foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 49 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juul 27, 2013 10:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mai 14, 2006 09:17
Postitusi: 84
Pildid: 4
Asukoht: Haapsalu
bardatulus kirjutas:
:shock: niisiis on minu akvas musta habevetikaga finito ehk siis: 4 SAE-d on kõik nahka pistnud :wink:


Super!

Ma olen vahepeal Amazonica ja Kalakesega ühendust võtnud. Viimasesse saabub uus partii Zebra Nertite´sid augusti keskel. Praegu pean plaani mõned teod võtta. Olen googlest otsinud ja soovitused väga erinevad. Mõnel on 3 mõnel 13 200l peale.
Ise plaanisin esialgul viiega piirduda. Kui väheks jääb, siis saab juurde tuua.

Aga muidu olen ma taimedega jätkuvalt hädas. Olemasolevaid on vähe ja needki kiratsevad.
Ainus, mis end hästi juurde kasvatab on kardhein.
Esimesed vetikatutid hakkavad ka ilmuma.

_________________
Juwel Rio 180- 7x Puntius conchonius, 2x Ancistrus sp, 1x Trichogaster trichopterus


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 28, 2013 03:03 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Arvan et 5tk Zebra Nerite Snail'e on algatuseks sobilik arv. Eks aeg näitab kuidas nad eluga akvas harjuvad. Akva temperatuur vali kalade ja tigude jaoks sobilik, 22-26 kraadi. Kui kalade valik võimaldab siis mina paneksin akva temp. 24 kraadi. Tigude puhul pidi nii olema et kui temp. on liiga madal siis on teod põhiliselt tardunud olekus ja väheliikuvad. Kui temp. kõrge siis pidid teod olema aktiivsed ja liikuvad. Samas madalam temp. pikendab tigude eluiga (3-5a) ja kõrgem temp. lühendab tigude eluiga (1a). Seega olekski vaja saada akvasse optimaalne temp.

Kui sul on 180l stardikomplekti akva siis eeldan et valgustus on sul võimsusega 2x39W kanti.
Seega sellise valgusega saad kasvatada valguse suhtes vähenõudlikumaid taimi. Mina näiteks valiksin ja komplekteeriksin oma taimed selliselt lingilt: Tropica Aquarium Plants - Easy
Isegi valisin omal ajal taimed sealt ning ostsin siis ühest Tallinna akvapoest. Eestis on taimede valik kohati parem kui kalade valik.

Ma ei ole küll eriline taimetark kuid omast kogemusest võin ütelda taimede kohta järgnevat. Et akva hästi käima saada peab seal algatuseks olema piisavalt valgust ja elustaimi. Isegi siis võtab akva käivitus oma aja. Nii mõnedki taimed ei hakkagi korralikult kasvama, kiratsevad ja surevad lihtsalt välja.

Minu esimese akva "easy plants" taimevalikud olid järgnevad:
Anubias barteri var. nana (kinnitatud risoomga juurikale) - kord kasvas ja siis jälle kiratses, kõik lehed kukkusid ära, nüüd vaikselt, aeglaselt ja hõredalt kuidagi kasvab.
Cladophora aegagrophila (lebavad akva põhjas) - ega ei saagi aru kas kasvab või ei kasva, samasugused kenad rohelised pallid alguses ja ka nüüd. Aeg ajalt akvat hooldades pööran neid ümber. Ilus dekoratiivne taim (algae).
Cryptocoryne wendtii 'Mi Oya' (kinnitatud väetisepalliga põhja) - alguses kasvas, nüüdse seisuga kiratseb, lausa ära mädanes. Hetkel pole ühtegi lehte enam nähtaval, ainult juured põhjas. Taim kadus ära mõlemast akva osast, samas valgust oli täiesti piisavalt. Eks näis kas sureb välja või mitte.
Echinodorus bleheri {bleherae} (kinnitatult väetisepalliga põhja) - kasvab suht aeglaselt kuid samas kindlalt. Taim pole minu jaoks probleemne.
Hygrophila corymbosa 'Siamensis 53B' (kinnitatud väetisepalliga põhja) - kasvab hästi ja kiiresti, aeg ajalt tuleb taime kärpida ja närtsinud lehti eemaldada. Akvas üks kiireima kasvuga taim.
Microsorum pteropus (kinnitatud risoomiga juurikale) - väga hästi kasvav, elujõuline ja dekoratiivne taim. Oleksin pidanud omal ajal võtma neid taimi rohkem.
Taxiphyllum barbieri (kinnitatud juurikale) - alguses oli väga ilus, roheline ja dekoratiivne taim. Mõne kuu pärast aga inetu, pruunikas ja akvat ning filtrit läbustav taim. Pealegi tekkisid pruunika taime sisse sajad kui mitte tuhanded prügitigude kolooniad. Viskasin selle taime akvast täiesti välja. Mulle see taim kohe mitte ei meeldinud!
Pistia stratiotes (pinnavees hõljuv taim) - muretsesin selle taime põhiliselt teatud kalade jaoks, sest akvaristika portaalides kirjutati et neile on selliseid taimi vaja turvatundeks. Hiljem aga praktikas selgus et need kalad ei vaja antud taimi, sest hoidsid paaniliselt nendest taimedest ohutusse kaugusse. Taim hakkas akvas kasvama ja vohama tohutu kiirusega, peagi kippus katma kogu akva veepinda. Teised taimed ei saanud enam piisavalt valgust. Pidevalt kärpisin ja selekteerisin taimi (tekkis koduvanast taimetarga tunne). Selle taime puhul oli teine tüütu asi see et taime pikad juured olid väga pudedad, pidevalt veevoolus murdusid ning kogu akva oli täis taimetutikesi mis hordidena hõljusid kõikjal ja ummistasid filtrit. Eriti karmiks läks asi siis kui muretsesin akvasse uue võimsa välisfiltri. Veevool muutus veel tugevamaks ja tuuseldas taimi veelgi rohkem. Lõpuks pididn nendest ilusatest taimedest loobuma (andsin ära).

Kuid rohkem ei tea ma taimedest midagi. Kuid tean veel seda et elustaimed on kohati kaladest kallimad. Viimane fakt oli mulle ostu sooritamisel tõeliseks üllatuseks. Samas leian et pole mõtet kaladele orienteeritud akvaristi akvasse muretseda hirm kalleid dekoratriivtaimi, mis nõuavad rohkem valgust, hoolt ja aega kui sul on neile pakkuda. Muidugi kui oled eriline "koduvanast taimetark", siis on hoopis teine rõhuasetus ja lähenemine taimekasvatusele. :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 29, 2013 11:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
nõrgemas valguses kasvavadki taimed aeglaselt
samuti võttis hulk aega enne kui taimed peale istutamist uuesti kasvama hakkasid.
SAmuti peab vaatama mis tingimustes taimed algselt kasvanud kui kõrge CO2 manustamisega siis viies taime madalama CO2 akvasse võivad taime lehed laguneda. Kui ravi ajal co2 välja lülitasin surid osad taimed 2 nädalaga.
Sisuliselt ei saanudki ma MP standardvalgusega (2x30w T8 ) taimi korralikult kasvama. Asendades selle 2x39 T5 oli märgatav erinevus

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 Teema pealkiri: Re:
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 26, 2014 03:30 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mai 14, 2006 09:17
Postitusi: 84
Pildid: 4
Asukoht: Haapsalu
bardatulus kirjutas:
:shock: niisiis on minu akvas musta habevetikaga finito ehk siis: 4 SAE-d on kõik nahka pistnud :wink:


Kuidas Sul läheb selle habevetikaga?
SAEd on jätkuvalt aktiivsed ja mugivad?

Mul on asi aastaga käest ära läinud. Suvega veel eriti :S
Plaanin selle CO2 mullimasina ikkagi tellida. Paistab, et teisiti ei saa ma sellest vetikast kuidagi lahti ja taimi kasvama.

Kuna ma ise tõesti ei oma mingeid teadmisi ega oskusi seda isetehtud pärmiCO2te oma akvaariumisse tekitada, siis vaatasin sellist: http://www.aliexpress.com/item/Disposab ... 60500.html

Kuidas targematele tundub, kas sellele süsteemile saab hiljem teise ballooni külge panna?

_________________
Juwel Rio 180- 7x Puntius conchonius, 2x Ancistrus sp, 1x Trichogaster trichopterus


Üles
 Teema pealkiri: Re: 96l->180l üleminek
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 27, 2014 08:51 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:shock: isiklikult sellist ,,jama,, ei ostaks....40 euri...mille eest... #-o
muide siin foorumites sellest CO2 teemal väga :!: :!: palju kirjutatud ja ka DIY co2 õpetused...

mina teeks esialgu pärmi zelatiini meetodil...mul oli see ....
aga kui on majanduslikult võimalik siis komplekteeriks korraliku süsteemi:
balloon
reduktor
solenoid klapp
ph kontroller

teemasse: SAED EI NOSI ENAM SEST HABEVETIKAS ON OTSAS - ainult sisefiltris on teda
muide kas valgustus ikka sama 2x30 :?:

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri: Re: Re:
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 20, 2014 04:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
Annyka2 kirjutas:
Mul on asi aastaga käest ära läinud. Suvega veel eriti :S
Plaanin selle CO2 mullimasina ikkagi tellida. Paistab, et teisiti ei saa ma sellest vetikast kuidagi lahti ja taimi kasvama.


Kuidas läheb? Kas oled omale co2 süsteemi soetanud? Kas vetikate/taimede kasvu probleem on lahenenud?

_________________
450L taimeakvaarium
Hemigrammus ocellifer
Paracheirodon axelrodi
Trigonostigma heteromorpha
Krevetid


Üles
 Teema pealkiri: Re: 96l->180l üleminek
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 20, 2014 11:36 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Selle habevetikaga ongi selline jama et kui ühel päeval vanad, paksud, laisad ja pahurad sae'd enam ei viitsi seda habevetikat krõmpsutada siis tuleb habevetikas totaalse invasioonina jõuliselt tagasi. :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 Teema pealkiri: Re: 96l->180l üleminek
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 20, 2014 11:52 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Apr 15, 2014 03:58
Postitusi: 185
Pildid: 4
Asukoht: Harjumaa
Mina sain oma "musthabemest" lahti stabiilse igahommikuse EasyCarbo manustamisega: habe närbus ära ning gupid (!) rookisid taimed puhtaks.

_________________
...


Üles
 Teema pealkiri: Re: 96l->180l üleminek
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 21, 2014 10:39 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
Ise kasutan ka Easycarbot ja akvas vetikaid pole. Habevetika ennetamiseks v.vähendamiseks võiks veel katsetada:

a) Crossocheilus siamensis - ainus vetikasööja, kes sööb seda. Aga nagu märgiti siin ennist, pead olema kindel, et tema ladinakeelne nimetus on just see ja mitte miski muu (Epalzeorhynchus sp, Garra sp jmt, keda müüakse ka vetikasööja nime all, ei söö habevetikat ega tegelikult üldse eriti vetikaid ja lisaks muutuvad suurena agressiivseks teiste vastu, mida Crossocheilus siamensis ei tee)

Mustad mollid ja mõõksabad ka söövad habevetikat tegelikult. Aga kui tahad, et kõik need kalad vetikat sööksid, siis pead neid hoidma piisavalt näljasena, muidu nad vetikaid ei söö.

b) valguspäeva pikkus vähemaks - vetikatega võitlejad vähendavad akva valguspäeva 6-8 tunni peale (vahel isegi ajutiselt 4-5 tunnile). Kui taimed ka akvas, siis kindlasti järk-järgult (poole tunni jagu nädalas) ja jälgida taimede reaktsiooni. Minu akva valguspäev on algusest peale olnud 6 tundi.

c) vähe taimi või taimedel valed tingimused (valgus, toitained), mistõttu taimed ei kasva korralikult ja vetikas hakkab vohama. Taimed teatavasti suurimad konkurendid vetikatele.

c) toitainete (NH, NO2, NO3, PO4) ala- v.üleküllus akvas. Esimesel juhul ei jätku taimedele (kui neid on akvas) piisavalt toitu, nad kiduvad ning habevetikas hakkab võimutsema. Teisel juhul jääb toitaineid liiga palju üle vetikate jaoks

Dekoratsioonide, kivide jm pealt saab vetika ära, valades nad keeva/kuuma veega üle. Uued taimed tuleks leotada 15 min heleroosas kaaliumpermanganaadi lahuses, see võtab ära enamiku vetikatest.

Habevetikat hävitab veel vase lisamine vette. Aga seda peab tegema VÄga ettevaatlikult ja teadlikult, muidu saadad kogu oma elava teise ilma.

Ehk on abiks.

_________________
450L taimeakvaarium
Hemigrammus ocellifer
Paracheirodon axelrodi
Trigonostigma heteromorpha
Krevetid


Üles
 Teema pealkiri: Re: 96l->180l üleminek
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 29, 2014 01:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mai 14, 2006 09:17
Postitusi: 84
Pildid: 4
Asukoht: Haapsalu
Ma ei ole CO2 osas veel midagi teinud ega otsustanud.
Küll aga ostsin augusti lõpus ühe SAE. Lisasin aclimoli, mida ma varasemalt teinud ei ole ja avastasin paari päeva eest SAE akvaariumi põhjast surnult.
Mitte ühtegi märki ei olnud, et ta oleks haige olnud. Lihtsalt ühel hommikul lebas surnult.

Samas ei olnud selle kuu jooksul temast tolku ka midagi. Ta ei söönud seda habevetikat! No taimede külgedelt väheke näksis, aga kännult seda paksu kihti ära ei söönud. Selle rebisin mehaaniliselt kännu küljest ära.

Kuu eest ostsin ka taimi juurde. Müüja soovitas savipalle ka ja toppisin neid siis ka vanade taimede alla. Lisaks panin vedelväetist.
Noh, natunatukene ehk on taimede kasv elavnenud.

Aga suures plaanis olen ikka nullpunktis ja tegelikult väga õnnetu. Pean plaani üdse asjad nurka visata. No misasja ma punnitan, kui kalad surevad lihtsalt ära. See suvekuumus tekitas mul ikka päris suure kaose. 5 barbust said hukka.
Olen mõelnud ka sellele, et äkki habevetikas lõi PH nii kõrgeks, et see tegi koos kuumusega barbustega 1:0.

_________________
Juwel Rio 180- 7x Puntius conchonius, 2x Ancistrus sp, 1x Trichogaster trichopterus


Üles
 Teema pealkiri: Re: 96l->180l üleminek
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 29, 2014 03:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
Ära veel kulpi nurka viska! Prooviks mõelda veel. :wink:

Selle SAE surmaga seoses tekkis küsimus Su veenäitajate kohta, kuna neid pole Sa kuskil maininud.

NH ?
NO2 ?
NO3 ?
ph ?
GH ?
KH ?
Temperatuur?

Oled neid mõõtnud? Mida näitavad?

_________________
450L taimeakvaarium
Hemigrammus ocellifer
Paracheirodon axelrodi
Trigonostigma heteromorpha
Krevetid


Üles
 Teema pealkiri: Re: 96l->180l üleminek
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 29, 2014 03:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mai 14, 2006 09:17
Postitusi: 84
Pildid: 4
Asukoht: Haapsalu
No väga agar pagar ma pole. St veetestidest on mul ainult 5in1, mis eriti täpset infot ei anna.

Veevahetust iga 2ndl tagant 30%, temperatuur 22-23C. Akvaariumis 2 ancu, 2 barbust, 2 emast gupit, 7 tigu, krevetid.

_________________
Juwel Rio 180- 7x Puntius conchonius, 2x Ancistrus sp, 1x Trichogaster trichopterus


Üles
 Teema pealkiri: Re: 96l->180l üleminek
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 29, 2014 07:11 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
Mis need ribatesti näidud näitavad?

_________________
450L taimeakvaarium
Hemigrammus ocellifer
Paracheirodon axelrodi
Trigonostigma heteromorpha
Krevetid


Üles
 Teema pealkiri: Re: 96l->180l üleminek
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 30, 2014 09:39 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mai 14, 2006 09:17
Postitusi: 84
Pildid: 4
Asukoht: Haapsalu
NO2 0
NO3 0
ph 7,2-7,6
GH >16
KH 3

_________________
Juwel Rio 180- 7x Puntius conchonius, 2x Ancistrus sp, 1x Trichogaster trichopterus


Üles
 Teema pealkiri: Re: 96l->180l üleminek
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 30, 2014 09:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
Palju kalu hetkel akvas on? Ja kas akva ikka 180 L?

_________________
450L taimeakvaarium
Hemigrammus ocellifer
Paracheirodon axelrodi
Trigonostigma heteromorpha
Krevetid


Üles
 [ 49 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver