1. OW ja tavaline klaas kõrvuti vaadata on erinevus suur.
2. Väga suur erinevus on, kui vaadata kõrvuti kaht eri klaasist tühja kasti.
3. Suhteliselt väike erinevus on kahe veega täidetud kasti võrdluses.
see kolmas vaatlustulemus teeb natuke murelikuks, ootused olid tunduvalt suuremad. Omal praegu 90 ja 430L OW klaasist kastid.
Loogiliselt tundub küll nii, et õhema klaasi juures peaks OW effekt olema väiksem. See ongi nii seni kuni kast tühi on. Kui kastis vesi ja taimed sees, tuleb välja, et ainult klaasi omadused ei anna loodetud pilti. Klaas on küll oluline, aga mitte peamine. Ma ei ole seni suures kastis saanud ligilähedaseltki sellist pilti nagu väikeses 90L kastis. Küsimus ei ole valgustuse tugevuses ega spektris, mõlemas on haliidlambid 4200K +normaalsed luminofoortorud (suhteliselt ebanormaalsete reflektoritega
). Võimalik tugevam valgus w/L ei tähenda paremat ja ilusamat kontrasti. Niipalju kui kõvema valgustusega katsetanud olen, varem või hiljem tuleb mingi vetikanuhtlus. See ei ole tegelikult ei vetika ega valgustuse viga, lihtsalt endal ei jagu piisavalt tähelepanu kastis balansi hoidmiseks. Suure akva pilt on seni küllalt niru olenemata sellest, mis seal sees kasvab või ikaldub. Alguses kahtlustasin alustava kasti vee läbipaistvust. Praeguseks selge, et selles ei ole ka küsimus.
Probleem ei ole mitte selles, nagu tahaks näha midagi enneolematut või et isu väga suureks on läinud. Tahaks näha suures kastis sama erksat pilti nagu väiksemas aga millegipärast ei õnnestu. Erinev kõrgus 70vs50cm midagi mõjutab aga mitte nii palju.
Optiwhite klaasist tasub teha küll, kui hinnavahe on +1/3 tavalisega võrreldes. See, kuidas lõpptulemus investeeringut hindab, oleneb veel paljudest muudest asjadest. See võib vabalt oleneda akva taga oleva seina värvist, millisena see ruumi üldvalgust kasti sisse peegeldab.