foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 20 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: vesi nagu vahutab veidi
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 23, 2004 10:02 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 12, 2004 02:06
Postitusi: 377
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Asi siis selline et akvaarium töödanud 2-3 nädalat ja vahelduva eduga nagu ülemine äär veel veidi vahune. Milles asi? Kas toidan üle ja läheb hapuks? nagu lõhn on ka teine.


Viimati muutis jeff01, Teisipäev Mär 23, 2004 08:07, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 23, 2004 12:28 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Jaan 19, 2004 01:06
Postitusi: 24
Asukoht: eesti
mõni kala pole sisse ära surnud ? ära jah ületoida... www.hot.ee/salakalakas on juttu toitmisest


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 23, 2004 05:41 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Dets 15, 2003 09:51
Postitusi: 38
Asukoht: Tartu
Äkki tapluskala ehitab mullipesa? Sellisel juhul on kõik kõige paremas korras...
_______
Anu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 23, 2004 07:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 15, 2003 05:38
Postitusi: 462
Asukoht: Tallinn
Kui veis vahutab, siis tuleb punane rätik ära panna. Muidu hakkab veel rohkem vahutama ja lôpuks suskab sarvega.

_________________
Pilt


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 24, 2004 12:18 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 16, 2003 02:46
Postitusi: 442
Asukoht: Tallinn
Sel teemal on siin juba juttu olnud. Ei pea isegi otsima - vaata kõige alumist teemat.

Lisaksin ainult, et kui sul on filter, mis pinnale mulle teeb, siis see aitab sellele vahutamisele kaasa. Seda, kas vesi on halb või hea, hinnatakse teiste näitajate järgi.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 24, 2004 12:13 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 12, 2004 02:06
Postitusi: 377
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
ok tnx. vahetasin vett ja kui filtri tööle panin siis oli jälle vahune :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 24, 2004 12:20 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 16, 2003 02:46
Postitusi: 442
Asukoht: Tallinn
Selleks, et tõele lähemale jõuda, oleks vaja teada su filtri mudelit ja paigutust, mis toite annad, millised on testide tulemused ja vee värvus.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 24, 2004 07:53 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 12, 2004 02:06
Postitusi: 377
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
teaks ma nimetatutest pooli asjugi :) Filter on lihcalt mingi välise kompressoriga karp kuhu vatiin sisse käib ja suured mullid otse üles laseb. Ja vee andmeid ei tea kahjuks. On neid teste vaja ? Elan annelinnas ja vesi on väga selge, kraanist lastes ka hea maitsega ja kloori ei tunne. Mul siuksed lihcamad kalad. Kukk ja Ancistrus on vast siuksed nõudlikumad. Või tasuka kodust kaevuvett tuua??? sääl on tegelt lubjane vesi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 27, 2004 01:32 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 16, 2003 02:46
Postitusi: 442
Asukoht: Tallinn
jeff01 kirjutas:
teaks ma nimetatutest pooli asjugi :) Filter on lihcalt mingi välise kompressoriga karp kuhu vatiin sisse käib ja suured mullid otse üles laseb.


Seda oli arvatagi. Ega tavalise filtriga neid mulle sinna pinnale eriti ei tekikski - tavaliselt kutsuvad seda esile õhumullid.

jeff01 kirjutas:

Ja vee andmeid ei tea kahjuks. On neid teste vaja ? Elan annelinnas ja vesi on väga selge, kraanist lastes ka hea maitsega ja kloori ei tunne. Mul siuksed lihcamad kalad. Kukk ja Ancistrus on vast siuksed nõudlikumad. Või tasuka kodust kaevuvett tuua??? sääl on tegelt lubjane vesi


Selge. Ma pidasin silmas akvaariumi vett. Vaevalt, et see sul sama hea on kui kraanivesi. Mida saastasem vesi, seda rohkem vahutab, aga ka 'puhas' vesi vahutab, kui seda solgutada või ägedalt agiteerida.

Point selles, et las ta vahutab, kui muud parameetrid on ok.
Kui sa teisi parameetreid ei tea, siis pole mõtet arutadagi.
Tee aga regulaarselt veevahetusi ja põhja puhastust.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 27, 2004 08:42 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 12, 2004 02:06
Postitusi: 377
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Jah põhja olen puhastanud nii et volkuga imesin pool akvaariumit välja ja nii 1x nädalas, mida on ikka palju vist. Aga krt kuldkalad lasevad nii mis hirmus ja mul heledam põhi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 29, 2004 10:11 
Akvarist
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Dets 03, 2003 05:46
Postitusi: 234
Pildid: 11
Asukoht: Rakvere
Kas see on ka probleem, kui õhumullid jäävad veepinna alla? Nimelt pärmipudeli CO2 mullid ja taimede toodetavad hapniku mullid. Peale veevahetust mullid veepinnani jõudes kohe kaovad, peale 12 või rohkema tunni möödumist hakkavad nad kogunema pinna alla, paiguti isegi hunnikus, liiguvad koos veega. Muidu olen kuu aega taimi kasvatanud ja nendega kaasa tulnud tigusi. pH on stabiliseerunud kuhugi 7'e kanti, samas nitriti, nitraadi kohta ei oska midagi öelda, pole teste muretsenud.
Nädal tagasi ostetud ampullaariad ei ela ega sure. Esimesel päeval kondasid veidi mööda akvaariumi, peale seda hulbivad kas vee piiril või lihtsalt lamavad põhjas. Samas on nad siiski elus. See peaks ka veega seotud olema, miski on jama.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 29, 2004 01:48 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 16, 2003 02:46
Postitusi: 442
Asukoht: Tallinn
Kui pinnal on proteiinikile peal, siis see just eriti puhtale veele ei viita.
Võta midagi ette, muidu võib vees tekkida hapnikupuudus.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 29, 2004 01:58 
Akvarist
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Dets 03, 2003 05:46
Postitusi: 234
Pildid: 11
Asukoht: Rakvere
Thänks, aga mis seda proteiinkilet võib põhjustada?
Tegelikult võin põhjust otsida habe- jms vetikate tõrjes, mida tegin Brush Algea Killeriga. Need kippusid üksteise järel taimede lehti vallutama. Tõrje täitis oma eesmärgi, kuid arvatavasti tuleb mul nüüd mõnda aega ravida kõrvalmõjusi.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 29, 2004 09:45 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Jaan 07, 2004 01:59
Postitusi: 115
Asukoht: Tartu
Ma ka vetikaid tapsin ja tekkis see sama asi aga keegi targem siin foorumis vist ütles, et gupid söövad seda. Panin gupid sisse ja hommikuks oli see kile kadunud. See küll algul ei lahendanud probleemi kui gupid eemaldasin tekkis tagasi, aga nüüd pole seda probleemi enam ültse, sest tegin tihedalt veevahetusil ja hästi korralikult puhastasin põhja.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 29, 2004 09:49 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 12, 2004 02:06
Postitusi: 377
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
tuleb neid vetikaid ikka tõrjuda? kas lihcam ja mõttekam pole akvat puhastada (kruusa kuumutada, vett vahetada, klaase puhastada) Sorri kui loll küsimus aga kas tõesti kalad siis nii tundlikud vee vahetusele ja muule sellisele jamale???


Üles
 [ 20 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver