foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 16 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Reede Okt 22, 2004 09:02 
Akvarist

Liitunud: Reede Okt 22, 2004 08:53
Postitusi: 9
Asukoht: Tartu
Tere kõik vahvad akvaristid!

Olen siin täna päev läbi ringi luuranud ning ausaltöeldes on minu hinge siginenud kuri kartus, et olen paha loomapiinaja (kuigi tegelikult olen ma hea).

Praegu on mul tillukene akvaarium. Ma ei tea mingisugune umbes 14 liitrit ja gupid elavad seal hästi rõõmsalt.

Sain sugulastelt ühe vana akvaariumi, 40 liitrit või nii, metallraamistikuga ja mõtlesin, et väga tahaks suuremat akvaariumi kui see tillukene. Aga nüüd kohe ei tea, kas ma ikka peaks. Siin vaatan, et kõigil umbes 100 või enam liitrit, minu 40 tundub selle kõrval klaaspurgina. Et tegelikult tahaks jah suuremat, aga kust see vaene tudeng seda raha võtab. Ei hakka ju ometi õppelaenu eest akvaariumi soetama,või siiski? Ja ma ei tea nüüd, kas ma peaksin hakkama sellesse 40 liitrisesse ostma soojendit ja suuremat filtrit ja kaant monteerima või on parem lihtsalt asi sinna paika jätta, oma gupisid imetleda ja oodata aega, kui ma rikkaks saan. Njah, mul on alati otsustamisega raskusi olnud.


Idu

_________________
Halleluuja!


Viimati muutis Idriel, Laupäev Okt 23, 2004 06:55, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Okt 22, 2004 11:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 18, 2004 10:24
Postitusi: 455
Asukoht: Tartu
Igal juhul akva käima .... :D
Kasvõi 40L-ne ... Ei pea kahetsema.

_________________
126L - 13.08.2011 uuesti käivitatud (eks näis, mis saab).
Vanasti oli nii ...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 23, 2004 12:47 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 12, 2004 07:31
Postitusi: 74
Asukoht: Valga
Mina arvan sama, et pane ikka käima. Hindadest niipalju, et soojenduspulk sellisele akvale maksab Bettas 220 krooni, filter 30-60L akvale AquaEl mini 190 krooni. Polegi väga hullu midagi ju. Ja natuke raha tuleb välja käia ka valguse eest, kui soovid. Mina ehitasin kõrvalise abiga akvale ise kaane ja raha kulus ainult valgustoru, drosseli, starteri, juhtme ja pesade jaoks, ehk siis orienteeruvalt 300 krooni.
Edu igatahes!!!!!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 23, 2004 09:22 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 09, 2004 06:58
Postitusi: 516
Asukoht: Tartu, Kalda tee piiskopkond
soojenduspulga kohapealt, et eelpoolmainitud variandid on automaatsed releega. ja maksavad tõesti ~200 krooni, aga kui rahakott vastu ei pea, võib osta ka tavalise soojapulga, mille hind jääb kuskile 50 krooni kanti. endalgi on 40 liitrises titekasvanduses miskine 15 W pulk sees ja see hoiab kenasti temperatuuri 25-26 kraadi peal.

_________________
Trespassers will be shot...survivors will be shot again. Küsimuste, probleemide ja arusaamatuste korral palun pöörduda otse. Ristisõda professionaalse kretinismi vastu...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 23, 2004 01:34 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Kui Sul praegu pisemas akvas kõik on kenasti läinud siis isegi juhul kui Sa midagi juurde ei osta on suurem akva kaladele ikkagi parem. Soojenduspulk oleks hea sest talv on tulekul ja Sul on ikkagi troopikakalad - ma ei tea kui hea Sul olukord kütmisega on kuid kui toatemperatuur väga alla läheb võib kaladel kehvasti minna. Samas Hertsogi soovitatud odav soojenduspulk ajaks vast asja ära, sel isegi mõningaid eeliseid, nimelt puudub relee mis ajapikku kipub läbi põlema. Filter on hea kuid mitte hädavajalik. Halb on see kui vesi üldse ei liigu ja tekivad sooja ja külma vee tsoonid, kui peaks olema mingi veepump mis on odavam kui filter siis see ajab ka asja ära. Mul endal 100 liitrises akvas on ka filtri asemel uputatav Hagen Aquaclear 201 veepump vett liigutamas, väga vaikne ja väidetavalt ka töökindel (liiga lühikest aega kasutusel et oskaks kinnitada). Kui aga soojenduspulga soojendatud veega tekib piisav veeringlus siis pole ehk midagi enamat vajagi, vähemalt esialgu.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 23, 2004 05:35 
Akvarist

Liitunud: Reede Okt 22, 2004 08:53
Postitusi: 9
Asukoht: Tartu
Aitäh!
Jah, panengi akvaariumi üles.

See akvaarium on siis metallraamistikuga nagu ma vist juba mainisin. Kui ma teda nüüd nö renoveeriam hakkan, siis seest tuleb lasta silikooniga? Igaks juhuks igalt poolt üle? Kas see kaladele halvasti ei mõju? Ostsin küll mingi poola toote zoopoest, aga ta ju haiseb hullult nagu oleks ilgem mürk.
Ja mis ma selle metallraamistikuga peakssin tegema - ta just otseselt ei roosteta, aga ikkagi näeb selline kahtlane välja, kuskil keldris paar aastat hoitud.


Njah, kui see pidev küsimine ära tüütab siis võin mõne targa asjaarmastajaga kirjutada ka. Siis ei ole vaja kõigile pinda käia. Ohver astugu kaks sammu ette :D


Paar asja unustasin ikka ära. Kuidas täpselt saab vesi pinnalt hapnikuga rikastuda kui kaas peal on? Kas tõesti tuleb sealt ilusti õhk läbi?
Ja lambid on ju soojad, nad ju ka hakkavad vett soojendama ja see ei lähe liiga kuumaks??
Päikest!
idu

_________________
Halleluuja!


Viimati muutis Idriel, Laupäev Okt 23, 2004 07:00, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 23, 2004 05:52 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Idriel kirjutas:
ja et.. see akvaarium on siis metallraamistikuga .. nagu ma vist juba mainisin... et .. kui ma teda ... nö renoveeriam hakkan, siis seest tuleb lasta silikooniga??? et igaks juhuks igalt poolt üle? aga kas see kaladele halvasti ei mõju? ostsin küll mingi poola värgelduse zoopoest.. aga ta ju haiseb hullult... nagu oleks ilgem mürk...

Kui see on spets akva silikoon siis pole vahet kuidas ta enne haiseb, ta peaks ikkagi olema kaladele ohutu. Mingit akvaariumi jaoks mitte mõeldud silikooni ma kasutada ei riskiks.
Idriel kirjutas:
ja mis ma selle metallraamistikuga peaks tegema... ta just otseselt ei roosteta.. aga ikkagi näeb selline kahtlane välja.. kuskil keldris paar aastat hoitud ..

On selline värv nagu "Hammerite" mida võib kasvõi roostes pinna peale tõmmata, kuidas vana metallraamiga akvat "Hammerite" värvi ja silikooniga renoveerida sai sai kunagi juba pisut arutatud:
/viewtopic.php ... =hammerite
Lambina tuleb hädapärast kõne alla ka säästupirniga laualamp, kuid korralik valgustus oleks muidugi parem. Äkki mõni foorumit lugev Tartu meistrimees on valmis Sind aitama kaane tegemisel?
Tegelikult usun et ajapikku nagunii vahetad oma akva suurema vastu välja nii et teab mis suuri kulutusi vast pole mõtetki teha nii pisikese akva valgustusele (suuremale akvale see nagunii ei sobiks), võib-olla on säästupirniga lamp isegi kõige optimaalsem lahendus. Ca 100 krooniga saaksid sinna juurde veel programmkella, valgustatav aeg oleks soovitatav hoida 10-12 tundi.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 23, 2004 06:17 
Akvarist

Liitunud: Reede Okt 22, 2004 08:53
Postitusi: 9
Asukoht: Tartu
Hehe!

VEEl üks asi tuli meelde. Te kõik räägite nendest vee testidest, et kuidas neid asju osta ,millega neid teste teha, et ma olen kunagi poest saand vastuse, et kogu veetestide komplekt maksab mingi 700 eeku. Kas tõesti? Kas seda on vaja või testin nii, et ohhoo kalad elavad - vesi ok ja oi, suri ära, guess et veega pole kõik korras :?

_________________
Halleluuja!


Viimati muutis Idriel, Laupäev Okt 23, 2004 07:06, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 23, 2004 06:24 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Idriel kirjutas:
ja VEEl üks asi tuli meelde.. et te kõik räägite nendest vee testidest.. et.. kuidas neid asju osta millega neid teste teha... et ma olen kunagi poest saand vastuse, et kogu veetestide komplekt maksab mingi 700 eeku... et.. kas tõesti? ja.. kas seda on vaja.. või.. testin nii, et ohhoo kalad elavad.. vesi ok.. oi.. suri ära.. guess et veega pole kõik korras :?

Saan aru et see akva on Sul toiminud juba pikemat aega probleemivabalt - kui nii siis saad ilmselt ka edaspidi ilma hakkama. Nitraatide test (NO3) ehk oleks abiks et teada saada ega kalade jääke pole juhtumisi liiga palju kogunenud nii et peaks tegema osalise veevahetuse.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 23, 2004 06:44 
Akvarist

Liitunud: Reede Okt 22, 2004 08:53
Postitusi: 9
Asukoht: Tartu
See akvaarium, mis ma nüüd septembris püsti panin töötab jah hästi :D Ise kah imestan! Ju mul on siis annet. :wink:

Aga palju see nitraadi test maksab? (Õpetust ei küsi, küll see on karbil kirjas, kuigi sellel silikoonil küll on ainult poola keelne jutt ja see müüjatädi hästi asjaliku näoga uuris seda ja leidis, et jah ei ole märgitud, kui kaua kuivama peaks nagu ta oleks mõnestki sõnast aru saanud.)


idu

_________________
Halleluuja!


Viimati muutis Idriel, Laupäev Okt 23, 2004 07:04, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 23, 2004 06:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 04, 2004 12:48
Postitusi: 431
Asukoht: tervola, lappimaa,soome
NO3 testi sain mina lõunakeskuse Bettest 114 eek.

_________________
450L.Tanganyika
300L.Geophagus rio maimudega
200L.taimed,mõningate kaladega
200L.Amazonas oskar ja plecod
106L.mollid barbused


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 23, 2004 06:49 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 09, 2004 06:58
Postitusi: 516
Asukoht: Tartu, Kalda tee piiskopkond
silikooniga on üldiselt lood nii, et:

silikoon püsib plastiline (laili määritav ja mäkerdatav) kuskil 10-15 minutit.
täielik kuivamine toimub 24 tunni jooksul.

_________________
Trespassers will be shot...survivors will be shot again. Küsimuste, probleemide ja arusaamatuste korral palun pöörduda otse. Ristisõda professionaalse kretinismi vastu...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 23, 2004 10:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 12, 2004 07:31
Postitusi: 74
Asukoht: Valga
Minu akva ka vene aegne metallraamiga. Tegin ka seest spetsiaalselt akvaariumile mõeldud silikooniga, oli selline väga äädika haisune. Raami värvisin mingi metallvärviga, ennem muidugi puhastasin natuke liivapaberiga, tulemus oli väga ilus. Kaane ehitamisel kasutasin nelja puuliistu ka tüki korfoplasti, leidsin kõik kuurist, poest ei pidanud miskit ostma (valgustoru ja muu ikka pidin). Pole asi üldse hull. Igatahes on akvaarium töökorras, elu käib ja pakub rohkesti silmailu .


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 24, 2004 03:39 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Okt 09, 2004 02:30
Postitusi: 19
Asukoht: Valga
mina olen 3 aastat ilma testideta hakkama saanud. Seni on kõik korras olnud. Saab ilma väga edukalt ära elatud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 24, 2004 03:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 04, 2004 12:50
Postitusi: 105
Asukoht: tartu
Jap. Mina pole paraku ka elu sees ühtki testi teinud. Pole nagu põhjust olnud.
Kui kalad elavad, taimed kasvavad ja vahepeal mingit järelkasvu ka tekib, ju siis on elu korras.

_________________
200l - skalaarid ja muud pudinad
25l - krevetid ja maimud


Üles
 [ 16 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver