foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 20 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 30, 2004 09:33 
Akvarist
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Dets 03, 2003 05:46
Postitusi: 234
Pildid: 11
Asukoht: Rakvere
Tegin eile veelkord ligemale 50% veevahetuse, eemaldades selle käigus osa kruusast, mis oli kaetud pruunvetikatega. Näe enne ei taibanud, mis asi see pruun kiht on. Veevahetus mõjus nii hästi, et paar ampullaariat ärkasid peale nädalast "koomas" olekut üles ja kondasid mööda akvaariumit ringi :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 31, 2004 11:27 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
to jeff: mida suuremas ulatuses ja tihedamini koristustöid teed,seda rohkem see kalu häirib.mis puutub kruusa kuumutamisse,siis kui sul pole just värskelt väljast korjatud kruus,ei soovitaks ma sul seda pidevalt kuumutada,sest nii hävitad seal elavad kasulikud bakterid koos kahjulikega.vetikate vohamine on harilikult tingitud mitmest koostoimest - liigne uv kiirgus,oma aja äraelanud lambid,kerge ületoitmine ja liiga pikk akvaariumi valgustatuse tsükkel.Soovitan koristada ja puhastada nii tihti kui tarvis ja nii vähe kui võimalik.Loodan et said pointile pihta


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 01, 2004 01:56 
Guru

Liitunud: Pühapäev Aug 10, 2003 12:26
Postitusi: 192
Asukoht: Harjumaa, Kostivere
Kongole: ma sinu asemel kahandaks natuke vette lastava CO2 hulka (või keeraks võimaluse korral veefiltri mulli ajama). Ampullaariad nähtavasti on süsihappegaasi üledoosile tundlikud, mul viskas üks isend hiljuti lõplikult vedru välja. Või vähemalt ma oletan nii, kuna mu ampullaariate "pikad uinakud" hakkasid pihta koos CO2 lisamisega (ja vee pH langemisega 8 > 6 peale).


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 01, 2004 12:41 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 16, 2003 02:46
Postitusi: 442
Asukoht: Tallinn
Tõnu Oga kirjutas:
Ampullaariad nähtavasti on süsihappegaasi üledoosile tundlikud, mul viskas üks isend hiljuti lõplikult vedru välja. Või vähemalt ma oletan nii, kuna mu ampullaariate "pikad uinakud" hakkasid pihta koos CO2 lisamisega (ja vee pH langemisega 8 > 6 peale).


Odot, mis KH siis oli, et sa julgesid pH nii alla lasta. Kui su KH on nagu enamikul meist, siis sul vedas, et muud elukad vastu pidasid. Tallinna kraanivee puhul ma pH-d alla 7 ei soovitaks lasta. Kostivere kohta ei tea.
Samuti ei ole hea, kui pH muutub liiga äkki. Ühesõnaga sinu postitusest ei selgunud kõiki detaile, et ampularia näidet hinnata.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 02, 2004 10:47 
Guru

Liitunud: Pühapäev Aug 10, 2003 12:26
Postitusi: 192
Asukoht: Harjumaa, Kostivere
Noh, nüüd läheb jutt algsest tekstist vist päris kaugele...

pH allalaskmise polnud just eriline julgustükk, pigem oli tegu kontrolli alt väljunud olukorraga. Peale CO2 lisamisega pihta hakkamist mõõtsin mitmel korral pH, kuni see langes sujuvalt 7 peale. Mõned päevad hiljem uuesti proovides oli see millegipärast 6 - ajasin süü Sera testi hapnemise kaela (sorry, Sera). Peale seda ei tundnud ma tükk aega asja vastu huvi ja tegelesin vohavate taimede ohjeldamisega. Kui taimede juurdekasv lõpuks üsna ülekäte läks, siis hakkasin ka huvi pärast kaudselt CO2 sisaldust hindama. Siis tuligi välja et pH jama on ikkagi olemas (praegugi kõigub 5.5-6 vahel).

Ampullaaria (ma tean et kirjutan valesti ;) ), viskas vedru välja peale seda kui ma oma akvaariumipurkides ühise veevoolu katkestasin ja CO2 jäi jooksma vaid ühte akvaariumi. Ilmselt langes pH tase vaatamata vee täiendavale aereerimisele siiski liiga suure jõnksuga.

KH'st sellise happelisusega vees rääkida ei saa, karbonaatioonid on ammuilma oma puhverdusvõime ületanud ja lagunenud. Praegu on oluliseimaks ööpäevaseks puhvriks vees lahustunud süsihappegaas, ilmselt kui ma pikemaks ajaks CO2 lisamise lõpetaksin oleks mul akvaariumitäis surnud gupisid ;)
Tasapisi liigume nüüd tagasi neutraalse vee poole...

Mõned vajalikud ja mittevajalikud detailid siis kah juurde:
Kostivere kraanivee omadused:
pH - 8..8,5 (erinevad testid)
kH - 8 (samuti erinevad testid)
gH - 24 (ropp lubjavesi, kõigub sessiooniti)

Täna mõõdetud CO2 lisandusega akvaariumivee omadused:
akvaariumis vett ligikaudu 60-65l
pH - sera 5,5; tetra 6
kH - sera; JBL mõlemal allpool mõõtmispiiri
gH - 24

CO2-te toodab ~1 liiter algselt 12-15% suhkrusisisaldusega meskikogus. CO2 õhutoru on veepinnast 8-9cm allpool, reaktorit ei ole + täiendavalt aereerin kergelt vett. CO2 eraldub pideva kerge nirinaga. Selline seis on olnud juba viimased 3-4 päeva - pH ei ole veel langenud :(


Üles
 [ 20 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver