foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 50 postitust ]  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 08, 2012 06:39 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 23, 2012 01:22
Postitusi: 40
Asukoht: Nibin nabin Harjumaa
Sain paar päeva tagasi akvaariumi 58l koos hunniku guppydega, paraku vett kaasa ei saanud. Kuna minu jaoks ei tundunud kohe üldse normaalne hoida neid purgis/kausis/kotis, kuni akvaarium siis korralikult käima läheb, siis otsustasin siiski riskida ja nad akvaariumisse lasta. Nii paljukest, kui kotis vett veel oli, panin selle ka sinna. Akvaarium on "ülerahvastatud" - ma kujutan ette, et neid on seal kuskil 40ringis isegi. Täna oli üks kalake surnud kahjuks. Osale kaladele tullakse varsti õnneks järgi ja saab olemise lahedamaks.
Vette lisasin Biotopoli ka vastavalt juhistele.
Filter: Eheim aquaball 130 (60-130l) - hetkel kõige nõrgema peale reguleeritud.
Temperatuur 26 kraadi, olen üritanud madalamaks reguleerida, aga ei taha kohe kuidagi langeda.

Ehk keegi viitsib veel nõuga abiks olla. Olen küll lugenud algajatele soovitusi, aga alguses on ka neis üsna raske orienteeruda.
Ühesõnaga, mis tasuks veel kiiremas korras ära teha, mida seni valest olen teinud (lisaks sellele, et kalad kiiresti vette lasin, aga paremat varianti ma ikkagi ei näinud), kui üldse selle lühikirjelduse järgi annab järeldusi teha.
Selline näeb hetkel välja
Pilt

_________________
58l taasalustamas.


Viimati muutis MeriMemm, Laupäev Sept 26, 2015 05:56, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 08, 2012 08:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 23, 2012 01:22
Postitusi: 40
Asukoht: Nibin nabin Harjumaa
Nii, nüüd läks veel põnevamaks - kaladel on ussid ](*,) ja ühel on saba puudu. Mul on vaikselt tunne, et ma võtsin lolli peaga mingi meeletu risti tassida.

_________________
58l taasalustamas.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 08, 2012 08:38 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:-k oot oot kus need ussid seal on ... kas kalade kehal :shock:
olen 30a akvaristikaga tegelenud - aga ussid kaladel - mitte ei mäleta....

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 08, 2012 09:00 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 23, 2012 01:22
Postitusi: 40
Asukoht: Nibin nabin Harjumaa
http://www.alaquairum.net/nematodos_intestinales.htm selliselt tulevad nagu kaladel sellel lehel näha. Ma siis eeldan, et on Camallanus õige nimega.
Ei ole kehal, tulevad pärakust

_________________
58l taasalustamas.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 09, 2012 09:30 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 27, 2008 05:51
Postitusi: 685
Pildid: 1
Asukoht: Rapla
Äkki pöördud Parasiidid, haigused poole.
Kui just tavalise kõhukinnisusega tegu pole.
Kui sul on ülerahvastus ja värskelt alustatud akva, siis jälgi hoolega veevahetust. Hea oleks kui saaksid NO2 jälgida nagu kirjas: /esimene/14044/index.html

_________________
250l, 60l, 54l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 09, 2012 11:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 23, 2012 01:22
Postitusi: 40
Asukoht: Nibin nabin Harjumaa
Hommikul jälgisin tükk aega ja ma kahtlustan, et nägin eile luulusid. Vaatasin veel kõiki pilte juurde ka (jaah, päriselt igast parasiidid, muidu kakamised, kaanid jne) ja valisin siis välja, mis tundus kõige lähedasem. Ühesõnaga, hommikul siis miskit sellist enam ei näinud. Vabandan, et siin kala-armastajad suutsin tagajalgadele ajada.
Jälgin, vaatan :)
(Teen teste ka esimesel võimalusel)

_________________
58l taasalustamas.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 09, 2012 12:07 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Kas saba tuli ka tagasi?

Ma ei ironiseeri, püüan lihtsalt teada saada. Ussid olid luulu, aga saba?

_________________
240L, Molly'd, Neoonid, Rasboorad, Ludwigia Repens , Crypt. Wendtii 'Mi Oya', Anubia Barteri


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 09, 2012 12:40 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 23, 2012 01:22
Postitusi: 40
Asukoht: Nibin nabin Harjumaa
Saba ei olnud luulu paraku. Ta paras kõverik, kahtlustan suguluspaaritumist, aga no ma ei tea kui tõsi see olla võib. Et ma ju tegelikult ei saa päris kindel olla, kas tal pole seda saba olnudki või on ta selle paari viimase päevaga kaotanud. Pole koduski väga palju olnud, et neid rahulikult jälgida. Hetkelgi koolis, õnneks täna viimane sessi-päev jälle, siis saan neid korralikult jälgida kasvõi mitu korda tunnis :)
Ma eile üritasin pilti ka teha, aga sain pildile ainult udukogud.

_________________
58l taasalustamas.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 11, 2012 03:45 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
1)osta bakteripreparaati ja alusta selle manustamist vastavalt juhendile.
Ära ehmata kui akva läheb uduseks see normaalne.
2) filtrile pane see "flööt" külge mis pakis oli ja keera võimsus max sest mida kiiremini vesi filtrist läbi läheb seda parem. Kui kaladel raske ujuda siis suuna veevool pinnale ja nii, et see oleks tagaseinas ning kaladel vaiksema veega koht kuhu varjuda.
3) Hangi veetestid, ja tee regulaarset veevahetust.
4) kui ma ei eksi siis see väike taim seal ees on anubias see kinnita niidi või tamiiliga kännu/kivi külge tema risoom ei tohi pinnases olla.
5) lülita soojendus üldse välja vaata mis temp siis on?

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 12, 2012 12:55 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Et suguluspaaritust vähendada, tuleks kogu isaste "park" aegajalt välja vahetada.
Kui on palju kalu koos, kiputakse ikka uimi näksima üksteisel. Niiet kalade hulk oleks ka hea kontrolli all hoida

_________________
240L, Molly'd, Neoonid, Rasboorad, Ludwigia Repens , Crypt. Wendtii 'Mi Oya', Anubia Barteri


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 18, 2012 05:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 23, 2012 01:22
Postitusi: 40
Asukoht: Nibin nabin Harjumaa
Bakteripreparaati pole ma siiski manustama hakanud, hoopis rohevetikas (ma arvan, et niimoodi nimetatakse rohelist jama põhjakruusal) tegeleb paljunemisega. Toitu ei tohiks küll ladestuda, sest süüakse kiiresti ära (2-3min max, teinekord kardan, et näljutan neid). Jätkuvalt on neid palju - ausõna, loodan, et vähemalt pooled saavad hiljemalt uuel nädalal uude koju.
Viimased näitajad sellised:
ph 8
NH3 0,5mg/l
NO2 0,01
NO3 10/5 (ausõna, ma ei suutnud midagi mõistlikumat sealt välja lugeda, kui need numbrid ja et on OK )


Hmm... see väike peaks Anubias olema tõesti, eks võtan kätte ja kinnitan siis ka kännu külge (üks juba on seal).

Aa.... soojendi olen ka välja lülitanud ja temp kõigub 23-24C vahel, see peaks OK olema guppidele mu teada. Ma loodan, et ei eksi.

Kõik hetkel, kui miskit veel meelde tuleb, siis lisan.

_________________
58l taasalustamas.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 26, 2012 04:19 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 23, 2012 01:22
Postitusi: 40
Asukoht: Nibin nabin Harjumaa
Täna sain mõnedest gupidest lahti (said uude koju) ja tulen koju ning näen, et maimud ujuvad. Nad küll tõenäoliselt pistetakse pintslisse, sest mul tõesti pole teist akvat, kuhu neid eraldada...
Vahepeal peaks pilti ka tegema, sest taimi on juures. Kas taimi võib olla liiga palju? :roll:

_________________
58l taasalustamas.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 13, 2012 09:59 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 23, 2012 01:22
Postitusi: 40
Asukoht: Nibin nabin Harjumaa
Kaladel läheb hästi - annan koguaeg vähemaks, aga tittesid tuleb ikkagi aina juurde. NO2 oli viimati 0,025 (vahetult enne veevahetust olen siiani teste teinud). Peaks vist vahepeal tegema muul ajal, saaks ehk reaalsema tulemuse kätte...
Sifoonimisega ka häda - ma tahaks põhja puhtamaks saada, aga see tähendaks oluliselt suuremat veevahetust kui umbes 20% - selle hulgaga saan vast pool põhja enam-vähem üle käidud ainult. Nõuandeid?

_________________
58l taasalustamas.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 13, 2012 10:06 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Okt 14, 2012 09:23
Postitusi: 37
Asukoht: Tallinn
MeriMemm kirjutas:
Sifoonimisega ka häda - ma tahaks põhja puhtamaks saada, aga see tähendaks oluliselt suuremat veevahetust kui umbes 20% - selle hulgaga saan vast pool põhja enam-vähem üle käidud ainult. Nõuandeid?

Suurem veevahetus ei ole tingimata halb asi. Kui ei taha aga nii palju vett korraga vahetada, võid vabalt sifoonida ka ainult pool põhjast ja järgmise veevahetuse ajal puhastad teise poole.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 13, 2012 11:05 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
On olemas selline vars-tolmuimeja satnane sifoon mis töötab patareidega ning sifoonib läbi nn filtrti vee tagasi akvaariumi ehk sisuliselt ei lähe vett kaots.
Samas kui teed veevahetust siis võid ju selle sama vee tagasi akvaariumi lasta kui sodi on põhja vajunud või kasutada mingit filtrit mis selle sodi kokku kogub.
Samuti pole mõtet akvaariumi piinlikult puhtaks küürida ja kogu sodi ära korjata .
Pinnast pole mõtet sügavalt sifoonida ainut pinnapealne sodi ima ära, see mis on pinnase sees on taimedele vajalik.
Sügava sifoonimisega vigastad seda bakterite kelmet (~2cm pinna sees) mis töötleb seda sodi NO3ks

Kuna sul on ülerahvastatus siis peaksid tegema suuremat veevahetust või veel parem tee sagedamini.

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 [ 50 postitust ]  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver