foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 9 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 30, 2010 09:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 18, 2010 09:56
Postitusi: 20
Asukoht: Viljandi
Tahaks emast ja isast kala 110L akvasse. Hetkel akvas Gupid, Patyd, Neonid, Antsud. Tahaks rahumeelset paarikest, kes oleks vähe suuremad, kui hetkel akvas olevad kalad. Akvas keskmiselt taimi, paar peidukohta ja mõned kivid.

_________________
"Võimas Aur"


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 30, 2010 09:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juul 28, 2009 08:57
Postitusi: 133
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn/Harjumaa
Võibolla guraami liikidest keegi meeldiks?

Nad väiksemaid ei kiusa ega söö. Omavahelist togimist nad ikka harrastavad, kuid kellel meist koduses elus vaidlusi poleks :wink:

_________________
/Vahelduv paranev või süvenev akvasõltuvus/
Tiik:kuldkalad ja koi'd.
100L:troopilised kalad, taimed


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 30, 2010 12:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 18, 2010 09:56
Postitusi: 20
Asukoht: Viljandi
Olen lugenud Guraamide kohta ja mõned väidavad, et isane muutub vahest väga agresiivseks, hakkab teisi kalu tüütama. Poes isegi räägiti, et mõni armastab Neoone näksida. :)

_________________
"Võimas Aur"


Üles
 Teema pealkiri: Kahte suuremat kala
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 30, 2010 01:04 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Aga skalaari paar? Paarina on neid muidugi raske poest koju tuua. Nad on siis nii väiksed ja pole veel selge, kes kellega käib.

Aga guraamidest on marmorguraamid ühed väiksemad. Mul nad küll ei kakle teistega. Kuld- ja pärlguraami kasvavad suuremaks. Need ehk tõesti võivad väiksematele liiga teha. Eriti ilmselt siis, kui marja tegema hakkavad.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 30, 2010 01:34 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 12, 2004 09:47
Postitusi: 661
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Mul ka kunagi guraamid olnud. Marmorguraamid. Väga rahumeelsed kalad olid. Agressiivseks võib muutuda isane vaid siis kui on kudemisperiood ja ta omale mullipesa pinnale ehitanud on, kus munad sees. Siis püüab ta kaitsta oma järglasi (nagu paljud kalad). Pidasin neid kunagi koos neoonide ja väikeste rahumeelsete kirsibarbustega.

Skalaar on ka muidu OK, kui akvas on muidugi kireva sabada gupisid, siis võivad nad püüda nende sabasid näksida. Gupid aga piisavalt energilised ja vilkad. Skalaar on selline kergelt uimane oleskleja.

Muid suuri kalu ma ei oskagi kohe soovitada, endal plaan ka guraamid võtta suuremateks kaladeks. Uuri veel erinevaid kalu aadressilt: http://www.aquahobby.com/e_freshwater_t ... m_fish.php


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 30, 2010 04:47 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 18, 2010 09:56
Postitusi: 20
Asukoht: Viljandi
Skalaarid panevad Neonid kindlasti nahka, et need jäävad ära. Lähen vaatan Guraamisid, hetkel tundub parim valik olevat.

_________________
"Võimas Aur"


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 30, 2010 08:13 
Akvarist

Liitunud: Reede Mai 22, 2009 07:19
Postitusi: 138
Asukoht: tartu
Oma kogemustest võib öelda ,et nt kuldguraamid on ühed igavesed togijad ,koguaeg on üksteisel kallal .Aga marmorid on üpris rahulikud .


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 31, 2010 11:04 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
jax kirjutas:
Skalaarid panevad Neonid kindlasti nahka, et need jäävad ära. Lähen vaatan Guraamisid, hetkel tundub parim valik olevat.

Sellele väitele peaksin ikka vastu vaidlema sest minu akvas on hetkel 1 skalaari paar ja umbes 25 neoon tetra ja käsi sydamel pean ytlema ,et pole olnud mitte yhtegi intsitenti. Samas akvaariumi pood kust kalad on ostetud ja eriti akvaariumid kust skalaarid pärinesid elasid koos neoonid ,oskarid ,skalaarid ja suured ancud nii ,et v6ta kinni .

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 31, 2010 01:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 27, 2008 05:51
Postitusi: 685
Pildid: 1
Asukoht: Rapla
Teemal skalaar versus neoon on eelnevatel aegadel tihedalt vaieldud ega ole konsensuseni jõutud. Ka mina olen näinud akvat, kus neoonid ujuvad skalaaridega koos, aga tihedamini olen näinud, kus neoonid olid ujunud skalaaridega koos. Seega kahtlane ettevõtmine. Ehk on edu oodata kui skalaarid tillukesed veel.

_________________
250l, 60l, 54l


Üles
 [ 9 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver