foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 18 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 01, 2013 01:38 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 18, 2013 12:25
Postitusi: 26
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Tere,

mul on komplekt akvaarium Elite 96l (reaalselt vett 85l),
Elite Jet-Flo sisefilter,
1 red parrot,
taimedest kardehein, Cryptocoryne, vallsineerja
Akva on vana 6 nädalat.

Startisin akva koos kalaga, sest kalale oli kiiresti suuremat kodu vaja. Pikem jutt sellest /kirevahvenlased/30449/index.html

Kaks nädalat tagasi panin sisse elustaimed. NO2 ei ole siiamaani korda saanud kuni eelmise nädalani kõikus see 0,05-0,3 vahel. Kuid see nädal peale vahetust läks see meeletult kõrgeks alguses oli 0,3 ning kahe päevaga tõusis see 0,6mg. Põhjus on arvatavasti selles, et puhastasin akvaariumi liiga korralikult, pesin ühe korraga dekoorid, filtri ja ka sifoonisin korralikult. Ei ole ka kahel viimasel korral veevahetusel lisanud enam JBL Denitroli, millega starisin akva. Peale selle hakkasin eelmine nädal ka talle süüa andama kaks korda päevas enne andsin kord päevas. Ühesõnaga paljud asjad on siis tekitanud mulle selle olukorra. Vähemalt hetkel ma arvan, et see põhjus on selles ning üks mu akvaristist abimees, kes on mulle toeks olnud oma kogemuste ja tedmistega selles uues maailmas. Kuid mõtlesin, et küsin ka teiste akvaristide käest arvamust. Mitu pead on ikka parem kui üks.

Viimasel neljal päeval olen siis vahetanud 10l vett samal ajal lisades denitroli ning lisasin ka filtri käsnale 2ml Denitroli. Täna on neljas päev ja NO2 on siis 0,5mg, üsna vähe langenud. Süüa annan minimaalselt 1 kord päevas ja natuke ning vaatan et ta kohe kõik ära sööb.

Kas peaksin ehk karmemaid meetmeid kasutusele võtma ning suurema veevahetuse tegema? Nitrite tase üsna kõrge ja juba neljas päev siis??

Kalal tundub muidu kõik korras olevat, aktiivne, sööb ilusti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 01, 2013 02:11 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Okt 21, 2012 03:29
Postitusi: 235
Pildid: 0
Asukoht: kopli 86
Tere

Vaheta 50% veest kas või iga päev nii kaua kui asi lõpuks paika loksub, sul lihtsalt puudubakvas bakterite kooslus, kes jääkainetega tegutseks. Soovitatav oleks lisada sul vastavalt juhendile vedelfiltri vedeliku. Paanikaks pole erilist põhjust, akva käivitus võtab 2+ nädalat. Filtri puhastamisega ei tasu olla aktivist, kui umbe hakkab tõmbama siis kergelt pese filtri materjal läbi, rohkem polegi vaja.

_________________
80+50 kooslus 1050l/h
60L ekepimentaal bassein 600l/h välisfilter ja led valgus


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 01, 2013 02:45 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mär 16, 2013 10:39
Postitusi: 97
Asukoht: Tallinn, Kopli
Tere!

Nagu lokuta soovitas, vahetaksin 25-50% veest iga päev kui vajalik (tee iga päev NO2 teste).
Kuna Teil alles akva käivitub, võib põhjus olla selles, et kõik bakterid pole veel välja arenenud.
Samuti kui Te filtrit pesete, tehke seda AINULT akvaariumi enda veega ( mitte kraanivee või muu veega), kuna enamus baktereid on filtri sees ja kui Te kraaniveega pesete, siis loputate ka kõik need bakterid sealt välja ja alustate uuesti akvaariumi "käivitamisega". Kuna te siis ka sifoonisite korralikult ( mis on teine koht kus bakterid end peidavad), võivad tõesti kõik bakterid kadunud uuesti olla.
Filtri svammi peab ainult siis loputama, kui näete, et enam ei lase vett nii palju läbi ja liiga palju sodi on seal.

Kui asi on väga hull võite ka kausutada Prime'i, mis aitab ka NO2 alla poole saada, sel ajal kui uued bakterid uuesti filtrisse lähevad ja akvaarium uuesti "käivitub".
Kui hakkate päevas iga kord rohkem vett võtma, kasutage kenasti edasi JBL Denitroli ja soovitaks ka Acclimoli, kuna nii tihe veevahetus võib olla kaladele natukene stressirohke.

_________________
95L akva 4 barbus tetrazona, 4 barbus nigrofasciatus, 2 ancistrus
2 Megalechis thoracata


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 01, 2013 02:56 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 18, 2013 12:25
Postitusi: 26
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Teen siis õhtul suurema veevahetuse. Üritan siis endale muretseda lokuta soovitatud vedelfiltri vedeliku ning lisan edasi denitroli ning lisaks panen Accimoli. Kuid küsimus kui tihti ma vitamiini Acclimoli peaks lisama, kord nädalas piisav? või siis iga kord kui vahetan? Ja suuremaid veevahetusi 25-50% teen iga päev kuni NO2 on 0?

Küsimus ka, et sifoonida vist pole mul mõtet nüüd nädalake või kaks? Mul on hele põhi ning kaka tükid olen lihtsalt vee vahetusel voolikusse lasknud ilma, et põhja songiksin, kuna mul ka üks kala siis tegelikkuses on akvaariumi põhi mul üsna puhas. Või peaksinikkagi õrnalt seda tegema nädalas korra?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 01, 2013 03:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Okt 21, 2012 03:29
Postitusi: 235
Pildid: 0
Asukoht: kopli 86
Akvat muidu jah soovitatavalt kord nädalas hooldada, veevahetust tee nii kaua kui no2 on normi vajunud

_________________
80+50 kooslus 1050l/h
60L ekepimentaal bassein 600l/h välisfilter ja led valgus


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 01, 2013 03:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mär 16, 2013 10:39
Postitusi: 97
Asukoht: Tallinn, Kopli
Tere,

Lokuta räägib siis vedelikust ehk bakteritest mida saab siis akvaariumi lisada, et saaks akvaariumi kiiremini käima. Sobib FilterStart või midagi sellist.

Veevahetust tee selle järgi kui kõrge sul NO2 on, ehk tee test ja sellest siis järeldu kui palju vett vahetad. Accloimi praegu kui vett vahtad soovitaks lisada kas iga kord või üle ühe korra.

sifoonimisega see , et kui sul vaid paar kala, kes jubedalt ei reosta, siis korralikku sifooni tee peale seda kui vesi korras ja muidu sobib kenasti see ka kui pealt lihtsalt kõik jäätmed toruga ära võtad ja võid 1-3 korda kuus siis korraliku sifooni teha.
Muidu akvaariumi puhastust soovitaks 1x nädalas, siis kui vett vahetad. Kõiki asju puhtaks iga kord küürima ka ei hakka. Kui väga tahad puhtaks teha siis samamoodi 1-2x kuus.

_________________
95L akva 4 barbus tetrazona, 4 barbus nigrofasciatus, 2 ancistrus
2 Megalechis thoracata


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 02, 2013 08:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
Paistab et sa ei ole lugnud
/esimene/25681/index.html

Head lugemist!

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 02, 2013 01:46 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 18, 2013 12:25
Postitusi: 26
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Aitäh, olen küll seda lugenud ja mitte üks kord vaid mitmeid kordi. Tahtsin lihtsalt küsida teiste käest, kellel rohkem kogemusi ja kindlat tunnet, et ikka õieti toimin. Selleks ju see foorum vist ongi...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 02, 2013 01:59 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Okt 21, 2012 03:29
Postitusi: 235
Pildid: 0
Asukoht: kopli 86
erlekas kirjutas:
Aitäh, olen küll seda lugenud ja mitte üks kord vaid mitmeid kordi. Tahtsin lihtsalt küsida teiste käest, kellel rohkem kogemusi ja kindlat tunnet, et ikka õieti toimin. Selleks ju see foorum vist ongi...

Küsida võib alati julgelt, eks nagu igalpool on ka kurjustajaid.

_________________
80+50 kooslus 1050l/h
60L ekepimentaal bassein 600l/h välisfilter ja led valgus


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 02, 2013 02:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mär 16, 2013 10:39
Postitusi: 97
Asukoht: Tallinn, Kopli
erlekas kirjutas:
Aitäh, olen küll seda lugenud ja mitte üks kord vaid mitmeid kordi. Tahtsin lihtsalt küsida teiste käest, kellel rohkem kogemusi ja kindlat tunnet, et ikka õieti toimin. Selleks ju see foorum vist ongi...


Nagu ennegi öeldud, et küsi küsi, küll me aitame. Mõni võib natukene kurjem olla, aga enamus siingi on kenad inimesed, kes hea meelega aitavad. Anna siis teada, kuidas akvaariumi veega ka läheb!

_________________
95L akva 4 barbus tetrazona, 4 barbus nigrofasciatus, 2 ancistrus
2 Megalechis thoracata


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 02, 2013 02:19 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 18, 2013 12:25
Postitusi: 26
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Eks neid ole igal pool aga aitäh teile nõuannete eest :) Annan teada eks läheb vist aega enne kui see alanema hakkab... Olen iga päev teste teinud ning nelja päevaga on siis 0,6st saanud 0,5 eilse seisuga. Enne vahetasin 10l siis nüüd vahetan 30l iga päev ning lisan denitroli ja Acclimoli üle päeva. Tänud veelkord.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 02, 2013 03:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mär 16, 2013 10:39
Postitusi: 97
Asukoht: Tallinn, Kopli
No 0,5 on ikkagi päris kõrge ja võib kaladele natukene haiget teha. Ma sügavalt soovitan osta Prime'i, tean, et kallis asi aga ta võtab NO2 natukene rohkem alla, et jääks vähemalt kollasesse kuni täitsa korda saab, muidu see kõrge NO2 võib kaladele haiget teha, aga see lihtsalt minu soovitus :D

_________________
95L akva 4 barbus tetrazona, 4 barbus nigrofasciatus, 2 ancistrus
2 Megalechis thoracata


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 02, 2013 05:45 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Okt 21, 2012 03:29
Postitusi: 235
Pildid: 0
Asukoht: kopli 86
Crystalynx kirjutas:
No 0,5 on ikkagi päris kõrge ja võib kaladele natukene haiget teha. Ma sügavalt soovitan osta Prime'i, tean, et kallis asi aga ta võtab NO2 natukene rohkem alla, et jääks vähemalt kollasesse kuni täitsa korda saab, muidu see kõrge NO2 võib kaladele haiget teha, aga see lihtsalt minu soovitus :D


Hähh mul lasid kalad no2 tasemega vist oli 1 rahulikult, ma ei tea mis veega juhtus ise olin akvast 3 päeva eemal. lühidalt ei mõju see eriti hullult, aga kui pikemalt lasta neil solgis möllata siis võib kalad küll uimed nurka visata.

_________________
80+50 kooslus 1050l/h
60L ekepimentaal bassein 600l/h välisfilter ja led valgus


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 02, 2013 10:00 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 18, 2013 12:25
Postitusi: 26
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Terekest taas. Tegin täna päeval ära siis teist kordse suurema veevahetuse ning sain alles õhtul testi teha ning üllstus suur, NO2 oli ainult 0,1mg. Ma vist ei hakka Seachem Prime ostma hetkel, sai just ostetud suur pudel JBL Dentroli ning kasutan selle ära enne. Kas muidu ütlevad kogemused sulle Crystalynx, et Seachem Prime on parem kui JBL Denitrol? Jätkan siis nüüd postiivses vaimus vee vahetustega kuni NO2 on null. Aitäh veelkord!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 02, 2013 10:26 
Akvarist

Liitunud: Reede Veebr 15, 2013 10:44
Postitusi: 169
Pildid: 0
Asukoht: Järvamaa
Seachem Prime on veekonditsioneer ja JBL Denitrol on bakterivedelik, need on erinevad asjad, Denitrol tekitab baktereid kes hakkavad töötlema nitreid ja nitraate aga ei neutraliseeri neid koheselt. Endal on probleem NO3ga ja kavatsen proovida Seachem Primet, ja veekonditsioneerina kasutan hetkel JBL Biotopoli, mis mulle tundub suht mõtetu.


Üles
 [ 18 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver