõudlikumad taimed ja küll asi töötab.

Nii et helista, uuri asja, osta akva ära. Lase akva mõnel tuttaval või maksulisel kulleril Tartusse tuua.

Eheim MP akvade jaoks jupid alati olemas, seega korralik ja tuntud firma akva. Muuseas mulle vastas e-kirja teel omal ajal Eheim MP akvade tootja, et õige hoolduse puhul pole nende akvade jaoks 15-aastat kasutamist mingi probleem. :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 28, 2013 08:43 
Akvarist

Liitunud: Reede Mai 31, 2013 06:20
Postitusi: 11
Asukoht: Tartu
Kuule see on ju täitsa super! Issand mul tuleb ju alles nüüd meelde, et kui ma 2 nädalat tagasi korra Tallinnas käisin siis ma veel vaatasin seda akvat ja mulle meedis aga kuna transporti tol hetkel polnud, jäi ostmata.

Nüüd kodulehelt loen, et saadavad kenasti postiga.
Loodan, et nüüd lõpuks hakkab asi sujuma! :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 29, 2013 11:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
algse paketi kohta on MP ok asi.
Ise enam ei võtaks seda MP sest mulle ei sobinud see kaas,
1) pean kaant akvas toimetamiseks koguaeg maha tõstma aga väiksema akva puhul pole see nii probleem.
2) valgust taimeakvaks vähe.

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 [ 37 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver