foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 49 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 12, 2013 02:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mai 14, 2006 09:17
Postitusi: 84
Pildid: 4
Asukoht: Haapsalu
Aga need teod? On miskid haruldased? Ma pole juhtunud ei foorumis ega poodides nägema...

_________________
Juwel Rio 180- 7x Puntius conchonius, 2x Ancistrus sp, 1x Trichogaster trichopterus


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 12, 2013 07:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Kindlasti on Eestis neid ka... võib olla lihtsalt vaja tellida. Saada Kalakesse v Amazonicasse päring.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juul 13, 2013 12:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Arvata võib et Zebra Nerite Snail on täiesti saadaval. Nagu juba Andrep mainis võid teha tellimuse läbi Kalake'se või Amazonica.

Akvaristid mainivad zebra snail'i kohta järgnevat. 10 liitri akvavee kohta võtta 1 tigu. Kuid lähtuda tuleks eelkõige sellest kui palju on akvas vetikat. Kui vetikat on vähe ja võtad hulgi tigusid siis hakkavad nad akvas näljapajukil vegeteerima. Mina arvan et algatuseks 5-10tk oleks igati paras arv.

Pidavat veel nii olema, et kui zebra snail'ile akvavesi ja elutingimused ei meeldi siis võimalusel pannakse akvast plehku. Nii et akvakaas peab korralikult suletud olema ning aeg ajalt tuleks akva ümbruses ringi vaadata et mõni värske põgenik toas ringi ei roomaks. :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juul 13, 2013 10:19 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mai 14, 2006 09:17
Postitusi: 84
Pildid: 4
Asukoht: Haapsalu
ertserts kirjutas:

Pidavat veel nii olema, et kui zebra snail'ile akvavesi ja elutingimused ei meeldi siis võimalusel pannakse akvast plehku. Nii et akvakaas peab korralikult suletud olema ning aeg ajalt tuleks akva ümbruses ringi vaadata et mõni värske põgenik toas ringi ei roomaks. :)


Et siis lisaks vetikaprobleemi lahendajatele ka väga hea ja odav veetest? :P

_________________
Juwel Rio 180- 7x Puntius conchonius, 2x Ancistrus sp, 1x Trichogaster trichopterus


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 14, 2013 04:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Jah, miks mitte veekvaliteedi indikaatorina tigusid kasutada. :)

Üks asi veel, Zebra Nerite Snail puhul mõned akvaristid kurdavad et need teod munevad kogu akva täis valkjaid teomune. Munadest muidugi mingit erilist järelpõlve ei kooru. Arvata võib et paljudele akvaristidele lihtsalt esteetilisest ja dekoratiivsest seisukohast ei meeldi kui kogu akva on mingeid valgeid munakesi täis.

Samas sa võiksid siit foorumist sektsiooni "Muud veeloomad" alt küsida lisainfot Zebra Nerite Snail'i kohta. Vahest on juba keegi meie akvaristidest neid kasvatanud ning teab nendest tigudest nii mõndagi huvitavat pajatada.

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 19, 2013 01:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mai 14, 2006 09:17
Postitusi: 84
Pildid: 4
Asukoht: Haapsalu
Olen omadega nüüd nii kaugele saanud, et kalad, teod ja krevetid on kõik koos ilusti suures akvaariumis.
Ükski elusoled saba ei andnud.
Halvasti läks aga hoopis valgustiga, mis läbi põles. Tuttav elektrik tegi selle korda, aga taimedele see kolmepäevane valguse kadu muidugi hästi ei mõjunud. Nh, nendele vähestele, kes mul on. Uusi pole veel õnnestunud saada (Kui keegi viitsib postiga saata, oleksin äääääääretult tänulik).
Sama vetikas, kes eelmises akvaariumis oli, on end ka uues juba näidanud. Hetkel küll õnneks vähe.
Nüüd siis mõtlen selle CO2 lisamise peale. Kui ma teen pudelisse selle pärmi ja suhkru segu ja suunan voolikuga akvaariumisse (teises otsas õhukivi nt) kas siis see segupurk peab olema akvaariumiga samal tasapinnal? Alla kappi ei või panna?
Teine võimalus on CO2 balloon muretseda? Kurja, mulle ei meeldi mõte, et mingi kergestisüttiv või plahvatav seadeldis mu elamises on :S Või ei ole see asi nii hull? See ballooni süsteem on muidugi tublisti kallim, kui pärmilöga. Ja naisterahvana ei oska ma ise ka midagi kokku kompunnima hakata.
Vahepealset varianti pole?

Lugesin foorumist Reinu õnnetust, kui akvaariumist vesi ära voolas tänu sellele pärmi-suhkru seadeldisele ja ei saanud päris täpselt aru, mis selle tingis? Enne mullide tekkimist ei tohi voolikut akvaariumisse pista? Segu ei tohi allpool akvaariumit olla?

_________________
Juwel Rio 180- 7x Puntius conchonius, 2x Ancistrus sp, 1x Trichogaster trichopterus


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 19, 2013 03:03 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Nii hakkame algusest. CO2 ei ole tuleohtlik, plahvatus ohtlik on ta ainult siis kui sa ise balloone täidaks ja sinna ülerõhu paned mida antud balloon vastu ei pea... olgu öeldud, et kui sa AGA-s ei tööta siis see oht kaob ära :lol:
Aga ise kasutan ma neid samu pärmipudeleid. Segud on erinevad ja ehitus viisid ka. Soovitav teha 2 v 2,5L Coca pudelist ja siis sealt vedada voolik 0,5L pudelisse puhvriks, et kui pärmi segu peaks sattuma torusse siis ei jõua ta vähemalt akvasse. KINDLASTI soovitan ma igale õhupumbale ja isetehtud CO2-le tagasilöögiklappi vahele. Sest kui mõlemad asuvad allpool veetasapinda siis õhupumba seiskamisel võib vesi hakata mõõda voolikut välja nirisema. Tagasilöögiklapi leiab ebayst, võimalik et on ka kohapeal olemas poodides. Näiteks selline:
lihtne tagasilöögiklapp
Mul endal on samasugused iga asja vahel... ainult punast värvi :)
Kui see vahel võid ka kappi panna selle pudeli. Kui klappi vahel ei ole on soovitav panna kõrgemale kui akva vesi.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 19, 2013 03:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Annyka2, mina isiklikult sinu asemel selle CO2 meisterdamisega ennast ei vaevaks. Kui oled kuldsete kätega "meistrimees" siis võid ju tehnilistel kaalutlustel ja loomisrõõmust co2 seadeldise valmistada või siis osta. :)

Pigem vajadusel vaheta rohkem akvas vett, kontrolli veenäite, kasuta normi piires valgustust, muretse vajadusel juurde vastupidavaid taimi jne. Näiteks mina olen oma akvast juba 2 kiratsevat taimesorti lihtsalt välja visanud. Mõne puhul on isegi nii et taim lihtsalt enam ei kasva ja kõik, samas teised taimesordid vohavad edasi. Pealegi sul on uus alustav akva, seal võtab kõik omajagu aega. Mina ei kiirustaks selles akvas mitte kui millegiga!

Igasugust vetikat kohtab enamus akvaristide akvades. Ega akva saagi steriilne ja ülipuhas olla. Nagu looduseski, nii käib akvaski floora ja fauna eluringlus ning olelusvõitlus. Alati ei ole akvaristil vaja koheselt oletatava vaenlase vastu relvis "lahingusse sukelduda". :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 19, 2013 04:39 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:wink: ka mina ei soovita kohe CO2 mässama hakata...kuigi see sinu poolt kirjeldatud plahvatusohtlik BALLOONI süsteem tegelikult kõige lollikindlam kui on olemas kogu nn. CO2 komplekt.
Isetehtu küll peaaegu ilma rahata välja arvatud Zelatiini ja pärmi maksumus :D aga rohkem võimalusi kalu teise ilma saata, kui pole piisavalt teadmisi.
Ürita akva maksimaalselt taimi täis istutada- mõistuse piires loomulikult :D

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 19, 2013 04:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mai 14, 2006 09:17
Postitusi: 84
Pildid: 4
Asukoht: Haapsalu
andrep kirjutas:
Nii hakkame algusest. CO2 ei ole tuleohtlik, plahvatus ohtlik on ta ainult siis kui sa ise balloone täidaks ja sinna ülerõhu paned mida antud balloon vastu ei pea... olgu öeldud, et kui sa AGA-s ei tööta siis see oht kaob ära :lol:


:oops:
/Häbeneb nüüd/

ertserts, tuleb tunnistada, et ma väheke pelgan ka seda majandamist. Äkki tõesti ikkagi otsin selle ägeda teo ja vaatan, mida tema suudab....

_________________
Juwel Rio 180- 7x Puntius conchonius, 2x Ancistrus sp, 1x Trichogaster trichopterus


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 19, 2013 04:53 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:idea: ja lisaks teole siis ka SAE(D) :wink:
muide vastab tõele et söövad musta habevetikat- nosivad teist usinasti

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 19, 2013 08:05 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Annyka2 kirjutas:

:oops:
/Häbeneb nüüd/



Vabandust kukkus veits ironiseerivalt välja aga ei olnud nii mõeldud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juul 20, 2013 11:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mai 14, 2006 09:17
Postitusi: 84
Pildid: 4
Asukoht: Haapsalu
andrep kirjutas:
Annyka2 kirjutas:

:oops:
/Häbeneb nüüd/



Vabandust kukkus veits ironiseerivalt välja aga ei olnud nii mõeldud.


Aga kui ma nüüd järgi mõtlen, siis ongi ju väga loll lause :D Iroonia oli õigel kohal.

_________________
Juwel Rio 180- 7x Puntius conchonius, 2x Ancistrus sp, 1x Trichogaster trichopterus


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juul 20, 2013 04:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Muidugi üks asi, mis taimed hästi kasvama paneb ja vetikatele elu raskeks teeb on flourish excel. Ise olen kasutanud ja toimib päris hästi... Eeldusel muidugi, et vetika tekke põhjus on elimineeritud või piiratud. Niisama lihtsalt lisades on see mõtetu raha raiskamine.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 26, 2013 03:11 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:shock: niisiis on minu akvas musta habevetikaga finito ehk siis: 4 SAE-d on kõik nahka pistnud :wink:

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 [ 49 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver