foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 29, 2004 03:30 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Meil majas toimusid täna koristustööd, selle käigus üks peatselt ära kolivatest naabritest tassis prügikonteineri juurde korras 98 liitrise (70 x 35 x 40) raudraamiga akvaariumi. Tassisin ta siis kohe minema. :)
Sellega seoses tekkis küsimus millega oleks tänapäeval mõistlik raudraami töödelda, on teine kohati rooste läinud?
Neid linaseemneõli-menniku-sikatiivi jutte olen ise kah lugenud, äkki on midagi mõistlikumat kah. Mõtlesin ise Hammerite peale, siis pole vast vaja mingite imekruntidega enne värvimist mässata, kuid äkki on sellel mingeid vastunäidustusi?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 29, 2004 09:10 
Akvarist

Liitunud: Reede Apr 09, 2004 12:18
Postitusi: 102
Asukoht: Tallinn
Tere Rein!
Õige valik on Hammerite , kruntida pole vaja . Tõmbad liivapaberiga raami siledaks ja puhastad lahustiga ning kannad pintsliga Hammerite peale. Kui soovid näiteks black smoothi siis mul on veel terve purk järgi .Arvesta ,et ega värv veega kokku ei puutu ( värvid ju välja poolt) . Kõige olulisem on ülemine serv mis oleks soovitav peale värvimist katta seespoolt silikoniga . Nii kui nii pead silikooniga töötlema sisemised servad. Ma olen kindel ,et kui Sa praegu valaksid sinna vee sisse siis akvaarium lekiks lahinal. Mina kasutasin enda sajase puhul tavalist Poola akvaariumi silikooni (tuubis) mida müüakse zoo kauplustes seda jätkub tervele akvaariumile ja jääb veel järgigi. Võib olla müüakse ehitus poodides midagi analoogset kuid paremat - ei tea. Oluline on ,et sisemised servad saaksid ilusti puhtad enne silikoniga töötlemist ( tuleks puhastada ziletiga vanadest kiti jääkidest jne.) ja veel oleks hea esi ja taga klaasi vahele suruda midagi nii ,et nad oleksid silikoniga töötlemise ajal maksimaalselt vastu raami.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 29, 2004 11:18 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
sten kirjutas:
Kui soovid näiteks black smoothi siis mul on veel terve purk järgi .

Aitäh pakkumast, jõudsin juba sama asja ära varuda.
sten kirjutas:
Kõige olulisem on ülemine serv mis oleks soovitav peale värvimist katta seespoolt silikoniga.

Et peaks lihtsalt silikooni sinna ülemisele serva peale laiali määrima?
sten kirjutas:
Ma olen kindel ,et kui Sa praegu valaksid sinna vee sisse siis akvaarium lekiks lahinal.

Tea kedagi, kui viitsin siis homme proovin järgi. :)
sten kirjutas:
Mina kasutasin enda sajase puhul tavalist Poola akvaariumi silikooni (tuubis) mida müüakse zoo kauplustes seda jätkub tervele akvaariumile ja jääb veel järgigi. Võib olla müüakse ehitus poodides midagi analoogset kuid paremat - ei tea. Oluline on ,et sisemised servad saaksid ilusti puhtad enne silikoniga töötlemist ( tuleks puhastada ziletiga vanadest kiti jääkidest jne.) ja veel oleks hea esi ja taga klaasi vahele suruda midagi nii ,et nad oleksid silikoniga töötlemise ajal maksimaalselt vastu raami.

Akvasilikooni on mul endal kah järel, ehkki tean et profid kasutavad ka tavalist silikooni - odavam. Kitti või mis iganes seal on paistab aga omajagu olevat, kui selle tõesti peab ära kraapima siis on omajagu nakitsemist.
Hetkel olen veel pisut kõhklev kogu ürituse suhtes - eelistan tegelikult ilma raamita akvat ning polnud (veel) plaanis teist akvat sisse seada. Oleks vaja veel alus ja valgustus kombineerida, nii et ilmselt niipea asjast asja ei saa. Aga kiusatus on suur. ;)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 30, 2004 12:17 
Akvarist

Liitunud: Reede Apr 09, 2004 12:18
Postitusi: 102
Asukoht: Tallinn
Tsiteeri:
Aitäh pakkumast, jõudsin juba sama asja ära varuda.

Kahju muidugi.
Tsiteeri:
Et peaks lihtsalt silikooni sinna ülemisele serva peale laiali määrima?

Ma pidasin silmas seespoolt ülemine äär - see serv kuhu vesi ei ulatu aga mis puutub kokku vee aurudega (kõige nõrgem koht raamil kuna kipub rooste minema)
Mis puutub aga kitti siis selle jäägid tuleb eemaldada ainult seespoolt ( ega Sa ometi ei möelnud ,et kogu kitt tuleb eemaldada) niipalju ,et ta ei segaks silikoniga töötlemist . Muidugi sõltub kõik seisukorrast võib olla ka nii ,et valad vee sisse ja ok kuid ma eriti ei usu. Midagi rasket ja ülejõu käivat selles siiski ei ole , minu arust kulus mul sellele üks õhtupoolik aega aga minu sajane oli sellises seisus ,et isegi prügimäele poleks enam kõlvanud.
Lõpetuseks veel nii palju ,et kiusatused selle jaoks ongi ,et neile järgi anda!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 30, 2004 12:37 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
sten kirjutas:
Ma pidasin silmas seespoolt ülemine äär - see serv kuhu vesi ei ulatu aga mis puutub kokku vee aurudega (kõige nõrgem koht raamil kuna kipub rooste minema)

Seda küll, lihtsalt kahtlesin kas peaks kogu ülemise ääre üle käima - aga miks ka mitte.
sten kirjutas:
Mis puutub aga kitti siis selle jäägid tuleb eemaldada ainult seespoolt ( ega Sa ometi ei möelnud ,et kogu kitt tuleb eemaldada)

Ei, seda küll mitte. Eks ma siis tasapisi nokitsen, aitäh nõustamise eest!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 28, 2005 12:47 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 11, 2004 01:23
Postitusi: 119
Asukoht: Tallinn, Tondi; Elva
Vabandused, et vana teema välja kaevasin, aga et mure üsna sarnane, siis mõtlesin, et ei hakka foorumit uue asjaga ummistama.
Hankisin endale siis nüüd ühe vana raudraamiga sajaliitrise akva. Kasti raam on valge värviga üle käidud ja alt roostetab jubedalt (nagu "mullitab" - st rooste on värvi kohati päris korralikult üles kergitanud jne).
Aga ikkagi tahaks nüüd kangesti sellest kastist asja saada. Kas ma olen õigel teel, kui kraabin miskisuguse pahtlilabida või zhiletiga selle värvi ja lahtise rooste maha ja siis värvin akva selle hammerite-nimelise asjaga üle? (+ siis see ülemise serva vee poolse külje silikoonimine). Ja see lahusti, millega akva raam enne värvimist üle käia vaja on, oleks siis mis täpsemalt? (sry, ma tõesti ei tea, kas ja kui mitut sorti lahusteid olla võiks 8-[ )

_________________
54L: cor. panda (2); hyphessobrycon callistus (2); f-sae (1); molli (3)
muld/liiv põhi ja lihtsamat sorti kiirekasvulised taimed (nt vallisneria asiaticus, echinodorus tenellus)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 28, 2005 01:21 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 03, 2005 10:55
Postitusi: 47
Asukoht: Kohtla-Nõmme/Rakvere
aga mis neil akvadel pole siis võimalust seda eemaldada?

_________________
akva: 81L kalu:3 ``Põhjakoristajat´´2 kuldkalalist (loorsabad), 2 skalaari,
taimed:Echinodorus bleheri,Crinum thaianum
akva:45L kalu: 4guppyt[must prints(hetkel 4 maimu)], 4 neooni, 4 õunatigu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 28, 2005 02:13 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
kats kirjutas:
Kas ma olen õigel teel, kui kraabin miskisuguse pahtlilabida või zhiletiga selle värvi ja lahtise rooste maha ja siis värvin akva selle hammerite-nimelise asjaga üle? (+ siis see ülemise serva vee poolse külje silikoonimine).

Jah.
kats kirjutas:
Ja see lahusti, millega akva raam enne värvimist üle käia vaja on, oleks siis mis täpsemalt? (sry, ma tõesti ei tea, kas ja kui mitut sorti lahusteid olla võiks 8-[ )

Pole minagi mingi spets lahustite osas, võtsin poest esimese ettejuhtuva ja toimis küll.


Üles
 [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver