foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 50 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 13, 2012 01:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 23, 2012 01:22
Postitusi: 40
Asukoht: Nibin nabin Harjumaa
Aitäh!

_________________
58l taasalustamas.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 03, 2013 01:39 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 23, 2012 01:22
Postitusi: 40
Asukoht: Nibin nabin Harjumaa
Jälle natuke aega edasi läinud. Vahepeal lisasin põhja natuke kruusa, sest tundus väheke õhukeselt seal olema. Ja kuigi pesin sooja voolava veega, siis lõi ikkagi jube häguseks üheks päevaks. Guppysid on järgi üks emane ja üks uus isane, lisaks maimusid hunnikuga. Ja juurde sain ühe noore ancistruse, nädalaga jube armsaks saanud mulle.
Aa... ja avastasin imepisikesed teod oma akvast - kõige tõenäolisem vist, et nad saadud taimedega kaasa tulnud?

_________________
58l taasalustamas.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 03, 2013 10:28 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Teod tulevad paratamatult kaasa, on nad siis jõudnud vanas 'kodus' lehtedele muneda või taimepuhmas varjul olnud. Kui sa ei soovi neid tigusi, nopi nad lihtsalt välja. Mina aga näiteks kasutan neid ära ühe osana toiduahelast. Veidi robustne küll, aga lihtsalt muljun näpuga vastu klaasi puruks ja lasen põhja langeda. Minu mõõksabad, guppyd ja mollid on kohe jaol ja söövad pehmemad osakesed ära, viimased jäänused koristavad ancistrused ja corydorased.

_________________
240L, Molly'd, Neoonid, Rasboorad, Ludwigia Repens , Crypt. Wendtii 'Mi Oya', Anubia Barteri


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 04, 2013 02:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 23, 2012 01:22
Postitusi: 40
Asukoht: Nibin nabin Harjumaa
Mind need teod hetkel väga ei häirigi. Mind häirib see, et andsin akva suht tühjaks ja hetkel lugesin guppy maimusid kokku - 29!!! Hull paljunemine ikka - varsti jälle uhhaa siin

_________________
58l taasalustamas.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 04, 2013 08:24 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Jaan 13, 2010 04:07
Postitusi: 375
Asukoht: Tallinn,Laagri
Tead gupidega ongi nii.Ma tõstsin oma gupi akvasse ühe suure mõõksaba kes nende poegadega pisut maiustab,aga juurde tuleb ikka palju.

_________________
250,2*200,175,126 liitrit kalade ja taimedega.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 26, 2013 07:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 23, 2012 01:22
Postitusi: 40
Asukoht: Nibin nabin Harjumaa
Annan endast elumärki jälle.
Akvas elab hetkel ancistrus, 2 guppit ja täna kolisid sisse 2 mõõksaba :) Üks on häbelikum, aga teine tunneb end juba üsna hästi. Tegin paar klõpsu ka. "Ants paraku jälle merel", teda pildile ei saanud hetkel.
http://dianaperega.wordpress.com/2013/0 ... ned-kalad/

AA..... külas on vetikas. Paraku pole juba pikemat aega suutnud tuvastada, millisega on tegu. Teen dieedipäevasid neile, aga vist toidan ikkagi üle :oops:
Ants on suur kurgisõber, ei julge siiski väga tihti talle seda anda. Veel üks asi mida uurida täpsemalt - antsu ja mõõksabade toitmine, et nad ikka rahul oleksid. Tundub, et guppid on rahul :)

Okei, hetkel vist aitab jälle.

_________________
58l taasalustamas.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 29, 2013 06:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 23, 2012 01:22
Postitusi: 40
Asukoht: Nibin nabin Harjumaa
Ei, vsjoooo! Ma annan oma emase gupi ära esimesele soovijale. Ainuke asi, et ta mul kõverik ja no ma ei tea... kas keegi üldse tahaks sellist. Aga jube viljakas on ja tited tulevad ilusad. Mul lihtsalt jälle üle 50 maimu
Pilt kehvake, aga ehk aru saada
Pilt

_________________
58l taasalustamas.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 01, 2013 03:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
eks ta sul sellepärast nii viljakas ongi et ta kõverik - ei jõua eest ära punuda.
Mõõksabad ja antsud saavas väga hästi hakkama omavahel.

Antsule võid anda kurki iga õhtu aga hommikul korja viil välja, et see mädanema ei läheks samas muutub ta siis laisaks ega viitsi eriti klaase ja puuronte lutsutada seega võid talle kurki harvem anda. nälga ta ei jää kui ka mitu kuud kurki ei anna.

Aaa- antsule meeldib mingi puuront või kookoskoor mida lutsutada.

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 01, 2013 03:34 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 23, 2012 01:22
Postitusi: 40
Asukoht: Nibin nabin Harjumaa
Emane guppi sai eile uude koju, loodan, et tal läheb seal hästi. Hetkel siis näha jah, et kõigil on omavahel täitsa hea läbisaamine - ei ole vähemalt tülitsemist näinud :)
Kurgi pärast siis rohkem ei muretse - annan edasi. Mitte küll iga päev, aga mõnikord ikka :)

Puujuurikas akvas olemas ka, aga ausaltöeldes on ants palju rohkem huvitatud ühest dekoratsioonist.

Ma hetkel tegelen aga hoopis selle uurimisega, kuidas ph'd madalamaks saada. Püsib umbes 8 juures (mul muidugi pole väga täpne test hetkel kasutusel, pean miskit paremat ikka muretsema).

Siis... mõtlen lisa CO2'le, aga pole veel suutnud piisavalt targaks saada, et sellega tegeleda.
Ja valgust on mul ka ikkagi liiga vähe (0,3w/l), aga ma ise sinna miskit juurde monteerima küll ei hakka... minust pole elektrikku ja mees pole veel nakatunud :D

_________________
58l taasalustamas.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 01, 2013 03:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
co2 pole mõtet panema hakata kui pole paremat valgust
mõõda mis su kraanivee ph on kas see kah 8?
Kindlaasti korralik tilgatest abiks
lihtsam on vaadata kalad ja taimed mis sobivad selle veega

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 01, 2013 04:57 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 23, 2012 01:22
Postitusi: 40
Asukoht: Nibin nabin Harjumaa
Kraanivesi umbestäpselt 7, akvas ikkagi 8. Loogiliselt võttes peab seal siis miski seda ph'd tõstma, aga no tuhnin ja tuhnin ja ei mõista veel.

_________________
58l taasalustamas.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 05, 2013 01:28 
Akvarist

Liitunud: Reede Jaan 04, 2013 11:27
Postitusi: 6
Asukoht: Tallinn
kui akvas on mõni lujbakivist või muust kahtlasest kivimist dekoratsioon(nt teokarbid), siis see võib küll ph-d tõsta.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 16, 2013 04:55 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 23, 2012 01:22
Postitusi: 40
Asukoht: Nibin nabin Harjumaa
Ühesõnaga... panen akva kinni ajutiselt. Kaladele otsin hetkel veel uusi kodusid, siis läheb puhtaks.

Plaan on kõik korralikult puhtaks pesta, valgusega nokitseda (või lasta mehel sellega tegeleda, kui ma talle puust ette ja punaseks juhendid leian), kõik korralikult läbi mõelda ja siis vaikselt uuesti alustada. Siis ehk õnnestub alustada õigesti - kõigepealt taimed jms ja kunagi hiljem alles kalad :)

Praegu on toas tihtilugu üle 30kraadi sooja ja kaladele on see lihtsalt liig.

_________________
58l taasalustamas.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 16, 2013 11:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
MeriMemm kirjutas:
Kraanivesi umbestäpselt 7, akvas ikkagi 8. Loogiliselt võttes peab seal siis miski seda ph'd tõstma, aga no tuhnin ja tuhnin ja ei mõista veel.


Õige kraanivee ph saad kui lased sel ämbris koos õhukiviga 24h seista. See on täiesti normaalne, et koheselt mõõtes kraanivee ph väiksem ja akvas siis tõuseb. Mul endalgi peale veevahetust oli akvas 7.2 ja kui co2 ei lisanud tõusis 8-8.2 peale.
See tuleneb vist kui õigesti mälrtan sellest, et kraanivesi ei ole nii hapnikurikas kui ta hiljem akvas on.


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 26, 2015 06:00 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 23, 2012 01:22
Postitusi: 40
Asukoht: Nibin nabin Harjumaa
Uus algus!

Akva sulgemisest on juba mõnda aega möödas ja kõikkõik on meelest läinud. Vaikselt loen, aga rumal tunne ikka.
Eile tõukasin akva sisse, panin varem kasutuses olnud põhjakivid tagasi sisse(pärast kasutamist pesin puhtaks ja kuivatasin enne kilekotti seisma panemist), filter ka ja paar dekoratsiooni. Täna ostsin juurde Zoost ühe taime (Cabomba caroliniana) ja kännu. Vesi tõmbab täiesti häguseks... Ma tean, et mingil hetkel on see normaalne, aga kas tõesti juba teisel päeval? Või oleksin pidanud ikka kõik põhjakivid uuesti läbi pesema? Teste pole veel teinud, ei usu et neil midagi tarka mulle hetkel öelda on.

Aa ja näpuotsaga olen kalatoitu pannud, kuigi see vist oli ka vale lüke. Bakterikultuuri ju ei pannud :)

_________________
58l taasalustamas.


Üles
 [ 50 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver