foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 49 postitust ]  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: 96l->180l üleminek
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 07, 2013 08:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mai 14, 2006 09:17
Postitusi: 84
Pildid: 4
Asukoht: Haapsalu
Olen otsustanud oma 96liitrise 180liitrise vastu välja vahetada.
Uus akvaarium on Juwel Rio 180 ja originaal filtri ning valgustusega.

Nii palju, kui siit lugenud olen soovitatakse vanast võimalikult palju uude üle viia- nii vett, taimi, kui põhjapinnast.
Mõtlesin minagi, et panen vana kruusa alla ja uue peale, aga mul on vanas akvaariumis miskine vetikas.
Ma ei teagi täpselt, mis see on või millest tingitud, kas valgustusest või muust, aga haagib see sinder end külge nii kividele, kui taimedele.
Valgustus põleb 8h (originaal)
5in1 testid on normi piirides.

Nüüd mõtlengi, et kas on õige seda vetikat uude akvaariumisse kaasa "tassida"?

Panen siia mõned pildid, et saaksite aidata otsustada, kas see vetikas oleks uues akvaariumis (kus on ka originaal valgustus) ohtlik või mitte.


Pilt

Pilt

Kusjuures, Kõige rohkem ongi teda anubiase peal. Vallisneriat, "kuuske", cryptocoryne´t ei puutu. Samas Java Mossi sisse poeb ka ja veel üks taim, mille nime ei mäleta, kuid mis on selline aeglase kasvuga väga puine.

_________________
Juwel Rio 180- 7x Puntius conchonius, 2x Ancistrus sp, 1x Trichogaster trichopterus


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 07, 2013 09:42 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Tegu peaks olema habevetikaga ja julgelt võin öelda, et kaasa tuleb ta igal juhul aga sellest pole hullu. Seda vetikat näen oma akvades siis kui co2 on lakkand mullitamast juba nädal. Ph kõikumine ja co2 puudus vist ongi selle tekke põhjuseks. Need lehed lõikaks ära, kus ta levinud on või kui kogu taim kaetud siis jätaks selle välja.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 07, 2013 10:55 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:wink: nagu eelpool öeldi nii soovitaks ka mina .....
igaljuhul on kasulik maksimaalselt vana vett ja kruusa ümber kolida
minul oli täpselt sma üleminek 96l 180liitrile ja kõik kruus läks peaaegu läbipesemata uude akvasse ja mõningad taimed tõstsin nagu mättad ümber koos vana kruusa hunnikuga....

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 07, 2013 11:02 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Vetikas on iga alustava akva tavaline kaaslane. Sellest saab lahti ajapikku. Nii et - vanast akvast võid ikka vett võtta. Nagu barbaduulus räägib - mida rohkem vett ja kruusa uude akvasse ümber transpordid, seda kiiremini saad uue akva käima. Aga siis pead kõik kohe samal päeval ümber kantima. Kui paned vee ja kruusa mõneks päevaks seisma, siis bakter sureb. Aga enne, kui kalad sisse paned - tee ikka veetesti ka igaks juhuks.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 08, 2013 09:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mai 14, 2006 09:17
Postitusi: 84
Pildid: 4
Asukoht: Haapsalu
Aitäh!

Ilmselt peaksin siis tõsiselt kaaluma CO2 lisamist uude akvaariumisse. Siiani ma tõesti ei ole millegi erilisega oma akvaariumi puhul hiilanud.

Aga teen siin samas ka ülekutse, kellel on Haapsalus taimi üle (või viitsivad minu kulul Smardi või Post 24-ga saata) pakkuda mulle taimi.
Enda omadest jääb nagunii väheks ja kui veel valima ka hakata, läheb see olukord üsna nutuseks :D

_________________
Juwel Rio 180- 7x Puntius conchonius, 2x Ancistrus sp, 1x Trichogaster trichopterus


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 09, 2013 08:19 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
kes sul seal elutsevad? kas mõni vetikasööja ka on? Kui pole siis võiks mõelda

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 09, 2013 09:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mai 14, 2006 09:17
Postitusi: 84
Pildid: 4
Asukoht: Haapsalu
Hetkel on guraami, ancistrused (2) ja mõne päeva eest lisatud pikauimelised roosibarbused (7). 4 guppyt on ka praegu, aga nemad arvatavasti uues akvaariumis ei jätka, püüan nemad ära jagada.
Sae oli kunagi, kuid talle see vetikas ei maitsenud.

_________________
Juwel Rio 180- 7x Puntius conchonius, 2x Ancistrus sp, 1x Trichogaster trichopterus


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 11, 2013 08:00 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
SAE ongi sisuliselt ainuke, kes selle vetika vastu võiks huvi tunda.

_________________
240L, Molly'd, Neoonid, Rasboorad, Ludwigia Repens , Crypt. Wendtii 'Mi Oya', Anubia Barteri


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 11, 2013 08:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Okt 21, 2012 03:29
Postitusi: 235
Pildid: 0
Asukoht: kopli 86
Pets kirjutas:
SAE ongi sisuliselt ainuke, kes selle vetika vastu võiks huvi tunda.


Ka ühed teod tunnevad vetika vastu suuremat huvi üles, musta põhivärvusega ja kollased jutid peal, zebra.... no ei tule nimi meelde.

_________________
80+50 kooslus 1050l/h
60L ekepimentaal bassein 600l/h välisfilter ja led valgus


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 11, 2013 09:04 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
lokuta kirjutas:

Ka ühed teod tunnevad vetika vastu suuremat huvi üles, musta põhivärvusega ja kollased jutid peal, zebra.... no ei tule nimi meelde.


Mõtled äkki Neritina natalensis'st. Ja tekib küsimus nagu sebralgi kas on kollane ja mustad triibud või must ja kollased triibud :lol: :lol:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 11, 2013 10:59 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
noored SAEd tunnevad rohkem vetika vastu huvi
vanad juba kogenud ning tormavad esimesena kohale kui süüa antakse.

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 11, 2013 05:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mai 14, 2006 09:17
Postitusi: 84
Pildid: 4
Asukoht: Haapsalu
Hästi, ma siis hangin endale järgmise tallinna reisi ajal ühe noore SAE.

Olen omadega sealmaal, et tõstsin kalad suurde vanni.
Pool 96liitrist läks uude akvaariumisse koos hunniku uue ja kogu vana akvaariumi kruusaga. Vanad taimed tõstsin ka kõik ümber, aga neid on ilmselgelt liiga vähe.
Kogu selle ümbertõstmise käigus lipsasid ka osad krevetid uude kasti. Paistab, et neid see sogane ja poolvärske vesi ei seganud. Toimetavad rõõmsalt.
Hiljemalt homme tõstan kalad ka ümber ja panen vana pumba natukeseks seda bakterikoloonia tekkimist toetama.

_________________
Juwel Rio 180- 7x Puntius conchonius, 2x Ancistrus sp, 1x Trichogaster trichopterus


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 11, 2013 06:00 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:idea: soovitan hankida ikka vähemalt 2 SAEd. Ise ostsin eile Tartu mnt akvarist poest 4 noort SAEd. Oli teisi seal ikka väga palju ja hind kah mõistlik:2,50euri tükk.
Minu Akval oli poole pealt klaas puudu ja kohe lennutas 1 SAE end akvast välja põrandale- kohe oli ka kass jaol- :) õnneks olin mina kiirem ja kass ei jõudnud kala ära süüa. Arvesta et akva peab olema pealt kinnine!

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 12, 2013 02:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Lokuta, see vetikast toituv tigu peaks olema 2.5-3cm Zebra Nerite Snail (Nerita natalensis). Pidavat olema ülihea isuga vetikasööja. Ilusad ja dekoratiivsed teod. Kahju et ma selliseid tigusid oma akvas pidada ei saa, sest mul luusivad ringi killerteod. Ehk killerid ei sööks ära zebra snail'e? Vist ikka söövad! :lol:

Krevettidest pidi hea ja aktiivne vetikasööja olema 3-5cm Amano Shrimp (Caridina multidentata). Neid krevette ma võiksin oma akvas küll pidada sest killerteod krevette tavaliselt ei puutu. Krevett on killeri jaoks liiga kiire saak. Pigem nosivad nad kõrvuti toidualaua taga. :)

Kaladest peale SAE söövad vetikaid veel 4-5cm Dwarf Oto (Macrotocinclus affinis). Oto'sid peaks pidama väikese grupina. Võiks isegi vetikasööjatest otsid pidada.

SAE on hea vetikasööja kuid minu meelest on tal 3 suurt miinust: kasvab suureks kuni 14cm, võib muutuda teiste kalade suhtes agressiivseks (territoriaalne) ja vanast peast muutub veel pahuramaks ning ei viitsi enam üldse süüa vetikat. Mina sae'd enam oma akvasse ei luba! Vähemalt mitte enne kui akvas on kas sama suur või veel suurem kala kes paneks ülbe sae vajadusel paika. :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 12, 2013 10:01 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:wink: olen nõus SAE puudusega et kasvab liiga suureks, aga seda kui akva on liiga väike :D
olen pidanud 2a SAEd ja minul juhtusid väga sõbralikud ja mitte territoriaalsed SAEd. Küll aga olid territoriaalsed ja väga riiakad nn. vale saed e. flying foxid.
Ja vetikaid söövad nad tõepoolest vaid kuniks saavad täiskasvanuks siis suht laisad

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 [ 49 postitust ]  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver